Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
jak pozbyć się męskiej części siebie?
Autor Wiadomość
Monika1998
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 90
Skąd: Wrocław
  Wysłany: 2015-10-21, 01:15   jak pozbyć się męskiej części siebie?

hejka mam pytanie, czy mogę jakoś zniszczyć w sobie tą męską połowe siebie? (doszczętnie) bo czuje że jestem kobietą uwięzioną w ciele chłopa,
i bardzo mi z tym źle i chciałabym się jakoś pozbyć tej męskiej części siebie.
 
 
 
Arielka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-21, 05:02   

Nie do końca rozumiem pytanie. Czy poprzez „męską połówkę siebie” masz na myśli swoje ciało, czy coś innego? Jeśli chodzi o ciało, to obawiam się, że jedynym rozwiązaniem jest terapia hormonalna (o ile dobrze pamiętam, trwa ona parę lat), po czym operacja zmiany płci.
 
 
Monika1998
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 90
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-21, 06:26   

nie nie o ciało
 
 
 
Monika1998
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 90
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-21, 06:30   

terapia trwa 3 lata
 
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-10-21, 07:13   

jak nie o ciało to o co? Nie możesz od razu sprecyzować w pierwszym poście i muszą inni wodzić cię za język? :roll:
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-21, 10:50   

A terapia wcale nie trwa 3 lata tylko różnie to bywa.
_________________
 
 
Monika1998
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 90
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-21, 14:04   

mam na myśli bardziej tok myślenia, psychike, ale nie wiem czy to wogóle możliwe
 
 
 
Fizia
moderator
MK

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 22
Posty: 386
Skąd: UĆ
Wysłany: 2015-10-21, 17:31   

dalej nie wiem o co chodzi. Jakbyś miała 100% męską psychikę itd to byś chyba nie pisała, że jesteś kobietą? :)

- przepraszam, ale zakładam, że czujesz się kobietą mimo, że wpisałaś "m" , jeśli źle piszę używając wobec ciebie babskich końcówek to przepraszam-

a co do sposobu zachowania to może być wyuczone, może być wynikiem stanu hormonalnego, może być wynikiem budowy połączeń między półkulami mózgu, ALE co nie mniej ważne - Twoja ocena tego może być dokonana przez pryzmat STEREOTYPÓW - wyjaśnię na przykładach z życia:

1) Ja (TSka), moja kuzynka i moja rodzona siostra (obie CIS) - wszystkie klniemy jak szewcy, i mamy smykałkę do remontowania i majsterkowania - Ktoś znając moją historię może mówić, że lubię majsterkować ponieważ tak naprawdę jestem facetem a tylko udaję babę. Moja siostra ani kuzynka, raczej takiego argumentu nie przyjmą na poważnie :)

2) Mam dwóch znajomych facetów- jeden Cis, drugi Trans. Obaj TOTALNI ignoranci jeśli chodzi o technikę - ale TAK kompletnie, że nic tylko ręce załamać :) I tylko trans facet może się obawiać tego, że usłyszy od kogoś (albo sam tak pomyśli) że to przez to że jest w nim kawałek baby :( , Cis facet ( i hetero w dodatku) tłumaczył mi kiedyś że po prostu nigdy go tego nie nauczono (a zapytałam go kiedyś co z nim jest "nie tak" bo odwiedzam go od dwóch lat, a on ma nienaprawioną klamkę w drzwiach wejściowych - nawet mu kiedyś zaczęłam tłumaczyć jak to zrobić, ale się zorientowałam, że opowiadam jak historykowi sztuki o fizyce kwantowej)


Wychowanie, hormony, budowa mózgu- to wszystko razem nas buduje tak a nie inaczej
 
 
Monika1998
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 90
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-21, 21:01   

aha czyli jak wykonuje typowo męską robote (ucze się na mechanika samochodowego) na praktyce to to nie wyklucza tego że nie jetem kobietą którą się czuje, dobrze zrozozumiałam?
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-10-21, 21:35   

Monika1998 napisał/a:
dobrze zrozozumiałam?

Tak.
_________________
Freja Draco
 
 
Monika1998
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 90
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-21, 22:14   

to dobrze :)
 
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2015-10-21, 23:09   

czy jesteś na hormonach?
Jest coś co może drażnić, coś co możesz nazwać "męskim wyuczonym byciem". Jeśli chodzi o teorie to od urodzenia masz typ myślenia kobiecego aczkolwiek metabolizm mózgu jest odżywiany testosteronem czyli chemią odwrotną od tej która powinna być.
Terapia Hormonalna pozwala na przywrócenie odpowiedniej równowagi chemicznej.
Wiadomo już także że poprzez terapie hormonalną formują się nowe neuron-łącza. Znaczy to że zanika powoli uczucie rozbieżności tożsamości.
 
