Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ryu
2016-07-27, 12:13
Paszport, dowod a nowy wyglad.
Autor Wiadomość
lucychix
użytkownik
Lucychix

Posty: 50
Skąd: Londyn
Wysłany: 2015-03-19, 14:39   Paszport, dowod a nowy wyglad.

Moje zapytanie jest nastepujace. Co zrobic jak np. zemiania ci sie wyglad w wyniku terapii i musisz wyrobic nowy dokument np. paszport albo dowod, a dane masz np. meskie. Zaznacxam ze wygladasz jak laska. Jak do tej sprawy podchodza urzedy, biura paszportowe itd.?
 
 
sza
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-19, 14:46   

Musisz mieć jakiś inny dowód potwierdzający tożsamość. Kiedyś zgubiłam wszystkie dokumenty i miałam bardzo duży problem z wyrobieniem sobie nowych na stare dane. W paszporcie i dowodzie osobistym zdjęcie najlepiej żeby było jak najaktualniejsze.
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-19, 15:33   

Mnie się udało zaktualizować dowód tylko w oparciu o stary dowód. Pani urzędniczka nr 1 (ta od przyjmowania wniosku) okiem nie mrugnęła, za to pani urzędniczka nr 2 (ta od wydania dowodu) mówiła do mnie cały czas na pan, po czym spojrzała na świstek papieru i zrobiła "zaraz...?!", na co ja "tak, tak, to ja, zgadza się". No ale na nowym dowodzie wyglądałem już jak ja, więc wydała mi go bez trudu.

Myślę, że to jest kwestia tego, na kogo trafisz. Przez ostatnie lata w Polsce się wiele zmieniło i bardzo dużo urzędników, pracowników banków itd. jest bardzo życzliwie nastawionych i chętnych do rozwiązywania problemów. Oby udało Ci się trafić na takich ludzi :)
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2015-03-19, 15:45   

Ryu napisał/a:

Myślę, że to jest kwestia tego, na kogo trafisz. Przez ostatnie lata w Polsce się wiele zmieniło i bardzo dużo urzędników, pracowników banków itd. jest bardzo życzliwie nastawionych i chętnych do rozwiązywania problemów. Oby udało Ci się trafić na takich ludzi :)

Mam z tym nieco inne doświadczenia. Tzn. w głównych urzędach w dużych miastach urzędnicy są raczej ok, ale już w dzielnicowych (gdzie zwykle wymienia się dowód) raczej na pewno będą problemy.
 
 
lucychix
użytkownik
Lucychix

Posty: 50
Skąd: Londyn
Wysłany: 2015-03-19, 23:49   

Tylko ze ja po prostu nie mam na razie zamairu zmienic zdanie tylko chce sobie wyrobic paszport i dowod tak ajk wygladam -czyli jak kobieta.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-03-20, 00:25   

to od tego masz taki magiczny papierek - taki od lekarza, na którym pisze, że jesteś TS ;) bierzesz to ze sobą i jak ktoś ma jakieś "ale" to taki papierek działa cuda ;)
_________________
 
 
lucychix
użytkownik
Lucychix

Posty: 50
Skąd: Londyn
Wysłany: 2015-03-20, 01:52   

Pytam bo mi sie paszport skonczyl a dowod za niedlugo tez. Jak papierek zadziala to swietnie :-P tylko ze mam od angielskiego lekarza.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-03-20, 03:47   

Przeżywasz już chyba w czwartym temacie na drugim forum. Czasami się zastanawiam co Ty tak naprawdę chcesz usłyszeć... Może że Cię zamkną gdzieś na lotnisku za posługiwanie się fałszywymi (ich zdaniem dokumentami)? Czy że w Polsce masz przerąbane, tak żebyś mogła sobie znów na Polskę ponarzekać... Podczas gdy nie jest wcale tak źle.
Jak masz papierek po angielsku, to zapłać te 30zł za tłumaczenie u tłumacza przysięgłego na wszelki wypadek i nie będziesz miała problemu.
_________________
 
 
Ryu
użytkownik
pangender


Preferowany zaimek: on
Punktów: 14
Posty: 1411
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-20, 14:13   

Robicie offtop. Ten wątek dotyczy problemu "jak wygląda wyrabianie nowych dokumentów".

lucychix, jeden wątek na jeden problem w zupełności wystarczy. To małe forum, nic nam nie umyka. A jeżeli chcesz ponarzekać, to zapraszam Cię do kącika marudzenia.
_________________
Przewodnik po tranzycji. Psychologiczne co i jak

Poradnik prawny - ustalenie płci z art. 189 Kpc.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-30, 13:19   

Jeśli robiliście tłumaczenie zaświadczenia od polskiego lekarza do okazania strażnikom granicznym, to było to tłumaczenie zwykłe czy jakieś inne? :-o
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2018-09-30, 22:26   

kicur napisał/a:
Jeśli robiliście tłumaczenie zaświadczenia od polskiego lekarza do okazania strażnikom granicznym, to było to tłumaczenie zwykłe czy jakieś inne? :-o
A co przypadku jakiegoś zaświadczenia, że muszę brać leki taki i takie? Tłumacz przysięgły i te kierunki?
 
