Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ffs u Jaworskiego
Autor Wiadomość
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2021-06-03, 20:04   Ffs u Jaworskiego

Czy ktoras z Was robila gfs w TimeLess u Jaworskiego? Chodzi o czolo. Jakis inny lekarz godny polecenia?
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2021-06-04, 08:29   

Nikt nie robil?
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-23, 10:58   

Hej. Odświeżam wątek ponieważ miałam jechać do Belgii na ffs do Van der Vena, ale wzrost cen mega mnie poraził. Przy obecnym kursie euro 4,52 wyszłoby około 23 tys euro x 4,52 zł.
No więc wpłaciłam 200 zl zaliczki online do Timless Dr Jaworowski i czekałam cierpliwie na konsultację. Wczoraj wróciłam z Warszawy i przyznam szczerze, że mam ogromny mętlik. Długo rozmawiałam z Doktorem, Wszystko przedstawił dość rzeczowo. Co prawda bardziej był nastawiony na mówienie niż słuchanie, ale kilka razy grzecznie mu przerwałam bo po prostu miałam pytania. Nie chcę w ogóle ruszać dolnej części twarzy. Nie mam szerokiej szczęki, nie chcę implantów w kości policzkowe,nie chcę szlifowania żuchwy, wypełniania podbródka itp. Głównym moim problemem jest za duży i lekko skrzywiony nos, jabłko Adama, oraz czoło - mam opadające powieki w stylu Katie Holmes + redukcja wałów nadoczodołowych jest potrzebna aby można było podnieść brwi. Przejdę od razu do konkretów - wycena doktora - 68 tys.
No szczęka mi spadła serio. Powiedział mi , że sslif jabłka to 10 tys, nos 22 tys, czoło 25 tys no i orzy okazji obniży mi linię włosów, zrobi przeszczep kilkuset grafitów aby stworzyć nową linię włosów. Cena mnie poraziła bo generalnie nie spodziewałam się, że będzie aż tak drogo. To co w przypadku pełnego ffs? Wraz z dolną częścią twarzy? 90 tys? 100? Za pełnego ffsa w Belgii, gdzie doktor "zrobił" już ponad 2000 tys transek jest 27 tys euro, a w Polsce u Jaworowskiego, który operuje 1 miesięcznie prawie tyle samo. Za pół twarzy zapłacę 68 tys. A w dodatku nasuwa się pytanie- jaki będzie efekt? Spytałam o jego dotychczasową pracę - od razu wypalił, że Wszyscy chcą dyskrecji i nie wyrażają zgody na udostępnienie wizerunku. Ok mogę się z tym zgodzić. Zaledwie kilka zdjęć znajduje się na stronie, jednak opinie są dobre. Może znajdzie się ktoś, kto się u niego operował? Wszystko zamierzam opisywać na blogu, wrzucać zdjęcia przed operacjami, po operacjach itd. chcę Wszystko zrelacjonować, żeby być wiarygodnym źródłem informacji, jednak nie ukrywam - cholernie się boję , że wydam życiowe oszczędności wraz z dobranym kredytem, a efekt będzie marny. Nie mniej jednak - jaki mam wybór jeśli chodzi obecnie o ffs?
_________________
 
 
HiddenPerson
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-23, 14:36   

NadiaWalevska napisał/a:
Hej. Odświeżam wątek ponieważ miałam jechać do Belgii na ffs do Van der Vena, ale wzrost cen mega mnie poraził. Przy obecnym kursie euro 4,52 wyszłoby około 23 tys euro x 4,52 zł.
No więc wpłaciłam 200 zl zaliczki online do Timless Dr Jaworowski i czekałam cierpliwie na konsultację. Wczoraj wróciłam z Warszawy i przyznam szczerze, że mam ogromny mętlik. Długo rozmawiałam z Doktorem, Wszystko przedstawił dość rzeczowo. Co prawda bardziej był nastawiony na mówienie niż słuchanie, ale kilka razy grzecznie mu przerwałam bo po prostu miałam pytania. Nie chcę w ogóle ruszać dolnej części twarzy. Nie mam szerokiej szczęki, nie chcę implantów w kości policzkowe,nie chcę szlifowania żuchwy, wypełniania podbródka itp. Głównym moim problemem jest za duży i lekko skrzywiony nos, jabłko Adama, oraz czoło - mam opadające powieki w stylu Katie Holmes + redukcja wałów nadoczodołowych jest potrzebna aby można było podnieść brwi. Przejdę od razu do konkretów - wycena doktora - 68 tys.
No szczęka mi spadła serio. Powiedział mi , że sslif jabłka to 10 tys, nos 22 tys, czoło 25 tys no i orzy okazji obniży mi linię włosów, zrobi przeszczep kilkuset grafitów aby stworzyć nową linię włosów. Cena mnie poraziła bo generalnie nie spodziewałam się, że będzie aż tak drogo. To co w przypadku pełnego ffs? Wraz z dolną częścią twarzy? 90 tys? 100? Za pełnego ffsa w Belgii, gdzie doktor "zrobił" już ponad 2000 tys transek jest 27 tys euro, a w Polsce u Jaworowskiego, który operuje 1 miesięcznie prawie tyle samo. Za pół twarzy zapłacę 68 tys. A w dodatku nasuwa się pytanie- jaki będzie efekt? Spytałam o jego dotychczasową pracę - od razu wypalił, że Wszyscy chcą dyskrecji i nie wyrażają zgody na udostępnienie wizerunku. Ok mogę się z tym zgodzić. Zaledwie kilka zdjęć znajduje się na stronie, jednak opinie są dobre. Może znajdzie się ktoś, kto się u niego operował? Wszystko zamierzam opisywać na blogu, wrzucać zdjęcia przed operacjami, po operacjach itd. chcę Wszystko zrelacjonować, żeby być wiarygodnym źródłem informacji, jednak nie ukrywam - cholernie się boję , że wydam życiowe oszczędności wraz z dobranym kredytem, a efekt będzie marny. Nie mniej jednak - jaki mam wybór jeśli chodzi obecnie o ffs?


