Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: QueenK
2021-01-27, 13:28
Hej!
Autor Wiadomość
niqola77
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 1
Wysłany: 2021-01-18, 19:02   Hej!

Hej, Jestem Nikola. mam 16 lat (rocznikowo 17) i jestem trans kobietą. Identyfikuję się jako trans kobieta od jakoś roku, ale zdarzało mi się wcześniej sporo myśleć o swojej płci. Zarejestrowałam się tutaj bo mam wiele pytań. Niedługo umówię się do seksuologa i możliwa że w najbliższym czasie zacznę HRT, na czym mi bardzo zależy, ale niestety nie wiem co zrobić jak hormony zaczną działać i urosną mi piersi, zmieni się wygląd, itd. Będę musiała zrobić coming out w szkole, ale się bardzo boję ponieważ dużo osób z mojej szkoły jest dość transfobicznych. Najgorzej jest z WF-em. Już teraz nie czuję się komfortowo przebierając się z chłopakami, a co dopiero jak by mi urosły piersi. Nie mogę przebierać się z dziewczynami bo wtedy bym sprawiła że to one by się poczuły niekomfortowo, a poza tym bym się za bardzo wstydziła, a nauczyciele są dość konserwatywni więc oni na pewno by się na to nie zgodzili. Z tego powodu zadaję moje pierwsze pytanie, czy mógłby mi lekarz wypisać zwolnienie z WF-u jak zacznę terapię hormonalną? Myślę że byłaby to najlepsza opcja.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-01-18, 19:53   

Siema. Jak to dobrze że zaczynasz tak wcześnie działać zamiast zwlekać, najlepiej jest zaczynać w tak młodym wieku. Oczywiście możesz poprosić swojego seksuologa czy lekarza o zwolnienie z WFu, skorzystaj. Jeśli wiesz że Twoje otoczenie jest transfobiczne to najlepiej będzie ukrywać swoją transpłciowość przed innymi, lepsze to niż bycie prześladowaną. Ja w szkole się ukrywałam, miałam długie włosy, inną cere i przez koszulę wyraźnie było widać mi piersi, a jednak osoby z mojej szkoły nie domyśliły się że jestem trans, żadnych uwag nie napotkałam, co najwyżej pochwały nad moimi włosami :D .
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-18, 20:56   

Hej Nikola. To świetnie, że decydujesz się tak szybko, jednak z tego co mi wiadomo, polskie prawo nie pozwala na rozpoczęcie terapii hormonalnej poniżej 18stego roku życia. Więc oczywiście warto już zajrzeć do psychologa, lub seksuologa ( i tak czeka Cię wizyta u obu tych lekarzy, więc jest to bez różnicy)
Zazwyczaj Seksuolog nie zgadza się na przepisanie hormonów na pierwszej czy drugiej wizycie ponieważ musi wykluczyć inne czynniki, które mogą sprawić, że czujesz się osobą transpłciową ( może to być guz mózgu, który uciska przysadkę i powoduje brak produkcji testosteronu)
W sumie, to zapraszam na moją stronkę, ponieważ opisuję na własnym przykłądzie jak to wygląda i na bieżąco wymieniam się opiniami na temat przebytej tranzycji z koleżankami :)
Zwolnienie z wf-u powinien bez problemu wypisać Ci psycholog lub seksuolog ponieważ W-f w szole to trauma dla osoby transpłciowej. Nigdy nie zapomnę godziny siłowni lub grania w piłkę nożną, gdzie jako 14letnia trans byłam kompletną łamagą, nie mówiąc o tym, że piłka w ogóle mnie nie interesowała ;)

Wszystkiego dobrego :)
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-01-18, 21:19   

Cześć, niqola77.

NadiaWalevska, byłoby miło, gdybyś założyła swój wątek powitalny.
A przy okazji - dlaczego na blogu napisałaś, że jesteś ftm (k/m)? ;)
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-01-19, 21:59   

Cześć

NadiaWalevska napisał/a:
jednak z tego co mi wiadomo, polskie prawo nie pozwala na rozpoczęcie terapii hormonalnej poniżej 18stego roku życia.

to trochę źle Ci wiadomo :P warto to sprostować, żeby nie wprowadzać w błąd. Jeśli rodzice się zgadzają, to można zacząć hrt przed osiemnastką.
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-26, 18:44   

wendigo napisał/a:
Cześć

NadiaWalevska napisał/a:
jednak z tego co mi wiadomo, polskie prawo nie pozwala na rozpoczęcie terapii hormonalnej poniżej 18stego roku życia.

to trochę źle Ci wiadomo :P warto to sprostować, żeby nie wprowadzać w błąd. Jeśli rodzice się zgadzają, to można zacząć hrt przed osiemnastką.


