Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Fryzjer u m/k - o zrobić?
Autor Wiadomość
deepdream
użytkownik
bezsennie

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-31, 19:21   Fryzjer u m/k - o zrobić?

Hej! Jako m/k od lat nosząca długie lub długawe włosy marzę o jakiejś poprawiającej passing damskiej fryzurze na loki. Nie jestem na hormonach i nie mam passingu, jakkolwiek wyglądam dość delikatnie. Z reguły, gdy chodzę do fryzjera, niby siłą rzeczy korzystam z usługi męskich, jakkolwiek chodzę do salonu damsko-męskiego, "uniwersalnego", ale nie mam odwagi poprosić o damskie strzyżenie, np. jakiegoś podgolonego boba albo inny ciekawy styl, ale z tych damskich. Co byście mi radziły? Z drugiej strony, często chodziłam do takiej fryzjerki, która niby nie wiem o ts u mnie, ale obcina mnie dosyć damsko (może coś wyczuwa), choć na włosy raczej średniej długości, po prostu przysłaniające ucho i płacę chyba wedle jej cennika jak za damskie strzyżenie krótkie albo półdługie, więc może z nią nie byłoby problemu. Jakkolwiek gdy mówiłam jej któregoś razu, że planuję zapuszczać, to mi jakoś było jej to nie w smak i sugerowała, żeby raczej trzymać się tych długości, na jakie mnie obcinała, bo mam kłopotliwe włosy i mi taka długości bardziej pasuje. W ogóle dawno temu ją zapytałam z ciekawości, jaka jej zdaniem fryzura byłaby dla mnie idealna,to mi normalnie zaproponowała wygoloną pieczarkę, z tego, co opisywała, taką w takiej damskiej wersji. Co ciekawe, te fryzury w jej wykonaniu to mi robiła podobne do wysoko podciętego boba, co dawało bardziej kobiecy wygląd niż przy długich włosach. Mało tego, po takim cięciu mojej mamie bardzo się to podoba, cały ten kształt, mimo że z mamą mam na pieńku co do ts, którego nie uznaje u mnie, więc teoretycznie jest wilki syty i owca cała, jednak boję się, że "zbyt kobiece" obcięcie przy niewyoutowaniu mogłoby być powodem kontrowersji, a może i przesadzam. Inna z kolei fryzjerka strzygąc mnie nawet jeszcze krócej, jeszcze bardziej damsko mnie robiła, może one mnie po prostu wyczuwają, że mogę być ts i nie byłoby to dla nich zaskoczeniem, gdybym wprost powiedziała, ze chcę damski styl. Jednak nie wiem, czy mogłoby być problemem to, gdybym chciała się udać do salonu stricte damskiego albo poprosiła o damską fryzurę wprost. Może znacie jakieś trans-friendly salony albo jesteście w stanie poradzić mi jakieś korzystne rozwiązanie?
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-10-31, 19:41   

Najlepiej będzie jak rozpoczniesz tranzycje, wtedy nabierzesz kobiecego wyglądu, poczujesz się lepiej i ludzie zaczną Cię inaczej odbierać. Potrzebny ci w ogóle fryzjer? Ja nigdy nie byłam u fryzjera i świetnie daje sobie radę samej w dbaniu o włosy. Potrzebny ci koniecznie jakiś wymyślny kształt, zwłaszcza jak nie możesz się na nic zdecydować? Większość kobiet nosi po prostu luzem włosy, bez jakiegoś specjalnego ułożenia, może tego spróbuj. Po prostu zapuszczaj włosy, długie włosy są bardzo kobiece i w tego typu fryzury celuj. Wybierz sobie SAMA fryzure jaką chcesz mieć i jej się trzymaj, zamiast się wysłuchiwać zdania innych, w ten sposób nie osiągniesz rezultatów. Jak już koniecznie chcesz iść do fryzjera to proś o damski styl, rolą fryzjerki jest praca nad włosami a nie kłótnie z klientami. No chyba że się takie zdażą, to zmień lokal.
deepdream napisał/a:
"zbyt kobiece" obcięcie przy niewyoutowaniu mogłoby być powodem kontrowersji, a może i przesadzam.

