Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Transkids w UK będą miały pod górkę- dzięki koleżance...
Autor Wiadomość
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-03, 10:32   Transkids w UK będą miały pod górkę- dzięki koleżance...

dzieci poniżej 16 roku życia z dysforią płciową nie były w stanie wyrazić świadomą zgodę na leczenie lekami blokującymi dojrzewanie, orzekło trzech sędziów Sądu Najwyższego.

Sprawa została wniesiona przeciwko Tavistock i Portman NHS Trust, który stwierdził, że jest „rozczarowany”, ale natychmiast zawiesił takie skierowania dla osób poniżej 16 roku życia.

Jedna ze skarżących, Keira Bell, powiedziała, że ​​jest „zachwycona” wyrokiem.

23-letnia Bell z Cambridge została skierowana do Tavistock Centre, które prowadzi jedyny w Wielkiej Brytanii ośrodek rozwoju tożsamości płciowej (GIDS), jako nastolatka i przepisano jej blokery dojrzewania w wieku 16 lat. Twierdziła, że ​​klinika powinna była bardziej zakwestionować jej decyzję o przejściu na mężczyznę jako nastolatka.

W orzeczeniu Dame Victoria Sharp, siedząca z lordem Justice Lewisem i panią Justice Lieven, powiedziała: „Jest wysoce nieprawdopodobne, aby dziecko w wieku 13 lat lub młodsze mogło wyrazić zgodę na podanie leków blokujących dojrzewanie. „Wątpliwe jest, aby dziecko w wieku 14 lub 15 lat mogło zrozumieć i rozważyć długoterminowe ryzyko i konsekwencje stosowania leków blokujących dojrzewanie”.

W skrócie- 2 nied***ki zmieniły zdanie o tranzycji i podały NHS do sądu że to ich wina 🤦‍♀️🤦‍♀️

Już kiedyś wspomniałam że w sumie też się nie zgadzam z tak wczesną interwencja. Właśnie dlatego.

Teraz wszyscy mają pod górkę i spowalnia to process bo kliniki będą pod obstrzałem- kontrolę itd. Każdy będzie im patrzał na ręce...

Teraz możemy się pokłócić o początki trendów i całej bandy LGBT... takich spraw będzie więcej z czasem. Nie wygląda to dobrze.

https://www.google.com/am...eshire-55144148
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-12-03, 11:19   

i tak jedna psychiczna zrobi robotę wszystkim :-( :-( i tak dostawała tylko blokery więc jej to nie zaszkodziło. Smutne i żałosne
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-03, 11:49   

Aż się we mnie gotuje jak czytam takie teksty <zly>

"W wieku 16 lat stała się jedną z tysięcy dziewcząt, niektóre w wieku 10 lub 11 lat, o których mowa w Tavistock and Portman Trust. Po trzech godzinnych wizytach przepisano jej leki blokujące dojrzewanie, zanim podano jej testosteron.

„Kiedy miałam 20 lat przeszłam podwójną mastektomię” - powiedziała. Wierzyła, że ​​leczenie pomoże jej „osiągnąć szczęście”. Pani Bell, która zaczęła wycofywać się w zeszłym roku, powiedziała: „To było bolesne, gdy zdałem sobie sprawę, że poszedłem złą drogą”."

Nigdy nie pojmę tego że ktoś "zmienił zdanie " Jak tak można? No I czyja to wina? Lekarzy? Wątpię.

Jeśli masz wątpliwości to nie jesteś trans.... takie jest moje zdanie.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-03, 12:05   

To już krążyło po internecie od jakiegoś czasu. W sensie, zanim doszło do tego procesu sądowego. Komuś zależało na nagłośnieniu.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-12-03, 14:07   

straszne. właśnie tacy transTRENDERZY będą potem robić złą robotę prawdziwym osobom transseksualnym, głównie m/k, którzy to MUSZĄ przejść wcześnie hrt, by im się głos czy układ kostny nie zmienił. a przez takich oszołomów lekarze będą ich gatekeepować. ja bardzo żałuję, że nie zaczęłam blokerów w wieku 13/14 lat i przeszłam mutację :/ teraz już się nie da tego odwrócić.

wlasnie dlatego nienawidzę państwa opiekuńczego. chcesz brać hormony? to bierz, na własną odpowiedzialność. ona doskonale wiedziała, co się stanie z jej ciałem, świadomie zresztą wykonała już jako pełnoletnia masektomię. po prostu jej się odwidziało. pretensje może mieć tylko do siebie. w usa sądzą małoletnich za morderstwa, nawet przypadki kary śmierci były, a w państwach opiekuńczych "ojej, wbił nóż w brzuch kolegi? co z tego, to tylko dziecko! nie wiedział co robi, nie mógł świadomie podjąć tej decyzji i przewidzieć skutków. skąd miał wiedzieć, że tamten umrze?", tak samo z hormonami.

