Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zacząć terapię?
Autor Wiadomość
major999
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 2022-01-25, 18:41   Jak zacząć terapię?

Czytałem już sporo na ten temat i w końcu nie wiem, od czego zacząć w terapii. Czy mam się najpierw zgłosić do psychologa czy do psychiatry? Czy psycholog diagnozuje trans płciowość? Gdzieś tam czytałem, że wszystko zaczyna się od wizyty u psychologa, inny artykuł sugerował od razu skierować się do psychiatry. Gubię się w tym!. Jutro mam zamiar umówić spotkanie z psychologiem, którego polecają mi znajomi. I za cholerę nie mogę sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała ta wizyta. Jak w ogóle zacząć rozmowę, jak mam się przedstawić? Czy już dzwoniąc mam wyznać, że jestem trans?
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2022-01-25, 21:40   

major999 napisał/a:
I za cholerę nie mogę sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała ta wizyta.


Psycholog też nie wie z góry jak będzie wyglądała ta wizyta. Nie ma żadnych egzaminów na transa nie nie przejmuj się bo nie będziesz go nigdy zdawał.
 
 
dorota745!
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 25
Posty: 115
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-01-26, 09:26   

Kiedy pierwszy raz poszłam do psychologa/seksuologa (było to rok temu z kawałkiem), miałam nadzieję, że na pierwszej wizycie usłyszę, że jestem osoba transseksualną. Tak się nie stało. Przez kilka następnych tygodni byłam poddawana diagnozie rozwiązując dziesiątki testów, zaznaczając pozornie podobnych odpowiedzi na tysiące pytań. Wtedy zdałam sobie sprawę z tego, że niedługo poznam prawdę o sobie i to nie będą już domysły. Wówczas chciałam aby mój transseksualizm został wykluczony, to wszystko zaczęło mnie przerażać. Przed wydaniem mi opinii, mój psycholog długo ze mną rozmawiał, dawał nadzieję na to, że bez względu na wynik diagnozy jestem człowiekiem wartościowym, że warto walczyć o swoje szczęście. Diagnoza bezsprzecznie wykazała, że jestem osobą transseksualną m/k. Zanim podjęłam terapię hormonalną, przez kilka tygodni się oswajałam z tym pomimo, że zawsze byłam przekonana o tym, że jestem kobietą uwięzioną w ciele mężczyzny. Tutaj już nie ma miejsca na pomyłki, na domysły. Rozpoczęcie HRT to życiowa decyzja i najlepiej podeprzeć ją fachową opinią specjalistów.

Niczego nie planuj, po prostu poddaj się diagnozie. Dowiesz się przy okazji wielu rzeczy o sobie.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2022-02-05, 04:44   

To może nie czytaj "gdzieś tam" tylko w jakimś źródle konkretnie dla transseksualistów :P np. właśnie na forum, albo: www.transseksualizm.pl
Najpierw do psychologa/seksuologa. Do psychiatry to można iść przed samym sądem, bo będziesz potrzebował zaświadczenia o zdrowiu psychicznym (zazwyczaj jedna krótka wizyta, nie wiem czy jest sens odbyć ją wcześniej).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10