Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
2,5 letnia opinia psychologiczna / lekarz prowadzący /sąd
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-14, 21:07   

Dorota, Nie ma zapisów, ile są ważne opinie. Jeśli by Twoja sprawa ciągła się np 10 lat, to wtedy nie musisz robić nowej opinii, tylko trzeba tą, którą masz, zatwierdzić pieczątką z nową datą ( specjalista, który Cię badał ) i tyle.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-02-14, 21:32   Re: 2,5 letnia opinia psychologiczna / lekarz prowadzący /są

Dorota napisał/a:
Czy dodanie przetłumaczonej opinii psychologicznej od niemieckiej psycholog wystarczy aby biegli i sąd nie ocenili mojego procesu negatywnie?

Nie wiem dlaczego miałby ocenić :) Dla mnie to dość logiczne: przeprowadziłaś się do Niemiec, więc nie możesz kontynuować leczenia w Polsce, ale leczenie kontynuujesz na co masz dowody - brzmi dobrze, logicznie moim zdaniem.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-02-14, 22:32   

Dorota, Znam parę osób, których opinie mają po kilka lat ( 3? 4? ) i normalnie składali do sądu, nie było problemów. To, że ktoś z lekarzy ma obiekcje, to już jego sprawa.

Nie ma żadnych zapisów prawnych, dotyczących "żywotności" tych opinii. Wiem, też i dlatego, że dla zainteresowanych pomagam z przygotowaniem wniosków do sądu i tam, po kolei wymienia się badania. Żaden sąd nigdy nie zwrócił uwagi, że dokumenty są "przeterminowane".

Tranzycja trochę trwa. U każdego inaczej. Jeden zrobi wszystko w pół roku ( bywały takie osoby ), ale są i takie, które badają / diagnozują się na NFZ i wtedy rok to dużo za mało. Mam znajomą MKę, która robiła wszystko na NFZ, a papiery do sądu złożyła po 5ciu latach od rozpoczęcia hormonoterapii, czyli też od wystawienia diagnozy TS. Sąd nie robił obiekcji o ważność dokumentów.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-02-15, 16:38   

Mi też Strzelecka mówiła że jak nie pójdę z tym szybko do sądu to będzie mi powtarzać cały proces diagnostyczny, ale zamierzam pójść z taką kilkuletnią opinią i liczyć że się nie będą czepiać.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-15, 22:03   

Chyba spróbowałbym dodać do pozwu tłumaczenie dokumentacji od niemieckiego psychologa.

Stanowisko polskich sądów w tej kwestii nie jest jednolite (trochę tak samo jak z dwuletnim RLT) - gdzieniegdzie sąd sam zauważa, że taka stara opinia jest problemem, gdzieś biegły w trakcie sporządzania opinii biegłego stwierdza że jest to zbyt stary dokument, żeby stanowić podstawę do wysnuwania wniosków, a jeszcze gdzie indziej nie ma z tym problemu :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-15, 23:58   

Listę biegłych możesz znaleźć na stronie danego sądu okręgowego, zwykle w .xls . Trudno powiedzieć, jaki jest czas oczekiwania na pierwszy termin rozprawy w danym okręgu - to najszybciej Ci powie adwokat/radca prawny, który tam prowadzi sprawy. Ile się czeka na biegłego - to się może bardzo zmieniać, bo zwykle biegli sądowi oprócz tego pracują jeszcze w publicznej placówce, lub mają prywatną praktykę lekarską/psychologiczną, lub wykładają na uczelni (albo kilka z tego razem). Zwykle przy powoływaniu biegłego panie z sekretariatu sądowego dzwonią do kilku biegłych (jak jest wybór), pytają na kiedy mógłby przygotować opinię i się wyznacza tego, który daje najkrótszy termin.

Co do wniosków dla konkretnych sądów, to musiałabyś szukać po forach, bo jeśli w sprawie nikt nie złoży wniosku o sporządzenie pisemnego uzasadnienia, to się tego nie robi; i sąd publikuje w internecie najwyżej sam wyrok (bez danych osobowych) "sąd orzeka, że XYZ jest kobietą". A taki wniosek o uzasadnienie zwykle jest skladany, jeśli strona przegrana chce składać apelację. Mimo wszystko dosyć rzadko rodzice komuś coś takiego robią. Bez pisemnego uzasadnienia nie wiesz, jak wyglądało postępowanie, np. czy sąd kazał komuś uzupełniać brakujące dokumenty itd.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Anna28
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 18
Posty: 176
Wysłany: 2018-02-19, 23:03   

Też byłam ciekawa w trakcie diagnozowania.
Czy opinia ma termin ważności .Jakkolwiek to brzmi.
Psycholog poinformowała ,że jest bezterminowa.

<spoko>
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-02-27, 20:18   

Był, teraz Zdrojewicz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9