Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak się ubrać - nowa książka
Autor Wiadomość
katana92
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2021-02-14, 14:57   Jak się ubrać - nowa książka

https://altenberg.pl/jak-sie-ubrac-mr-vintage/?gclid=CjwKCAiAsaOBBhA4EiwAo0_AnFEXCIiwMSRBsOsA0SKnGOmdvxOm9fIvlhNuuR6zPJDvrIh3_DoJIRoCgGEQAvD_BwE

Takie coś mi fb wyrzucił. Zna ktoś może?
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2021-02-14, 21:29   

Fajnie, że istnieje taki poradnik dla facetów. Do tej pory istniały różnej maści poradniki dla kobiet :-)
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2021-02-15, 17:17   

Leesh napisał/a:
Fajnie, że istnieje taki poradnik dla facetów. Do tej pory istniały różnej maści poradniki dla kobiet :-)

Czekam na rozwój tej gałęzi poradników. Na razie książki dla mężczyzn są zbyt konserwatywne jak dla mnie.
Jakieś wykazy ubrań, które rzekomo powinien mieć każdy i porady, co wypada, a czego nie.
Wolę więc póki co korzystać z Warszatów Stylu Marii Młyńskiej.
Cóż, że książkę napisano dla kobiet. Zawiera mnóstwo uniwersalnych porad, a szczegółowe wskazówki tłumaczę sobie na męskie.
Odpowiada mi filozofia mody autorki, czyli ustal, co jest twoją klasyką i wokół tego buduj styl.
Czyli klasyka jako coś osobistego, subiektywnego. A nie jako obowiązujący wszystkich kanon.
Ale podobno autor książki zna się na rzeczy, więc jak ktoś lubi ubierać się elegancko i pracuje raczej w biurze, a nie jako robotnik, to może i godna polecenia książka.
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-02-15, 21:00   

A to już robotnikom nie wolno być eleganckimi?
 
 
tekla
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 21
Posty: 102
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-02-15, 22:03   

Jak dla mnie to ubrania powinny być dopasowanego do sylwetki i już jest bdb.
_________________
Attracted by the blinding light
Like months we fly towards the fiery end
With hope to conquer the skies
We throw ourselves into the void again
 
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2021-02-15, 23:40   

Jaga napisał/a:
A to już robotnikom nie wolno być eleganckimi?

To samo mi chodzi po głowie, gdy przeglądam babskie czasopisma i ich działy z modą, gdzie są same eleganckie ubrania do pracy :lol: A raczej nie każda czytająca ich kobieta pracuje w biurze :-D

A co do samych książek, mam w domu kilka, ale wszędzie adresatem są kobiety. Nawet przyznam się bez bicia, że mam obie książki Sablewskiej :lol:
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
tekla
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tv
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 21
Posty: 102
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-02-16, 00:37   

Przyznaję się sam, że gdy się przebieram, mam w głowie obraz eleganckiej panienki w sukience, ale tyle samo radości daje mi się gdy odwalę w lekki makijaż w sprzedawanych jako męskich: koszuli, podkoszolce typu żonobijka i dresie (zwłaszcza, gdy te ze mnie spływają). Dać mi nieproporcjonalnie wielki klucz francuski i można robić sesję pin-up.
_________________
Attracted by the blinding light
Like months we fly towards the fiery end
With hope to conquer the skies
We throw ourselves into the void again
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-16, 01:06   

Ja chyba nigdy nie miałem potrzeby szukać jakiegoś "mojego stylu" :P Lubię t-shirty i bluzy i jeansy, do tego t-shirty muszą mieć fajny motyw. I to w sumie tyle ;) Mam nadzieję, że jak najdłużej będzie mi pasować się tak ubierać ;)

Leesh napisał/a:
Jaga napisał/a:
A to już robotnikom nie wolno być eleganckimi?

