Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można uciszyć W sobie faceta?
Autor Wiadomość
Asavakit
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 701
Wysłany: 2015-09-19, 16:45   Czy można uciszyć W sobie faceta?

Od jakiegoś czasu myślę nad wyciszenie - uspieniem w sobie faceta. Żyją nadzieja ze wtedy mina mi Stany depresyjne tylko nie wiem czy warto... chętnie poznam wasze zdanie na ten temat.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-09-19, 18:56   

Jak ja chciałam uśpić w sobie kobietę to po pewnym czasie stany depresyjne wracały i to silniejsze. :P
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2015-09-19, 19:26   

Ale w jakim celu? Dopasowania się do czegoś?
 
 
Asavakit
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 701
Wysłany: 2015-09-19, 19:49   

Ludze sie ze nie bede sie wtedy tak zle czul
_________________
I nie mów mi jak to jest być sobą
I nie mów stop, gdy cel jest tuż obok
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-19, 20:03   

Nawet nie próbuj bo szczesliwszy od tego nie bedziesz a nie o to chodzi by sobie zaszkodzic. Jak czlowiek w sobie cos tlumi to wcale nie pozbywa sie problemu tylko stara sie go zamasakowac i odsunac w czasie, mniej lub bardziej skutecznie.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-19, 20:07   

Na początku zanim jeszcze się sama zaakceptowałam, to też próbowałam uśpić we mnie kobietę. Różne rzeczy próbowałam, jak np uprawianie dosyć męskiego sportu ekstremalnego, formowanie się w duszpasterstwach akademickich (wtedy byłam jeszcze wierząca)... itd i nic.. Wszystko tylko pogłębiało dysforię i coraz bardziej pokazywało mi, że nie ucieknę przed tym. W pewnym momencie już się nie dało wytrzymać.. Więc tak szczerze, to nie wiem, że czy coś takiego się da zrobić. Wiem, że niektórzy uciekają w małżeństwa i inne rzeczy, ale potem jest tylko trudniej...
 
 
Asavakit
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 701
Wysłany: 2015-09-19, 20:11   

Urodzenie dziecka /ewentualny ślub odpada
_________________
I nie mów mi jak to jest być sobą
I nie mów stop, gdy cel jest tuż obok
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-19, 20:17   

Asavakit napisał/a:
Urodzenie dziecka /ewentualny ślub odpada

no raczej jak czujesz sie facetam to marny pomysł
 
 
Asavakit
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 701
Wysłany: 2015-09-19, 20:18   

Ostatnio mam same marne pomysly
_________________
I nie mów mi jak to jest być sobą
I nie mów stop, gdy cel jest tuż obok
 
 
monomi
użytkownik


Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 2
Posty: 63
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2015-09-19, 20:21   

To tylko skomplikuje sytuację, Twoją i innych. A czy zamiast zabijać w sobie kogoś kim jesteś nie lepiej pozwolić mu żyć. Czy tego byś nie wolał?
_________________
mnmi
 
 
 
Maja
użytkownik
k/m


Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 32
Posty: 807
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-09-19, 20:22   

Asavakit napisał/a:
Ostatnio mam same marne pomysly

spoko zaraz sie to zmieni na lepsze, zawsze tak jest w zyciu- raz regres, raz progres :D
 
 
Asavakit
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 701
Wysłany: 2015-09-19, 20:23   

Chciałbym się końcu zacząć cieszyć zyciem
_________________
I nie mów mi jak to jest być sobą
I nie mów stop, gdy cel jest tuż obok
 
 
monomi
użytkownik


Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 2
Posty: 63
Skąd: Bielsko
Wysłany: 2015-09-20, 07:31   

I jak wyprzesz się siebie to myślisz, że będziesz?
_________________
mnmi
 
 
 
silveira
użytkownik
Austin Jonas


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Punktów: 18
Posty: 2660
Skąd: ruski szpieg jestem.
Wysłany: 2015-09-20, 11:14   

Nie wydaje mi się, że będziesz, bo tożsamości płciowej człowiek sobie nie wybiera :o
_________________
They burst to dust
They turn to liquid
Spread themselves like sunlight
Thinking they were universe


Call me Austin.
 
 
 
Alex
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 138
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-09-20, 17:07   

Zgadzam się z przedmówcami. Nie sądzę, by próby "uśpienia w sobie faceta" okazałyby się skuteczne. Mógłbyś sobie tylko zaszkodzić. Wiem coś o tym, bo przez pewien okres w swoim życiu próbowałem i sam nie wiem jak wytrwałem aż dwa lata, perfekcyjnie udając kobietę. Później problem wrócił do mnie z taką siłą, że nie mogłem psychicznie dać sobie z nim rady. Najśmieszniejsze jest to, że przed długi czas nie mogłem zaakceptować swojego transseksualizmu, ale kiedy już to zrobiłem, poczułem niesamowitą ulgę. "Teraz już nie muszę niczego udawać" ta myśl była cudowna.