i teraz zawiesili przez taką chorą psychicznie osobę, która obwinia innych za własne decyzje, blokery dla nastolatków :/ a co z tą masą młodzieży, której to pomogło? której się nie odwidziało? której to uratowało życie? mają to gdzieś.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-12-03, 20:24   

do detranzycji nic, chyba że zaliczyć na poczet chorób jej zaburzenia postrzegania swojego ciała, ale kto normalny chce niszczyć innym życie w imię wyborów, których dokonał sam (również po osiągnięciu pełnoletności), zamiast brać za nie odpowiedzialność? co więcej, ta osoba jest szczęśliwa i usatysfakcjonowana, że sąd zakazał leczenia nastolatków.
mam nadzieję, że jedynie w tej klinice, i że nastolatkowie znajdą sposoby, by załatwić sobie hormony, np lecząc się gdzieś prywatnie, choćby za zgodą rodziców.
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-12-03, 22:24   

Alvena napisał/a:
do detranzycji nic, chyba że zaliczyć na poczet chorób jej zaburzenia postrzegania swojego ciała, ale kto normalny chce niszczyć innym życie w imię wyborów, których dokonał sam (również po osiągnięciu pełnoletności), zamiast brać za nie odpowiedzialność? co więcej, ta osoba jest szczęśliwa i usatysfakcjonowana, że sąd zakazał leczenia nastolatków.
mam nadzieję, że jedynie w tej klinice, i że nastolatkowie znajdą sposoby, by załatwić sobie hormony, np lecząc się gdzieś prywatnie, choćby za zgodą rodziców.

co ta osoba ma niszczyć życie innym? przecież ona nie ustanawia prawa.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-03, 22:56   

Cytat:
Jeśli masz wątpliwości to nie jesteś trans....


Dobre, dobre, szkoda, że nie moje.

Moje leci mniej więcej tak:

Jeśli nie masz wątpliwości to nie myślisz. A jeśli nie myślisz to po co ci trans?
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-12-04, 01:54   

klaudia233 napisał/a:

co ta osoba ma niszczyć życie innym? przecież ona nie ustanawia prawa.


to samo można powiedzieć o kai godek. co z tego, że walczy o cenzurę lgbt i całkowitą delegalizację aborcji (co się ostatnio częściowo udało), przecież ostatecznie to nie ona jest u władzy, ona nie podejmuje ostatecznej decyzji, ona tylko sobie walczy, więc jest bez winy :>
 
 
klaudia233
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 31
Posty: 221
Wysłany: 2020-12-04, 07:24   

Alvena napisał/a:
klaudia233 napisał/a:

co ta osoba ma niszczyć życie innym? przecież ona nie ustanawia prawa.


to samo można powiedzieć o kai godek. co z tego, że walczy o cenzurę lgbt i całkowitą delegalizację aborcji (co się ostatnio częściowo udało), przecież ostatecznie to nie ona jest u władzy, ona nie podejmuje ostatecznej decyzji, ona tylko sobie walczy, więc jest bez winy :>

Słabe porównanie, bo tu nie ma nic o tym, że te osoby są aktywistkami anty trans ani nic takiego. Podały do sądu, bo pewnie uznały, że to był błąd medyczny.
A taka Kaja Godek to samodzielenie niewiele może, jej sprzyjają partie typu PiS albo Konfederacja.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-04, 09:40   

Ada75 napisał/a:
Cytat:
Jeśli masz wątpliwości to nie jesteś trans....


Dobre, dobre, szkoda, że nie moje.

Moje leci mniej więcej tak:

Jeśli nie masz wątpliwości to nie myślisz. A jeśli nie myślisz to po co ci trans?
Oh no nigdy mnie nie rozczarowujesz swoją kąsliwoscia. Choć nie wiem czy to bardzo atrakcyjne w twoim wieku, wiesz co ludzie mówią o takich kąśliwych seniorach, prawda? Chyba nie chcesz takiej opini. Miło dnia życzę 😘
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-04, 18:10   

Cytat:
kąśliwych seniorach


Grabisz sobie znów i to bardzo. Uwaga o nie myśleniu nie tyczyła się bezpośrednio ciebie. Uważam cię za osobę inteligentną, zatem myślącą. Tymczasem na zwrócenie uwagi, że wątpliwości nie wykluczają transseksualizmu z małym wtrąceniem z Boya Żeleńskiego odpowiadasz epitetem z ukrytym misgenderem.
 
 
mlem
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 30
Posty: 47
Wysłany: 2020-12-04, 18:46   

Podsumowując artykuł:

Na uzasadnienie tego żeby dzieci poniżej 16 roku życia nie mogły brać blokerów dojrzewania płciowego wzięli kobietę która w wieku 16 lat zaczęła brać blokery dojrzewania płciowego i potem w wieku 20 lat, kiedy była już pełnoletnią osobą, przeszła podwójną mastektomię.

