Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaświadczenie od lekarza prowadzącego o przyjmowanych lekach
Autor Wiadomość
urmein
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-18, 16:04   Zaświadczenie od lekarza prowadzącego o przyjmowanych lekach

Witajcie, mam pytanie do osób leczących się u dra. Libera, mianowicie jestem od wielu lat na hrt, po zmianie dokumentow, zamierzam zmienić miejsce zamieszkania i w związku z tym nie po drodze będzie mi jeździć po recepty do Libera, czy wydaje on jakieś zaświadczenia o przyjmowanych lekach? Bo teraz gdzie się nie udam do lekarza na NFZ to nikt nie chce przepisywać mi leków, bez takowego zaświadczenia, w sumie nie wiem co mam robić, prywatnie jakoś da się,ale nie po to płacę składki by za głupią receptę musieć non stop płacić, jestem jakby od niego uzależniona, a co będzie jak nie daj Boże on umrze pozdrawiam
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2022-04-19, 19:28   

A masz kopie recept? I dokumentacje ktora skladalas w sadzie? Ja z pomoca tych rzeczy mam z nfz tak refundacje jak i roczne recepty.
 
 
urmein
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-19, 19:50   

Kopii recept nie mam, ale są one na moim internetowym koncie pacjenta, a co do dokumentów z sądu to mam tylko wyrok, czy to wystarczy u lekarza rodzinnego by kontynuować leczenie?
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 221
Wysłany: 2022-04-19, 20:08   

No to wyrok w garsc i wydrukuj recepty i uderzaj do lekarza pierwszego kontaktu.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-05-18, 22:08   

Jesteś od wielu lat na hormonach i jeszcze nie przeszłaś na endokrynologa?? To już najwyższa pora :) Znajdź najbliżej siebie endokrynologa, który zajmuje się też prowadzeniem ts, idź do niego - jemu wystarczy pewnie cokolwiek (np. wyrok). Jak już będziesz pod opieką endokrynologa, to on Ci takie zaświadczenie wystawi i będziesz wtedy mogła po recepty chodzić do lekarza pierwszego kontaktu, a do endokrynologa tylko raz w roku na kontrolę.
_________________
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-05-27, 08:18   

Formalnie jest zobowiązany do wystawienie zaświadczenia o używaniu leków. Tak mówi prawo, ale oczywiście Liber się przed tym broni jak może bo to oznacza dla niego utratę forsy. Nie mniej każdy lekarz ma obowiązek wystawić ci takie zaświadczenie. Jeżeli będzie coś bredził "-Po co ci to dziecko" odpowiedz że emigrujesz do Nowe Zelandii :-D
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Wednesday
użytkownik
It's alive!


Punktów: 17
Posty: 677
Skąd: Planeta Ser.
Wysłany: 2022-09-22, 12:34   

odkopuję stary temat

Morgan napisał/a:
Nie mniej każdy lekarz ma obowiązek wystawić ci takie zaświadczenie. Jeżeli będzie coś bredził "-Po co ci to dziecko" odpowiedz że emigrujesz do Nowe Zelandii

No więc ja mieszkam w Anglii i mimo tego on dalej nie chciał mi wypisać takiego zaświadczenia. Mam problem, żeby gdziekolwiek zdobyć receptę przez tego barana, bo brakuje mi odpowiedniej dokumentacji i nie jestem teraz w stanie przyjechać do Polski, by iść załatwić sąd i zmianę danych.
Powiedział, 'a co go to obchodzi, to nie jest jego problem, przecież recepty potrzebujesz tylko raz na parę miesięcy'. Czasem uda mi się załatwić z lekarzem rodzinnym w Polsce, czasem nie, zależy na kogo trafię.

Wziąłem żeby mi chociaż wystawił nowe zlecenie na zastrzyki, żeby mieć cokolwiek. Czy mogę to zabrać do endokrynologa (najlepiej w UK, przetłumaczone oczywiście) i użyć jako dowodu, że jest to lek, który przyjmuję? Mam też diagnozę psychologa i psychiatry. Tyle że zlecenie na zastrzyki się przedawnia po roku i ja już nie mam siły na to.

Na to wszystko weźmy jeszcze pod uwagę, że on nie jest najmłodszy, co ja zrobię, jak mnie zostawi na lodzie w tej sytuacji, zanim pozałatwiam papiery...
_________________
What a dark and dreadful morning. I love it.
 
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2022-09-24, 22:44   

Moze warto zlozyc skarge na lekarza do Rzecznika Praw Pacjenta lub do Okregowego Rzecznika Odpowiedzialnosci Zawodowej, moze na poczatek mozna by postraszyc lekarza podjeciem takich krokow i zobaczyc jak zareaguje. W koncu staly pobyt poza granicami kraju jest waznym powodem do wydania takiego zaswiadczenia, tym bardziej ze w Anglii masz mozliwosc zakupu testosteronu refundowanego przez brytyjski fundusz zdrowia co jest duzo tansze niz realizowanie recept na testosteron w Polsce.

https://www.prawo.pl/zdro...rza,255065.html
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-09-25, 01:07   

Wednesday napisał/a:
i mimo tego on dalej nie chciał mi wypisać takiego zaświadczenia.

Masakra... mnie wystawił na pierwszej wizycie... no aale ja powiedziałem, że chcę w razie problemów z kontrolą biletów itp. :P Może lepiej tak mówić (a może teraz mu coś odbiło, bo ja to byłem u niego daaaawno).

Wednesday napisał/a:
Czy mogę to zabrać do endokrynologa (najlepiej w UK, przetłumaczone oczywiście) i użyć jako dowodu, że jest to lek, który przyjmuję? Mam też diagnozę psychologa i psychiatry. Tyle że zlecenie na zastrzyki się przedawnia po roku i ja już nie mam siły na to.

Nie wiem jak jest w UK ale na zdrowy rozum, to pewnie że możesz - jesteś pacjentem który potrzebuje określonego leku, nie powinni robić za dużych problemów. A już dla 100% pewności możesz przetłumaczyć też diagnozę.

Wednesday napisał/a:
Na to wszystko weźmy jeszcze pod uwagę, że on nie jest najmłodszy, co ja zrobię, jak mnie zostawi na lodzie w tej sytuacji, zanim pozałatwiam papiery...

Musiałby wydać Twoje papiery i mógłbyś iść do innego lekarza z nimi...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9