Mam nadzieję, że uda Ci się zaakceptować to, kim jesteś i nie będziesz próbował siebie oszukiwać.
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-09-20, 19:13   

Miałem tak samo. Dokładnie wtedy kiedy stanąłem przed lustrem i powiedziałem sobie: "Misiek, jesteś transem. Jesteś i tyle. I przestań próbować o tym zapomnieć, bo nie zapomnisz". A i często tłumione rzeczy wracają ze zwielokrotnioną siłą, to chyba normalne.

Jakiś czas temu słyszałem taki cytat, z jakiejś tybetańskiej księgi; żywych i umarłych czy coś takiego. ale uważam, że jest dość adekwatny (sorki, za mój marny przekład):
"Cokolwiek robisz, nie próbuj uciekać od swojego bólu. Zostań z nim. Próba ucieczki od cierpienia, jest tym co kreuje jeszcze więcej cierpienia".
Rozumiem, że sprawia Ci ból bycie facetem w ciele kobiety, tak? Mi sprawia. Przyznaję się do tego.
Ale jeśli wiesz kim jesteś...no to wiesz. Tyle. Nawet jeśli boli.
A mnie osobiście boli jeszcze bardziej udawanie kobiety. Wszystkim nam bywa ciężko, i to nie jest wstyd się do tego przyznać.
 
 
inka
moderator
to hell and back

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 196
Posty: 1335
Skąd: Wars&Sawa
Wysłany: 2015-09-20, 19:14   

czy trans czy nie, zakłamanie samego siebie to normalka w tym naszym plastikowym świecie. Zycie w prawdzie samego siebie nie ułatwia życia wcale, ale klaruje jego nurt i barwę. Czy tak czy inaczej ból zawsze będzie odczuwalny, to po prostu jedna z cech życia, i zapewne jest łatwiej być zdrętwiałym niż obudzonym aby inni się mniej czepiali, ale czy warto przeżyć życie po to tylko aby inni się nie czepiali i przeżyć je względem innych a nie siebie samego?
 
 
Asavakit
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 701
Wysłany: 2015-09-20, 19:25   

czyli to jednak nie ma sensu...
_________________
I nie mów mi jak to jest być sobą
I nie mów stop, gdy cel jest tuż obok
 
 
Asavakit
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 701
Wysłany: 2015-09-20, 19:48   

Misiek napisał/a:
Miałem tak samo. Dokładnie wtedy kiedy stanąłem przed lustrem i powiedziałem sobie: "Misiek, jesteś transem. Jesteś i tyle. I przestań próbować o tym zapomnieć, bo nie zapomnisz". A i często tłumione rzeczy wracają ze zwielokrotnioną siłą, to chyba normalne.

Jakiś czas temu słyszałem taki cytat, z jakiejś tybetańskiej księgi; żywych i umarłych czy coś takiego. ale uważam, że jest dość adekwatny (sorki, za mój marny przekład):
"Cokolwiek robisz, nie próbuj uciekać od swojego bólu. Zostań z nim. Próba ucieczki od cierpienia, jest tym co kreuje jeszcze więcej cierpienia".
Rozumiem, że sprawia Ci ból bycie facetem w ciele kobiety, tak? Mi sprawia. Przyznaję się do tego.
Ale jeśli wiesz kim jesteś...no to wiesz. Tyle. Nawet jeśli boli.
A mnie osobiście boli jeszcze bardziej udawanie kobiety. Wszystkim nam bywa ciężko, i to nie jest wstyd się do tego przyznać.
strasznie boli.. ostatnio tak boli ze nie mam sily do niczego.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-20, 20:48   

Asavakit napisał/a:
strasznie boli.. ostatnio tak boli ze nie mam sily do niczego.


Życie boli cały czas. Są różne powody. Trzeba nauczyć się z tym żyć i jakoś sobie z tym bólem radzić... Chodź sama bardzo dobrze wiem, jak boli to o czym piszesz, bo sama niedawno przechodziłam to samo, tyle, że w drugą stronę...

Co do "uśpienia" to jest tak, jak inni piszą. Nie uśpisz. Możesz oszukiwać innych, możesz próbować oszukać siebie - ale prędzej czy później to wszystko cie przytłoczy. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy żyjesz dla innych, czy dla siebie. Może to i samolubne podejście, ale w niektórych kwestiach trzeba. Bo to tylko twoje życie i nikt go za ciebie nie przeżyje i tylko ty możesz coś w nim zmienić.
 