Hej - nie uważam, żebym wprowadzała kogokolwiek w błąd - dziewczyna wyraźnie pisze, że NIE JEST wyoutowana, nie ma w ogóle mowy o rodzicach. Więc Dziękuję za twoją wspaniałomyślność, ale w tym przypadku, przed 18stką żaden lekarz nie przepisze jej HRT. Nie sądzę żeby moja informacja była błędna. Poza tym chciałam pomóc zanim dziewczyna wyda 180 zł za wizytę po czym dowie się, że ma przyjść z rodzicami albo do widzenia.
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-26, 18:46   

WojtekM napisał/a:
Cześć, niqola77.

NadiaWalevska, byłoby miło, gdybyś założyła swój wątek powitalny.
A przy okazji - dlaczego na blogu napisałaś, że jesteś ftm (k/m)? ;)


Hej Wojtku! Założyłam wątek powitalny i zmieniłam informację na blogu . Bardzo dziękuję :) Tyle razy coś pisałam, że po prostu wkradł mi się błąd. Jednak zapewniam , że do ftm jest mi daleko.

Czy wiesz może, dlaczego moje zdjęcie zostało usunięte? Nie przedstawiało nic złego.
_________________
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2021-01-26, 18:57   

Regulamin forum, podpunkt 0.2:
Cytat:
oraz o niezamieszczanie swojego prawdziwego wizerunku (zdjęcia) w:
awatarach,
stopkach postów.
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-26, 19:08   

Wednesday napisał/a:
No i za szybko się od niej tych hormonów raczej nie dostanie. Kiedy mnie przyjęła, a było to 2 lata temu (i akurat tyle brakowało mi do 18, ale przyszła ze mną mama), odesłała mnie z pustymi rękoma i zapowiedziała, że jak pojawię się u niej już jako osoba pełnoletnia, wtedy dopiero pomyślimy, a oczywiście najpierw czekałby mnie jeszcze dwuletni test realnego życia.
Także szczegóły szczegółami, ale do wypisania recepty trochę wody w rzekach upłynie. Chyba że coś uległo zmianie.


Do Wendigo - tutaj masz w dodatku odpowiedź od osoby, która pomimo tego, że Była z Mamą - hrt nie dostała przed 18stym rokiem życia. Więc rodzice to się mogą zgadzać tak jak napisałeś, ale lekarz niekoniecznie jeśli nie jesteś osobą pełnoletnią.
_________________
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-01-26, 20:28   

Właśnie wprowadzasz w błąd. To już zależy na jakiego lekarza się trafi, część daje HRT przed 18, inni nie.
Wednesday napisał/a:
a oczywiście najpierw czekałby mnie jeszcze dwuletni test realnego życia.

Tylko że przytoczony lekarz to partacz, to nie jest normalne aby zmuszać kogoś do testu realnego życia. niqola77 ma 16 lat, w tym wieku powinna móc wejść w HRT, o ile znajdzie odpowiedniego lekarza, a jeśli nie natrafi na takiego, to powinna go zmienić.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-26, 20:55   

Emilia napisał/a:
Właśnie wprowadzasz w błąd. To już zależy na jakiego lekarza się trafi, część daje HRT przed 18, inni nie.
Wednesday napisał/a:
a oczywiście najpierw czekałby mnie jeszcze dwuletni test realnego życia.

Tylko że przytoczony lekarz to partacz, to nie jest normalne aby zmuszać kogoś do testu realnego życia. niqola77 ma 16 lat, w tym wieku powinna móc wejść w HRT, o ile znajdzie odpowiedniego lekarza, a jeśli nie natrafi na takiego, to powinna go zmienić.


Sama Sobie zaprzeczyłaś w tym momencie pisząc, że część daje hormony, a część nie. To skoro część lekarzy NIE DAJE HRT przed 18stką i właśnie o tym napisałaś, to jednoznacznie przyznałaś mi rację.
Może Zamiast Krytykować to co napisałam i nazywać lekarzy partaczami( o znawczyni medycyny) to lepiej napisać dziewczynie, żeby zrobiła najpierw solidne rozeznanie na forum i poszukała lekarza, który da jej HRT przed 18stką bez zgody rodziców. A może weź się przydaj i napisz KONKRETNIE do jakiego lekarza się udać bez rodziców lub nawet z nimi, żeby mieć pewność, że od razu dostanie HRT i nie wyrzuci pieniędzy za wizytę w błoto?

