Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Specjaliści od feminizacji głosu
Autor Wiadomość
Saya
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 19
Wysłany: 2021-04-06, 11:37   Specjaliści od feminizacji głosu

Witam. Czy znacie może jakichś dobrych specjalistów z zakresu terapii feminizujacej głos? W googlach nikogo nie znalazłam, a samo-nauka z poradników słabo mi idzie.
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-04-06, 20:16   

Hej. Jeśli masz możliwości finansowe to często wybierane jest Yeson Voice centrę, gdzie nie przeprowadzają inwazyjnej operacji typu : podciągniecie strun głosowych ( efekt może być znikomy, istnieje ryzyko całkowitej utraty głosu) tylko wstrzykują botox w struny i efekty są bardzo dobre. Sporo dziewczyn po Yeson nagrało filmik przed i po na YouTube i do mnie przemawiają. Niestety koszt to 9600 dolarów. Jednak za taki efekt to można się kredytować :P . Nie mam pojęcia jak poprawić głos z poradnikami internetowymi, ponieważ Ja osobiście nawet gdy brzmię dobrze, to cały czas muszę się nad tym skupiać i nie mówię swobodnie, wkradają mi się "false tones", a czasami czuję się jakbym coś udawała. Więc akurat w tej kwestii sama chciałabym się podłączyć do tematu gdyż na tą chwilę jedyną opcją jaką widzę jest operacja w Yeson.
_________________
 
 
Saya
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 19
Wysłany: 2021-04-07, 07:47   

O rónorakich operacjach syszałam raczej więcej złych niż dobrych rzeczy, więc bardziej interesuje mnie praca z ekspertem od manipulacji głosem (specjalizującym się w pomocy osobom trans). Na zachodzie takich ludzi nie brakuje, ale pomyślałam, że zapytam się tu o dostęoność tego typu usług w Polsce aby na tym przyoszczędzić.
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2021-05-16, 19:28   

Na forum jest opcja "Szukaj". Wyszukaj "foniatra" albo "logopeda" - są odpowiednie wątki
 
 
Nikita
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 172
Wysłany: 2021-06-04, 06:52   

Faktycznie na forum jest kilka polecen logopedy czy foniatry.
 
 
Majka
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 26
Wysłany: 2024-02-02, 15:20   

Witajcie fantastyczni ludzie znacie może jakieś fajne ćwiczenia do feminizacji głosu jakieś strony www lub poradniki czy coś w tym stylu. Ja dużo ćwiczę śpiewając piosenki z kobiecym wokalem, z resztą ja bardzo dużo śpiewam ale to nie jest jeszcze to na co liczyłam jak możecie to podeślijcie jakieś materiały
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2024-02-02, 16:50   

Było tu kilka wątków na ten temat.

Polecić mogę te dwa programy na PC:
- http://transpomoc.pl/download/programy/nvts.zip
- http://transpomoc.pl/download/programy/gram.zip
na których sama pracowałam i w sumie co jakiś czas do nich wracam, żeby sobie przypomnieć jak się mówi ;)

A w tym wątku je dość szczegółowo je opisałam:
http://transpomoc.pl/viewtopic.php?p=45281#45281

Jeśli wolisz coś na telefon, to zapewne też będą jakieś apki, szukaj czegoś pod hasłem:
- pitch visualiser
- voice visualiser
- audio visualiser

Poza tym jest sporo materiałów po angielsku na YT. Sugeruję obejrzeć np to wideo, dobrze pokazuje jakie znaczenie ma wysokość tonu podstawowego a jakie rezonans, którego używamy:
https://www.youtube.com/watch?v=21ZfGPp-Ves
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2024-02-02, 17:50   

Jeszcze tak nawiązując do tego filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=21ZfGPp-Ves
myślę sobie, że przed laty patrzyłam głównie na wykresy widma głosu i starałam się tym kierować, ale rezonans też się po prostu czuje.

Naturalny dla męskiego głosu jest rezonator piersiowy. Jak powiesz coś z męską manierą i położysz sobie rękę na mostku, to poczujesz wibracje. W naturalnym żeńskim głosie ten rezonator też ma pewien udział, ale znacznie mniejszy. Natomiast kiedy chcesz nadać głosowi jaśniejszy odcień powinnaś być w stanie poczuć coś w okolicach nasady nosa i ogólnie na twarzy nawet bez kładzenia tam palców. Najłatwiej to zauważyć, jak się po prostu mruczy przez nos, ale podczas mówienia ten obszar też bierze udział w kształtowaniu barwy głosu.
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11