Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozprawa w Krakowie
Autor Wiadomość
bashee
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2020-12-12, 20:56   Rozprawa w Krakowie

Mam wyznaczoną na luty rozprawę w Krakowie. Myślicie, że jest szansa obyć się bez biegłych? Do pozwu dołączyłam opinie seksuologiczną, psychiatryczną i psychologiczną oraz badanie kariotypu. Mój seksuolog jest biegłym sądowym. Sprawę prowadzi sędzia Waldemar Żurek.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-12, 21:04   

O tym, jakie są na to szanse, świadczyć mogą wyłącznie poprzednie rozprawy tego sędziego i ich przebieg.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-12-13, 17:50   

a także zależy co psycholog i seksuolog napiszą w opinii. ponoć dużo zależy od tego, co się tam znajdzie. jeśli np. oprócz transseksualizmu zaczną pisać w opinii o tym np, że pacjent jest uzależniony od czegoś, np jest alkoholikiem, albo że ma depresję, etc. to sąd praktycznie na bank powoła biegłych, żeby wykluczyć, że te.. przypadłości.. mają cokolwiek wspólnego z transseksualizmem.
sąd to nie lekarz, sąd się nie zna i nie wie, że coś nie ma nic wspólnego z transseksualizmem, sąd ocenia po tym, co dostaje. dlatego trzeba mieć opinię bardzo sensownie napisaną, żeby obyło się bez biegłych. nie może być w opinii żadnych pobocznych wątków, do których można się przyczepić, takich niezwiązanych z transseksualizmem.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-13, 18:13   

Alvena napisał/a:
ponoć dużo zależy od tego, co się tam znajdzie. jeśli np. oprócz transseksualizmu zaczną pisać w opinii o tym np, że pacjent jest uzależniony od czegoś, np jest alkoholikiem, albo że ma depresję, etc. to sąd praktycznie na bank powoła biegłych

Ja miałem takie wątki* i wszystko przeszło na pierwszej rozprawie, dlatego skłaniam się mimo wszystko ku temu, że zależy po prostu od "praktyk" danego sędziego.

*Nie konkretnie alkoholizm czy depresja, ale psycholożka napisała o zaburzeniach zachowania okresu adolescencji i psychopatii, tylko że dodała, że to nie podważa diagnozy.
Żeby było lepiej, w opinii było też dużo o problemie uzależnienia w mojej rodzinie.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-12-24, 04:56   

OneLotusPetal napisał/a:
Alvena napisał/a:
ponoć dużo zależy od tego, co się tam znajdzie. jeśli np. oprócz transseksualizmu zaczną pisać w opinii o tym np, że pacjent jest uzależniony od czegoś, np jest alkoholikiem, albo że ma depresję, etc. to sąd praktycznie na bank powoła biegłych

Ja miałem takie wątki* i wszystko przeszło na pierwszej rozprawie, dlatego skłaniam się mimo wszystko ku temu, że zależy po prostu od "praktyk" danego sędziego.

*Nie konkretnie alkoholizm czy depresja, ale psycholożka napisała o zaburzeniach zachowania okresu adolescencji i psychopatii, tylko że dodała, że to nie podważa diagnozy.
Żeby było lepiej, w opinii było też dużo o problemie uzależnienia w mojej rodzinie.


o ja, beznadziejnie, ze tez takie rzeczy tam zawarła, bez sensu, mogła ci tym zrobić pod górkę. całe szczęście trafiłeś na spoko sędziego.
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-24, 10:11   

Ja mam w opinii psychologa wspomniane tendencje depresyjne i tyle, liczę że moja rozprawa pójdzie gładko, zwłaszcza że to nie była nawet diagnoza, a właśnie tendencje.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-12-24, 13:09   

A kto z nas nie ma tendencji depresyjnych tak w sumie... Jakby ktoś się tego czepiał to już by była przesada...
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-24, 13:55   

Imho zależy od konkluzji ogólnej na końcu opinii. Jeżeli jest napisane coś w stylu "wykryte nieprawidłowości nie stoją w sprzeczności z diagnozą", to teoretycznie powinno być okej, tak jak było to u mnie. Ale wiadomo, że są sędziowie, co dowalaja biegłych nawet jak opinie są nieskazitelne.

Edit:
Alvena napisał/a:
o ja, beznadziejnie, ze tez takie rzeczy tam zawarła, bez sensu, mogła ci tym zrobić pod górkę

Znaczy, ta opinia akurat była napisana w tonie mi przychylnym, bo psycholożka wyraźnie napisała, że te rzeczy nie mają związku z moim transseksualizmem, a fakt, że nie zatajam niezbyt chwalebnej przeszłości, działa na moją korzyść, bo oznacza, że otworzyłem się na psychologa/mówię prawdę, a nie konfabuluję.
Szczerze mówiąc, bardziej niż sąd przeszkadzał mi fakt, że te opinie przeczytają moi rodzice. Psycholożka nie poszczędziła sobie dokładnego opisu moich doświadczeń seksualnych :/

To jest kolejna rzecz, na którą trzeba uważać: wszystko, co się powie psychologowi, może znaleźć się w opinii, a opinia idzie do wglądu dla rodziców (chyba że jej nie załączycie do pozwu jako dowodu), więc miejcie to zawsze ją uwadze ja spotkaniach.
 
 
bashee
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2021-02-10, 12:48   

Jutro rozprawa. Proszę trzymajcie kciuki, żeby się to skończylo, bo jestem już na skraju psychicznego wyczerpania.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-02-10, 15:46   

bashee, trzymam.
Odezwij się po rozprawie.
_________________
 
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2021-02-10, 21:50   

3mam
 
 
bashee
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2021-02-11, 11:24   

Jest biegły seksuolog-psychiatra, prawdopodobnie Agnieszka Różańska. Macie jakieś info?
 
 
bashee
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2021-06-14, 14:13   

Niedługo druga rozprawa. Wiecie może, czy to prawda że wyrok uprawamacnia się obecnie po 7 dniach?
 
 
HiddenPerson
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-20, 17:39   

bashee napisał/a:
Niedługo druga rozprawa. Wiecie może, czy to prawda że wyrok uprawamacnia się obecnie po 7 dniach?


Prawda. Nie tylko w kwestii ustalenia płci 7. Mimo to jest jakiś bufor zanim dostaniesz odpis. Mi od rozprawy do otrzymania listu z prawomocnym wyrokiem zajęło 15 dni.

Oczywiście to obowiązuje gdy nikt nie wnosi o uzasadnienie wyroku, apelacji itp itp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 9