Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Transpłciowość a policja
Autor Wiadomość
fido2
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 3
Wysłany: 2022-06-10, 23:15   Transpłciowość a policja

Posłuchajcie, forumowicze. Jak tam teraz wygląda sytuacja jeżeli chodzi o służbę w policji a transpłciowość? Bo z tego co czytałem tutaj jakieś osoby trans służą ale pytanie właśnie czy kogoś przyjęli już po zmianie danych. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Mówić o byciu trans czy nie mówić? Czy wygląda to jakoś inaczej w przypadku trans mężczyzn niż w przypadku trans kobiet? W wojsku wiadomo że nie ma szans bo kategoria E i do widzenia ale służby cywilne mogą się rządzić nieco innymi prawami.
Ja osobiście jestem po zmianie danych, passing mam nawet niezły ale niestety jeszcze przed 3.
Wiem że policja nie cieszy się wśród osób trans zbytnią popularnością ale ten wątek nie służy dyskutowaniu o tym, tak więc prosiłbym o wypowiedzi tylko jeśli macie jakieś informacje bezpośrednio związane z tematem. Dzięki.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2022-06-11, 12:06   

Daj spokój co wy z tą policją wojskiem. Patologia.
Będą ci kazać ścigać ludzi bez masek czy pałować protestujących.
Jeżdżą te darmozjady po mieście spalają paliwo i nasze podatki a jak coś grubego się dzieje to nie pojadą bo się boją.
Policja, lekarz, prokurator, sanitariusz, żołnierz, ksiądz fajnie wyglądają tylko w filmie. W realu to tak zepsute kręgi że nie warto. Jeszcze ochrona do tego. Samo zło.

Szkoda czasu.
A jak się transy za bardzo będą pchać do tych służb to jeszcze coś wymyślą i wszystkich będą brali.
Tylko nie to.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-06-16, 06:08   Re: Transpłciowość a policja

fido2 napisał/a:
W wojsku wiadomo że nie ma szans bo kategoria E i do widzenia ale służby cywilne mogą się rządzić nieco innymi prawami.

Z tego co wiem to do policji z kategorią E też nie bardzo... musiałbyś chyba mieć chociaż D, ale podobno niektórzy dostają, więc zacząłbym od starania się o D (chyba, że ktoś już jest po komisji i dostał E, to nie wiem czy można coś zrobić...).
Jako pracownik cywilny to pewnie możesz się dostać, np. na recepcję... tylko nie wiem czy o to Ci chodzi bo to nie ma wiele wspólnego z pracą w policji ;)

Wild napisał/a:
Policja, lekarz, prokurator, sanitariusz, żołnierz, ksiądz fajnie wyglądają tylko w filmie. W realu to tak zepsute kręgi że nie warto. Jeszcze ochrona do tego. Samo zło.

Tak, wszystko zlikwidować, niech będzie bezprawie a ludzie będą się leczyć ziołami. Sami.
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2022-06-16, 10:12   Re: Transpłciowość a policja

wendigo napisał/a:
Tak, wszystko zlikwidować, niech będzie bezprawie a ludzie będą się leczyć ziołami. Sami.


Haha bezprawie to jest teraz! Skoro konował może uśmiercać człowieka i zawsze zwalą to na pomyłkę, błąd, a najczęściej - jakieś inne schorzenie. Albo okaleczyć go i potem powiedzieć, że sam przecież chciał.
A jak człowiek stosuje zioła to co- wg ciebie jest to bezprawie? Bzdury!

Z kolei te same osoby co postulują przymusowe szprycowanie ludzkości jakimś preparatem krzyczą, że chcą usuwać ciążę bez ograniczeń bo chcą móc decydować o swoim ciele i do tego kłamiąc bo skoro zabijają cudze życie i ciało które powstało za sprawą nie tylko ich a partnera (trzeciej osoby, która wg nich nie ma nic do powiedzenia) to nie decydują o swoim ciele!
 