Niestety inflacja robi swoje. Nosy (i piersi również) poszły u wszystkich chirurgów 15k -> 20k, 25k. Jablko kosztowało 8k? więc pewnie też podrożało. Jeśli chodzi o czoło itp to nie znam cen. Wszystko drożeje :(
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-23, 15:10   

To prawda :/ Jeszcze jakbym wiedziała, że efekt będzie pożądany to bym zniosła ten koszt. Ale po prostu martwię się czy zrobią mi dobrze czoło i linię włosów. No ale nic - będę przykładem i albo reklamą albo antyreklamą dla Timless w Warszawie. Uważam, że powinnyśmy się dzielić również porażkami jaki i sukcesami, żeby jedna uczyła się od drugiej jak obrać właściwą drogę, gdzie się udać itp. Więc wszystko zrelacjonuję drogie Panie :)
_________________
 
 
HiddenPerson
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-23, 15:39   

Może lepiej podzielić operacje i robić tam gdzie ktoś faktycznie się specjalizuje? Ja bym nosa nie robiła u jaworowskiego :-)
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-23, 22:46   

No właśnie słyszałam od dwóch transek, że akurat noski robi ładne. Teraz to już w ogóle jestem confused. Za jednym zamachem wychodzi znacznie taniej :/ jak chciałam podzielić na części to nie dość, że drożej to w dodatku nie potrafiłam znaleźć chirurga co robi feminizację.
_________________
 
 
HiddenPerson
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-24, 13:11   

NadiaWalevska napisał/a:
No właśnie słyszałam od dwóch transek, że akurat noski robi ładne. Teraz to już w ogóle jestem confused. Za jednym zamachem wychodzi znacznie taniej :/ jak chciałam podzielić na części to nie dość, że drożej to w dodatku nie potrafiłam znaleźć chirurga co robi feminizację.


ładne to robi dr Zachara :) co do nosa czy piersi nie ma znaczenia, że jesteśmy TS. Liczą się umiejętności krojenia :P

A jeszcze dr Pabianczyk robi redukcje chrząstki tarczowatej za 8-9k. Rozłożenie kosztów w czasie też lepsze niżpakowanie się w kredyty.. ale to moje subiektywne zdanie :)
 
 
HiddenPerson
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-28, 16:12   

Piccola napisał/a:
Ile w ogóle trzeba liczyć za sam nos (pomniejszenie) w jakiejś zwykłej klinice? Jest opcja aby zmieścić się w 10k pln czy 20k to minimum? Nie zamierzam robić całej twarzy ale nos to chyba jednak będę musiała zrobić... :(


myślę, że minimum 18k
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-28, 16:32   

Sprawdzałam ceny w różnych miejscach. Np w Katowicach u Dr. Mazana ceny wahają się między 15-20 tys, jednak zdecydowałam się na Warszawę bo jednak Jaworowski robi transki i to już od jakiegoś czasu, więc na pewno ma wyczucie. Przekonał mnie również fakt, że będzie wizualizacja graficzna, więc będę miała wpływ na to, jak ten nos ma wyglądać. Jednak Cena za sam nos u niego to 22-25 tys, zależnie od tego czy przegroda jest do naprawy bo ma się problemy z oddychaniem na jedną dziurkę, co ma miejsce w moim przypadku.
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-29, 03:38   