To samo mi chodzi po głowie, gdy przeglądam babskie czasopisma i ich działy z modą, gdzie są same eleganckie ubrania do pracy :lol: A raczej nie każda czytająca ich kobieta pracuje w biurze :-D

Bo ludzie pracujący gdziekolwiek indziej niż w biurze/przy biurku są na każdym kroku dyskryminowani :P
_________________
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-02-16, 05:48   

No na mnie te czasopisma sprawiają wrażenie głównie biurowych.
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2021-02-16, 06:06   

Bo i faktycznie takie chyba są :-D ale te wszystkie Claudie i Poradniki Domowe jeszcze ujdą, bo przynajmniej ich propozycje są względnie przystępne cenowo i jakoś wyglądają. Nie jak w czasopismach typu Cosmopolitan czy Glamour, gdzie pokazują torebki po kilka tysi, i niekoniecznie nawet ładne :lol:
wendigo, ale wiesz, że człowiek zawsze wygląda dobrze, jeśli faktycznie ubiera się zgodnie ze sobą, a nie przebiera w coś, co mu nie pasuje? Także bez wątpienia dobrze wyglądasz :-D
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-02-16, 06:18   

Te torebki za kilka tysięcy można sobie pooglądać w ramach rozrywki. Szczerze mówiąc, nie ważne ile człowiek zarabia, każdą ilość pieniędzy można szybko przepuścić na takie luksusowe towary. Zarazbiasz nawet 100 k pln miesięcznie, to i tak ci starczy tylko na 20 torebek po 5 k.

Cytat:
wendigo, ale wiesz, że człowiek zawsze wygląda dobrze, jeśli faktycznie ubiera się zgodnie ze sobą, a nie przebiera w coś, co mu nie pasuje? Także bez wątpienia dobrze wyglądasz

Coś w tym jest :-p Dokładnie takie odnoszę wrażenie jak widzę jakieś stare zdjęcie siebie w sukience.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-02-16, 07:26   

wendigo napisał/a:
Bo ludzie pracujący gdziekolwiek indziej niż w biurze/przy biurku są na każdym kroku dyskryminowani :P


Może to ma sugerować, że bycie wykwalifikowanym fachowcem jest niepożądane, a pożądane jest bycie /wycinka/ wykonującą rozkazy? To ma sens w aspekcie politycznym, wiadomo przecież jak aparat państwowy nakłania /wycinka 2/do głosowania na siebie czy też wykonywania absurdalnych poleceń, natomiast taki wykwalifikowany fachowiec czy artysta nie zatrudniony w szeregach państwowych jest niezależny i trudny do sterowania poza tym nie będzie wykonywał byle jakiej pracy za miskę ryżu. Już dawno tak się mówiło "idź do liceum i pójdziesz do pracy w biurze a nie do jakiejś zawodówki". Albo co to za praca bycie muzykiem?

9. 9.1. Wulgarne, agresywne, obrażające, poniżające, oczerniające, napastliwe, nawołujące do przemocy i nienawiści względem użytkowników forum bądź grup społecznych. [1 pkt]
WojtekM
Ostatnio zmieniony przez WojtekM 2021-02-16, 19:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2021-02-16, 14:47   

Jaga napisał/a:
A to już robotnikom nie wolno być eleganckimi?

Oczywiście, że wolno.
Ale "strój do pracy" czy jakieś "każuale", o jakich mowa w poradnikach nie wyglądają mi na wygodne do pracy na stoczni czy w warsztacie samochodowym ;-)
Ostatnio zmieniony przez jcmar 2021-02-16, 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2021-02-16, 14:55   

Wild, nie dorabiaj filozofii.
Po zawodzie i miejscu miejscu pracy nie wywróżysz nikomu, czy jest myślny czy bezmyślny i co za myśli ma w głowie.
Ponadto "biurwy" nie muszą być państwowe, mogą być też korporacyjne.
A w państwowych zakładach pracy zatrudniają też fachowców.
Za mocne wnioski do wyciągania z ogólnikowych przesłanek.
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2021-02-16, 18:08   

Fakt, a do tego wazne, by bylo czyste :D mam w domu jeszcze stare numery Bravo Girl, Dziewczyny i Twista i też lubię tam działy z modą przeglądać, mimo że to sprzed ponad 10 lat :lol:
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-17, 01:53   

Leesh, hehe, dzięki ;) mam nadzieję, bo w sumie kiedyś tak bardzo chciałem w określony sposób się ubierać, teraz mogę i dlatego chcę wyglądać tak jak najdłużej :P
Tylko szkoda, że do pracy noszę t-shirt z pracy, bluzę z pracy oraz spodnie też z pracy :D na zakupy po pierwszej zmianie też jadę od razu po pracy, więc też w tych ciuchach, a poza pracą za bardzo nigdzie nie wychodzę bo jestem domatorem :D więc w sumie nie mam gdzie ubierać się inaczej niż w ciuchy robocze :D

