Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej wam
Autor Wiadomość
WhoWho
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 11
Wysłany: 2021-05-12, 15:19   Hej wam

Witam, jestem osobą teoretycznie trans FtM, przed 30 stką. Tak się czuje przez większość mojego życia. Dotychczas nic nie zrobilem w kierunku tranzycji z wieku powodów, pierwszym jest strach, co sobie ludzie pomyślą, drugim pieniądze, trzecim efekty terapii - konkretnie chodzi mi o niezadowalajace i potwornie drogie operacji nr 3. Nie chcę nikogo urazić, ale nie wiem czy podołam psychicznie byciu facetem bez przyrodzenia, wiem, że sa pakery etc. Wydaje mi się, że nawiązanie szczęśliwej relacji z kobietą (a te mi się głównie podobają) jest wręcz niemożliwe. Spotkalo mnie kilka zauroczeń w życiu, z ostatniego do teraz nie mogę sie pozbierać. Wielce zakochana przynajmniej na taka wygladala, a wybrała cisa, chociaż tu i moje fobiczne zachowanie pomogło i w pełni ja rozumiem.
Co ze soba zrobić? Przetrwac życie jako butch les? W sumie tetaz dużo historii słucham na youtubie o detranzychi i wydaje się, ze te osoby tez byky trans ale nie odnalazly spełnienia z jakiegoś powodu. Jestem totalnie zagubiony a czas ucieka.. Czasami wyłączam te mysli staram wmówić sobie, ze jestem kobieta i to moje urojenie w końcu nie ma obowiązku być, kobiecym, meskim, cóż oznacza ta płeć i jakie ma to znaczenie kto jak sie do nas zwraca? To wcale nie oznacza, że musimy wyglądać jak płeć która nam nie pasuje.
Przepraszam za chaos wypowiedzi. Proszę o wyrozumiałość moje słowa nie mają nikogo urazić.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-05-12, 16:54   

Cześć, WhoWho.

WhoWho napisał/a:
jest strach, co sobie ludzie pomyślą

Ludzie zawsze coś sobie pomyślą, niezależnie od tego, czy poddasz się tranzycji, czy będziesz zakładał męskie ciuchy, albo udając kobietę będziesz podrywał inne kobiety. Rzecz w tym, by otaczać się właściwymi ludźmi.

Niestety, nikt Ci nie powie, co masz zrobić, ale na wiele pytań znajdziesz na forum odpowiedź. A jeśli czegoś nie znajdziesz, zawsze możesz zapytać.
_________________
 
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-05-12, 21:08   

Witaj na forum :)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7087
Wysłany: 2021-05-13, 04:35   

Cześć :)
_________________
Freja Draco
 
 
WhoWho
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 11
Wysłany: 2021-05-13, 18:01   

Dzisiaj jakiś typ mnie zaczepił na ulicy i mówi "ziomek masz papierosa?" i człowiek9wi się jakoś lżej na sercu zrobiło.
Jak tu żyć i dlaczego to wszystko takie popieprzone :/
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-05-13, 19:14   Re: Hej wam

Hej,

WhoWho napisał/a:
pierwszym jest strach, co sobie ludzie pomyślą,

Wojtek dobrze powiedział - zawsze coś myślą, pewnie już teraz o Tobie myślą swoje. Prędzej wtopisz się w tłum i przestaną myśleć, jak będziesz mógł żyć zgodnie ze sobą - ja się np. już teraz nieszczególnie spośród mężczyzn wyróżniam, a kiedyś spośród kobiet to wyróżniałem się tak, że nie dało się nic nie myśleć ;) I ja cierpiałem i ludzie wytykali palcami - bez sensu.

WhoWho napisał/a:
drugim pieniądze,

To jest problem ale nie bez rozwiązania: część można na NFZ zrobić, na resztę zbierać, wziąć kredyt, wyjechać za granicę - trochę opcji jest...

WhoWho napisał/a:
trzecim efekty terapii - konkretnie chodzi mi o niezadowalajace i potwornie drogie operacji nr 3. Nie chcę nikogo urazić, ale nie wiem czy podołam psychicznie byciu facetem bez przyrodzenia, wiem, że sa pakery etc.

To też jest problem i tutaj rozwiązanie jest tylko połowiczne: tak czy inaczej coś trzeba zaakceptować, albo to że się będzie facetem bez przyrodzenia albo to że efekt nie będzie idealny... Jak dla mnie obie te rzeczy i tak są 10000x lepsze niż bycie facetem w ciele kobiety bez tranzycji do końca życia :P

WhoWho napisał/a:
Wydaje mi się, że nawiązanie szczęśliwej relacji z kobietą (a te mi się głównie podobają) jest wręcz niemożliwe.

Masz rację: wydaje Ci się ;) Jest wielu k/m w związkach z kobietami, wielu nawet operacji narządów, więc to się da zrobić. Nawet uważam że łatwiej znaleźć kobietę, która zaakceptuje niedoskonałości partnera niż faceta (co było długo moim wielkim kompleksem, bo ja wolę facetów - też niepotrzebnie kompleksem, bo facetów jednak też można znaleźć i dziś już to wiem ;) ale psychoterapii potrzebowałem żeby to sobie poukładać).
Z drugiej strony nikt Ci nie da gwarancji na udany związek, ale nikt nie ma takiej gwarancji :) jest mnóstwo biologicznych facetów, którym też nie wychodzi w związkach.
_________________
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2021-06-04, 07:00   

Trzymam kciuki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9