Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Offtopy w wątkach bezofftopowych
Autor Wiadomość
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-26, 01:22   Offtopy w wątkach bezofftopowych

Słuchajcie,

Ostatnio coraz wyraźniej zauważam, że część z Was zupełnie ignoruje to, w jakim temacie prowadzi swobodną pogawędkę na każdy temat, który zostanie poruszony w dyskusji. Sam uwielbiam dyskutować i wiem, jak bardzo kusi, by odnieść się do każdej myśli, która wzbudza w nas chęć zaznaczenia własnego światopoglądu czy podzielenia się wiedzą, ale.

To forum nie służy jedynie pogawędkom.
Na to forum przychodzą ludzie z problemami, niejednokrotnie poważnymi, i potrzebują naszej pomocy a nie bredzenia o [terefere] Maryni.
Offtopy w ich wątkach uważam za skrajne chamstwo i będę je tępił.

Dodam, że nie zawsze da się gładko wydzielić nowy wątek, a czasami po prostu moderator jest na to zbyt leniwy bądź zajęty. Moderujemy forum w wolnym czasie, w kilka osób, i naprawdę chcielibyśmy ograniczyć interwencje do upominania jakichś trolli z zewnątrz :)

Dlatego uprzejmie proszę o zwracanie bacznej uwagi, czy w danym wątku można offtopować, czy też nie. Mechanizm pomarańczowych i zielonych oznakowań jest czytelny, a poza tym dla dojrzałych osób powinno być jasne, kiedy naprawdę nie wypada offtopować.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-26, 16:38   

Jednak czasem jakiś temat gładko wychodzi z innego, trudno jest wtedy powstrzymać się od pisania... Oczywiście nie znaczy to że tak ma pozostać ale no po prostu czasem trzeba wydzielić nowy temat, bo jeśli my użytkownicy po prostu założymy nowy to ta dyskusja będzie niepełna.
_________________
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-11-26, 17:04   

Do celów stricte pomocowych lepiej się nadają artykuły (jak na twoim blogu/transSOS) lub Niebieskie (informacje dot. sądów i lekarzy dla TS).

Nie ma chyba sensu zabijać kolejne forum zbyt rygorystyczną moderacją (której priorytety mnie nieco dziwią, gdy wolą usuwać dyskusyjny "offtop" od czystego trollingu i zaczepek z niektórych wątków).
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-26, 18:19   

wendigo napisał/a:
Jednak czasem jakiś temat gładko wychodzi z innego, trudno jest wtedy powstrzymać się od pisania... Oczywiście nie znaczy to że tak ma pozostać ale no po prostu czasem trzeba wydzielić nowy temat, bo jeśli my użytkownicy po prostu założymy nowy to ta dyskusja będzie niepełna.

Im gładziej wychodzi temat, tym trudniej wydzielić nowy wątek. Czasami po prostu się nie da, bo szereg wypowiedzi jest częściowo na temat, a częściowo stanowi już offtop (szczególnie kiedy się odpowiada z cytowaniem).

Jeżynka napisał/a:
Do celów stricte pomocowych lepiej się nadają artykuły (jak na twoim blogu/transSOS) lub Niebieskie (informacje dot. sądów i lekarzy dla TS).

Nie, artykuły się nie nadają. Po pierwsze mało kto je czyta, a jeszcze mniej ludzi odsyła do nich innych. Po drugie, więcej da człowiekowi z problemem możliwość POROZMAWIANIA o nim z grupą ludzi niż przeczytanie artykułu mniej więcej na temat zbliżony do jego problemu. Niebieskie pomaga w inny sposób, koncentrując się na tym do kogo iść.
A tak w ogóle... jaki jest adres forum? ;) Czy aby nie coś o pomocy?

Jeżynka napisał/a:
Nie ma chyba sensu zabijać kolejne forum zbyt rygorystyczną moderacją (której priorytety mnie nieco dziwią, gdy wolą usuwać dyskusyjny "offtop" od czystego trollingu i zaczepek z niektórych wątków).

To nie do końca kwestia priorytetów. Forum jest duże i nie wiem, czy jest ktoś, kto daje radę przeczytać je w całości - ja nie. Specjalizuję się w tematach pomocowych i na zachowania w tych wątkach reaguję. A tam największym problemem są offtopy. Trolle i agresorzy preferują wątki, gdzie jest mnie mniej - towarzyskie i z długimi dyskusjami o wszystkim. Obecnie w gronie moderatorów dyskutujemy nad zmniejszeniem tolerancji wobec zachowań, które opisałaś. Dodatkowo może się okazać, że będzie trzeba zwiększyć grono moderatorów.
A że to forum będzie moderowane ostrzej niż transfuzja, to chyba zapowiadałem na początku ;)
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Gabi
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-26, 23:02   

Aż strach tu pisać :mrgreen:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-11-27, 02:01   

Gabi napisał/a:
Aż strach tu pisać :mrgreen:

Cóż... zasady na forum Transfuzji podobały mi się chyba bardziej :P jak był taki podział: Niebieskie - rzeczowe, To drugie - całkowicie luźne.

Ryu napisał/a:
wendigo napisał/a:
Jednak czasem jakiś temat gładko wychodzi z innego, trudno jest wtedy powstrzymać się od pisania... Oczywiście nie znaczy to że tak ma pozostać ale no po prostu czasem trzeba wydzielić nowy temat, bo jeśli my użytkownicy po prostu założymy nowy to ta dyskusja będzie niepełna.

Im gładziej wychodzi temat, tym trudniej wydzielić nowy wątek. Czasami po prostu się nie da, bo szereg wypowiedzi jest częściowo na temat, a częściowo stanowi już offtop (szczególnie kiedy się odpowiada z cytowaniem).

Zdaję sobie z tego sprawę, że jest trudno. Ale PHP by Przemo ma na pewno narzędzie pozwalające dzielić posty danego użytkownika, wtedy można podzielić wręcz posty - mieliśmy te same problemy na Niebieskim... tyle że tam to narzędzie dla wszystkich moderatorów też nie działa i po prostu robimy tak, że zostawiamy w temacie tylko fragment posta do tematu, a resztę wklejamy do nowego tematu do naszych postów jako cytat danego użytkownika :P

Ryu napisał/a:
To nie do końca kwestia priorytetów. Forum jest duże i nie wiem, czy jest ktoś, kto daje radę przeczytać je w całości - ja nie.

<nolife-mode-on>ja czytam w całości :P może poza tematem "czego teraz słuchasz" itp. muzycznymi</nolife-mode-off>
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-11-27, 02:11   

wendigo napisał/a:


Ryu napisał/a:
To nie do końca kwestia priorytetów. Forum jest duże i nie wiem, czy jest ktoś, kto daje radę przeczytać je w całości - ja nie.

<nolife-mode-on>ja czytam w całości :P może poza tematem "czego teraz słuchasz" itp. muzycznymi</nolife-mode-off>


To ja lepiej bo czytam od deski do deski :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10