 
Justa59
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-16, 11:13   

Zioła leczą skutecznie ale wolno, leki chemiczne sa potrzebne owszem ale tam gdzie zioła sa za słabe.A bezprawie jest bo na to społeczeństwo sobie pozwoliło rezygnując z rozliczania wybranych lub ogólnie z rozliczania władzy. Mamy dyktaturę, którą nazywa się demokracja. Ludzie przestali myśleć, bo to wygodne i dlatego tak jest. Wirusek wiele pokazał a ludzie dalej nie myślą jak się obudzą to będzie już za późno, zreszta dla niektórych jest już za późno.
Jejku trochę odeszliśmy oid wątku tego posta.
Uważam znając środowisko mundurowe jak bym nie musiała to bym sie w to nie pchała po tranzycji.
 
 
Justa59
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-16, 11:18   

Z kategoriami osób trans to nie jest tak że zawsze musi być E. Operacje nie dyskwalifikują z A z ograniczeniem.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 540
Wysłany: 2022-06-16, 11:49   

Też bym się nie pchał.

Bo jak ma się 18 lat, to wojsko czy policja wydają się takie twarde i męskie. Ćwiczenia, maszyny, no i za mundurem panny sznurem. Przynajmniej w teorii, można zjawiskowo kogoś uratować. Ale rzeczywistość jest trochę inna... bardziej zamordystyczna.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-06-17, 01:44   

Justa59 napisał/a:
Z kategoriami osób trans to nie jest tak że zawsze musi być E. Operacje nie dyskwalifikują z A z ograniczeniem.

Ja też słyszałem, że tam komuś się udało dostać D... ale to takie legendy ;) jeśli nawet to rzadko się to zdarza.
Jest trudno żeby k/m nie dostał E np. dlatego, że brak prącia kwalifikuje do kategorii E, więc żeby jej nie dostać już choćby z tego powodu, k/m musiałby być po SRS, a wiadomo jak z tym jest w naszym kraju... A jakby nawet był po SRS, to braku jąder już ni jak nie uzupełni (ale ok, za brak jąder może być D). A to wszystko tylko jeśli chodzi o dział dotyczący narządów płciowych. Jest jeszcze dział psychiczny i komisja może sobie pójść w tą stronę wg swojego uznania (jak poszli u mnie) i dać E za "znacznie upośledzające zdolności adaptacyjne, nierokujące wyleczenia" (tak mi dali tylko trochę inaczej to brzmiało ;) ).


Wild napisał/a:
Haha bezprawie to jest teraz! Skoro konował może uśmiercać człowieka i zawsze zwalą to na pomyłkę, błąd, a najczęściej - jakieś inne schorzenie.

Wcale nie zawsze na to zwalają i wcale nierzadko lekarze ponoszą kary.

Wild napisał/a:
A jak człowiek stosuje zioła to co- wg ciebie jest to bezprawie? Bzdury!

To były dwa osobne wnioski :roll: Jak zlikwidujesz policję, prokuraturę itp., to będzie bezprawie. A jak zlikwidujesz lekarzy to ludzie będą się musieli sami "leczyć".

Wild napisał/a:
Z kolei te same osoby co postulują przymusowe szprycowanie ludzkości jakimś preparatem krzyczą, że chcą usuwać ciążę bez ograniczeń bo chcą móc decydować o swoim ciele i do tego kłamiąc bo skoro zabijają cudze życie i ciało które powstało za sprawą nie tylko ich a partnera (trzeciej osoby, która wg nich nie ma nic do powiedzenia) to nie decydują o swoim ciele!

Ty tak na poważnie?

Wild napisał/a:
i do tego kłamiąc bo skoro zabijają cudze życie i ciało

Cudzie życie i cudze ciało powiadasz? Ano to spoko - niech to cudze życie sobie poradzi bez organizmu żywiciela... nie potrafi? No to chyba ten żywiciel ma jednak kluczowe zdanie w kwestii dalszego rozwoju przypadków.

Wild napisał/a:
które powstało za sprawą nie tylko ich a partnera (trzeciej osoby, która wg nich nie ma nic do powiedzenia) to nie decydują o swoim ciele!

Fakt, miło by było wziąć pod uwagę zdanie trzeciej strony... byłoby to najbardziej fair. Ale jednak to nie tej trzeciej strony ciała potrzeba żeby to nowe życie mogło w ogóle żyć...
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2022-06-17, 10:43   

wendigo napisał/a:
To były dwa osobne wnioski :roll: Jak zlikwidujesz policję, prokuraturę itp., to będzie bezprawie. A jak zlikwidujesz lekarzy to ludzie będą się musieli sami "leczyć".

