Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjazna praca
Autor Wiadomość
anka17q
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-08-01, 14:48   Przyjazna praca

Szukam pracy, nigdy nie pracowałam własnje z tego powodu że jestem osobą trans i chciała bym to zmienić, czy jest tu jakaś osoba która zna jakieś miejsca przyjazne osobą trans w Trójmieście? Lub sam poszukuje pracownika?
_________________
Nie ma we mnie ani grama męskości jest ona wbrew mnie , pragnę wyrazić kobiecość która rozwinęła się w moim wnętrzu.
 
 
 
anka17q
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-08-02, 22:09   

Piccola napisał/a:
Hejka, na pewno sklepy H&M (choć oczywiście ostatecznie jak zostaniesz przyjęta zależy od załogi konkretnego sklepu, ale mimo wszystko zasadą jest to, że osoby LGBT mogą czuć się zupełnie swobodnie i bardzo dobrze) i podobno również Ikea.

Pozdrawiam :)

To już coś, ja mam taki problem ze nie mam jeszcze zmienionych danych, bo wygląd mam z natury bardziej kobiecy +hormony trochę pomagają, i boję się właśnie jak ktoś zareaguje jak zobaczy moje imię i nazwisko formalne.
_________________
Nie ma we mnie ani grama męskości jest ona wbrew mnie , pragnę wyrazić kobiecość która rozwinęła się w moim wnętrzu.
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-02, 22:21   

Oczy mu wypadna jak moim terazniejszym szefom. :D
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-08-02, 22:34   

Ja mam taktykę że nawet się nie tłumaczę 🙃 . Nie wiem czy w Polsce też jest tak że muszą oficjalnie wysłać ofertę pracy i potwierdzenie że przeszłaś przez rekrutacje? Ja zawsze proszę o potwierdzenie zanim zaświecę swoimi polskim paszportem. Później nic nie tłumacze, daje dokumenty z kopią listu od lekarza i tyle. Gdyby coś warczeli i zaczęli kombinować mam potwierdzenie ze przede dokumentami było ok więc nie ryzykowali by sprawy o dyskryminację.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
anka17q
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-08-07, 08:38   

anka17q - jeśli funkcjonujesz na co dzień wciąż jako chłopak i obawiasz się tego, że wyglądasz kobieco to dobra wiadomość - przynajmniej u jednego z tych pracodawców nie masz się czego obawiać. :) Możesz zatrudnić się jako chłopak i dopóki wyglądasz modnie / estetycznie / gustownie (w końcu przyjdzie Ci pracować z klientami) to nikt Ci nie będzie robił problemów, a jeśli będzie to sam będzie miał problemy. Pamiętaj, że pracowałabyś wśród ludzi którzy sami często musieli mierzyć się z brakiem tolerancji. Z czasem gdy zmiany będą coraz większe możesz (ale nie musisz) po prostu poinformować kierownictwo i kolegów z czego to wynika i poprosić o to by zwracali się do Ciebie per ona.

Jeśli jednak funkcjonujesz już na co dzień tak jak się czujesz, lub chcesz odrazu zacząć tak funkcjonować w nowej pracy to po prostu przyjdź na rozmowę tak jak się czujesz, bądź na rozmowie szczera, powiedz z czego wynika różnica między danymi w CV a tym jak wyglądasz i powiedz, że chcesz by zwracano się do Ciebie tak i tak i jeśli nie chcesz by inni wiedzieli o tym, to odrazu o tym powiedz że to dla Ciebie ważne by zostało to między Tobą a kierownictwem (tylko z tym akurat trzeba być realistą - gdyby to była jedna osoba która zna sytuację to nie byłoby problemu, ale w tym wypadku to jest zazwyczaj aż kilka osób które zajmują się formalnościami kadrowymi, dlatego w związku z tym, iż ludzie to plotkarze, to niestety mała szansa na to by któraś z osób tego nie wypaplała). Jeszcze pozostaje kwestia tego jakie dane wpisać do CV - możesz wpisać swoje przyszłe dane albo oficjalne dane; i jedno i drugie może być ok ale ja mimo wszystko chyba wpisałabym oficjalne dane, bo wiem iż ludzie źle reagują gdy czują się w pewnym stopniu wprowadzeni wbłąd. Dla pracodawcy przede wszystkim liczy się uczciwość, dobra praca i bycie dobrym członkiem zespołu, reszta nie ma znaczenia.

Napisałam już że wyglądam kobieco o do męskiego wyglądu mi daleko, jeszcze przed hormonami mimo że nie chodziłam w koboechuch ciuchach funkcjonowałam (czyli zwaracano się do mnie w formie żeńskiej) jako dziewczyna, nie chcę się wystawiać na opinię o poglądy innych, najlepiej by było iść do pracy po zmianie dokumentów ale nie mogę na to czekać, pozew złożyłam dopiero w czerwcu....chyba nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji, gdybym wiedziała że nikt mi nic nie powie to bym poszła, trudno. No właśnie, i wszyscy by mieli o tym wiedzieć?... Ja chyba nie pujdę jeszcze długo do pracy
_________________
Nie ma we mnie ani grama męskości jest ona wbrew mnie , pragnę wyrazić kobiecość która rozwinęła się w moim wnętrzu.
 
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-07, 15:18   

Pracując w IT nie miałam problemu z dyskryminacją, więc jeśli jesteś w stanie dostać się do tej branży, to powinnaś mieć pod tym względem gładko, nawet jeśli zrobisz coming out pracując ze starymi danymi.

Kiedy ostatnio przechodziłam rekrutację, podałam stare dane, przeszłam wszystkie rozmowy (akurat były telefoniczne) i dopiero po dostaniu oferty poinformowałam że jestem trans, po prostu chciałam żeby nie patrzyli na mnie przez ten pryzmat. Nie miałam żadnych problemów, chociaż kiedy odbierałam telefon musiałam informować że to ja ze względu na mój głos.
 
 
anka17q
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 44
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-08-12, 22:41   

Nie jestem dobra z informatyki, sprubuję z tym H&M... Tylko nie mam jeszcze wykształcenia średniego więc może być problem, muszę dokończyć ostatni rok szkoły średniej bo nie zdałam w zeszłym roku.
_________________
Nie ma we mnie ani grama męskości jest ona wbrew mnie , pragnę wyrazić kobiecość która rozwinęła się w moim wnętrzu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 10