Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam.
Autor Wiadomość
Misiek9999
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 23
Wysłany: 2021-04-02, 13:36   Witam.

Dzień dobry jestem Misiek, jestem osobą cispłciową która nie toleruje dyskryminacji i nie jest dla mnie ważne na jakim poziomie ona występuje jest po prostu zła i należy ją zwalczać.
Witam całe szefostwo forum i szacowne grono osób przebywających na forum, może wspólnie zawalczymy o lepsze jutro dla osób dyskryminowanych, a dobrze wiemy wszyscy, że jest to bardzo ciężki temat w tej naszej małej zaściankowej ojczyźnie, świadomość ludzi na tematy Transowe jest niestety mała a co za tym idzie jeżeli człowiek nierozumie czegoś to się tego boi - a wystarczy zadać jedno pytanie co to jest "Tranzycja" i 9 na 10 nie będzie wiedział z czym to się "je".

na koniec zacytuję jedną z wypowiedzi :

lipiecm
użytkownik
martyna95

"Ważne jest dla mnie słuchanie osób, których doświadczeń nigdy nie będę miała, bo nie da się inaczej ich wesprzeć jak tylko słuchać ich głosu i potrzeb. I mam nadzieję, że to forum po prostu pomoże mi być lepszą osobą wspierającą, aktywistyczną. Każde doświadczenie jest inne, doświadczenie bliskich mi osób transpłciowych nie jest reprezentacją każdej osoby transpłciowej stąd też jest to jedna z moich motywacji żeby po prostu się edukować i nie być brzydko mówiąc dupkiem. "

Troszkę przydługie to powitanie ale cytat jest kwintesencją tego co powinno być brane na początek dla każdej osoby która chce widzieć więcej o otacząjących nas osobach.
Pozdrawiam.

Dodałam do użytkowników. /Freja
_________________
Szacunek należy się Każdej osobie i nie ma znaczenia kolor skóry, przynależność rasowa sposób ubierania,tożsamość płciowa, poglądy.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-02, 13:56   

Witaj na forum, Misiek9999.

Misiek9999 napisał/a:
jestem osobą cispłciową która nie toleruje dyskryminacji i nie jest dla mnie ważne na jakim poziomie ona występuje jest po prostu zła i należy ją zwalczać.

Pięknie <ok>

Misiek9999 napisał/a:
może wspólnie zawalczymy o lepsze jutro dla osób dyskryminowanych

Jak chcesz to zrobić?
W sumie, większość z nas szerzy wiedzę o transpłciowości w środowisku, w którym żyjemy. Po swoich kontaktach zawodowo-towarzyskich widzę, że przynosi to pozytywny efekt.
_________________
 
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-04-02, 15:07   

Cześć Miśku. Jesteś super :) . Cieszę się, że są tacy ludzie jak Ty. Oby było coraz więcej open-minded trans towarzyszy, którzy są dla nas wsparciem. Czasami czuję się jak zbrodniarka, której największą zbrodnią jest potrzeba bycia Sobą. Jeśli już popełniłam jakiekolwiek przewinienie, które można mi przypisać to zabicie starego JA, kosztem nowego. "On" musiał odejść Wysoki Sądzie, przykro mi :P Czy mogę już dostać nowe dokumenty? Czekam na tą chwilę z niecierpliwością. Pozdrówka dla Wszystkich w ten słoneczny dzień :*
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2021-04-02, 15:47   

Cześć :)
_________________
Freja Draco
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-04-02, 17:08   

Witaj Misiek.
 
 
Misiek9999
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 23
Wysłany: 2021-04-04, 09:56   

Dziękuję za powitanie.


WojtekM napisał/a:
Jak chcesz to zrobić?
W sumie, większość z nas szerzy wiedzę o transpłciowości w środowisku, w którym żyjemy. Po swoich kontaktach zawodowo-towarzyskich widzę, że przynosi to pozytywny efekt.



W swoim życiu nastąpiłem na odcisk naszej elicie rządzącej parę lat temu i udało mi się jak na osobę nie polityczną a społecznika bo tak się identyfikuję, dużo osiągnąć więc czemu i teraz nie miałbym pomagać, poprzez swój upór osiągnąłem z pomocą osób które poznałem i przekonałem ich do celów jakie postawiłem przed sobą. Oczywiście ciężko będzie pomagać fizycznie komuś na drugim końcu kraju ale na śląsku jak najbardziej jestem gotowy do pomocy.
Tak jak wcześnie napisałem każdemu się należy kredyt zaufania i wiem, że trochę to dziwnie wygląda i początki są zawsze ciężkie ale wystarczy,że jedna osoba się przekona i uda się jej pomóc w jakikolwiek sposób od tych najprostszych zaczynając, to już będzie jakiś mały sukces a od tych małych przyjdą te duże sukcesy.