Proszę bardzo :) na swoim blogu opisuję co się dzieje, będę wrzucała jak wygląda efekt przed i po. Mam tam kilka fotek, ponieważ wiem, że tutaj nie można wrzucać, więc jeśli będę już po operacji to na pewno zaktualizuję. Bardzo mi pomaga prowadzenie stronki, nawet jeśli nie cieszy się popularnością, ponieważ przelewanie myśli w słowo pisane jest dla mnie formą terapii. Jak każda z nas, mam swoje fobie w głowie :P . Aktualnie walczę dzielnie z elektrolizą i już wkrótce czeka mnie wizyta nr 6. Powoli do celu. Piersi rosną w żółwim tempie, ale koledzy z pracy mówią, że już widać i się razem cieszymy :P - oczywiście nie mam tu na myśli kwestii erotycznych, po prostu jak widzą jak bardzo się cieszę to cieszą się razem ze mną( Jestem wyoutowana w pracy, aczkolwiek mam samych facetów i jedną dziewczynę w grupie) Na urodziny zastałam miskę ze slodyczami, błyszczykami i kupili mi kolczyki. Oczywiście prawie się poryczałam, bo wydawało mi się, że to właśnie faceci będą mieli do mnie największy problem jako do osoby transpłciowej w trakcie tranzycji. Jakże się myliłam. Więc masz całkowitą rację, że ludzie są bardziej tolerancyjni niż myślimy. Po integracji firmowej odprowadzili mnie do domu, żeby nikt mnie nie zaczepiał, więc grono wspaniałych znajomych to ogromna siła do zaakceptowania Siebie. Teraz czekają razem ze mną na termin operacji i Wszyscy zastanawiamy się jak będę wyglądała po ffsie :P . Mnóstwo żartujemy co pozwala mi trzymać zdrowy dystans do Siebie. Życzę wszystkim dziewczynom, aby się nie bały, tylko brały życie w garść i próbowały swoich sił, ponieważ nie jest lekko, ale na pewno warto. Bardzo się uspokoiłam od czasu gdy wreszcie zmierzam we właściwym kierunku, czuję większą spójność ze swoją osobą, jestem naładowana energią i jeszcze nie funkcjonuję w pełni jako Ja, chodzę w ciuchach uniseks, nie maluję się do pracy, ale mam coraz dłuższe włosy , Większość jest przygotowana na nadchodzące zmiany i jak tylko będę po ffsie to wiem, że da mi to ogromną pewność Siebie i będzie rewelacyjnie :) Cieszę się, że słyszę o coraz częstszych przypadkach całkowitej akceptacji przez otoczenie. Może jednak wcale nie jest tak źle jak my to widzimy? :)
_________________
 
 
HiddenPerson
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-29, 12:46   

NadiaWalevska napisał/a:
Sprawdzałam ceny w różnych miejscach. Np w Katowicach u Dr. Mazana ceny wahają się między 15-20 tys, jednak zdecydowałam się na Warszawę bo jednak Jaworowski robi transki i to już od jakiegoś czasu, więc na pewno ma wyczucie. Przekonał mnie również fakt, że będzie wizualizacja graficzna, więc będę miała wpływ na to, jak ten nos ma wyglądać. Jednak Cena za sam nos u niego to 22-25 tys, zależnie od tego czy przegroda jest do naprawy bo ma się problemy z oddychaniem na jedną dziurkę, co ma miejsce w moim przypadku.


Nos osoby transpłciowej, cis-mężczyzny czy cis-kobiety nie ma znaczenia dla chirurga. Liczy się jego doświadczenie a tu jednak sąlepsi specjaliści. Istotną kwestią jest jak chirurg tnie, jakie sąblizny itp. Często osoby transpłciowe mają błędne myślenie, że musimy szukać chirurga który reklamuje się, że jest specjalistą od TS. Cis-kobiety/mężczyźni mająpodobne problemy - duże, męskie nosy, krzywe itp. robią to wszyscy specjaliści, różnią się tylko doświadczeniem/techniką.
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-29, 13:40   

