Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekraczanie siebie
Autor Wiadomość
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2015-03-19, 13:05   

Cytat:
Ja zawsze zasypiałem wtedy z nadzieją, że sen mi pomoże i jak się obudzę, to będę jak nowo narodzony. A tu taki klops, bo po przebudzeniu derealizacja trwała dalej ;_;

Ja miałam nadzieję, że jeśli uda mi się zobaczyć co jest z tyłu mojej głowy, tzn. zobaczyć swoje nie-widzenie, to odkryję prawdę. I całymi dniami na wykładach siedziałam i próbowałam zobaczyć "co jest poza polem widzenia".
Matrixa jednak nie złamałam, a w derelce się tylko pogrążyłam.
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-03-19, 13:15   

ElżbietaFromage napisał/a:
Cytat:
Ja zawsze zasypiałem wtedy z nadzieją, że sen mi pomoże i jak się obudzę, to będę jak nowo narodzony. A tu taki klops, bo po przebudzeniu derealizacja trwała dalej ;_;

Ja miałam nadzieję, że jeśli uda mi się zobaczyć co jest z tyłu mojej głowy, tzn. zobaczyć swoje nie-widzenie, to odkryję prawdę. I całymi dniami na wykładach siedziałam i próbowałam zobaczyć "co jest poza polem widzenia".
Matrixa jednak nie złamałam, a w derelce się tylko pogrążyłam.
Czyli, że to nie metoda :< swoją drogą, co taka derealizacja z ludźmi czyni :O my tu naprawdę brzmimy jak wariaci :D
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2015-03-19, 13:20   

Kiedyś czytałam, że derealizacja i depersonalizacja jest czymś naturalnym w pewnym okresie życia (między 18, a 25 rokiem), tylko niektóre osoby zaczynają to dostrzegać i zagłębiają się w te odczucia, a inne nie.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-03-19, 13:23   

ElżbietaFromage napisał/a:
I całymi dniami na wykładach siedziałam i próbowałam zobaczyć "co jest poza polem widzenia

Tego nie próbowałam, bo wiem, że to niewykonalne. Natomiast bawił mnie inny eksperyment myślowy.

Kiedy zamknę oczy, jestem w stanie wyobrazić sobie przestrzeń i widziane w niej obiekty, tak jak gdybym je normalnie widziała przed sobą. Ok, działa. No i teraz idziemy dalej: zaczynam sobie wyobrażać/wizualizować przedmioty już poza normalnym polem widzenia. Po bokach, z góry. Im bardziej się oddalam od przodu tym wrażenie jest dziwniejsze, zwłaszcza jak się patrzy w wyobraźni na coś, co znajduje się z tyłu twojej głowy. Spróbuj sobie np. wyobrazić, że dookoła twojej głowy lata mucha, a ty patrzysz na nią przez cały czas.

A tak na marginesie: Potencjalnie nasz wzrok byłby w stanie obejmować przestrzeń jakichś 270°, może i więcej, tylko głowa nam widok zasłania :p Ale wyobraźmy sobie teraz, że korzystasz z jakiejś techniki stymulacji siatkówki obrazem zbieranym z zewnętrznych kamer i patrzysz zezem w bok. Wtedy nadal dostrzegasz obiekty przed sobą, a przy zastosowaniu takiej techniki widziałabyś też te za sobą. Czyli nasz hardware potencjalnie na coś takiego pozwala.
_________________
Freja Draco
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-03-19, 13:26   

O to to. A z wizualizacją to też nie mam problemów, bo myślę głównie obrazami :D
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2015-03-19, 13:29   

Cytat:
A tak na marginesie: Potencjalnie nasz wzrok byłby w stanie obejmować przestrzeń jakichś 270°, może i więcej, tylko głowa nam widok zasłania :p Ale wyobraźmy sobie teraz, że korzystasz z jakiejś techniki stymulacji siatkówki obrazem zbieranym z zewnętrznych kamer i patrzysz zezem w bok. Wtedy nadal dostrzegasz obiekty przed sobą, a przy zastosowaniu takiej techniki widziałabyś też te za sobą. Czyli nasz hardware potencjalnie na coś takiego pozwala.

Ale to nie o to chodzi :P Raczej o to, czym jest to "ślepe pole", gdzie ginie widzenie, w jaki sposób się rozprasza i gnie w "nie-widzeniu".
Mówiąc inaczej, czym jest fenomen "braku fenomenu" :D D
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-03-19, 13:34   

ElżbietaFromage napisał/a:
Ale to nie o to chodzi :P Raczej o to, czym jest to "ślepe pole", gdzie ginie widzenie, w jaki sposób się rozprasza i gnie w "nie-widzeniu".
Mówiąc inaczej, czym jest fenomen "braku fenomenu" :D D

A to sobie możesz obejrzeć nawet bez takich, Polecam ten obrazek :)
(tylko go sobie powiększ, bo na miniaturce działa przy jakichś 15 cm od ekranu)

 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-03-19, 13:57   

Znane badanie :D
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
sliwka
użytkownik
mirabelka

Punktów: 2
Posty: 181
Wysłany: 2015-03-19, 14:34   

Freja napisał/a:
ElżbietaFromage napisał/a:
Ale to nie o to chodzi :P Raczej o to, czym jest to "ślepe pole", gdzie ginie widzenie, w jaki sposób się rozprasza i gnie w "nie-widzeniu".
Mówiąc inaczej, czym jest fenomen "braku fenomenu" :D D

A to sobie możesz obejrzeć nawet bez takich, Polecam ten obrazek :)
(tylko go sobie powiększ, bo na miniaturce działa przy jakichś 15 cm od ekranu)

Obrazek


Nie do końca, w ślepej plamce nie widzisz i o tym nie wiesz, poza obszarem widzania nie widzisz i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, chociaż granicy (ja) nie (umiem) przeprowadzić.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2015-03-19, 21:16   

sliwka napisał/a:

Nie do końca, w ślepej plamce nie widzisz i o tym nie wiesz, poza obszarem widzania nie widzisz i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, chociaż granicy (ja) nie (umiem) przeprowadzić.

Śliwka jak zawsze mnie rozumie :* **
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9