Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
sąd-pytania (adres za granicą, oswiadczenie rodziców)
Autor Wiadomość
Sydo
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 11
Wysłany: 2021-03-29, 11:48   sąd-pytania (adres za granicą, oswiadczenie rodziców)

Cześć wszystkim. Pod koniec tygodnia wracam do Niemiec, gdzie mieszkam i do tej pory chcę złożyć pozew. Mam już wszystko w miarę uszykowane i zanim złoże mam jeszcze parę pytań. Czy mieszka ktoś może za granicą i orientuje się czy jest problem z korespondencją sądową? Słyszałem, że jeżeli znajduję się na terenie unii to nie powinno być problemu z dostarczeniem? I czy przychodzą może z mocnym opóźnieniem? Bo nie wiem czy lepiej ustanowić pełnomocnika do doręczeń w Polsce? (u mnie jedyną osobą którą mógłbym poprosić jest moja babcia).
Dodatkowo jeszcze co do pozwu. Wziąlem go od angry transa i pozmieniałem wszystko gdzie trzeba, mam nadziieję, że będzie dobrze. Moja psycholog powiedziałą mi, że warto jeszcze dodać oswiadczenie od rodziców, że się zgadzają z moim powództwem od razu do pozwu bo niby szybciej to wtedy będzie szło i czy ktoś tak może robił i mógłby mi powiedzieć jak powinna wyglądać treść takiego oświadczenia? Wybaczcie jak zadaję głupie pytania, ale tyle jest wersji co do pozwu i całego postępowania, że trochę się w tym gubię.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-03-29, 12:26   

Sydo, skoro chcesz być na bieżąco z informacjami, co dzieje się z Twoją sprawą - załóż konto na portalu informacyjnym Sądu właściwego dla sprawy.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-03-30, 03:48   Re: sąd-pytania (adres za granicą, oswiadczenie rodziców)

Sydo napisał/a:
Moja psycholog powiedziałą mi, że warto jeszcze dodać oswiadczenie od rodziców, że się zgadzają z moim powództwem od razu do pozwu bo niby szybciej to wtedy będzie szło i czy ktoś tak może robił i mógłby mi powiedzieć jak powinna wyglądać treść takiego oświadczenia?

Tutaj: https://portal.transseksualizm.pl/linki-i-pliki-do-pobrania/ jest do ściągnięcia pod "Prośba o rozpatrzenie pod nieobecność" - bo w istocie to jest właśnie to - prośba o rozpatrzenie sprawy bez obecności rodziców, wypełniają tam że się ze wszystkim zgadzają. Jak to wypełnią, to jest możliwość że sąd ich w ogóle nie wezwie i w tym sensie jest szybciej. Ale mogą zostać wezwani i mimo wypełnienia tej prośby.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10