Jeżeli każda osoba dla której jest ważne dobro drugiej osoby będzie podchodziła do tematu w sposób rzetelny i będzie to dyskusja a nie jak w tej chwili zakrzykiwanie drugiej strony (i z tym musimy walczyć najmocniej) to mamy szanse na pokazanie, że zarówno ja jaki i każda z osób na tym forum ale nie tylko tutaj bo jestem świadomy tego,że dużo osób się bardzo obawia tzn "swojego wyjścia z szafy" swoich poglądów i szuka pomocy w wielu różnych aspektach życia, od pomocy takiej najprostszej tej którą mogę ja (czasami wystarczy kogoś wysłuchać podać pomocą dłoń,żeby w ciężkich chwilach podnieść go na duchu) zaproponować po różnego rodzaju specjalistów którzy potrafią w odpowiedni sposób pomóc.

Nadia po swoich przygodach znalazła/ trafiła na całkiem normalną panią psycholog ja w tej samej przychodni nie miałem tyle szczęścia (było to parę lat temu) i trafiłem tam z powodu stresu spowodowanego pracą na który się nałożył stres życiowy - nie było to zbyt przyjemne i skończyło się to zmianą lekarza ale dostałem "tą pomocną dłoń" oraz pomocą jakiej potrzebowałem.
_________________
Szacunek należy się Każdej osobie i nie ma znaczenia kolor skóry, przynależność rasowa sposób ubierania,tożsamość płciowa, poglądy.
 
 
Freddie86
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Kraków (okolice)
Wysłany: 2021-04-04, 23:09   

Cześć
Myślę, że w Polsce potrzebna jest prawdziwa nauka miłości do drugiego człowieka. Widzę dużo pogardy dla różnych grup, nie tylko LGBT+, ale też biednych, bezdomnych, uzależnionych itp. Za to, jeśli komuś lepiej się powodzi, często pojawia się zazdrość, podejrzliwość, oskarżenia.
Kiedyś byłam w Szwecji i widziałam tam, że ludzie żyją na luzie. Dom bogatego nie różni się wiele od przeciętnego.

Tak sobie myślę, że w polskich szkołach powinny być obowiązkowe zajęcia z etyki, tolerancji, współpracy w grupie, psychologii. Przydałaby się psychologia, żeby ludzie nauczyli się radzić sobie z problemami. Nauka tolerancji spowodowałaby, że przynajmniej jeden problem (szykany ze strony rówieśników) by się zmniejszył.

Brak miłości i akceptacji jest straszny. W domu czujesz się niekochany, w szkole się z ciebie śmieją, desperacko szukasz miłości, masz niskie poczucie własnej wartości, wiążesz się z nieodpowiednią osobą, wasze dzieci wychowują się w domu bez miłości i kółko się zamyka.

Znalazłem taką książkę:
Nie zaczęło się od Ciebie , która opisuje, jak problemy przechodzą z pokolenia na pokolenie.

Może psychologia i psychoterapia w szkołach przerwałaby to błędne koło. Nawet większość nauczycieli czepia się uczniów, którzy sprawiają problemy, zamiast spróbować im pomóc. Myślę, że wiele złych zachowań wynika z problemów wewnętrznych.

Marzę, żeby polska szkoła stała się początkiem nowej szczęśliwej Polski.

Dziwię się czemu w katolickiej Polsce jest tak mało miłości i zrozumienia. Przecież Jezus nawoływał do miłości i to jest najważniejsze przykazanie, kochać nawet swoich nieprzyjaciół.

Jeszcze raz witam i życzę sukcesów
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-05, 00:16   

Freddie86 napisał/a:
Marzę, żeby polska szkoła stała się początkiem nowej szczęśliwej Polski.

Tymczasem rządzący zabierają się do weryfikowania treści podręczników dla klas 1-3. Dostrzegli bowiem, że w jednym z podręczników jest mowa o prawach zwierząt. I co? Stwierdzili, że nie ma czegoś takiego jak prawa zwierząt, że to tylko... ideologia, na którą nie ma miejsca w polskiej szkole.
Link do artykułu
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-04-05, 03:52   

Cześć :) miło widzieć tu kogoś, kto jest na tym forum chociaż nie musi ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10