Nie masz 18 lat - w wielu przypadkach w Polsce nie dostaniesz hormonów , a ty doskonale zdajesz Sobie z tego sprawę. Zarówno Dokrzewski(Katowice), Poradnia Julia(Katowice) - Bromowicz, czy psycholog Anna Kaźmierczyk(Gliwice - nie polecam, gatekeeperka wymagająca 4 wizyt w miesiącu) wymagają zrobienia badań : Kariotyp, hormony, krew RTG głowy i okulista zanim przepiszą Ci hormony. Więc nie dość, że dziewczyna musi zdawać Sobie sprawę, że te badania kosztują, to w dodatku na terminy i wyniki się czeka.
To lekarze z mojej okolicy i wiem co mogę napisać w tej wkestii ,a teraz Ciebie poproszę o jakieś fakty bo
piszesz jakby miała przyjść z Mamą i tego samego dnia dostać receptę LOL
"Partaczem" jest lekarz , który na pierwszej lub drugiej wizycie przepisuje hormony, a później okazuje się , że masz zakrzepicę, czy guza mózgu i lądujesz w szpitalu przez Estrofem.
I uważam, że bardzo dobrze gdy lekarz najpierw każe Ci zrobić pełny pakiet badań, a dopiero później rozsądnie dobiera hormony. Dziewczyna ma 16 lat więc piszcie jej sensowne i rzetelne informacje , a nie -" tak ,dostaniesz przed 18stką" Bo to po prostu łajno a nie informacja.
_________________
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-01-26, 21:38   

Ani jednego spokojnego dnia na forum, [CIACH]
NadiaWalevska napisał/a:
przed 18stką żaden lekarz nie przepisze jej HRT.

To twoje słowa. To ty napisałaś bzdury a nie ja.
NadiaWalevska napisał/a:
Sama Sobie zaprzeczyłaś w tym momencie pisząc, że część daje hormony, a część nie. To skoro część lekarzy NIE DAJE HRT przed 18stką i właśnie o tym napisałaś, to jednoznacznie przyznałaś mi rację.

Część lekarzy nie znaczy żaden. I gdzie niby napisałam sprzeczność? Sama prawda, wystarczy pójść do lekarza z rodzicami i on powinien się zgodzić na HRT.
NadiaWalevska napisał/a:
A może weź się przydaj i napisz KONKRETNIE do jakiego lekarza się udać

[CIACH]Ja nie wiem nawet gdzie Nikola mieszka, więc polecanie lekarzy jest pozbawione sensu. No chyba że jednak uważasz że jechanie do lekarza na drugi koniec Polski jest sensowne?

Cały drugi akapit jest niezrozumiały, zmieniasz odbiorcę naprzemiennie i nie wiadomo czy zwracasz się do mnie czy do niej. No chyba że ten tekst
Cytat:
Nie masz 18 lat
i
Cytat:
piszesz jakby miała przyjść z Mamą
jest do mnie, [CIACH] <rotfl3> . Nawet ci nie chciało sprawdzić ile mam lat.
Robiłam opinie psychologiczną i badania, wiem jak to działa, więc sobie daruj te całe przemądrzanie się. Nigdzie nie napisałam że badanie się jest pozbawione sensu. Widać że pisałaś to wszystko pod wpływem emocji i nawet ci się nie chciało dokładnie sprawdzić tego co pisze (oraz prawdopodobnie mojego wieku). Następnym razem proszę pisz na spokojnie, aby móc przedstawić rzetelne informacje.

EDIT: Dobra, w poście z Dzisiaj 18:44 napisała "ale w tym przypadku". Przeoczyłam to, niemniej uważam że napisałam prawdę, przynajmniej już wiem czemu na mnie tak napadła, napisałam zbędne informacje wcześniej.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
Ostatnio zmieniony przez QueenK 2021-01-26, 22:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-01-26, 21:48   

Nauczycie się wreszcie pisać bez agresji, wyśmiewania, "kolejna nawiedzona", "beki z ciebie", "czas się douczyć" i innych paskudnych heheszków?

Emilia, w ten sposób w który napisałaś nakręcasz poraz kolejny spiralę agresji.
Ostatnio zmieniony przez Jaga 2021-01-26, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2021-01-26, 21:49   

Dziewczęta! Spokojnie. Po co te nerwy?
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
Ostatnio zmieniony przez QueenK 2021-01-26, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-01-26, 21:50   

QueenK, czas na nożyczki i wycinanie ataku personalnego.
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-26, 22:06   

Jaga napisał/a:
Nauczycie się wreszcie pisać bez agresji, wyśmiewania, "kolejna nawiedzona", "beki z ciebie", "czas się douczyć" i innych paskudnych heheszków?

Emilia, w ten sposób w który napisałaś nakręcasz poraz kolejny spiralę agresji.