Jasne, zgadzam się. Jednak jak pójdziesz do regularnego chirurga i nie wspomnisz, że jesteś osobą transpłciową, a chirurg będzie identyfikował cię jako mężczyznę ( bo jesteś przed ffs, hormony od niedawna ) to nie zrobi Ci kobiecego noska, tylko podświadomie będzie starał się go wpasować nadal w męskie ramy. Więc kwestia w której się z Tobą nie zgadzam - to , że szukanie chirurga, który robi TS nie ma sensu i jest to błędne przeświadczenie. Chirurg, który robi feminizację twarzy, na pewno będzie starał się nadać noskowi kształt pasujący do twarzy kobiecej. Ale jeśli ktoś ma ochotę iść do regularnego chirurga i wytłumaczyć, że jest TS i chce mieć kobiecy nosek, nie widzę w tym problemu. Iby tylko lekarz okazał się być przychylny i otwarty. Bo przecież można trafić na homofoba, transfoba. A u chirurga plastycznego zaznajomionego z tematem na co dzień, mam również poczucie bezpieczeństwa. Jest to oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie, nie próbuję przekonać kogokolwiek do swoich racji i być może się mylę. Jednak od tego mamy to forum, aby swoimi przemyśleniami się dzielić :) jeśli ktoś ma doświadczenie w kwestii robienia korekty/feminizacji noska, proszę o odpowiedzi :)
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-06-30, 03:12   

Piccola napisał/a:
Tak, czytając przeróżne wpisy osób transpłciowych w różnych miejscach widać, że w wielu przypadkach reakcja otoczenia jest naprawdę zaskakująco akceptująca, nie mniej jednak nie wszyscy mają takie szczęście i każdy chyba obawia się, że w jego przypadku tego szczęścia zabraknie, jak skę potem okazuje - często zupełnie niepotrzebnie.

Ps. Zerknęłam na Twojego bloga i muszę ci napisać iż wyglądasz pięknie i kobieco, na zdjęciach w makijażu 100% kobieta bez ani chwili namysłu. Wyglądasz o wiele lepiej ode mnie (nie wiem czy u mnie hrt w ogóle działa...:( ) także głowa do góry, cycki do przodu, zamieniaj ciuchy uniseks na damskie i się nie bój. Rozumiem, że ffs da więcej pewności siebie ale serio, patrząc po zdjęciach nie wydaje się on konieczny. Pozdrawiam i życzę powodzenia!


Ogromnie Ci dziękuję :) każde słowa wsparcia wiele dla mnie znaczą. A w szczególności od koleżanki zmagającej się z podobnymi problemami jak Ja. Mam nadzieję, że dobrze Ci Samej ze Sobą, a sądząc po wpisach, nie cackasz się z życiem i wychodzi Ci to na dobre. To właśnie coś czego mi brakuje, ale Jestem na dobrej drodze. Jeszcze raz dzięki :) Wszystkiego dobrego.
_________________
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2021-07-18, 10:33   

NadiaWalevska napisał/a:
Hej. Odświeżam wątek ponieważ miałam jechać do Belgii na ffs do Van der Vena, ale wzrost cen mega mnie poraził. Przy obecnym kursie euro 4,52 wyszłoby około 23 tys euro x 4,52 zł.
No więc wpłaciłam 200 zl zaliczki online do Timless Dr Jaworowski i czekałam cierpliwie na konsultację. Wczoraj wróciłam z Warszawy i przyznam szczerze, że mam ogromny mętlik. Długo rozmawiałam z Doktorem, Wszystko przedstawił dość rzeczowo. Co prawda bardziej był nastawiony na mówienie niż słuchanie, ale kilka razy grzecznie mu przerwałam bo po prostu miałam pytania. Nie chcę w ogóle ruszać dolnej części twarzy. Nie mam szerokiej szczęki, nie chcę implantów w kości policzkowe,nie chcę szlifowania żuchwy, wypełniania podbródka itp. Głównym moim problemem jest za duży i lekko skrzywiony nos, jabłko Adama, oraz czoło - mam opadające powieki w stylu Katie Holmes + redukcja wałów nadoczodołowych jest potrzebna aby można było podnieść brwi. Przejdę od razu do konkretów - wycena doktora - 68 tys.
No szczęka mi spadła serio. Powiedział mi , że sslif jabłka to 10 tys, nos 22 tys, czoło 25 tys no i orzy okazji obniży mi linię włosów, zrobi przeszczep kilkuset grafitów aby stworzyć nową linię włosów. Cena mnie poraziła bo generalnie nie spodziewałam się, że będzie aż tak drogo. To co w przypadku pełnego ffs? Wraz z dolną częścią twarzy? 90 tys? 100? Za pełnego ffsa w Belgii, gdzie doktor "zrobił" już ponad 2000 tys transek jest 27 tys euro, a w Polsce u Jaworowskiego, który operuje 1 miesięcznie prawie tyle samo. Za pół twarzy zapłacę 68 tys. A w dodatku nasuwa się pytanie- jaki będzie efekt? Spytałam o jego dotychczasową pracę - od razu wypalił, że Wszyscy chcą dyskrecji i nie wyrażają zgody na udostępnienie wizerunku. Ok mogę się z tym zgodzić. Zaledwie kilka zdjęć znajduje się na stronie, jednak opinie są dobre. Może znajdzie się ktoś, kto się u niego operował? Wszystko zamierzam opisywać na blogu, wrzucać zdjęcia przed operacjami, po operacjach itd. chcę Wszystko zrelacjonować, żeby być wiarygodnym źródłem informacji, jednak nie ukrywam - cholernie się boję , że wydam życiowe oszczędności wraz z dobranym kredytem, a efekt będzie marny. Nie mniej jednak - jaki mam wybór jeśli chodzi obecnie o ffs?


