Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Lustrzane odbicie fetyszyzmu
Autor Wiadomość
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-16, 18:29   Lustrzane odbicie fetyszyzmu

Ok zarzucę temat dramę, który od jakiegoś czasu mnie nurtuje. Mianowicie - czy w przypadku k/m jest analogiczne pojęcie do fetyszyzmu u m/k? Coś, co miałoby kogoś dyskredytować jako k/m i byłoby konkurencyjną jednostką diagnostyczną , jakimś innym powodem niż transpłciowość, dla którego ktoś miałby dokonać tranzycji.

Czas na dramę :-p
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-16, 19:07   

Nawet w przypadku psychoz po prostu zaleca się wydłużenie procesu diagnostyki.
Dyskredytacja następuje w sumie tylko wtedy, gdy dysforię powoduje nie transseksualizm, a inne choroby, np. urojenia. Co nie znaczy, że nie mogą współistnieć z transseksualizmem.
Tak naprawdę wystarczy przeczytać wytyczne.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-16, 19:27   

Ale w sumie choroby psychiczne takie jak schizofrenia po równo mają szansę dawać podobne objawy do ts u m/k i k/m. A fetyszyzm jest tematem praktycznie tylko u m/k.

Poza tym może to stereotyp - nie wiem, ciekawi mnie czy dla osób idących w drugim kierunku funkcjonuje analogiczny stereotyp.

Choć fakt faktem, że transwestyci fetyszystyczni istnieją i motywuje ich rzeczywiście podniecenie, a nie dysforia płci / chęć funkcjonowania jako kobieta / identyfikowanie się z kobiecością / jak zwał tak zwał.

Może w stronę k/m czymś analogicznym byłyby zaburzenia odżywiania? Dużo usłyszałem pod swoim adresem na ten temat, ale nigdy się tym nie przejmowałem, bo mam zdrową relację z jedzeniem.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-16, 19:42   

Cytat:
transwestyci fetyszystyczni


Nigdy nie podobał mi się ten termin. Jeśli już, niech będzie to w szyku fetyszyści transwestyczni. Wyprostowało by to bardzo myląca terminologię.

Ale co ja tam wiem.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-16, 19:49   

Masz rację Ada.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2020-12-16, 20:07   

Z tymi zaburzeniami odzywiania to moze byc trafna uwaga - ze sa powiazane z niechecia do wlasnej plci. Ta niechec zrodzila sie pod wplywem jakichs wydarzen we wczesnym okresie zycia i pozniej daje obraz podobny do trannsseksualizmu, chociaz nim w rzeczywistosci nie jest - tak jak transseksualizmem nie jest fetyszyzm. Na grupie terapeutycznej mialem 2 osoby z zaburzeniami oddzywiania i obie wyrazaly niechec do wlasnej plci. Pamietam jak w przypadku jednej z tej osob psychoterapeutka dotarla do tego skad u tej osoby pojawila sie ta niechec.
 
 
mikimaus86
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-16, 21:03   

Co do zaburzeń odżywiania: nie twierdzę, że nie zdarza się to, co opisane wyżej, ale byłbym ostrożny z takimi ocenami. U k/m zaburzenia odżywiania często się pojawiają jako SKUTEK dysforii i nawet lekarze to zauważają. (Również z doświadczenia piszę. Problem minął z czasem -na tst.)
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-16, 21:53   

Sven napisał/a:
Ale w sumie choroby psychiczne takie jak schizofrenia po równo mają szansę dawać podobne objawy do ts u m/k i k/m. A fetyszyzm jest tematem praktycznie tylko u m/k. Poza tym może to stereotyp - nie wiem, ciekawi mnie czy dla osób idących w drugim kierunku funkcjonuje analogiczny stereotyp.

Nie wiem, czy o takie odbicie lustrzane ci chodzi, ale nasuwa mi się w takim razie na myśl nadmierne i niezdrowe zafascynowanie yaoi i gejami, co przekłada się m.in. na fantazjowanie i wyobrażanie siebie w takiej roli.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-17, 13:11   

Nie wiem jak to jest z tym yaoi, ale u mnie w gimbazie to był jakiś temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10