Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytań, głównie o włosy ogółem.
Autor Wiadomość
Kyou
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-02-02, 14:30   Kilka pytań, głównie o włosy ogółem.

Cześć!
Chciałem w sumie zapytać o to, jaką maszynkę do golenia polecacie, bo nawet jeśli jestem przed HRT, to od zawsze mam wyższy poziom męskich hormonów, a więc i więcej owłosienia. Głównie chodzi mi o szyję - strasznie łatwo podrażnia mi się tam skóra, a nie mam aż takiego zarostu, żeby już radośnie zapuszczać brodę xD więc jeśli macie maszynkę + kosmetyki do polecenia, to będę wdzięczny!

Druga kwestia — jak wspomniałem, los hojnie obdarzył mnie owłosieniem nawet w damskim ciele, stąd chciałbym się dowiedzieć, jak może wpłynąć na mnie branie testosteronu. Wiem, że to kwestia indywidualna, ale może ktoś miał podobną sytuację i może mi opowiedzieć, jak to było u niego. Nie wydaje mi się, żeby mężczyźni w mojej rodzinie byli jacyś szczególnie owłosieni tak ponad przeciętną, ale obawiam się, że skoro ja jeszcze przed HRT mam trochę tego owłosienia, to potem mnie obsypie tak, że będę jak małpka, a to niestety nie jest mój goal XDD

Kwestia trzecia! Może jest ktoś z Krakowa, kto jest w stanie polecić trans-friendly fryzjera_kę, który weźmie mnie na poważnie i nie obetnie mnie jak kobietę, kiedy wyraźnie proszę o męskie cięcie. A może macie jakieś tipy właśnie co do takich interakcji? Bo osobiście mam problem z wymaganiem od ludzi, żeby postrzegali mnie jak mężczyznę, skoro nie mam dla nich "wizualnego dowodu"...
 
 
julkas
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Wysłany: 2023-02-02, 16:22   Re: Kilka pytań, głównie o włosy ogółem.

Kilka porad ze strony m/k-i xD

Kyou napisał/a:
Chciałem w sumie zapytać o to, jaką maszynkę do golenia polecacie, bo nawet jeśli jestem przed HRT, to od zawsze mam wyższy poziom męskich hormonów, a więc i więcej owłosienia. Głównie chodzi mi o szyję - strasznie łatwo podrażnia mi się tam skóra, a nie mam aż takiego zarostu, żeby już radośnie zapuszczać brodę xD więc jeśli macie maszynkę + kosmetyki do polecenia, to będę wdzięczny!


Ja ze swojej strony polecam Gillette Fusion 5 Power, której używam razem z jakimś żelem do golenia Sensitive, do miziania skóry, bo poza bezbarwnym wąsikiem niezbyt cokolwiek z zarostu mam xD

Kyou napisał/a:
Kwestia trzecia! Może jest ktoś z Krakowa, kto jest w stanie polecić trans-friendly fryzjera_kę, który weźmie mnie na poważnie i nie obetnie mnie jak kobietę, kiedy wyraźnie proszę o męskie cięcie. A może macie jakieś tipy właśnie co do takich interakcji? Bo osobiście mam problem z wymaganiem od ludzi, żeby postrzegali mnie jak mężczyznę, skoro nie mam dla nich "wizualnego dowodu"...


Miałam kolegę k/m, który po prostu wszystkim się przedstawił jako chłopak i nikt o nic nie pytał, mimo długich włosów. W Krakowie nie powinni wg mnie robić Ci problemów z obcięciem, na zasadzie klient nasz pan. W miastach jest naprawdę sporo ludzi z dużo bardziej nietypowymi prośbami i sprawami. Jutro nikt o Tobie i Twoim przypadku nie będzie już pamiętał. Jak poprosisz o męskie cięcie, to najpewniej takie właśnie dostaniesz.

Ewentualnie jak wyglądasz młodziutko, możesz spróbować z patentem "mama kazała mi przyjść i poprosić o obcięcie mi włosów na krótką męską fryzurę". Albo iść zwyczajnie do fryzjera męskiego, który nie zajmuje się kobietami.
_________________
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2023-02-02, 16:35   

Polecam go golenia zamiast żelu czy pianki mydło, np. Wilkinson. I maszynkę klasyczną na żyletki albo jakąś wypasioną elektryczną.