Uwazaj na lekarzy. Nie wszyscy zaproponuja konieczne zabiegi a wcisna jak najwiecej, by skroic pacjenta. Kiedys napisalam do Kamola. Chcial mi zrobic cala twarz. Chyba nie bylo fragmentu, ktory by zostawil. Wycenil to na jakies koszmarne pieniadze rzedu 150 tys pln. Odpuscilam temat na kilka lat, bo takie pieniadze sa zbyt duze. Jednak co jakis czas nasila sie moj dyskomfort zwiazany z czolem. Postanowiłam ostatnio skonsultowac to w Facial Team w Hiszpanii. Polaczylam sie na skypie z doktorem. Uorzednio wyslalam swoje zdjecia. Bylo mi bardzo milo kiedy byl zdziwiony, ze nie mialam nigdy zadnych operacji twarzy, bo wygladam ok i gdyby sie czepiac to mozna faktycznie zoperowac czolo i opcjonalnie nos. Tylko tyle. Wszystko pieknie, ale kiedy przyszla wycena to mnie z nog scielo. Co prawda samo czolo to koszt 7200 Eur, ale koszty szpitalne to masakra. Lacznie za czolo wyszlo ok 15000 eur plus opcjonalnie nos za 5900 eur. Zaczelam szukac dalej i trafilam na 2pass Clinic. Na stronie maja cennik, z ktorego wynika, ze za czolo biora 8000 Eur z kosztami szpitalnymi. Zbieram pieniadze na wlasnie Belgie, ale chce tez skonsultowac sie z Jaworskim. Zobaczymy co mi on zaproponuje. Pozwolilam sobie wejsc na Twojego bloga. Nawet wiedzac, ze jestes ts i patrzac krytycznym okiem, nie doszukalabym sie męskich cech. Masz po prostu wiekszy nos jak miliony dziewczyn i, albo go sobie zrobisz, albo nie, i nie bedzie to mialo zadnego wplywu na postrzeganie Ciebie. Osobiscie uwazam, ze Tobie pasuje ten nos i nawet gdybys cos robila, to bardzo delikatnie.
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-07-18, 13:46   

Nikita napisał/a:
NadiaWalevska napisał/a:
Hej. Odświeżam wątek ponieważ miałam jechać do Belgii na ffs do Van der Vena, ale wzrost cen mega mnie poraził. Przy obecnym kursie euro 4,52 wyszłoby około 23 tys euro x 4,52 zł.
No więc wpłaciłam 200 zl zaliczki online do Timless Dr Jaworowski i czekałam cierpliwie na konsultację. Wczoraj wróciłam z Warszawy i przyznam szczerze, że mam ogromny mętlik. Długo rozmawiałam z Doktorem, Wszystko przedstawił dość rzeczowo. Co prawda bardziej był nastawiony na mówienie niż słuchanie, ale kilka razy grzecznie mu przerwałam bo po prostu miałam pytania. Nie chcę w ogóle ruszać dolnej części twarzy. Nie mam szerokiej szczęki, nie chcę implantów w kości policzkowe,nie chcę szlifowania żuchwy, wypełniania podbródka itp. Głównym moim problemem jest za duży i lekko skrzywiony nos, jabłko Adama, oraz czoło - mam opadające powieki w stylu Katie Holmes + redukcja wałów nadoczodołowych jest potrzebna aby można było podnieść brwi. Przejdę od razu do konkretów - wycena doktora - 68 tys.
No szczęka mi spadła serio. Powiedział mi , że sslif jabłka to 10 tys, nos 22 tys, czoło 25 tys no i orzy okazji obniży mi linię włosów, zrobi przeszczep kilkuset grafitów aby stworzyć nową linię włosów. Cena mnie poraziła bo generalnie nie spodziewałam się, że będzie aż tak drogo. To co w przypadku pełnego ffs? Wraz z dolną częścią twarzy? 90 tys? 100? Za pełnego ffsa w Belgii, gdzie doktor "zrobił" już ponad 2000 tys transek jest 27 tys euro, a w Polsce u Jaworowskiego, który operuje 1 miesięcznie prawie tyle samo. Za pół twarzy zapłacę 68 tys. A w dodatku nasuwa się pytanie- jaki będzie efekt? Spytałam o jego dotychczasową pracę - od razu wypalił, że Wszyscy chcą dyskrecji i nie wyrażają zgody na udostępnienie wizerunku. Ok mogę się z tym zgodzić. Zaledwie kilka zdjęć znajduje się na stronie, jednak opinie są dobre. Może znajdzie się ktoś, kto się u niego operował? Wszystko zamierzam opisywać na blogu, wrzucać zdjęcia przed operacjami, po operacjach itd. chcę Wszystko zrelacjonować, żeby być wiarygodnym źródłem informacji, jednak nie ukrywam - cholernie się boję , że wydam życiowe oszczędności wraz z dobranym kredytem, a efekt będzie marny. Nie mniej jednak - jaki mam wybór jeśli chodzi obecnie o ffs?