Aha, no to odniosę się do tej części z policją. Nie chodzi przecież o to żeby likwidować całkowicie policję i prawo, to jest potrzebne - w jakiejś racjonalnej formie. Wskazówka dla tych, którym wydaje się że to takie fajne służby jak w filmach, ten system jest skorumpowany i zepsuty, a polecenia które dostają policjanci są wręcz żenujące - ostatnie lata to pokazały dobitnie ale kiedyś było podobnie. Tym bardziej osobom odstającym od tej toksycznej wizji posłuszeństwa przełożonym i bezmyślnej służalczości (już nawet nie tylko trans ale w ogóle ludziom którzy mają odrobinę empatii i brzydzą się nieuczciwością i gnębieniem obywatela w imię wykonywania poleceń) należy to uświadamiać, że nie będzie tam tak widowiskowo jak się wydaje dzieciakom w szkole podstawowej. Pamiętam, jak w mojej klasie na pytanie kim będziesz jakieś 70% odpowiadało "policjantem, policjantką". Z tego co wiem to chyba 1 osoba tylko faktycznie spełniła swoje ówczesne marzenie.

wendigo napisał/a:
Ty tak na poważnie?
Cudzie życie i cudze ciało powiadasz? Ano to spoko - niech to cudze życie sobie poradzi bez organizmu żywiciela... nie potrafi? No to chyba ten żywiciel ma jednak kluczowe zdanie w kwestii dalszego rozwoju przypadków.

Błędny argument zwolenników aborcji na żądanie.
Taka jest kolej rozwoju organizmu, ty też byłeś kiedyś takim. Piękny etap. Zwieńczeniem go jest człowiek niezależny. Małe dziecko też samo sobie nie poradzi. To znaczy że należy zabijać te dzieci?
Jak komuś to przeszkadza że organizm zakodowany żeńsko musi nosić ciążę to niech nie zachodzi w ciążę. Gdy ktoś oddaje psa (znudził się dzieciom, stał się uciążliwy albo okazuje się, że nie nadaje się do jego domu co jest już bardzo dobrym powodem) to zaraz leci hejt że nieodpowiedzialny, wgl najlepiej samosąd lincz szubienicę szykują. I właściciel szuka mu dobrego domu (bo nie utopić w rzece czy przywiązać przy drodze).

A jak ktoś zajdzie w ciążę i potem chce zabić życie - żywego człowieka który się rozwija to "ok". Dziwna ta lewacka logika. A może komuś zależy by społeczeństwo przymknęło oko na jakiekolwiek ludobójstwo? Skoro można zabić dziecko poczęte to czemu nie takie urodzone? 2, 3 latka? Może 19 latka też? Bo jest pasożytem? Stara babcia też pasożyt. Świat zmierza w dziwnym kierunku myślowym.
Ostatnio zmieniony przez Wild 2022-06-17, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 540
Wysłany: 2022-06-17, 10:47   

A ja uważam, że jak ktoś jest zwolennikiem braku aborcji, to powinien zacząć od siebie i sam rodzić dzieci, które są chore, których nie jest w stanie finansowo utrzymać itd.
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2022-06-17, 17:07   

Blad polega na tym ze wyklucza sie pragmatyzm zyciowy. Zakazujac aborcji zamazuje sie tylko rzeczywiste statystyki.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-06-18, 05:16   

Wild napisał/a:
Nie chodzi przecież o to żeby likwidować całkowicie policję i prawo, to jest potrzebne - w jakiejś racjonalnej formie.

No to nie uogólniaj w wypowiedziach, bo potem wygląda jakbyś jednak był za jakąś całkowitą anarchią.

Wild napisał/a:
Pamiętam, jak w mojej klasie na pytanie kim będziesz jakieś 70% odpowiadało "policjantem, policjantką". Z tego co wiem to chyba 1 osoba tylko faktycznie spełniła swoje ówczesne marzenie.

Cóż, tak to jest, a jednak są ludzie którzy czują do tego powołanie i to swoje marzenie jednak spełniają.

Wild napisał/a:
Taka jest kolej rozwoju organizmu, ty też byłeś kiedyś takim.

Byłem, ale co z tego? Świat by się nie zawalił jakbym się nie urodził.

Wild napisał/a:
Małe dziecko też samo sobie nie poradzi. To znaczy że należy zabijać te dzieci?

