Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty wizyt i samej terapii
Autor Wiadomość
Monika1998
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 90
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-11-02, 17:44   Koszty wizyt i samej terapii

Hej, wybieram się do Libera w najbliższym czasie, i zastanawiają mnie jakie są koszty wizyt u niego, oraz badań zleconych. (Wiem że ceny się różnią nie oczekuje precyzyjnej kwoty tylko przybliżenia świadomości do wydatków jakie mnie czekają).
Oraz ile same hormony i blokery testosteronu kosztują?

Chciałabym się jak najlepiej do tego przygotować, by uniknąć sytuacji, że nagle mi braknie na hormony i pójdą w odstawkę...
 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-02, 17:57   

To było wielokrotnie wałkowane. Nikt ci na to nie odpowie, bo od każdego bierze inne pieniądze. Możesz wydać 200 zł za pierwszą wizytę i potem kolejne 200 za drugą na wystawienie opinii, jak i możesz tak jak ja wydać 850 zł (450 za pierwszą, 200 za drugą i 200 za trzecią). Czemu 450 za pierwszą wizytę? Nie mam pojęcia.

Badania to kolejne 300-400 zł albo i nawet więcej, możesz część wykonać na NFZ, jeśli poprosisz lekarza o "przepisanie" tych badań na fundusz.

Cena leków waha się w zależności od tego, jakie będziesz chciała przyjmować. Najtańsza opcja, czyli estrofem + androcur +/- divigel, nie powinny przekroczyć kilkudziesięciu złotych (do stówki) miesięcznie, więc nie są to szalone sumy. To w założeniu, że nie będziesz potrzebować leków dodatkowych. W niektórych przypadkach (rzadko, ale jednak) wymagana jest silniejsza inhibicja receptorów androgenowych lub dalsze obniżanie poziomu testosteronu, bo ten zestaw leków okazuje się niewystarczający. Niektórzy też wolą przerzucić się np. na Neofolin, a to już trochę droższa zabawa.

Ogólnie zajrzyj tu do wątku o Liberze:
http://transpomoc.pl/view...=2836&start=200
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-11-02, 18:51   

pierwsza wizyta jest najdrozsza. ode mnie wzial za 1wszą 350 lub 250 zl, nie pamietam a za kolejne 150, ale to juz nieaktualne. teraz bierze za wizyty po 250, wiec nie zdziwię się jak na 1 wydasz ze 450 nawet u mk.

hormony wedlug jego dawkowania, ktore przepisuje, kosztuja na miesiac 200 zł. przepisuje kazdej mk na miesiac 3 estrofemy 3 divigele 1 androcur i 1 flutamid z tego co pamiętam. jeszcze czasem niektórym danazol, ale osobiscie nie radzę go kupowac. wiec wychodzi 200 zł miesiecznie. ale jego dawki estrogenow sa szalenie wysokie, trzeba o tym pamietac, ze wiekszosc osob takich nie potrzebuje. a niektorzy beda potrzebowac innych lekow i zmiany terapii, jak ja, potrzebowalam dodatkowo dutasterydu.
na 1 wizycie to i tak da recepte tylko na miesiac i kaze przyjsc w kolejnym miesiacu z wynikami badan. wyniki badan hormonalnych trzeba zrobic przed zaczeciem terapii. zeby byla podkladka, ze przed rozpoczeciem hrt mialas wyniki w normie meskiej i ze to nie przez jakiegos gruczolaka ci sie zachcialo plec zmieniac. konieczne badania na szybko to testosteron, estradiol, lh, fsh, progesteron, androstenedion. nie pamietam ile wydalam na to, chyba kolo 150 w luxmedzie.

a, i dobra rada. liber sie ostatnio pulta i wymaga zaswiadczenia o byciu ubezpieczonym w nfz, zeby moc przepisac refundacje. kilka osob go zrobilo w konia i ma przez nie problemy teraz, no i to odbilo sie na naszej spolecznosci. nie wiem jak go zdobyc, moze gdzies w zusie trzeba sie popytac, no ale radze ci miec jakis swistek potwierdzajacy ubezpieczenie
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-11-03, 01:47   

OneLotusPetal napisał/a:
Czemu 450 za pierwszą wizytę? Nie mam pojęcia.

Bo cytologia, od m/k bierze mniej. Chyba, że Cię nie badał, ale to chyba wziął tyle z przyzwyczajenia do k/m ;)
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-03, 01:52   

wendigo napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:
Czemu 450 za pierwszą wizytę? Nie mam pojęcia.

Bo cytologia, od m/k bierze mniej. Chyba, że Cię nie badał, ale to chyba wziął tyle z przyzwyczajenia do k/m ;)

Nie znam żadnego innego k/m, od którego by tyle wziął. Poza tym bez jaj, cytologia to max. 50 zł, przy czym to i tak zakładając, że jest mega drogo, bo najczęściej to ok. 30 zł, oczywiście prywatnie... Wysokość "wyceny" pierwszej wizyty u Libera, czy wizyty w ogóle, to rosyjska ruletka. Jak ci się trafi, tak ci się trafi.
 
 
Dalila
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 103
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 2020-11-09, 08:04   

Jakbym miała coś doradzać to ja na początku powiedziałam, że jestem z biedniejsze rodziny i ciężko mi o pracę to przez pewien czas za wizyty brał mi 100 zł.
_________________
"Żyjemy tak, jak śnimy -samotnie."
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-11-09, 16:11   

Dalila napisał/a:
Jakbym miała coś doradzać to ja na początku powiedziałam, że jestem z biedniejsze rodziny i ciężko mi o pracę to przez pewien czas za wizyty brał mi 100 zł.


farciara. u mnie to nie przeszło, ma gdzieś moją sytuację
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9