Uwazaj na lekarzy. Nie wszyscy zaproponuja konieczne zabiegi a wcisna jak najwiecej, by skroic pacjenta. Kiedys napisalam do Kamola. Chcial mi zrobic cala twarz. Chyba nie bylo fragmentu, ktory by zostawil. Wycenil to na jakies koszmarne pieniadze rzedu 150 tys pln. Odpuscilam temat na kilka lat, bo takie pieniadze sa zbyt duze. Jednak co jakis czas nasila sie moj dyskomfort zwiazany z czolem. Postanowiłam ostatnio skonsultowac to w Facial Team w Hiszpanii. Polaczylam sie na skypie z doktorem. Uorzednio wyslalam swoje zdjecia. Bylo mi bardzo milo kiedy byl zdziwiony, ze nie mialam nigdy zadnych operacji twarzy, bo wygladam ok i gdyby sie czepiac to mozna faktycznie zoperowac czolo i opcjonalnie nos. Tylko tyle. Wszystko pieknie, ale kiedy przyszla wycena to mnie z nog scielo. Co prawda samo czolo to koszt 7200 Eur, ale koszty szpitalne to masakra. Lacznie za czolo wyszlo ok 15000 eur plus opcjonalnie nos za 5900 eur. Zaczelam szukac dalej i trafilam na 2pass Clinic. Na stronie maja cennik, z ktorego wynika, ze za czolo biora 8000 Eur z kosztami szpitalnymi. Zbieram pieniadze na wlasnie Belgie, ale chce tez skonsultowac sie z Jaworskim. Zobaczymy co mi on zaproponuje. Pozwolilam sobie wejsc na Twojego bloga. Nawet wiedzac, ze jestes ts i patrzac krytycznym okiem, nie doszukalabym sie męskich cech. Masz po prostu wiekszy nos jak miliony dziewczyn i, albo go sobie zrobisz, albo nie, i nie bedzie to mialo zadnego wplywu na postrzeganie Ciebie. Osobiscie uwazam, ze Tobie pasuje ten nos i nawet gdybys cos robila, to bardzo delikatnie.


Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. Często słyszę, że wyglądam dobrze i zapewne każda z nas wygląda dobrze, ale w naszych głowach tkwią przekonania, że można by coś zmienić na lepsze i postrzegamy Siebie w sposób bardziej krytyczny niż otoczenie.
Moim właśnie problemem jest duży nos - Sama dla Siebie chciałabym mniejszy, a w dodatku jest lekko skrzywiona przegroda, co sprawia, że nie zawsze mogę oddychać dwoma dziurkami. Więc nos muszę zrobić. Koszt wraz z przegrodą to 22 tys. Drugą rzeczą to jabłka Adama. Niby nie jest bardzo odstające, ale widzę je codziennie i uważam, że jest to jeden z elementów demaskujących, co również mi przeszkadza 10 tys. Kolejny element to właśnie czoło - chcę mieć wyrównane wały nadoczodołowe, bo są odstające i co prawda można zamaskować ładnie makijażem, jednak bez makijażu nie wygląda to dobrze. Podniesienie brwi po wyrównaniu tej części czoła jest wskazane i to też zawsze chciałam zrobić, bo jak już kiedyś tu wspomniałam - wyglądam momentami jak Katie Holmes, co jest niefajne :P . Żeby podnieść brwi to wycinany jest ze środka głowy 2cm pasek skóry wraz z włosami i wtedy skóra jest naciągnięta i zszyta e tamtym miejscu. Doktor zaproponował mi, że szkoda wyrzucić gotowego materiału do przepszczepu włosów i najlepiej go wykorzystać do obniżenia linii włosów i transplantacji włosów w zakola(mam zakola, dlatego noszę taką a nie inną fryzurę - czoło i reszta w.w zabiegów -35 tys) w żadnym stopniu nie czuję żeby namówił mnie na coś dodatkowo. Rozmawialiśmy o rzeczach, które chciałam zrobić i zauważałam je na co dzień. Jak podsumowałam to Wszystko to chyba wcale nie jest tak drogo - porównując z cenami podanymi przez Ciebie i moim rozeznaniem na rynku. Dodatkowo sama chciałam na początku do Belgii, ale po tegorocznej aktualizacji cen zrezygnowałam. Chciałabym wyglądać jak najlepiej, tak jak każda z nas :) dodatkowo będąc trans w Polsce, mam wrażenie, że mamy znacznie większe wyzwanie. Zrobiłam kilka dni temu coming out przed rodziną. Wiedzą o mnie w pracy, wiedzą moi znajomi. Wszyscy powtarzają, że kochają mnie i mają nadzieję, że nie zmieni się mój charakter, co jest mocno wspierające, jednak zastanawiam się ile z tych osób pozostanie ze mną gdy będę już Sobą 24/h. Chodzę na razie w ciuchach uniseks, włosy w koński ogon, adidasy. Unikam bycia ładną w towarzystwie, bo uważam, że mam jeszcze za mało kobiecą twarz i za małe piersi, przez co boję się ostrzejszej krytyki. Jednak właśnie wpłaciłam zaliczkę i w listopadzie mam termin, więc doda mi to bardzo pewności Siebie i czuję, że wtedy będę miała wywalone w to, co kto o mnie mówi i myśli, ponieważ Ja Sama nie będę widziała tych niedoskonałości. Każda z nas walczy ze swoimi demonami. Ja dążę do wyglądu w stylu : ultra feminity i jest to mój cel. A was proszę o trzymanie kciuków :)
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-01-02, 16:19   

