Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Usuwanie włosów (niedrastyczne)
Autor Wiadomość
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-15, 13:18   Usuwanie włosów (niedrastyczne)

Stało się :| Nie sądzilem, że kiedykolwiek założę taki wątek, ale wyglądam już jak małpa/lis. Jestem zarośniety dużo bardziej od typowego cis faceta. Mam tyle futra, że nie potrzebuję dodatkowego ocieplenia na zimę.

Jak nad tym zapanować? Wiem, że są elektrolizy itd., ale moim problemem jest całe ciało, a nie jakaś jedna strefa. Poza tym nie chcę usuwać wszystkiego, tylko trochę przerzedzić owłosienie, żeby choć trochę przypominać człowieka.
Zwykle golenie mnie zawiodło, bo dwa-trzy dni i wracam do stanu wyjściowego.
Co będzie najlepsze?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-15, 14:25   

Czy elektroliza lub laser jest problemem ze względu na cenę?
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-15, 14:40   

Tak, bo muszę ogarnąć całe ciało. Mam włosy nawet na d*pie.
Edit: Do tego jestem brunetem, więc wyobraźcie sobie, jak to wygląda.
Ostatnio zmieniony przez OneLotusPetal 2020-07-15, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-15, 15:08   

Podobno depilacja IPL działa i stale przerzedza włosy już po kilku razach, myślę, że warte próby, widziałem efekty, ale sam nie używałem.

Wolniejszy i mniej skuteczny sposób to regularna depilacja (depilator, wosk) - część włosów nie odrasta. Wosk u kosmetyczki wychodzi drogo, kiedyś to było paręset złotych za jeden raz - warto używać tych do użytku domowego.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-15, 17:36   

Przefarbuj na rudo i zapuść ogon.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-15, 19:29   

A myślicie, że takie domowe depilatory np. IPL dałyby radę w takim przypadku? (np. takie: https://www.youtube.com/watch?v=4OMbUXE18zw )? Pisząc "w takim przypadku" mam na myśli w przypadku depilacji kiedy nie zależy nam żeby wygolić do zera, wystarczy przerzedzić. Bo wiadomo - byłoby taniej i samoobsługa ;) I czy takim czymś można zrobić sobie krzywdę czy nie ma takiej możliwości? zwłaszcza jak się myśli o depilacji miejsc intymnych?
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-15, 20:17   

wendigo, jeśli dasz radę wygiąć się tak by naświetlić sobie plecy, to chyba coś tam to pomoże.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-07-15, 20:32   

wendigo napisał/a:
I czy takim czymś można zrobić sobie krzywdę czy nie ma takiej możliwości? zwłaszcza jak się myśli o depilacji miejsc intymnych?
Te urządzenia są projektowane tak by nic sobie nie można było zrobić - mają w porywach 20-25% mocy maksymalnej urządzeń stosowanych w salonach (LightSheer etc). Ich skuteczność też jest raczej taka sobie patrząc po opiniach no i projektowane są raczej pod owłosienie typowo kobiece także nadmiernej ilości kasy bym w nie nie inwestowała.

Ale przerzedzić pewnie by dało radę na maksymalnej mocy.
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-15, 22:01   

Na czarnym grubym owłosieniu IPL daje radę. Nie wiem też co rozumiesz przez typowo kobiece, bo bardzo dużo kobiet ma dokładnie takie samo owłosienie jak mężczyźni np. pod pachami czy na nogach. Owszem, są takie kobiety, które mają tylko meszek w tych miejscach, ale to nie jest wyznacznik normy wśród kobiet cis.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-18, 13:38   

Ada75, remick76, ok, dzięki za odpowiedzi :)
_________________
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-10-19, 00:47   

IPL ->NIE JEST<- metodą trwałego usuwania owłosienia.
zaś te domowe urządzenia z IPL to już w ogóle pic na wodę. używałam IPL od ciotki, kupiła sobie domowy za 2 tysiące filipsa, praktycznie 0 efektów, to nic nie daje, pic na wodę, fotomontaż.
jak już to zwykły laser (choć nie u każdego daje super efekty)

ps. ja tam lubię owłosionych facetów. jedynie obrzydza mnie owłosienie pod pachami, na mosznie i na plecach. ale wszędzie indziej - mmmm <3
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-19, 15:12   

Alvena napisał/a:
IPL ->NIE JEST<- metodą trwałego usuwania owłosienia.


Dokładnie. Standardem jest informacja o tym, że po depilacji laserowej trzeba przejść się co jakieś dwa lata na "przypominajkę", ta metoda nie jest permanentna.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2020-10-19, 20:35   

Cytat:
Tak, bo muszę ogarnąć całe ciało. Mam włosy nawet na d*pie.

