Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana danych w świadectwach ukończenia klas
Autor Wiadomość
anka17q
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-08-23, 20:55   Zmiana danych w świadectwach ukończenia klas

Odeszłam ze szkoły w 2019 roku i dopiero w zeszłym roku zmieniłam dokumenty , poszłam do szkoły żeby mi wymienili dane w świadectwach i kilka dni puzniej zadzwoniono do mnie i poinformowano mnie ze prawo nie działa w stecz i ze danych w świadectwach mi nie zmienią...Nie wiem co mam robić, chciała bym dokończyć szkołę średnią a nie mogę bo bym musiała pujsc do nowej szkoły ze świadectwami ze starymi danymi czego nie chcę robić bo nie mam zamiaru każdemu pierwszemu lepszemu zdradzać moich spraw prywatnych , moje pytanie brzmi - czy nie da się nic zrobić w tej sprawie i jeśli chcę dokończyć szkołę średnią muszę okazać w nowej szkole świadectwa ze starymi danymi ? Miał ktoś taką sytuację ?
_________________
Nie ma we mnie ani grama męskości jest ona wbrew mnie , pragnę wyrazić kobiecość która rozwinęła się w moim wnętrzu.
 
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2571
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-08-23, 21:05   

Bzdury wygadują.

Cytat:
Jeżeli absolwent szkoły zmienił płeć, należy mu wydać nowe świadectwo na imię i nazwisko, które przyjął po zmianie - tłumaczy Krzysztof Lodziński w serwisie Prawo Oświatowe/ABC.
Uzasadnienie
W § 21 ust. 1 rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych zostało określone, że nie dokonuje się zmiany imienia (imion) lub nazwiska na świadectwie szkolnym, jeżeli zmiana ta nastąpiła po ukończeniu szkoły, chyba że zmiana imienia (imion) lub nazwiska nastąpiła na podstawie orzeczenia sądowego wydanego w postępowaniu w sprawie zmiany płci. W tym przypadku wydaje się świadectwo na nowe imię (imiona) lub nazwisko, a jeżeli jego wydanie nie jest możliwe - duplikat świadectwa, po przedstawieniu orzeczenia sądowego i za zwrotem świadectwa wydanego na poprzednie imię (imiona) lub nazwisko. Zatem w tym przypadku szkoła powinna wydać absolwentowi świadectwo na nowe imię (imiona) lub nazwisko.


Tu link do strony, na której jest powyższa informacja.
_________________
 
 
 
anka17q
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-08-24, 01:58   

[quote="WojtekM"]Bzdury wygadują.

Cytat:
Jeżeli absolwent szkoły zmienił płeć, należy mu wydać nowe świadectwo na imię i nazwisko, które przyjął po zmianie - tłumaczy Krzysztof Lodziński w serwisie Prawo Oświatowe/ABC.
Uzasadnienie
W § 21 ust. 1 rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych zostało określone, że nie dokonuje się zmiany imienia (imion) lub nazwiska na świadectwie szkolnym, jeżeli zmiana ta nastąpiła po ukończeniu szkoły, chyba że zmiana imienia (imion) lub nazwiska nastąpiła na podstawie orzeczenia sądowego wydanego w postępowaniu w sprawie zmiany płci. W tym przypadku wydaje się świadectwo na nowe imię (imiona) lub nazwisko, a jeżeli jego wydanie nie jest możliwe - duplikat świadectwa, po przedstawieniu orzeczenia sądowego i za zwrotem świadectwa wydanego na poprzednie imię (imiona) lub nazwisko. Zatem w tym przypadku szkoła powinna wydać absolwentowi świadectwo na nowe imię (imiona) lub nazwisko.


Dzięki za info , teraz tylko muszę o tym poinformować panie z sekretariatu w mojej poprzedniej szkole.
_________________
Nie ma we mnie ani grama męskości jest ona wbrew mnie , pragnę wyrazić kobiecość która rozwinęła się w moim wnętrzu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10