Chciałam zapytać jak dalej się sytuacja rozwinęła ? Mam na 19.01.2023 umówioną konsultację do dr. Jaworowskiego a jestem dopiero miesiąc na hrt. Nie wiem czy to dobrze by już rozglądać się za FFS. Mam paskudne łuki brwiowe a i nie chciałabym też robić FFS za szybko bo HRT coś tam na twarzy zmienia i efekt mógłby się zepsuć jak zajdą zmiany po FFS. Niestety jestem przed coming outem w pracy i trochę się obawiam, bo już otrzymywałam komentarze typu co się stało z twoimi oczami, czy ooo dziś bez makeupu? A wtedy zmyłam makijaż ale troszkę między rzęsami miałam problem z usunięciem kredki.
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2023-01-18, 13:30   

Lilianna napisał/a:
Chciałam zapytać jak dalej się sytuacja rozwinęła ? Mam na 19.01.2023 umówioną konsultację do dr. Jaworowskiego a jestem dopiero miesiąc na hrt. Nie wiem czy to dobrze by już rozglądać się za FFS. Mam paskudne łuki brwiowe a i nie chciałabym też robić FFS za szybko bo HRT coś tam na twarzy zmienia i efekt mógłby się zepsuć jak zajdą zmiany po FFS. Niestety jestem przed coming outem w pracy i trochę się obawiam, bo już otrzymywałam komentarze typu co się stało z twoimi oczami, czy ooo dziś bez makeupu? A wtedy zmyłam makijaż ale troszkę między rzęsami miałam problem z usunięciem kredki.


Spokojnie, po pierwszej wizycie raczej nikt Ciebie nie umówi na FFS tym bardziej jeżeli masz takie wątpliwości. Zakładaj, że miniumum i tak czekają Ciebie 3 wizyty, pierwsza wprowadzająca, druga kiedy będziesz miała zdjęcia TK aby ocenić możliwy przebieg zabiegu, następnie wizyta na tydzień/dwa przed samą operacją gdzie będzie omawiany plan operacji. Terminy kolejnych wizyt są rozwleczone i minimum będziesz czekać miesiąc lub dwa na kolejną. Plus od momentu wstępnej zgody na operację miną 3-5 miesięcy do samej operacji.

Nie wiem też co sami lekarze powiedzą na temat tak szybkiego skoku na FFS, ale zanim się tego podejmiesz warto wpierw usunąć zarost - szczególnie jeżeli będziesz chciała robić podniesienie górnej wargi zarost powinien być usunięty ze względu na to, że może prowadzić do gorszego gojenia się i mogą powstać brzydkie blizny. Warto też zainteresować się laserami (frakcyjny, genesis etc.) które poprawią kondycję skóry, co również wpływa intensywnie najrozpoznawanie płci "gapiów".