Dziekuję Jaga że zauważyłaś, że to nie Ja jestem osobą obrażającą innych, odpowiadam na brzydkie zarzuty pod względem mojej pięknej osoby :)

Do Emilki EDIT: Dobra, w poście z Dzisiaj 18:44 napisała "ale w tym przypadku". Przeoczyłam to, niemniej uważam że napisałam prawdę, przynajmniej już wiem czemu na mnie tak napadła, napisałam zbędne informacje wcześniej.

Dziękuję za zrozumienie i doczytanie. Wierzę, że karma wraca po trzykroć. Na drugi raz jeśli nie podoba Ci się czyjś wpis, ale nie raczyłaś nawet sprawdzić wcześniejszego przebiegu konwersacji to po prostu milcz - wyjdzie Ci to na dobre.

A dziewczyna może być ze śląska i wtedy już ma jakąś pomoc ode mnie - Ty mimo, że poprosiłam nie napisałaś gdzie, co i jak , więc nic konkretnego.

QueenK - Ciśnienie wciąż mam świetne! :D :D:D Po prostu piszę z dobrym zamiarem i nutą realizmu - bo po co komuś cisnąć kit, że pójdzie w takim wieku do lekarza i wszystko będzie od razu kolorowo. Może być różnie - i to trzeba wziąć pod uwagę. Taka też jest puenta mojego utworu :)

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam - w szczególności tych, którzy się emocjonują czytając moje wpisy - właśnie po to mamy takie forum - żeby wyrażać swoje zdanie + dodawać informacje przydatne dla innych. Akurat jakiekolwiek wyzwiska czy groźby spływają po mnie jak po kaczce w deszcz, więc życzę miłego wieczoru :) Buziaki!
_________________
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-01-26, 22:13   

NadiaWalevska, staram się nie stawać po niczyjej stronie. Jak na razie to piszesz chaotycznie w samouwielbienie nie przyjmując krytyki co również jest złą cecha To, że zbesztalam Emilię nie oznacza, że jestem od razu twoją fanką. Nie jestem.
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-26, 22:19   

Jaga napisał/a:
NadiaWalevska, staram się nie stawać po niczyjej stronie. Jak na razie to piszesz chaotycznie i nie przyjmujesz krytyki to również zła cechą. To, że zbesztalam Emilię nie oznacza, że jestem od razu twoją fanką. Nie jestem.


Nie musisz - nie szukam przyjaciół czy poklasku, możesz nawet mnie nie lubić - interesuje mnie to jak zeszłoroczny śnieg.

Jednak Kiedy piszę - nikogo nie obrażam, nie wyzywam, więc dopóki zachowuję kulturę wypowiedzi, mam prawo przedstawiać swój punkt widzenia, stąd moje "Dziękuję" w twoją stronę.
Liczy się fakt, że byłaś obiektywna przy sporze.

Miłego
_________________
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2021-01-26, 22:34   

NadiaWalevska napisał/a:
którzy się emocjonują czytając moje wpisy

Ale wali hipokryzją :mrgreen: .
Śmieje się, bo mnie bawi jak kolejna osoba coś sobie dopowiada na czyiś temat i szerzy kłamstwa.
Jaga napisał/a:
ak na razie to piszesz chaotycznie w samouwielbienie nie przyjmując krytyki co również jest złą cecha

W punkt. Celna krytyka też po niej spływa. Ale już nie muszę się powtarzać.
NadiaWalevska napisał/a:
więc dopóki zachowuję kulturę wypowiedzi

Twój atak złości oraz ten tekst "weź się przydaj" nie uznałabym za kulturalny. Hmm, ale pisanie kłamstw na mój temat jest niby w porządku co?
NadiaWalevska napisał/a:
Ty mimo, że poprosiłam nie napisałaś gdzie, co i jak , więc nic konkretnego.

Jak przejrzy dział o lekarzach to z pewnościa natrafi na moją wyczerpującą recenzje mojego psychologa. Nie widzę sensu by się wszędzie chwalić moim lekarzem, gdy nie wiem skąd pochodzi, jeśli mieszka w Gdańsku to na nic jej ta informacja.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-26, 22:45   

[CIACH]

Więc zakańczamy temat, tym bardziej, że Sama zainteresowana niqola77 nie odezwała się ani razu, więc nie ma sensu roztrząsać dalej tego, czy zrobi wyprawę po hormony przed 18stką , czy też po i czy zabierze ze Sobą Mamę czy nie. Z naszej wymiany zdań może już wyciągać wnioski w razie gdyby się pojawiła. Życzę jej swobodnego i mądrego wyboru. A tymczasem zmykam ponieważ zapiekanki mi już zaczynają pachnieć w piekarniku :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez QueenK 2021-01-26, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2021-01-26, 22:47   

Post zawieszam na 24hr. A obie Panie dostają po punkcie jako że żadna nie potrafi odpuścić. Ostrzegałam
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2021-01-27, 22:01   

Cześć :)
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13