Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjaśni mi ktoś co to ta dysforia?
Autor Wiadomość
Tomek1995
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 24
Posty: 200
Wysłany: 2015-09-21, 20:45   Wyjaśni mi ktoś co to ta dysforia?

jak w temacie...
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2015-09-21, 20:56   

Cytat:

Dysforia płciowa

To nie jest synonim transpłciowości. Nie odnosi się do tożsamości płciowej, tylko do emocji związanych z niezgodnością tożsamości płciowej z innymi cechami płciowymi.

Napięcie, niepokój, nienawiść, lęk, wstyd, etc. skierowane wobec siebie, elementów własnej fizyczności lub innych cech wskazujących na płeć biologiczno–społeczno–prawną (jak np. imię, rodzaj gramatyczny, forma grzecznościowa). Potocznie „uwięzienie w niewłaściwym ciele”. Każda osoba transpłciowa przeżywa dysforię płciową inaczej.

Dysforia płciowa jest – prawdopodobnie – pochodną cisnormy i cisseksizmu oraz przyczynia się często do rozwoju innych zaburzeń psychicznych, zwłaszcza fobii społecznej i innych stanów lękowych, depresji, zaburzeń odżywiania, uzależnień, samookaleczeń.

http://transoptymista.pl/...sforia-plciowa/
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-21, 20:59   

Tak fachowo dysforia to stan depresyjny zabarwiony gniewem, pojawia się czasami w zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym. Jednak ze względu na kalkę językową z angielskiej fachowej nazwy TS "gender dysphoria", tu funkcjonuje jako zbiór negatywnych odczuć związanych z wyglądem ciała przed operacjami i hormonami.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-09-22, 13:13   

Zawsze jak słyszę o sobie on, pan i męskie końcówki mam ochotę zabić. To jeden z moich przejawów dysforii. :)
_________________
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-22, 13:35   

mnie zawsze traktują Ja Chłopaka. Nigdy ze znajomych nie wie że jestem TS. Chciała bym żeby mówił do mnie Inaczej Ale Boje się tolerancji mieszkam w dziurze zabitej dechami :-)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-09-22, 13:51   

adsura22 napisał/a:
mieszkam w dziurze zabitej dechami :-)

Och, to akurat nie musi być na minus. Tak generalnie większości ludzi zwisa kompletnie czy jesteś K czy M, mają swoje problemy, oczywiście być może się pośmieją czy poplotkują, ale to nie zmienia faktu że im zwisasz ;) raczej też większości nie chce się być złośliwymi czy agresywnymi. A jeśli już, to wydaje mi się że prędzej można się bać agresji w większych miastach (bo blokersi, dresiarze itp., na wsiach chyba jest większy spokój).
_________________
 
 
adsura22
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-22, 14:56   

wendigo napisał/a:
adsura22 napisał/a:
mieszkam w dziurze zabitej dechami :-)

Och, to akurat nie musi być na minus. Tak generalnie większości ludzi zwisa kompletnie czy jesteś K czy M, mają swoje problemy, oczywiście być może się pośmieją czy poplotkują, ale to nie zmienia faktu że im zwisasz ;) raczej też większości nie chce się być złośliwymi czy agresywnymi. A jeśli już, to wydaje mi się że prędzej można się bać agresji w większych miastach (bo blokersi, dresiarze itp., na wsiach chyba jest większy spokój).
Może i masz racje, Ludzie Mają dość swoich problemu. A nawet Jak się śmieją to niech się to robią mam to gdzieś.
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-09-23, 16:51   

Freja napisał/a:
Cytat:

Dysforia płciowa

To nie jest synonim transpłciowości. Nie odnosi się do tożsamości płciowej, tylko do emocji związanych z niezgodnością tożsamości płciowej z innymi cechami płciowymi.

Napięcie, niepokój, nienawiść, lęk, wstyd, etc. skierowane wobec siebie, elementów własnej fizyczności lub innych cech wskazujących na płeć biologiczno–społeczno–prawną (jak np. imię, rodzaj gramatyczny, forma grzecznościowa). Potocznie „uwięzienie w niewłaściwym ciele”. Każda osoba transpłciowa przeżywa dysforię płciową inaczej.

Dysforia płciowa jest – prawdopodobnie – pochodną cisnormy i cisseksizmu oraz przyczynia się często do rozwoju innych zaburzeń psychicznych, zwłaszcza fobii społecznej i innych stanów lękowych, depresji, zaburzeń odżywiania, uzależnień, samookaleczeń.

http://transoptymista.pl/...sforia-plciowa/

racja...niestety. ja czuję lęk szczególnie przy grupach nastoletnich samców (cis). staram się omijać w promieniu 100m, co najmniej. tak się objawia moja fobia społeczna, między innymi, że boję się dzieciaków młodszych ode mnie o dobre kilka lat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9