Ogólnie różne badania pokazują, że najważniejsze cechy twarzy, które przyczyniają się do rozpoznawania płci przez inne osoby są następujące (w kolejności od najistotniejszej):

1. Zabarwienie (dokładniej: kontrast) i wielkość przestrzeni między ustami i nosem (najważniejsza cecha), możliwość zmiany przez epilację (warga to nie usta ;) )
2. Zabarwienie skóry - możliwość zmiany przez hormony (po 6-12 miesiącach stosowania) oraz epilację laserową
3. Kształt czoła i ułożenie brwi - można skorzystać z botoksu i wyrywania włosków - można też dorzucić wypełniacze w celu złagodzenia rysów
4. Kształtt nosa - można skorzystać z wypełniaczy
5. Linia włosów - bynajmniej nie niska, ta często podkreśla męskie cechy, a sam kształt linii włosów - można uzyskać bardziej kobiece czoło delikatnie podgalając przód grzywki (zmniejsza to optycznie wcięcie zakoli, a jednocześnie nadaje czołu łagodniejsze wykończenie
6. linia żuchwy i broda
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2023-01-18, 13:36   

Lilianna napisał/a:
Niestety jestem przed coming outem w pracy i trochę się obawiam, bo już otrzymywałam komentarze typu co się stało z twoimi oczami, czy ooo dziś bez makeupu? A wtedy zmyłam makijaż ale troszkę między rzęsami miałam problem z usunięciem kredki.

Coming out to twoje prawo, a nie obowiązek; u mnie w pracy nic o mnie nie wiedzą, nawet nie mają świadomości, że jadę na FFS (myślą, że tylko bardziej skomplikowana operacja przegrody mnie czeka, która lekko zmieni kształt mojego nosa xD, nawet pokazywałam wizualizację niektórym osobom i nic nie komentowały).
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-01-18, 13:38   

Jestem umówiona na czerwiec 2023 w Tajlandi na zabieg. Nie wiem czego się spodziewać ale zobaczymy, wg mnie doktor zaproponował za dużo zmian. Chcę zostać sobą a nie być jak lalka barbie, szczególnie że mam paskudną niekobiecą figurę, co wprowadza mnie w kompleksy ( szerokie ramiona - szersze niz 50% cisów) i waskie biodra :/ .
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-02-18, 09:37   

Hej dziewczyny. Hej chłopaki:). Tak się rozglądam na rynku polskim jeśli chodzi o chirurgów i właśnie pojawił się Dr. pokrowiecki w Warszawie, który może być bardzo dobrą alternatywą dla Jaworowskiego, a może i nawet przełomem jeśli chodzi o ffs w Polsce. Oglądam filmiki, zdjęcia z wykonanych prac i wygląda to dobrze. Widzę, że nawet z damskiej szczęki za pomocą chirurgicznych materiałów robi montaż w męska żuchwę i wszystko ładnie przedstawione. Może ktoś ma już jakieś doświadczenie? Może ceny przystępne i wreszcie nie trzeba będzie się tak martwić gdzie, kiedy i za ile. Cieszę się, że lekarze zrozumieli, że jest to nisza w którą warto uderzyć, gdyż dla nas to dobry znak. Jak się odkuję po zabiegu z fonochirurgiem to może się pojadę do Pokrowieckiego na konsultację w sprawie szczęki:P oczywiście dam znać. Na razie nie mamy żadnych opinii, więc nie traktujcie tego jako reklamę, a jedynie nowość na rynku
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-02-18, 09:59   

Z tego co wiem np piłowanie łuków brwiowych jest w UE zabronione? Dlatego wybieram za granicę. Trochę się boje, mój pierwszy lot, i to samej daleko, nie wiem jak się obchodzić z nadawaniem bagaży, przesiadkami itp.
_________________
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2023-02-18, 11:15   

Lilianna napisał/a:
Z tego co wiem np piłowanie łuków brwiowych jest w UE zabronione? Dlatego wybieram za granicę. Trochę się boje, mój pierwszy lot, i to samej daleko, nie wiem jak się obchodzić z nadawaniem bagaży, przesiadkami itp.



https://www.polisaturysty...m-krok-po-kroku
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-02-18, 16:00   

Pierwszy raz spotykam się z informacją, że redukcja wałów nadoczodołowych jest zabroniona w UE i muszę przyznać, że jest to zdecydowanie nieprawdą. Zabieg wykonywany jest z Polsce, Belgii i innych krajach UE. Zdarzy się, że chirurg poprosi o dokumentację przed SRS ponieważ jest to doprowadzenie pacjenta do utraty płodności, ale z powodu wymodelowania czoła niczego nie tracisz. Zabieg jest czysto kosmetyczny. Więc skądkolwiek wytrzasnęłaś tą informację - podaj źródło. Będziemy mogły przestrzegać innych przed herezjami ;)
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-02-18, 20:48   

Ok, nie mogę teraz znaleźć. Może to już zniknęło :) Dzięki za wyprowadzenie z błędu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 10