Toż to nie ma sensu xD

(to znaczy: ma sens, jeżeli przestaniesz obwiniać "trenderów" i "detranzycjonerów", zignorujesz całą logikę za uzasadnieniem i weźmiesz pod uwagę to, że UK, media w UK, włączając również BBC, a także sporo innych instytucji jest oblegane przez TERFów)
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-04, 19:10   

Ada75 napisał/a:
Cytat:
kąśliwych seniorach


Grabisz sobie znów i to bardzo. Uwaga o nie myśleniu nie tyczyła się bezpośrednio ciebie. Uważam cię za osobę inteligentną, zatem myślącą. Tymczasem na zwrócenie uwagi, że wątpliwości nie wykluczają transseksualizmu z małym wtrąceniem z Boya Żeleńskiego odpowiadasz epitetem z ukrytym misgenderem.
Bez przesady. Ale podoba mi się reakcja. I dziękuję. I przepraszam- możliwe że za mocno zareagowałam 🙃😶
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-12-05, 03:20   

Po prostu mnie rozwala jak ludzie mogą się sądzić o każdą pierdołą i każdy swój błąd i jeszcze wygrywają...


Ada75 napisał/a:
Cytat:
Jeśli masz wątpliwości to nie jesteś trans....


Dobre, dobre, szkoda, że nie moje.

Moje leci mniej więcej tak:

Jeśli nie masz wątpliwości to nie myślisz. A jeśli nie myślisz to po co ci trans?

Spoko. Nawet się zgadzam z Tobą ale chyba przez SWOJE wątpliwości nie zabronisz leczenia INNYM?
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-05, 08:22   

wendigo, wręcz zalecę leczenie, by wątpliwości rozwiać. Chodziło mi o to, by osoby z wątpliwościami nie rezygnowały pochopnie z podjęcia próby tranzycji.
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2020-12-05, 10:38   

Pytanie zaczepne: czy jeśli ktoś ma wątpliwości, czy jest cispłciowy, to znaczy, że nie jest? ;-)
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-05, 12:01   

Proszę mnie nie budzić. Potrafię być bardzo kąśliwą seniorką.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-12-05, 22:46   

Ada75 napisał/a:
Chodziło mi o to, by osoby z wątpliwościami nie rezygnowały pochopnie z podjęcia próby tranzycji.

A, ok, z tym się jak najbardziej zgadzam.
_________________
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-13, 11:48   

Ciąg dalszy dramy.

Ogromny podział opini publicznej. Brudy wypływają... okazuje się że prawnik Pani Bell ma powiązania z kościelnymi ruchami anty wszystko! Dziwne prawda? Observer wypadł bardzo transfobicznie po ostatnim artykule. Sama Pani Bell może być tylko marionetka w tym całym skandalu. ..

Generalnie to nie wiem o co halo. Przy aktualnych czasach oczekiwania na wizytę ( 3 lat) ... większość nastolatków będzie już pelnoletnia gdy przyjdzie czas ich wizyty... mogą oczywiście przejść tranzycje społeczną w tym czasie- która jak wiemy jest odwracalna.

https://www.theguardian.c...ender-teenagers
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-12-13, 16:22   

QueenK napisał/a:

Generalnie to nie wiem o co halo. Przy aktualnych czasach oczekiwania na wizytę ( 3 lat) ... większość nastolatków będzie już pelnoletnia gdy przyjdzie czas ich wizyty... mogą oczywiście przejść tranzycje społeczną w tym czasie- która jak wiemy jest odwracalna.


a co z leczeniem prywatnie? mogą dostać hormony?
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-13, 16:39   

Alvena napisał/a:
QueenK napisał/a:

Generalnie to nie wiem o co halo. Przy aktualnych czasach oczekiwania na wizytę ( 3 lat) ... większość nastolatków będzie już pelnoletnia gdy przyjdzie czas ich wizyty... mogą oczywiście przejść tranzycje społeczną w tym czasie- która jak wiemy jest odwracalna.


a co z leczeniem prywatnie? mogą dostać hormony?


Owszem, za zgodą rodzica i po podpisaniu deklaracji że lekarz nie będzie brał odpowiedzialności ( to akurat tyczy sie wszystkich pacjentów) . Taka osoba musi mieć skończone 16 lat.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-12-13, 17:45   

czyli nawet prywatnie nie mogą powstrzymać dojrzewania? :/ //// zostaje tylko czarny rynek
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-12-13, 17:56   

Nie jestem w 100% pewna ale bardzo wątpię ze nawet przed tym wyrokiem dawali je
wcześniej niż 16 lat . Osobiście uważam że 16 lat to minimum aby rozpoczynać jakokolwiek interwencję farmakologiczną.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10