Tak, przesadzasz. Faceci też czasem noszą dłuższe włosy, postaw na swoim i się nie przejmuj jej zdaniem. A najlepiej rozpocznij tranzycje, wtedy będzie mniej tego typu komplikacji.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-10-31, 22:18   

deepdream, portal Queer rekomenduje to miejsce w Warszawie:
Ferrum Style
_________________
 
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-11-02, 15:34   

jeśli masz loki, to nie ma czegoś takiego jak damska wersja fryzury. każda fryzura wygląda unisex przy kręconych włosach.

przy prostych włosach już są takowe - boby i grzywki są bardziej kobiece. facet w takiej fryzurze na pewno wygladalby dziwnie (ja nienawidzę grzywek i nigdy bym nie chciała mieć):
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-11-02, 17:26   

Właśnie się zastanawiam czy nie zrobić sobie grzywki 8-) Do tego dodam że grzywką u ts może działać naprawdę super. W szczególności jeśli ktoś ma rozbudowane skronie i / lub wysokie czoło. Fajnie tuszują.

Personalnie- moje włosy sa proste jak druty. Koleżanki mi zazdroszczą... a ja ich nie znoszę i zawsze podkrecam :) zazdroszczę loków i fal :)
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-11-02, 18:23   

fuj, grzywki... gorsze od ich wyglądu jest to uczucie, że ci się coś pałęta po czole, a jeszcze nie daj boże zasłania ci widok/włazi w oczy. masakra. no i baby z taką jak ta wyglądają jak w hełmie xD



ja bym w życiu nie chciała mieć prostych włosów. z moją twarzą dawałyby mi -100 do passingu, bo potrzebuję fryzury o dużej objętości. a proste włosy tracą na objętości bardzo. w dodatku są nudne. zazdroszczę za to dziewczynom, ktore mają loki 3a. ja mam 2b/2c, czyli fale. ale nawet nie wydobywam skrętu, bo z moimi zakolami muszę rozczesywac fryzurę, by mieć wieksza objetosc i nie bylo ich widac. wiec tylko lekko się falują.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-11-02, 18:34   

Alvena, <rotfl3> <rotfl3> Tylko Polki robią takie grzywki <rotfl3> mnie chodzi o cos zupełnie innego.

Tutaj moja.... :lol: ( jeszcze wtedy miałam ombre)

_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-02, 18:41   

Alvena, <rotfl3>
Swoją drogą - twarz przy takiej grzywce wygląda kwadratowo.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-02, 18:44   

Mi się ta fryzura na Płodek kojarzy z Beatlesami.
QueenK, bardzo ładnie ci tak.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-11-02, 19:03   

Cytat:

Swoją drogą - twarz przy takiej grzywce wygląda kwadratowo
czasami też zaokrągla - mnie się wydawało że wyglądam jak pyza <rotfl3>
Cytat:
Mi się ta fryzura na Płodek kojarzy z Beatlesami.
QueenK, bardzo ładnie ci tak.
A mnie z StarTrek <rotfl3> Dziękuję 😘
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Leesh
użytkownik
Laura


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 1019
Skąd: Belgia
Wysłany: 2020-11-02, 20:38   

Grzywki nie są fuj! No chyba, że w wersji na hełmofon jak u Godek, ale to inna historia... taka fryzura rzadko kiedy wygląda twarzowo <rotfl3> podoba mi się grzywka jak u QueenK, jest bardzo kobieca. Nosiłam kiedyś podobną, do tego włosy zrobione w fale i fajnie to wygląda. Sama mam włosy, które nie są ani proste, ani kręcone - robiłam z nimi cuda, i prostowałam, i krecilam loka, i karbowałam karbownicą.

Czemu kontrowersji? Teraz czasy takie, że ludzie noszą co chcą. Jeśli Tobie ładnie i dobrze w takiej fryzurze, jaką fryzjerka proponuje, to dlaczego nie.
_________________
One dream, one vision
The state of perfection, a streamline direction
One day there will be a way
To the state of perfection, the only direction
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9