Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Harcerstwo
Autor Wiadomość
owi
użytkownik
fercia ^^

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-14, 13:53   Harcerstwo

Hejo, wczoraj byłam na mojej pierwszej w życiu zbiórce harcerskiej, mam pytanie do was, ktoś z was jest w harcerstwie? Lub byliście kiedyś? Albo chcieliście dołączyć? Jak chcieliście, ale nie zapisaliście się to dlaczego?
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7101
Wysłany: 2023-01-14, 15:03   

Nie, nie, nie, a po co?
_________________
Freja Draco
 
 
owi
użytkownik
fercia ^^

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-14, 15:08   

Freja napisał/a:
a po co?

wiadomo, że to nie dla każdego, i nie każdy chce/nie każdemu się spodoba, ale według mnie fajnie jest zdobyć umiejętności, których się tam uczy :)
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2023-01-14, 15:28   

owi,
Ja byłam z 9 lat i jest to super sprawa tylko czasem trafiają się porąbani ludzie ale chyba wszędzie tacy są :D

Dużo fajnych wypadów i przede wszystkim sama uczysz się organizowania różnych rzeczy np. wyjazdy imprezy zbiórki no i decydowania co jest istotne np. kursy pierwszej pomocy (Brązowa Odznaka) kurs wspinaczki żaglowy no i możesz pchać swoją drużynę/ zastęp czy paczkę tam gdzie się boisz :P np. lodowisko skoki spadochronowe czy wyjazdy w tym zagraniczne. No i harcerstwo daje spojrzenie na wiele rzeczy z innej perspektywy jak wyjazd na biwak zamiast pod namioty to do szkoły gdzieś w innym mieście czy na wsi i to praktycznie za darmo (jakieś 100- czy 50 pln za weekend)

A jak masz ogarniętą ekipę to możesz robić rzeczy z innej klasy np. miesięczny rejs żaglowcem
gdzie zaczynasz od zarabiania pieniędzy np. idziecie drużyną do jakiejś firmy i mówcie że potrzebujecie zarobić XX'000 PLN na wyjazd na żagle i czy zatrudni was np. na weekend albo miesiąc wakacji po to byście mieli kasę (jak wam zasponsoruje to odmówcie i powiedzcie że może wam dać więcej kasy za prace ale praca musi być to będziecie mieć wtyki do końca życia) a potem sobie sami albo z ZHP / ZHR -em zorganizujecie i będzie przygoda życia :D I nie przejmuj się że ktoś będzie miał takie czy siakie poglądy czy nastawienie bo to nie ma naprawdę znaczenia :)
_________________
 
 
owi
użytkownik
fercia ^^

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-14, 15:39   

gama,
To super! Ja dopiero pierwszy raz byłam, wiec, chociażby mundur dopiero pewnie za tydzień/dwa kupie, pierwszy temat, na którym byłam to była logika, za tydzień ma być wieczór planszowy, ale szczerze mam taka wewnętrzną nadzieję, że za niedługo będzie coś typu właśnie kurs pierwszej pomocy czy coś takiego. Na dodatek muszę się dużo nauczyć (na przykład na krokiewkę metalową powiedziałam "stopień oficera amerykańskiej policji", dopiero w domu wyszukałam tego nazwę XD), ale strasznie mi się podobało i czekam na następną zbiórkę.
 
 
ona84
użytkownik
Być i wspierać m/k


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 8
Posty: 133
Wysłany: 2023-01-14, 21:08   

Wprawdzie nie byłam nigdy w harcerstwie, ale również dodam swoje trzy grosze do tego tematu.
Czytałam kiedyś o pewnej sprawie, która mogłaby kogoś na tym forum zainteresować, a mianowicie pewien 7-letni chłopiec z USA, który zawsze czuł się dziewczynką i chciał dołączyć do żeńskiej drużyny harcerskiej. Początkowo mu odmawiano, ale po odwołaniach udało się przekonać organizację (Girl Scouts), aby go do siebie przyjęła.

Można o tym przeczytać:
https://www.dailytelegrap...6e9998340c68970

lub posłuchać:
https://www.youtube.com/watch?v=p8f-uydc7LM

Myślę, że dla niej, i jej rodziny to duży sukces i ona sama była wtedy szczęśliwa, że może integrować się w drużynie pożądanej przez nią płci. Chociaż jestem ciekawa czy, i jak poradziłaby sobie w przypadku jakiejś niewygodnej nieprzewidzianej sytuacji, na przykład, gdyby na obozie harcerskim inne dziewczynki nagle odkryły, że ich koleżanka ma siusiaka.