 
Asavakit
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 701
Wysłany: 2015-09-20, 20:52   

juz raz probowalem... czas wyciety z zycia
_________________
I nie mów mi jak to jest być sobą
I nie mów stop, gdy cel jest tuż obok
 
 
aneta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-20, 21:48   

Myślę że na jakiś czas dałoby się uśpić , to na jak długo to zależy jak silną miałbyś do tego motywację, ale po jakimś czasie i tak to powróci.
 
 
Asavakit
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 701
Wysłany: 2015-09-20, 22:38   

aneta napisał/a:
Myślę że na jakiś czas dałoby się uśpić , to na jak długo to zależy jak silną miałbyś do tego motywację, ale po jakimś czasie i tak to powróci.
na dłuższą metę wątpię abym wytrwal
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2015-12-12, 21:54   

Próbowałem. Chyba z 8 ostatnich lat. Ta kobiecość, nawet jak się starałem, była dosyć powierzchowna - cycki, końcówki, etc. Na dłuższą metę będzie coś niegrało innym. Nie byłem się w stanie "dopasować" i nawet kobiety (bliskie) mówiły mi, że nie myślę jak kobieta. ;)
Uśpić można, gdy ma się większe problemy "tu i teraz". Ale to niczego nie rozwiąże. A ile nerwów dodatkowo. Nie warto.
Mistrzem wypierania nie jestem, chociaż "niezauważania" tak. Odskocznią były RPGi (granie mężczyzną od czasu do czasu, ba, nawet transem jak nie mogłem mężczyzną) i twórczość własna (do szuflady).
Chyba jestem masochistą. :D
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-12, 23:06   

Wiesz, gdzieś już tu pisałem o tym i o masie radości, jaką to przynosi. Tak, można na jakiś czas, ale pyrrusowe to zwycięstwo, a i nieskuteczne na dłuższą metę. Można, ale:

Hjalmar napisał/a:
Mi się udało na parę lat, że teraz nie jest źle, jest okej, jest bardzo okej, radzę sobie, radzę sobie, "kiedyś" kiedyś nadejdzie, teraz jest okej. Wcale mi ta rola nie przeszkadza, wcale mi to ciało nie przeszkadza. Jak będzie schowane pod górą ciuchów, to nie przeszkadza. Jest okej, jest estetyczne, WCALE a WCALE nie odczuwam wstrętu. Zaowocowało dość potwornym epizodem depresyjnym i alkoholowym, jak padło. Kiepskie rozwiązanie raczej.
Nadmienię, że nadal nie pozbierałem zdrowia, a stukną zaraz cztery lata od odstawienia flaszki. Dwa lata "noś spódnice", "noś ładne bluzeczki", "gardź facetami", autocenzury i byłem mentalnym wrakiem. Nie polecam ~Hjalmar.
Nawet jak potrafisz sobie wcisnąć byle szit tak jak radzą poradniki pozytywnego myślenia, prędzej czy później ta zasłonka się rozpieprzy z takim hukiem i siłą odśrodkową, że cię po ścianach rozmaże. Nie będzie nawet co zbierać.
 
 
Sig
użytkownik
Użyszkodnik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 152
Skąd: glasvegas
Wysłany: 2015-12-13, 06:25   

Nie ważne kogo chcesz uśpić. Nie uśpisz siebie. Nigdy. Wręcz przeciwnie, lepiej się wsłuchać w siebie niż kopać z glana. Lepiej innych kopać z glana.
_________________
[/justify]

[/center]
 
 
 
ewww
użytkownik
dis gusting


Tożsamość płciowa: ag
Kim jesteś: ts
Posty: 25
Skąd: /lgbt/, /cd/
Wysłany: 2015-12-25, 08:26   

Bierz antydepresanty albo "cos innego"
 
 
Asavakit
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 9
Posty: 701
Wysłany: 2015-12-26, 14:10   

Sig napisał/a:
Nie ważne kogo chcesz uśpić. Nie uśpisz siebie. Nigdy. Wręcz przeciwnie, lepiej się wsłuchać w siebie niż kopać z glana. Lepiej innych kopać z glana.
Twoje rady zawsze mi odpowiadaly i nadal odpowiadaja;)
 
 
michaelaneta
użytkownik

Posty: 23
Wysłany: 2015-12-26, 18:30   

Chyba jednak nie idze do końca ''uśpić'' i Ci co tak twierdzą maja racje. Wiem to po sobie, mimo terapi poziom hormonów nadal spory także to napewno potwierdza, ale nawet jakby udało się uzyskać odpowiednio niski czy super niski to i tak zmiany które zrobił testosteron i dihydrotestosteron są nieodwracalne i będą tkwić gdzieś tam niczym dżazga w mózgu.
Wiem że przykre (również dla mnie) ale prawdziwe.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-12-27, 16:40   

michaelaneta, nie w tym sensie chodziło w tym temacie o uśpienie faceta ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 10