To jest najzupełniej normalne, faceci tak właśnie wyglądają.
A osobiście uważam, że facet, który wygląda jak zwierzak jest seksowny :]
_________________
Freja Draco
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-30, 04:47   

hmmm dziwne trochę co tutaj czytam, no ale każdy może mieć swoje zdanie. Ja kupiłam Sobie Philips Lumeę 959 i przyznam szczerze, że w moim wypadku działa rewelacyjnie. Po pierwszym razie 70% włosów zniknęło. Z każdym kolejnym razem co 2 tygodnie jest ich co raz mniej. Po 4 zabiegach robi się już tylko depilację kontrolną co 6 tygodni i jak na razie to mam ekstra gładkie ręce, oraz nogi, pośladki i klatę :D Bo miałam tam parę włosków i lampa też dobrze Sobie z nimi poradziła.
Faktem jest, że działa najlepiej gdy masz jasną skórę i ciemne włosy. Włosy blond, rude nie łapią światła - jest to napisane w instrukcji i na stronie producenta przed zakupem. Jeśli masz ciemniejszą karnację to nawet jak masz czarne włosy to i tak ich nie złapie bo wiązka światła rozejdzie się po twoim pigmencie skóry.
Wcześniej chodziłam na IPL do kliniki medycyny estetycznej - zrobiłam 3 zabiegi i uznałam, że efekt jest bardzo porównywalny do tego co robię w domu, więc nie ma sensu.
Na twarz z kolei na początku zaczęłam od lasera frakcyjnego z końcówką do wypalania włosów - bolało niemiłosiernie i każdy zabieg kosztował 350 zł. Teraz gdy mam już ponad 50% mniej odrastających włosków(policzki idealnie gładkie, lekki wąsik, bródka w łysych plackach i trochę włosków pod wargą) to uznałam, że dokończę dzieło w domu lampą, a jeśli nie będzie efektu to szukam elektrolizy.
Podobno jedyny minus Phillipsa Lumei to właśnie, że słabo działa na twarz, ale zobaczymy, bo Jestem dopiero po pierwszym razie.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-01-30, 08:26   

NadiaWalevska napisał/a:
Ja kupiłam Sobie Philips Lumeę 959

trochę to kosztuje :/
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-01-30, 22:58   

wendigo napisał/a:
NadiaWalevska napisał/a:
Ja kupiłam Sobie Philips Lumeę 959

trochę to kosztuje :/


Tak zgadzam się - koszt może nie najniższy. Słuszna uwaga. Jednak jeśli spojrzysz na ceny, nawet w podrzędnych salonach kosmetycznych to za samą depilację nóg już zwróciłby się koszt Philipsa, a gdzie tam reszta ciała.
Dodatkowo do niektórych nie przemawia fakt, że nie jest to depilacja trwała. Skoro po 4 zabiegach kolejne wystarczy przeprowadzać co 5-6 tygodni w celu utrzymania procesu zatrzymania wzrostu włosa to jak dla nie nie jest to żaden minus. Już zdążyłam zapomnieć o goleniu niektórych miejsc, przypomina mi o tym jedynie zabieg kontrolny - aplikacja wyświetla Ci powiadomienie. Podkreślam jednak, że wciąż nie wiem jak się sprawy będą miały z okolicami twarzy ponieważ nie robiłam wszystkich partii ciała za jednym zamachem bo jest to czasochłonne. Zaczęłam od dłoni i rąk, później nóg, trochę podbrzusze i okolice klatki piersiowej, a teraz wzięłam się za twarz, więc o efektach mogę dopiero coś napisać w późniejszych postach. Dodatkowo jeśli ktoś miałby do polecenia elektrolizę gdzieś na śląsku to proszę o kontakt - zamierzam za jakiś czas wytępić wszystkie pozostałe włoski, których już jest bardzo mało :)
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-01, 06:59   

Faktycznie ma bardzo dobre opinie, a biorąc pod uwagę, że mnie zależy na dość małym obszarze, to powinno też dłużej przetrwać ;) może się zdecyduję, jeszcze pomyślę ;)
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-01, 15:56   

wendigo napisał/a:
Faktycznie ma bardzo dobre opinie, a biorąc pod uwagę, że mnie zależy na dość małym obszarze, to powinno też dłużej przetrwać ;) może się zdecyduję, jeszcze pomyślę ;)

Jeśli bywasz na Śląsku - zapraszam. Zrobię Ci zabieg depilacji skoro to mały obszar. O ile nie jest to okolica bikini :P
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-02-02, 06:58   

No właśnie jest :D ale do wypróbowania mogłaby być okolica okolicy ;) Ale póki co i tak niestety nie wybieram się na Śląsk :P
_________________
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2021-02-02, 08:24   

wendigo napisał/a:
No właśnie jest :D ale do wypróbowania mogłaby być okolica okolicy ;) Ale póki co i tak niestety nie wybieram się na Śląsk :P


Ojej no to Ja się jednak wstydzę :D jak Sobie zrobię to dam znać jak rezultaty ;) przynajmniej tyle mogę zrobić dla tutejszej społeczności :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11