Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
załączać te badania do pozwu czy nie załączać
Autor Wiadomość
sundiver
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-08-18, 19:19   załączać te badania do pozwu czy nie załączać

Składam pozew do Okręgowego Sądu w Poznaniu. Napisałem z psychiatrą brudnopis na bazie któregoś z szablonów, co latają dookoła.
Ile na dzień dzisiejszy muszę dołączyć wyników badań laboratoryjnych, tzn. rentgeny, kariotypy, okulistyki, pierdoły. Rozumiem ich sens dla wydania mi hormonów, ale po co to teraz sądowi? Psychiatra kazała dołączyć wszystko. Podobno nie dasz - powołają biegłego, żeby wyciągnął od ciebie, dasz - powołają biegłego, bo sąd nie jest lekarzem i nie rozumie.

Czy ktokolwiek może mi coś w tej sprawie doradzić? Strasznie źle sobie radzę z takimi niejasnymi sytuacjami, chciałbym zamknąć sprawę jak najszybciej i najlepiej bez kosztów biegłego... Help!
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-08-19, 13:49   

sundiver, obawiam się, że nikt niczego Ci nie doradzi, ponieważ nie ma jedynie słusznej odpowiedzi. Wszystko zależy od sędziego/sędziny. Nie da się przewidzieć na kogo trafisz.
_________________
 
 
 
sundiver
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-08-19, 14:26   

WojtekM dzięki, nawet to mi trochę pomogło, bo tak bym się zamęczał, czy jednak była gdzieś jasna odpowiedź, której ja po prostu nie umiem znaleźć.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-08-19, 14:47   

Jedyne, co możesz zrobić to złożyć papiery tak, jak uważasz, a gdy dostaniesz info, kto będzie prowadził Twoją sprawę, możesz zapytać na forum, czy ktoś miał już rozprawę u danego sędziego lub sędziny.

I jeszcze taka kumplowska rada - załóż sobie konto na portalu właściwego dla Twojej sprawy sądu. Wówczas będziesz miał wszystkie informacje, co dzieje się w Twojej sprawie na bieżąco.
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-24, 21:26   

Generalnie to powiedziałbym, żeby załączyć tylko opinię seksuologiczną, psychologiczną i psychiatryczną, jak również Przewodnik dla sędziów i pełnocmocników wydany przez RPO, i uargumentować, że sama treść tych opinii jasno wskazuje, że jesteś osobą trans, a Twój pozew powinien być uwzględniony. Wiedza specjalna nie jest potrzebna do oceny okoliczności sprawy, bo już treść opinii naświetla dostatecznie stan faktyczny.

Przez brak reszty diagnostyki nie oddalą Ci pozwu, a zawsze możesz to dosłać w nastepnym piśmie procesowym.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10