 
turkusowa
użytkownik
na odwyku od forum

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 75
Posty: 1069
Wysłany: 2018-10-02, 20:14   

Mnie bardziej ciekawi co na granicach takich państw jak USA, gdzie te całe afery z TSA i trans były nie raz :(
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-03, 07:42   

turkusowa napisał/a:
Mnie bardziej ciekawi co na granicach takich państw jak USA, gdzie te całe afery z TSA i trans były nie raz :(


*Strażnik patrzy w milczeniu oddając dowód i pytając o powód wizyty*
*Prosi o ponowne podpisanie papierka o braku związku z organizacjami terrorystycznymi*
*Życzy miłej wizyty w stanach*
<rotfl>


https://www.application-e...nsgender-people
https://www.application-esta.co.uk/all-about-ESTA

Jeden z problemów, brak obywatelstwa w UK
https://www.official-esta...polish-citizens
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-10-03, 10:55   

Ja jestem zawsze brany na stronę na lotniskach. ZAWSZE XD Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to jest losowe, bo jakim cudem ile razy tylko pojawiam się przed bramką, to już widzę jak celnik idzie po sprzęt do sprawdzania czy przypadkiem na tej spłaszczonej klacie nie przemycam 10kg amfy lub bomby XD
 
 
Karolina B
użytkownik
Kari_B


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 28
Posty: 134
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-10-03, 20:57   

Ja tydzień temu miałam mały dramat. Byłam umówiona w kancelarii notarialnej na podpisanie mojego pełnomocnictwa (sprzedaż mieszkania). Mam jeszcze stare dane w dowodzie i stare zdjęcie ale hormony mam od stycznia tego roku więc myślałam, że problemu nie będzie. Jak weszłam to mówię dzień dobry a praktykant do mnie dzień dobry Pani, w czym możemy pomóc? Ja, że jestem umówiona na podpisanie dokumentów na 12-tą godzinę. Formalnie miałam tam być jeszcze jako ON bo oficjalnie tak mam w dowodzie (oby jak najkrócej). Przedstawiłam się oczywiście jako Karolina ale od razu powiedziałam, że jestem w trakcie zmiany danych i oficjalnie mam na imię tak i tak i tu mam jeszcze dokument od mojego seksuologa potwierdzający moją terapię. Oni do mnie - Dobrze, proszę przejść do pokoju spotkań i poczekać na panią notariusz. Po 10 minutach czekania wchodzi pani notariusz i zwraca się do mnie: Pani Karolino, bardzo mi przykro, ale pani wizerunek obecnie tak odbiega od pani zdjęcia z dowodu, że nie jestem w stanie potwierdzić, że pani to ta sama osoba co w tym dowodzie. Bardzo mi przykro ale moim obowiązkiem jest absolutne potwierdzenie tożsamości w celu ochrony pani dobra osobistego. Ktoś mógłby się pod panią podszywać o czym ani ja ani pani by mogła nie wiedzieć.
No i [terefere]. Nic nie dało tłumaczenie, prośby, błagania. Notariusz patrzyła na mnie, na mój dowód, kręciła głową i że nie widzi podobieństwa. I teraz muszę zrobić nowe zdjęcie, i do tych cholernych starych danych wyrobić nowy dowód, który i tak będę zmieniać jak uda mi się przepchnąć rozprawę sądową. Dokument dla sądu od Libera nic nie pomógł :(
_________________
 
 
Karolina B
użytkownik
Kari_B


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 28
Posty: 134
Skąd: Wawa
Wysłany: 2018-10-04, 01:28   

No wiem, racja z tym dowodem. Tylko ja byłam przekonana, że jak przyjdę totalnie nieumalowana to że nie będzie problemu. Od początku tranzycji codziennie porównuję się z tym zdjęciem w dowodzie i ciągle tam siebie widzę, Naprawdę nie wiem dlaczego ta notariusz tego nie widziała.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-10-04, 23:47   

kicur napisał/a:
Jeśli robiliście tłumaczenie zaświadczenia od polskiego lekarza do okazania strażnikom granicznym, to było to tłumaczenie zwykłe czy jakieś inne? :-o

A to jest możliwe jakieś inne niż u tłumacza przysięgłego? :P Ja nie znałem i tak w moim mieście innego tłumacza jak przysięgłego, to u niego przetłumaczyłem ten świstek ;)
_________________
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-05, 00:07   

jatadosh napisał/a:
Jak widziałem filmik jak to działa to podobno pracownicy widzą po prostu gołą szarą sylwetkę z trochę zamazanymi detalami.


Tutaj kilka zdjęć :) Czy tak to wygląda naprawdę tego nie wiem, ot znalezione w sieci



 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-05, 22:40   

No, tłumacz zwykły (dobrze by było, gdyby naprawdę skończył magisterke z tego języka, czy był native speakerem, i wiedział co robi). Albo tłumacz przysięgły, ale zrobił tłumaczenie zwykłe - jest dużo tańsze od przysięgłego.

Jeśli na granicy uznają zwykłe, to mam lepsze pomysły na wydanie tej kasy 💸
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-10-07, 23:47   

Przypuszczam więc, że zwykłe wystarczy... w końcu to nie żaden mega-ważny dokument...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10