A czy ktoś z Was próbował dostać się do drużyny harcerskiej płci przeciwnej niż metrykalna? Z jakim skutkiem?
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2023-01-14, 21:21   

Ja sie kiedys w podstawowce zapisalem chociaz jakos nie wyobrazalem sobie nosic mundurku dla dziewczyn, myslalem ze potem w trakcie uda mi sie jakos uniknac noszenia go, zamiany na spodenki czy spodnie. Jednak ostatecznie nie doszlo do utworzenia druzyny harcerskiej w naszej szkole bo nauczycielka z uprawnieniami instuktora harcerskiego ktora wlasnie zaczela prace w szkole (i tworzenie druzyny od podstaw) po 2 czy 3 miesiacach odeszla z pracy. Dzieciakom pozostaly tylko mundury. Dopiero za kilka lat (gdy ja juz bylem w liceum) nasza szkola dorobila sie druzyny harcerskiej. Po przejsciu do liceum poszedlem na pierwsza zbiorke, ale tam okazalo sie ze zbiorki beda sie odbywac 2 razy w tygodniu, dokladnie w te 2 dni kiedy wypadaly zajecia SKS. Wybralem sport.
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2023-01-14, 22:17   

ona84 napisał/a:
A czy ktoś z Was próbował dostać się do drużyny harcerskiej płci przeciwnej niż metrykalna? Z jakim skutkiem?


W Polsce większość drużyn jest mieszanych, po za tym większość harcerzy jest młoda poniżej 18 roku więc nie przejawia uprzedzeń u nas było wiele osób z LGBT+ nie wiem jak to było w trakcie samego harcerstwa bo po prostu nikt się tym nie przejmował nie wnikał i zasadniczo się o tym nie rozmawiało, znajome transki (kaema nie znam) nie miały zasadniczo żadnych problemów wręcz ciepło przyjęte wszystkie zostały natomiast nie wiem czy to tylko moje środowisko czy w innym województwie czy innej grupie nie będzie inaczej ale szczerze wątpię by gdzieś było źle. Pamiętam jak chodziłam na imprezy LGBT czy wegetarian nie będąc w żadnej z tych grup po prostu ze znajomości z harcerstwa no potrzebowali pomocy by coś przenieść przewieść nawrzucać Rydzykowi przed jego kościołem (jestem z Torunia) to jakoś nie było oporów xD nie wiem może to były inne czasy gdzie znałam i ludzi z prawicy i Antify i jakoś nikt się nie zabijał ani nie gardził.

No trochę to dziwne ale Ci sami ludzie w sztabie WOŚP i w Caritasie... O dziwo większa spina była pomiędzy „miłośnikami”: Anime a Fantastyką xD no warto za to umierać xD
_________________
 
 
owi
użytkownik
fercia ^^

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-15, 15:40   

Pytałam się drużynowego dokładniej o mundur i będę kupować sobie damski, i szczerze strasznie się ciesze z tego
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2023-01-15, 16:00   

Wow zazdroszczę pamiętam jak dziewczyny narzekały że muszą chodzić w spódnicach w zimę a faceci miel długie spodnie no według mnie wszyscy by mogli chodzić w spódnicach byłoby sprawiedliwie :D no dużej części się to spodobało ale potem była dyskusja że część instruktorów jest przeciwna "noszeniu spódniczek przez harcerzy do munduru" xD i o dziwo dali przykład jak harcerze z jakiejś drużyny chodzili w kiltach :D no mi się podobało i byłam wtedy zazdrosna xD ale niestety moja propozycja nie przeszła :P :D a szkoda :D (dziewczyny mnie poparły część chłopaków też ;) , ale potem mogły nosić spodnie w zimę :D )
_________________
 
 
owi
użytkownik
fercia ^^

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 66
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-01-15, 16:32   

gama napisał/a:
Wow zazdroszczę pamiętam jak dziewczyny narzekały że muszą chodzić w spódnicach w zimę a faceci miel długie spodnie
u nas można nosić bojówki, mogą je nosić i chłopacy i dziewczyny, a z tego, co wiem to nie ważne, kto nosi spódnice itp., ważne, że to mundur
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11