Napisałem wyraźnie: "ORGANIZM ŻYWICIELA". Małe dziecko nie poradzi sobie samo, ale poradzi sobie bez KONKRETNEGO organizmu żywiciela - jak go Anna Kowalska nie chce, to Maria Nowak wychowa z pocałowaniem ręki - w przypadku płodu to nie działa, bo gdyby działało to by nie było aborcji zdrowych płodów - zbyt wielu jest ludzi gotowych adoptować.

Wild napisał/a:
Jak komuś to przeszkadza że organizm zakodowany żeńsko musi nosić ciążę to niech nie zachodzi w ciążę.

Z tym się zgadzam jak najbardziej. Ale jak już się mleko rozlało to nie ma to już znaczenia...

Wild napisał/a:
Skoro można zabić dziecko poczęte to czemu nie takie urodzone? 2, 3 latka? Może 19 latka też?

Ponieważ jest różnica pomiędzy zabiciem kogoś, a nie podtrzymywaniem życia (co innego jest kogoś zamordować, a co innego odłączyć od aparatury podtrzymującej życie - widzisz różnicę?). Ponieważ jest różnica pomiędzy wykształconym organizmem (albo nawet nie całkiem wykształconym - np. wcześniak) a organizmem, który do życia potrzebuje innego (konkretnego) organizmu.
Właściwie to nawet nie można zabić kogoś, kto samodzielnie nie żyje... ale to już kwestia definicji.

Wild napisał/a:
Stara babcia też pasożyt.

Najwyraźniej nie znasz definicji pasożyta, więc oto i ona:
"Pasożyt – organizm roślinny lub zwierzęcy żyjący i rozwijający się na innym organizmie (żywicielu) lub wewnątrz jego ciała."
(źródło: https://www.ekologia.pl/w...dowiska/pasozyt ).

I żeby było jasne: wcale nie uważam aborcji za takie nic i prostą sprawę, przeciwnie - uważam że to bardzo poważna sprawa. Nawet bym sam (może kiedyś) chciał mieć dzieci, a żeby to w ogóle było możliwe, to ktoś musi je najpierw urodzić i oddać - i chwała każdemu kto się na to decyduje. ALE mimo tego, no po prostu uważam, że osoba w ciąży ma decydujące zdanie, bo to w jej organizmie się rozgrywa i jej organizm jest do tego niezbędny. Jak w ogóle można decydować za nią...
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2022-06-18, 14:07   

Wild napisał/a:
Błędny argument zwolenników aborcji na żądanie.
Taka jest kolej rozwoju organizmu, ty też byłeś kiedyś takim. Piękny etap. Zwieńczeniem go jest człowiek niezależny.


To, że jednym z moich stadiów rozwojowych do postaci człowieka były etapy zygoty i zarodka nie oznacza, że zygota albo zarodek są człowiekiem. Przyjęcie podobnych założeń prowadzi do oczywistych absurdów.

Przykładowo: ciąża bliźniacza jest wynikiem podziału zarodka na dwa osobne organizmy dokonującym się w ciągu pierwszych dwóch tygodni od zapłodnienia. Dochodzi tutaj zatem do "cudownego rozmnożenia" się "ludzi" na zarodkowym etapie rozwoju, bo najpierw mamy jednego "człowieka", a później już dwóch "ludzi", i żaden z tych "ludzi" nie jest tą samą "osobą", co istota przed podziałem.

A może wolisz w drugą stronę? Bierzemy dwa zarodki (o przepraszam "ludzi") i łączymy je / miksujemy ze sobą. Czasami taki proces zachodzi samoczynnie i jeśli nastąpi odpowiednio wcześnie, to bez badań genetycznych organizm wynikowy nie dowie się nawet, że pochodzi od dwóch różnych "osób". Może się nawet zdarzyć, że obie te linie komórkowe mają inną płeć. Dostajemy tu zatem "cudowne zredukowanie" liczby "ludzi", bo po zapłodnieniu było ich dwóch, a później nagle już tylko jeden. Tak się tylko zastanawiam, czy taki hybrydowiec, to ma może dwie różne dusze ;-)

Natomiast jeśli połączenie zarodków wystąpi później, to efekty mogą być już trochę mniej przyjemne bo albo dostaniemy osobę np. z dodatkowymi kończynami albo bliźniaki sjamskie.
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10