Wild napisał/a:
wendigo napisał/a:
Bo ludzie pracujący gdziekolwiek indziej niż w biurze/przy biurku są na każdym kroku dyskryminowani :P


Może to ma sugerować, że bycie wykwalifikowanym fachowcem jest niepożądane, a pożądane jest bycie /wycinka/ wykonującą rozkazy? To ma sens w aspekcie politycznym, wiadomo przecież jak aparat państwowy nakłania /wycinka 2/do głosowania na siebie czy też wykonywania absurdalnych poleceń, natomiast taki wykwalifikowany fachowiec czy artysta nie zatrudniony w szeregach państwowych jest niezależny i trudny do sterowania poza tym nie będzie wykonywał byle jakiej pracy za miskę ryżu. Już dawno tak się mówiło "idź do liceum i pójdziesz do pracy w biurze a nie do jakiejś zawodówki". Albo co to za praca bycie muzykiem?

Nie szedł bym aż tak daleko... zwłaszcza, że nie jestem ani wykwalifikowanym fachowcem czy artystą ;) Bardziej miałem na myśli, że hmm... często z góry się zakłada, że jak ktoś nie pracuje w biurze (albo nie jest wykwalifikowanym czy artystą ;) ), to jest może głupi, może bezmyślny, bo w końcu nie wspiął się po tych szczeblach kariery wyżej, więc w sumie nieważne jak wygląda, a czytać to pewnie nawet nie umie, to po co cokolwiek dla niego pisać ;) Ale to nie tak nawet o ciuchy chodzi, bo jak wyżej - faktycznie nie mam gdzie ubierać tych innych niż robocze :P najbardziej mnie to wkurza we wszelkich kursach/książkach/artykułach itp. dotyczących organizacji czasu - to to już jest stricte na biurowych albo wolnych strzelców nastawione. Tak jakby ludzie pracujący w fabryce nie mieli terminów do załatwienia, zakupów do zrobienia, prania, rodziny i jeszcze tuzina innych rzeczy do zrobienia :P (a hobby? no nie mają, bo wiadomo - za głupi :D ;) a na wycieczki na pewno ich nie stać ;) ). Ja bez jakiegoś kalendarza czy planera to bym dawno zgłupiał :D mimo że akurat pracy tam nie muszę wpisywać.
_________________
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2021-02-17, 06:04   

wendigo napisał/a:
Tylko szkoda, że do pracy noszę t-shirt z pracy, bluzę z pracy oraz spodnie też z pracy :D .

A to to ja też :-D I co gorsza u nas kobiety i faceci noszą identyczne stroje robocze, tylko brygadzistę rozpoznasz po innym kolorze koszulki, tak samo przedstawicieli związków zawodowych, i tu po kolorze odgadniesz, to jakiego związku należy. I to by było na tyle tej różnorodności :lol: jeszcze jeden mój kolega ma zielony krzyżyk na nogawce spodni i po tym poznasz, że jest przeszkolony do udzielania pierwszej pomocy. ale przebieramy sie w pracy w szatniach, więc i tak każdy przychodzi w prywatnych ubraniach. Tyle że komu chciałoby sie stroić wtedy :lol:
To jednak mam więcej okazji, bo chodzę do szkoły po pracy :mrgreen:

No i w pewien sposób zgadzam się z Tobą co do reszty Twojej wypowiedzi, a to z autopsji, bo sama pracuję w fabryce, a poza tym mam tyle do roboty, że kalendarz z funkcją planera to u mnie podstawa :lol: A w poradniach dotyczących organizacji czasu też za bardzo o tych fabrykach właśnie nie ma.
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2021-02-17, 15:05   

@Leesh
Jednolite stroje robocze są za to lepsze dla osób transpłciowych nieujawnionych lub przed rozpoczęciem tranzycji. Dla takich ludzi najgorsze są stroje robocze różne w zależności od płci. Oraz identyfikatory pracownicze noszone w widocznym miejscu.
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2021-02-17, 17:15   

jcmar, święta prawda. Na szczęście u nas też nie trzeba nosić identyfikatorów w widocznym miejscu, one służą nam wyłącznie do przechodzenia przez bramki i skanowania produktów :mrgreen: tylko w tej kwestii pozostają czasem szatnie. U nas jest ogólnie zakaz wychodzenia z pracy w stroju roboczym, należy go w szatni zostawić.
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-18, 01:07   

