Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub kościelny
Autor Wiadomość
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2021-11-18, 22:30   Ślub kościelny

Witam,
chciałbym Was zapytać, czy macie jakieś doświadczenia ze ślubami kościelnymi osoby ts?
Zrobiłem reaserch w tym temacie i szukam najlepszej drogi. Jestem na etapie rozważania ślubu jednostronnego, nie chciałbym podchodzić po raz kolejny do chrztu.

Może macie jakieś rady? Albo konkretnego księdza do polecenia, również na pw.
Byłbym bardzo wdzięczny, bo zależy mi, aby to był jednak śłub kościelny, nie jedynie cywilny.
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-18, 22:40   

Po zmianie danych osobowych możesz spokojnie wziąć ślub kościelny w kościele ewangelicko-augsburskim, Church of England działającym w Polsce i z tego co słyszałem prawosławnym również.

Jeśli chodzi o ślub kanoniczny rzymskokatolicki, to zgodnie ze stanowiskiem Episkopatu Polski w sprawie LGBT+ problemem jest to, że obydwoje nupturientów są kobietami (albo mężczyznami), więc jednostronność ślubu nic nie rozwiązuje i jest niemożliwa.

W tej rozmowie Ksawery z Bezinteresowny on air mówił, że zna osoby, którym się udało uzyskać ślub w ostatnich latach, ale wiązało się to z posiadaniem znajomości i łapówką:
https://www.youtube.com/w...NZmyDotrN0&t=2s

Ewentualnie może spróbuj za granicą? Tam nie będą wiedzieli być może, że Twój skrócony odpis aktu urodzenia nie zawiera kompletnych danych.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2021-11-19, 00:07   

W zasadzie jeśli dysponujesz już nowymi danymi i podasz się za ateistę, a nie prosiłeś wcześniej o skorygowanie swoich danych w księgach kościelnych, to KK nie ma raczej możliwości sprawdzić, że (w ich rozumieniu) nie jesteś tym, za kogo się podajesz.

Oczywiście jest to tak sprzeczne z obecnym nauczaniem KK i duchem jego przepisów, jak to tylko możliwe, ale jeśli zależy ci tylko na imprezie w kościele, to w sumie może zadziałać.
_________________
Freja Draco
 
 
Charlie
użytkownik
Michał

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 239
Skąd: Gdańsk, Suwałki
Wysłany: 2021-11-19, 11:14   

Dzięki za odpowiedzi, bardzo ciekawy podcast, nie znałem go wcześniej i na pewno jeszcze posłucham ;) Trochę dał mi do myślenia. Spróbuję pogadać z proboszczem parafii, w której mnie ochrzczono. Jak nie pomoże to zostaniemy przy cywilnym, trudno. Chyba szkoda mi sił na chodzenie, proszenie, kłamanie.

Szkoda, że od tylu lat ten temat praktycznie stoi w miejscu, ale co poradzić. Dzięki! :)
_________________
"Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze"
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-19, 18:23   

Freja napisał/a:
W zasadzie jeśli dysponujesz już nowymi danymi i podasz się za ateistę, a nie prosiłeś wcześniej o skorygowanie swoich danych w księgach kościelnych, to KK nie ma raczej możliwości sprawdzić, że (w ich rozumieniu) nie jesteś tym, za kogo się podajesz.


Raczej ma, taką samą jak przy chrzcie (dorosłych). Można zażądać dostarczenia zupełnego odpisu aktu urodzenia, a tam jest jednoznaczna informacja o korekcie płci na skutek wyroku sądowego.

charlie napisał/a:
Szkoda, że od tylu lat ten temat praktycznie stoi w miejscu, ale co poradzić


Temat zrobił krok do tyłu. We wspomnianym stanowisku Episkopat Polski wyraził zdanie, że powinno się zabronić ślubów cywilnych osobom po prawnym uzgodnieniu płci (bo nie mogą mieć biologicznych dzieci z cispłciowymi małżonkami). Ogólnie rzecz biorąc, z tego powodu przewiduję, że jak w jakimś momencie wróci temat ustawy regulującej uzgodnienie płci metrykalnej, to Kościół katolicki zacznie strasznie lamentować nad fragmentami przewidującymi wystawienie nowego aktu urodzenia (bo to im będzie utrudniało udzielanie chrztów i ślubów osobom trans).

Powodzenia!
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-11-21, 05:45   

kicur napisał/a:

Temat zrobił krok do tyłu. We wspomnianym stanowisku Episkopat Polski wyraził zdanie, że powinno się zabronić ślubów cywilnych osobom po prawnym uzgodnieniu płci (bo nie mogą mieć biologicznych dzieci z cispłciowymi małżonkami).

<rotfl3> :roll: a oni to se myślą, że kim są, że ich zdanie w ogóle powinno się liczyć?
_________________
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-11-21, 08:01   

Cytat:
myślą, że kim są,


Właścicielem cotygodniowego klubu agitacji politycznej na rzecz obecnej władzy. Władza ta jest jeszcze zbyt cienka, by odrzucić ten kanał pozyskiwania wyborców. Jeśli tak się stanie, to mamy Niemcy z 38 roku
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-11-21, 08:37   

wendigo napisał/a:

<rotfl3> :roll: a oni to se myślą, że kim są, że ich zdanie w ogóle powinno się liczyć?


Mogło Ci to umknąć z zagranicy, ale dopiero co wzięli istotny udział w zakazaniu 0,99% aborcji w Polsce (99% już było zakazanych przy współpracy z nimi od 1993 roku), a zaraz Sejm zacznie pierwsze czytanie projektu ustawy zakazującego pozostałej resztki.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2021-11-21, 15:59   

Nie mieli by nic do gadania, gdyby ludzie mieli ich daleko w .... Jak jednak widac chociazby z tego forum ludziom zalezy na utrzymywaniu sie w blogim otumanianiu sie ze jakies tam sluby, chrzty, pogrzeby przeprowadzane przez ta sekte maja jakies znaczenie dla zapewnienia sobie zycia wiecznego. Nie maja chocby z tego prostego powodu, ze bo doktryny tej sekty sprzeczne sa z Biblia. Nie maja bo czyny i slowa obecnego polskiego kk sa sprzeczne z przykazaniem milosci zawartym w Ewangeliach. Jak to napisano: Po owocach ich poznacie - ich owoce sa zatrute wiec sama sekta nie ma nic wspolnego ze zrodlem dobra czyli Bogiem.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-11-23, 07:28   

Jaga napisał/a:
Cytat:
myślą, że kim są,


Właścicielem cotygodniowego klubu agitacji politycznej na rzecz obecnej władzy.

ano tak...

kicur, masakra...

southener, brutalne słowa, ale prawdziwe...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9