Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
OI w kontrze z faktami
Autor Wiadomość
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-03-13, 14:49   OI w kontrze z faktami

Przebacz im siło wyższa...
OI vs. Rafalala

...bo nie wiedzą, co czynią:
OI vs. fakty

I nikt im nie wmówi, że "białe jest białe, a czarne jest czarne".
_________________
 
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2021-03-14, 15:18   

W Polsce niestety mamy ten problem, ze polskie prawo nie nadaza za prawem w innych panstwach UE (panstwa starej Uni). To co jest akceptowane u nas zostalo by natychmiast napietnowane w takiej np: Holandii czy Francji, a przedstawiciele wladzy czy hierarchowie KK uzywajacy jezyka nienawisci zostaliby natychmiast pociagnieci do odpowiedzialnosci karnej i musieli by sie na zawsze pozegnac ze swoimi funkcjami. Nikt w Europie Zachodniej bezkarnie nie moze mowic o zarazie LGBT, nikt nie moze sobie przyjac uchwaly o strefach wolnych od LGBT - bo niezaleznie od tego czy takie uchwaly maja jakies skutki prawne czy nie, to samo sformulowanie implikujace wykluczenie jakiejs grupy osob z zycia spolecznego jest naruszeniem ladu demokratycznego panstwa i powinno byc przez organy demokratycznego panstwa karane. Tak wiec te deklaracje samorzadow czy wypowiedzi waznych osob w panstwie de facto naruszaja prawa innych osob, a co wiecej stwarzaja atmosfere spolecznego pozwolenia na jeszcze wieksza przemoc wobec srodowiska LGBT. Daja po prostu przyzwolenie na fizyczna agresje czego doswiadczamy coraz czesciej: pobicia osob usuwajacych mowe nienawici, osob ktore sa identyfikowane na ulicy czy w srodkach transportu publicznego jako geje. Bodajze wczoraj w Warszawie mezczyzna trzymajacy sie ze swoim partnerem za rece zostal ugodzony nozem. To so wszystko sygnaly, ze zmierzamy w strone panstwa faszystowskiego, takiego w ktorym wladze inspiruja swoich obywateli do dyskyminacji pewnych grup spolecznych, nastepnie wraz z elininowaniem osrodkow oporu wobec wladzy za dyskryminacja podaza calkowita eliminacja z zycia spolecznego (zakaz wykonywania pewnych zawodow, przebywania w pewnych miejscach), potem przychodzi fizyczna eksterminacja. Tak sie tworzy faszyzm, a Polska niestety juz weszla na ta droge.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-03-14, 19:29   

southener <spoko>
_________________
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2021-03-17, 19:04   

Dziś było czytanie ustawy OI "o rodzinie". Traktuje ona też o zakazie tranzycji.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2021-03-18, 19:42   

Piccola napisał/a:
Jak silne jest w ogóle OI? Czy mają oni moc na tyle dużą by forsować swoje chore pomysły, czy to raczej skrajnie prawicowe ugrupowanie tak jak młodzież wszechpolska które istnieje od zawsze i poza tym, że może uprzykrzyć życie to nie stanowi wielkiego zagrożenia, takiego właśnie jak zakaz korekty płci?


A kto lobbował za zaostrzeniem prawa dotyczącego aborcji?
I z jakim skutkiem?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2021-03-20, 19:10   

No właśnie. Bedą ciśli aż docisną. A PiS im przyklaśnie, żeby się polskim katabasom przypodobać.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-03-21, 19:42   

No ale oni chyba też zakaz rozwodów postulują - kto się niby w Polsce na to zgodzi? :lol:
_________________
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2021-03-29, 18:10   

wendigo napisał/a:
No ale oni chyba też zakaz rozwodów postulują - kto się niby w Polsce na to zgodzi? :lol:

Nikt, nawet konserwatywni katolicy.
To nawet dla nich za wiele.
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-03-29, 20:35   

Konserwatywni katolicy się nie rozwodzą. Oni udowadniają nieważność małżeństwa.
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2021-03-29, 22:51   

Jaga napisał/a:
Konserwatywni katolicy się nie rozwodzą. Oni udowadniają nieważność małżeństwa.

W takim razie jest ich mało.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-03-30, 04:06   

Jaga, :D <ok>

jcmar, nie, poważnie, to co raz powszechniejsza praktyka i słyszałem że jak zawsze - zapłacisz i masz ;)
_________________
 
 
Freddie86
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 60
Skąd: Kraków (okolice)
Wysłany: 2021-04-02, 00:52   

Zaczynam się bać, tego co się dzieje w naszym kraju.
Wybory za 2 lata. Musimy się zjednoczyć, bo wolę nie myśleć, co będzie jak nie wygra opozycja.
 
 
tekla
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 21
Posty: 102
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-04-05, 21:52   

Jaga napisał/a:
Konserwatywni katolicy się nie rozwodzą. Oni udowadniają nieważność małżeństwa.


Kilka stów więcej i da się zrobić.

Piccola napisał/a:
Jak silne jest w ogóle OI? Czy mają oni moc na tyle dużą by forsować swoje chore pomysły, czy to raczej skrajnie prawicowe ugrupowanie tak jak młodzież wszechpolska które istnieje od zawsze i poza tym, że może uprzykrzyć życie to nie stanowi wielkiego zagrożenia, takiego właśnie jak zakaz korekty płci?