 
Monika1998
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 90
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-21, 23:12   

inka napisał/a:

czy jesteś na hormonach


nie jeszcze nie
 
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-21, 23:53   Re: jak pozbyć się męskiej części siebie?

Monika1998 napisał/a:
czy mogę jakoś zniszczyć w sobie tą męską połowe siebie? (doszczętnie) bo czuje że jestem kobietą uwięzioną w ciele chłopa


Pewnych rzeczy nie da się od tak "zniszczyć", wykorzenić itd. Jak się otworzysz w pełni na siebie i zaczniesz HRT to pewne rzeczy naturalnie się pojawią, a inne będziesz musiała się oduczyć. Ale nie wiem czy warto niszczyć całą osobowość którą wcześniej byłaś, bo to w pewien sposób dalej ty i nie wszystko robiłaś wbrew sobie.
 
 
michagros
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-22, 13:31   

Swoich zainteresowań raczej nie zmienisz, nawet jeśli są męskie, bo to w końcu również część ciebie. Ale kobiety też mogą interesować się męską stroną życia.
Jeśli chodzi o ciało, to tylko terapia hormonalna. Siłą umysłu prawie niczego nie zmienisz (wiem coś o tym).
Ubiór - kwestia gustu i świadomego wyboru ciuchów bardziej kobiecych.
Głos - ćwiczenia wyższych partii tonów + uwaga na dobór słów (mężczyźni trochę inaczej mówią).
Empatia to domena kobiet - nie są skoncentrowane na sobie tylko myślą również o innych. Wyczuwają nastój innych i maja potrzebę pomocy. Ale to ogólnikowo.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-10-22, 13:58   

michagros napisał/a:
Głos - ćwiczenia wyższych partii tonów + uwaga na dobór słów (mężczyźni trochę inaczej mówią).

Cwiczenie głosu ok ale z tym "uważaniem na dobór" słów nie przesadzaj. bo popadniesz w obłęd - życie to nie odgrywanie aktorskiej roli (choć niektórzy twierdzą na odwrót, ale nie mają racji) - bądź jaka jesteś - jeżeli są to jakieś wpojone ci na siłę nawyki to możesz sobie eliminować je do woli ale jeśli to twój naturalny styl wysławiania, nie kontroluj go tylko po to by dopasować się do "jedynego słusznego słownika pure female". Bo nie ma takiego.


michagros napisał/a:

Empatia to domena kobiet - nie są skoncentrowane na sobie tylko myślą również o innych. Wyczuwają nastój innych i maja potrzebę pomocy. Ale to ogólnikowo.


Jako pure egoist potwierdzam.
 
 
Monika1998
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 90
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-22, 14:05   

Cytat:
Empatia to domena kobiet - nie są skoncentrowane na sobie tylko myślą również o innych. Wyczuwają nastój innych i maja potrzebę pomocy. Ale to ogólnikowo




tego to ja mam pełno :)
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-10-22, 14:47   

Ja też :mrgreen: (poza wyczuwaniem nastroju :P )
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-22, 17:44   

michagros napisał/a:
Empatia to domena kobiet - nie są skoncentrowane na sobie tylko myślą również o innych. Wyczuwają nastój innych i maja potrzebę pomocy. Ale to ogólnikowo.


Stereotyp! Wznoszę protest. Jest mnóstwo empatycznych facetów i kobiet, które mają wszystkich innych za nic. Nie wiem czy wręcz odsetki empatyczności nie są podobne dla płci obojga ;)

Kobiety bardziej trzymają pozory i nie pozwalają sobie a nic na powiedzenie czegoś, co mogłoby ujść za psychopatyczne lub niewspółczuące, podczas gdy faceci się nie wstydzą a nawet dokładają, bo muszą być macho. Taki gender.
 
 
Cukierkowy
użytkownik
Witajcie!

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Posty: 32
Skąd: Wrocław- okolice
Wysłany: 2015-10-27, 16:22   

michagros napisał/a:

Empatia to domena kobiet - nie są skoncentrowane na sobie tylko myślą również o innych. Wyczuwają nastój innych i maja potrzebę pomocy. Ale to ogólnikowo.

Taaak... Na tym forum- to jest bardzo ogólnikowe... :-D
_________________
Witajcie! :-)
 
 
Cukierkowy
użytkownik
Witajcie!

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Posty: 32
Skąd: Wrocław- okolice
Wysłany: 2015-10-27, 16:25   

Monika1998 napisał/a:
aha czyli jak wykonuje typowo męską robote (ucze się na mechanika samochodowego) na praktyce to to nie wyklucza tego że nie jetem kobietą którą się czuje, dobrze zrozozumiałam?

Też jestem mechanikiem samochodowym- zamiłowanie do tego pozostało mimo wielu perypetii...
A tak ponadto- uważam, że kobiety- mechanicy są bardziej seksowne, więc wszystko przed Tobą! ;-)
_________________
Witajcie! :-)
 
 
Monika1998
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 90
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-10-27, 20:25   

:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10