Ludzie, co wy macie z tą długością włosów? Że niby w krótkich wygląda się jak mężczyzna, z w długich jak kobieta? Naprawdę tak jest, czy to zwykły stereotyp kulturowy? Metalowi muzycy w długich włosach, a nawet w makijażu i fikuśnych strojach nie wyglądają na kobiety, a kobiety ostrzyżone na krótko nie wyglądają na mężczyzn. No chyba że tutaj same małolaty piszą, to wtedy może, kto wie.
 
 
Kyou
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-02-02, 17:24   

julkas napisał/a:
W Krakowie nie powinni wg mnie robić Ci problemów z obcięciem, na zasadzie klient nasz pan.


No właśnie tu się kurcze naciąłem, bo raz poszedłem do fryzjerki w Krakowie i ona totalnie nie wiedziała, co ma ze mną zrobić. Przyjaciółka mnie po niej poprawiała XDD ale może po prostu trafiłem do kiepskiego miejsca, najwyżej dam szansę komuś innemu.

jcmar napisał/a:
Ludzie, co wy macie z tą długością włosów? Że niby w krótkich wygląda się jak mężczyzna, z w długich jak kobieta?


To nie do końca tak, pomijając jakieś tam różnice w sposobie ścinania mężczyzn na krótko i kobiet na krótko (tył się niby podgala albo na kwadratowo, albo na okrągło, nie wiem, nie jestem fryzjerem, ale widać wyraźnie różnicę między fryzurami damskimi a męskimi w przypadku krótkich włosów), to dla mnie jest to np. kwestia komfortu psychicznego. Oczywiście, że kobiety w krótkich włosach mogą wyglądać bardzo kobieco, a mężczyźni w długich szalenie męsko, tylko u nich dużą robotę odgrywa też reszta ciała. Kiedy ja mam długie włosy, to nikt się nawet nie zawaha, żeby określić mnie dziewczyną, teraz przy krótkich... Mam taką myśl, że może chociaż przez chwilę wątpią w werdykt xD zawsze wolałem mieć krótsze włosy, ale nie wykluczam, że kiedyś zapuszczę - gdy już przestaną być powodem dysforii.

Za polecenia żyletek i pianek dziękuję!
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2023-02-02, 18:08   

Tak, rzeczywiście wygląd wskazujący na płeć zależy od całokształtu, a nie od jednego tylko składnika.
Powodzenia w takim razie, żebyś miał męski wygląd w tych strojach i fryzurach, które lubisz.
My niestety, jeśli chcemy być brani za osoby swojej płci, musimy nieraz iść na zgniłe kompromisy.
Ale potem jak już uzyskujemy np. męski wygląd, to mamy więcej luzu w doborze stroju.
Ja zawsze marzyłem o byciu długowłosym, ślicznym i męskim zarazem.
I nadal o tym marzę.
Właśnie tak: śliczny, długowłosy, bardzo męski.
Nie lubię wyglądu chłopczycy, chyba z dwojga złego wolałbym już wyglądać jak długowłosa dziewczyna.
Sorki za osobistą dygresję, ulało mi się bo po trzech latach brania tst nadal nie mogę sobie pozwolić na swój ulubiony wizerunek, ale nadziei nie tracę.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-02-02, 18:28   

Oddam wszystko za dziewczęcą figurę, twarz i włosy.
_________________
 
 
Kyou
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-02-02, 18:34   

Rozumiem Twój punkt widzenia i szanuję go, zwłaszcza że jesteś na tej drodze już o wiele dalej niż ja. Ja może jeszcze patrzę na pewne rzeczy jakimiś swoimi marzeniami i oczekiwaniami, bo tak naprawdę wszystko przede mną, ale miałem czas hiperfeminizacji, był czas, w którym miałem naprawdę długie włosy, tylko że zawsze czułem się jak dziwadło, nawet jeśli obiektywnie może wyglądałem nieźle. Musimy wybierać takie opcje, dzięki którym czujemy się jak najbardziej komfortowo, nieważne, jakie to są opcje — czy długie, czy krótkie włosy :)

Co do Twoich marzeń — nie pozostaje mi nic innego, jak tylko trzymać za Ciebie kciuki. Jestem pewien, że i tak jesteś super męski i ładny, choć nie wiem, czy spełniłeś już marzenie o długich włosach :D
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2023-02-02, 19:59   

Mi podrażnienia powodowała tępa golarka. Warto też zaopatrzeć się w taką, która ma więcej ostrzy. Co do marek - Gilette, Wilkinson.

Co do owłosienia, to mężczyźnie do twarzy z futrem, to zaleta. Nie wygląda wtedy delikatnie jak dziewczynka ;) Można sobie trymerem skracać, jak masz taką ochotę, ogolić w jakichś niepożądanych miejscach.