Czytałem trochę o nich i są oni bardzo dobrze zorganizowanym przedsięwzięciem, ich lobbowanie za takimi rozwiązaniami trwa od dobrych kilku lat, mają (podobno) świetnych prawników i dobre dojścia.
_________________
Attracted by the blinding light
Like months we fly towards the fiery end
With hope to conquer the skies
We throw ourselves into the void again
 
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-04-05, 22:49   

Dlaczego my nie mamy dobrych prawników i dojść? Inteligentni ludzie zwykle nie są ani religijni ani konserwatywni. Kurczaki tylko wszyscy prawnicy, których znam zajmują się działalnością komercyjną, nie pro bono.
 
 
Misiek9999
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 23
Wysłany: 2021-04-06, 09:32   

Dlatego w tym naszym grajdołku cieżko osiągnąć cel jaki jest między innymi równouprawnienie bo większość prawników patrzy jak Cię maksymalnie oskubać a nie pomóc probono.
Ja sam zrezygowałem z kościoła bo nie odpowiadała mi retoryka jaką osoby związane z kościołem katolickim prezentowały a szczytem było kiedy ksiądz wyszedł na ambonę i powiedział, że może podać nazwiska lekarzy którzy udzielają aborcji poczym wstał Pan podszedł do ambony j powiedział, że on może podać dziesięć nazwisk zakonnic które u niego były, ta akcja utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie potrzebuje kościoła jak budynku, księdza a jak potrzebuje porozmawiać z Bogiem zawsze mogę to zrobić w bez wizyty w kościele a ksiądz jako taka osoba nie jest dla mnie autorytetem w temacie rodziny i wszystkich spraw pokrewnych, oczywiście wyłączam kościuł protestancki gdzie pastor ma zonę/męża imusi utrzymać rodzinę i wychować potomstwo taka osoba może być dla mnie autorytetem.

Obecnie w sumie już od jakiegoś czasu, bardzo często sięgam do fizyki kwantowej, tematu wielkiego wybuchu i coraz bardziej się skłaniam do naukowego podejścia do tematu Boga.
_________________
Szacunek należy się Każdej osobie i nie ma znaczenia kolor skóry, przynależność rasowa sposób ubierania,tożsamość płciowa, poglądy.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-04-06, 15:48   

Misiek9999 napisał/a:
nie potrzebuje kościoła jak budynku, księdza a jak potrzebuje porozmawiać z Bogiem zawsze mogę to zrobić w bez wizyty w kościele a ksiądz jako taka osoba nie jest dla mnie autorytetem w temacie rodziny i wszystkich spraw pokrewnych, oczywiście wyłączam kościół protestancki gdzie pastor ma zonę/męża imusi utrzymać rodzinę i wychować potomstwo taka osoba może być dla mnie autorytetem.

<brawo>
Znam kilka takich osób, które są bardzo wierzące, ale do kościoła przestały chodzić. Co więcej, nie ma w nich nienawiści do innych ludzi. Są bardzo życzliwi i wspierający, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nie dzielą ludzi na lepszych i gorszych, tych z prawa czy z lewa, Polaków czy obcokrajowców, hetero cispłciowych czy LGBT+. Dzięki temu jestem w stanie z nimi podyskutować na tematy światopoglądowe. Oni szanują mój ateizm, ja szanuję ich wiarę. I chyba tak być powinno.
Poza tym uważam, że celibat powinien odejść do lamusa.
_________________
 
 
 
Misiek9999
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 23
Wysłany: 2021-04-07, 09:36   

Pewnie usunięcie celibatu byłoby jakimś rozwiązaniem lecz władze kościelne nie są w stanie zmienić tego sami zresztą to wymyślili a pamiętajmy, że Kościół katolicki na soborach ukrył bardzo wiele dowodów na to, że Jezus był bardziej ludzki niż boski bojąc się o upadek swojej potęgi.

W czasach ówczesnych może niema wypraw krzyżowch w takiej formie jak w średnowieczu, ale zawsze w ramach wiary kościół katolicki powodował bardzo duże zamieszanie szkalując inne osoby a wręcz całe grupy społeczne, ostatni przykład ks. Natanek. (gość jest całkiem odjechany) mówił z ambony, że dzieci z programu invitro są "produktami" "zwierzętami" pomimo, że gość ma karę suspensy nic z nim nie robią, następny przykład prawo aborcyjne w Polsce jest kreowane przez Kościół a nikt nie patrzy na cierpienia rodziców związane z koncekwencjami tego prawa a kościół ciągnie z tego profity(państwowy program invitro został zlikwidowany przez władze za namową kościoła).

Całe kształtowanie przez Kościół "indeologi gender" jest chore a najlepsze jest w tym wszystkim, że coraz więcej osób rezygnuje z kościoła w sposób oficjalny dokonując apostazji i z tym kościół katolicki nie potrafi się pogodzić robiąc coraz większe problemy w dokonaniu takiego aktu, oczywiście odpływ osób z kościoła jest wypadkową także działań w innych kościoła oszarach życia społecznego.

Jakiś czas temu wpadła mi w dłonie książka z właściwie przewodnik-traktat o prześladowaniach tzw "czarownic", Malleus Maleficarum napisany przed dwóch inkwizytorów Heinricha Kramera i Jakoba Sprengera tam są odjechane rzeczy robione w imię Boga.
_________________
Szacunek należy się Każdej osobie i nie ma znaczenia kolor skóry, przynależność rasowa sposób ubierania,tożsamość płciowa, poglądy.
 
 
Misiek9999
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 23
Wysłany: 2021-04-08, 08:18   

Link do nagrania Pani której tezy postawione w materiale dla jednych będą poprawne a inne osoby nie będą się zgadzały z nimi.

https://youtu.be/zDjvJQ2MT2w
_________________
Szacunek należy się Każdej osobie i nie ma znaczenia kolor skóry, przynależność rasowa sposób ubierania,tożsamość płciowa, poglądy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10