Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspomagana laserowo regulacja głosu (LAVA)
Autor Wiadomość
harel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2020-12-18, 11:08   Wspomagana laserowo regulacja głosu (LAVA)

Czy ktoś z Was robił laserową regulację głosu (LAVA)? Jeśli tak, czy w polskich warunkach to trwałe obniżenie głosu? Dużo Was to kosztowało? Na stronie WHC IFPS (Kajetany) określono, że tam jest robione "leczenie fonochirurgiczne z wykorzystaniem techniki laserowej i metod implementacji materiałów allogennych do fałdów głosowych", ale być może są też inne ośrodki.

Jestem chłopakiem od urodzenia i mam średnioniski głos (typowy), ale szczerze świetnie i znacznie pewniej się czuję, gdy np. mam lekki ból gardła i głos jest super-niski albo rano, gdy jest naturalnie niższy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-12-19, 03:11   

Nawet nie miałem pojęcia, że są takie opcje... możesz podrzucić jakiegoś linka do opisu metody? Może też bym był zainteresowany...
_________________
 
 
harel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2020-12-20, 17:15   

Podobno stosunkowo rzadko ludzie decydują się na zabieg w celu maskulinizacji głosu, ale chirurgiczne (a właściwie laserowe) obniżanie głosu jest wykonywane. Rzadko, bo mniej inwazyjne jest działanie T. Jeśli chciałoby się mieć bardzo-bardzo niski głos, to raczej przez T się tego nie osiągnie.

Skoro nie znacie tego zabiegu, to możliwe, że w PL o tym też nie słyszeli. Robią np. w Nowym Jorku w czymś co się nazywa "Haben Practice for Voice & Laryngeal Laser Surgery". Nie znam miejsca. Po prostu znalazłem w wyszukiwarce: https://professionalvoice.org/masculinization.aspx

Jeśli ktoś by zasięgnął języka albo przetarł szlak w Kajetanach bądź podobnym miejscu w kraju, to dajcie znać, co oni tam umieją i za ile. Dzięki.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-12-20, 18:16   

Do feminizacji ta technologia nie ma zastosowania? :/
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
harel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2020-12-20, 19:18   

Też może mieć, ale tutaj są męskie rozmowy, więc piszemy o obniżaniu tonu głosu, a nie jego podwyższaniu ^^
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-12-20, 20:18   

światełkoPEACE napisał/a:
Do feminizacji ta technologia nie ma zastosowania? :/

Do feminizacji wystarczą ćwiczenia samodzielnie. Wymagają czasu i codziennej pracy, ale warto. Osobiście używałam na telefonie aplikacji Voice Tools ze słuchawkami i udało mi się osiągnąć całkiem dobry głos z bardzo niskiego. Operacje są dla bardzo skrajnych przypadków i ograniczają później fizyczne możliwości głosu.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-12-22, 00:20   

Fallen_Angel napisał/a:
światełkoPEACE napisał/a:
Do feminizacji ta technologia nie ma zastosowania? :/

Do feminizacji wystarczą ćwiczenia samodzielnie. Wymagają czasu i codziennej pracy, ale warto. Osobiście używałam na telefonie aplikacji Voice Tools ze słuchawkami i udało mi się osiągnąć całkiem dobry głos z bardzo niskiego. Operacje są dla bardzo skrajnych przypadków i ograniczają później fizyczne możliwości głosu.


O właśnie ćwiczę głos we własnym zakresie ale pytałem z ciekawości :)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
harel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2020-12-23, 16:50   

Przed tym jak się tutaj zarejestrowałem, to widziałem, że jest jeszcze drugie forum transseksualizm.pl. Tam jest inny skład ludzi albo więcej aktywnych użytkowników? Zastanawiam się, czy warto tam też zapytać. Fajnie byłoby mieć bardzo-bardzo niski głos albo najlepiej ochrypnięty.

Jeśli ktoś przetarł szlak w Kajetanach bądź podobnym miejscu w kraju, to dajcie znać proszę, co oni tam umieją i za ile. Dla niewarszawian to trudniejsze. Testosteron mam dość wysoki i nie chcę go podwyższać, głównie ze względu na dobre włosy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-12-24, 00:53   

harel, tak, są tam też osoby, które tutaj nie wchodzą i oczywiście możesz tam też zapytać. Nie powiedziałbym żeby było tam więcej aktywnych użytkowników ;) ale może akurat trafi się ktoś, kto coś wie (choć ja też tam jestem i jak do tej pory nikt się nie zdradził z wiedzą o takiej metodzie, no ale nie było tam takiego tematu).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9