Z fryzjerem z Krk nie polecę, natomiast też uważam, że miałeś niefarta, ja ani raz nie miałem problemu. Próbuj i może warto ocenić "klimat" salonu? Od początko twardo mów, że męskie strzyżenie. Często damskie i męskie strzyżenie to oddzielne usługi, lub jak ktoś już mówił - można iść do męskiego fryzjera.
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2023-02-02, 20:57   

Ha ha ha. :D Mialam pisac ze najlepsze sa ostre ale nie chcialam byc posadzona o zlosliwosc. ;) Nie kupuje gilette a bic i wilkinson. No i jak ma byc super gladko to tylko nowe.
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-02-02, 21:58   

Ostre i golić się po zmiękczeniu zarostu. Jak kolwiek, np. po kąpieli. Im mniej ulepszaczy w mydle, które nałożycie na twarz tym lepiej.

A najlepiej to wyrwać to w cholerę, zabić prądem lub laserem.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2023-02-02, 22:43   

E tam, od wyrywania wrastają i wypryszcza, zwłaszcza na twarzy :p
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-02-02, 22:44   

Chyba K/M nie chodzi o prąd lub laser w przypadku zarostu xD
_________________
 
 
Kyou
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-02-03, 07:10   

Nie no, tak całkowicie usunąć to nie :D myślę, że może w moim przypadku ostatecznie podrażnienia wynikają z tego, że golę się zbyt niedelikatnie albo za często... Bo od zawsze używam Gillette i staram się regularnie wymieniać ostrza, no ale prawdą jest, że jak jeszcze goliłem nogi, to też zawsze wychodziły mi jakieś podrażnienia i krostki, więc może albo to mój urok, albo obchodzę się ze sobą zbyt niedelikatnie :D

Co do mydła, to słyszałem, że lepiej używać pianki albo żelu, bo mydło wysusza i ściąga skórę, przez co po goleniu jest ona w gorszym stanie.
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2023-02-03, 09:26   

Kyou napisał/a:
Nie no, tak całkowicie usunąć to nie :D myślę, że może w moim przypadku ostatecznie podrażnienia wynikają z tego, że golę się zbyt niedelikatnie albo za często... (...)

Co do mydła, to słyszałem, że lepiej używać pianki albo żelu, bo mydło wysusza i ściąga skórę, przez co po goleniu jest ona w gorszym stanie.


Niektórzy mają tak że skóra się podrażnia tutaj ważny jest docisk jak naciskasz za mocno to tniesz jak za słabo to "skacze" włosy na twarzy są bardzo twarde a skóra delikatna dlatego dobrze jest je pierw choć trochę nawilżyć przed.

Mydło jest lepsze bo daje gładszą skórę i tak masz rację wysusza ściąga itd ale to samo robi alkohol po goleniu (woda kolońska), możesz zamiast klepać sobie twarz użyć kremu wtedy uzyskasz lepszy efekt na skórze. Natomiast powód dla którego używa się alkoholu po goleniu jest taki że bardzo często dochodzi do zapalenia skóry (co wygląda brzydko), ale możesz zdezynfekować twarz przed goleniem co w teorii powinno dać podobny efekt + maść po goleniu ale nie miałam z tym nigdy problemów więc...
_________________
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2023-02-03, 09:56   

Alkohol bardzo mocno wysusza. Osobiście wolę octanisept. Mam bardzo tłustą skórę, dlatego czymś muszę dezynfekować i to skutecznie.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-02-03, 18:37   

Kyou, z maszynkami do golenia jest tak, że najlepiej wypróbować różne opcje. Ja zaczynałem od zwykłej maszynki z dyskontu a doszedłem do maszynki elektrycznej i ta najbardziej mi odpowiadała. Teraz używam jedynie maszynki elektrycznej z nakładkami do skracania zarostu. Dodatkowo używam kremu AA Men Beard (pielęgnujący - do brody i twarzy) - zero podrażnień i kłopotów ze skórą. Tu link

Czy testosteron może spowodować bujne owłosienie? Może, choć nikt nie da gwarancji, że tak się stanie. Każdy reaguje inaczej a efekty są trudne do przewidzenia. Tak samo jest z łysieniem.

Co do fryzjera w Krakowie (czy gdziekolwiek indziej) nie wypowiem się. Pandemia i pozamykane salony zmusiły mnie bym został swoim własnym fryzjerem. Teraz jestem samowystarczalny ;)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 10