Leesh, jak jest zakaz to co innego... u nas na szczęście nie, bo to by było dla mnie niepraktyczne tyle razy się przebierać :P no bo w prywatne stroje bez umycia się to kiepsko... można się w pracy niby umyć, ale to nie dla mnie, chcę z resztą szybciej być w domu :D
_________________
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-02-18, 08:40   

wendigo napisał/a:
Leesh, jak jest zakaz to co innego... u nas na szczęście nie, bo to by było dla mnie niepraktyczne tyle razy się przebierać :P no bo w prywatne stroje bez umycia się to kiepsko... można się w pracy niby umyć, ale to nie dla mnie, chcę z resztą szybciej być w domu :D


Musiałbyś mieć dwa - jeden roboczy, jeden prywatny po pracy i dopiero po powrocie i kąpieli - ten drugi prywatny na czysto :-D
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2021-02-18, 20:13   

Wild, też dobre wyjście, tylko noszenia więcej :-D

U nas prysznice są, ale w damskiej korzysta z nich tylko jedna koleżanka na 30 wszystkich. Reszta w te pędy przebiera się i chodu do domu. Teraz tylko z powodu korony można, jesli się chce, wychodzić w roboczym stroju, ale gdyby nie wirus, to by przez bramkę nie puścili. XD

Teraz jak teraz, ale latem, jak chodzę głównie w balerinach, przynoszę ze sobą parę czystych skarpetek, a po pracy ściągam je, do reklamówki i do domu do prania. I nie jestem jedyną, która tak robi. W ogóle latem w roboczym obuwiu ciężko zdzierżyć przez 8 godzin :lol: do tego mamy długie spodnie z mało przewiewnego materiału i o ile teraz są okej, o tyle latem... a pewnie sami się domyślacie :lol:
U nas też każdemu przysługują po dwie szafki w szatni. Jedna na prywatne ciuchy, druga na robocze. Tez dobre wyjście. :mrgreen:
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-19, 00:54   

Wild, dokładnie tak bym musiał robić :P Dlatego już wolę w tych roboczych do i z pracy jeździć ;) Ale buty zmieniam, bo robocze o 2 numery za duże to jednak do prowadzenia samochodu się nie nadają :lol: ;)

Leesh napisał/a:
do tego mamy długie spodnie z mało przewiewnego materiału i o ile teraz są okej, o tyle latem... a pewnie sami się domyślacie :lol:

Latem to ja chrzanię te ciuchy robocze i noszę prywatne spodnie krótkie oraz koszulki bez rękawów :P (u nas nie ma obowiązku noszenia tych ciuchów roboczych, więc można, tylko spodnie nie mogą być za krótkie, ale do kolan lub dłuższe są ok).
_________________
 
 
katana92
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2021-03-07, 22:14   

wendigo napisał/a:
Ja chyba nigdy nie miałem potrzeby szukać jakiegoś "mojego stylu" :P Lubię t-shirty i bluzy i jeansy, do tego t-shirty muszą mieć fajny motyw. I to w sumie tyle ;) Mam nadzieję, że jak najdłużej będzie mi pasować się tak ubierać ;)

Leesh napisał/a:
Jaga napisał/a:
A to już robotnikom nie wolno być eleganckimi?

To samo mi chodzi po głowie, gdy przeglądam babskie czasopisma i ich działy z modą, gdzie są same eleganckie ubrania do pracy :lol: A raczej nie każda czytająca ich kobieta pracuje w biurze :-D

Bo ludzie pracujący gdziekolwiek indziej niż w biurze/przy biurku są na każdym kroku dyskryminowani :P


Mam tak samo :] ale niestety wyglądam jakbym miał 10 lat mniej, więc w takim ubraniu biorą mnie za dziecko
 
 
katana92
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2021-03-07, 22:16   

Piccola napisał/a:
Takie poradniki tworzone są pod kątem pracowników biurowych, bo to oni ze względu na „dress code” obowiązujący oficjalnie lub nie w miejscu pracy, są zainteresowani tym by dobrze i odpowiednio wyglądać, bez względu na to czy im się to podoba czy nie. Dopóki innym to zwisa jak wyglądamy to nie potrzebne są poradniki jak się ubrać, wystarczy schludny ubiór i tyle, a o taki większość potrafi sama zadbać bez poradników. :)


Akurat w tej książce są stylizacje na każdą okazję. Włączając nawet wykład, wywiad w telewizji itp
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11