Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Liber, a recepta w aktualnej sytuacji
Autor Wiadomość
starrk94
użytkownik
HRT(20-06-18)

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 42
Skąd: Częstochowa
  Wysłany: 2021-01-28, 12:59   Liber, a recepta w aktualnej sytuacji

hej,

jak wygląda sytuacja z receptą od Libera teraz, czy idzie się jakoś do niego dobić i dostać receptę chociaż listem(bo e-recepty pewnie dalej nie wystawia)?

Ostatnio u niego byłam ponad rok temu i mi przepisał dawkę na ten okres, więc nie miałam z nim do czynienia podczas pandemii.

Próbowałam u lekarza rodzinnego, ale przepisuje tylko odpłatne 100% w sytuacjach awaryjnych i mam się skonsultować z endokrynologiem, ale aktualnie w pakiecie tego nie pokrywa i pewnie, by mi taniej Liber wyszedł i mi przepisze od razu na długi czas.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2021-01-28, 15:37   

powinnaś sprawdzić najpierw najnowsze wątki o liberze, gdzie pisałam m.in. ja o wizycie u libera. nic nie wysyła, wystawia papierowe i przymuje pacjentow tak, jak zawsze.

rozumiem, że nie masz jeszcze zaświadczenia do sądu o transseksualizmie? bo jeśli już masz, to lekarzy powinni przepisywać, i to na 30%, ostatnio własnie takie dostałam i lekarz rodzinny mówi, że bez problemu może teraz przepisywać i mnie od libera "przejąć".
 
 
starrk94
użytkownik
HRT(20-06-18)

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 42
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-01-30, 11:11   

Właśnie szukałam przed założeniem nowego wątku i coś nie mogłam znaleźć.

Mam zaświadczenie tylko o ZWDPF-M wypisane na zaświadczeniu lekarskim, co kiedyś mi było potrzebne do endokrynologa jak miałam z PZU. Niestety w moim przypadku wolę przejść wszystkie sądownicze kroki trochę później lub za granicą po otrzymaniu dokumentów, ale to nie temat na dziś.

W takim razie chyba będę próbować z endokrynologiem i tym zaświadczeniem co mam, może się uda w normalnej cenie dostać recepty, bo raczej ryzykować zdrowia lub życia dla leków jadąc busem 2 godziny w jedną stronę i potem 30minut do Libera to nie będę : /
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2021-01-30, 16:28   

ja mówię o zaświadczeniu do sądu, gdzie jest napisane o transseksualiźmie i koniecznosci przyjmowania lekow. liber daje je po otrzymaniu kariotypu i opinii psychologicznej. z tym zaświadczeniem masz już dowód i możesz iść do jakiegokolwiek innego lekarza, by cię przejął i leczył. takie zaświadczenie będzie potrzebne również za granicą, by dostać leki.

ten świstek o zwdpf-m nic nie znaczy, bo nie ma czegoś takiego w medycynie jak zwdpf. to dobra wola lekarza, jeśli będzie taki świstek respektował. więc z tego co piszesz, to wizyta u libera cię nie ominie.

warto jest mieć tez ksera recept, ktore liber wystawial, jako dowod na przyjmowane leki i odpłatności do nich. jeśli go nie masz, to lekarze nie będą wiedziec, co ci zapisać i jaką dać odpłatność.

co do szukania, to kiepsko szukałaś, bo w dziale "opinie o lekarzach" temat o liberze jest na szczycie aktywności od dłuższego czasu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9