Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zmienić nazwisko?
Autor Wiadomość
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-19, 10:09   Czy zmienić nazwisko?

Czy w ramach aktualizacji danych osobowych waszym zdaniem powinnam zmienić nazwisko? Czy zmienia się także numer NIP i jaki urząd to wykonuje oraz jaka tu jest metoda czynności?
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2020-10-19, 14:19   

Pytasz innych czy powinnaś. To twoja decyzja. Ja swoje lubię. Jeżeli ktoś bardzo nie lubi swojej rodziny i chce się od niej odciąć to zmienia nazwisko. Jest to zawsze indywidualna decyzja.

NIP się nie zmienia zmienia się tylko dana.
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-19, 15:09   

Wild, zdaje mi się ze tu może chodzić o końcówkę. Moje nazwisko na przykład nie zmienia się zależnie od płci i kończy się na a tak czy siak, ona może mieć inaczej i to istotna kwestia.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2020-10-19, 19:03   

Nyaa napisał/a:
Wild, zdaje mi się ze tu może chodzić o końcówkę. Moje nazwisko na przykład nie zmienia się zależnie od płci i kończy się na a tak czy siak, ona może mieć inaczej i to istotna kwestia.


Nazwisko ski się automatycznie zmienia. Przynajmniej kiedyś tak było.
 
 
Cukierkowa
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 50
Posty: 424
Wysłany: 2020-10-20, 06:36   

Zmienia się końcówka po prostu rób jak chcesz, chcesz stare zachowaj stare chcesz nowe zachowaj nowe.
 
 
Liza
użytkownik
Zawsze kobieta


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 102
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-21, 01:18   

Ja mam nazwisko rodzinne bez ruchomych końcówek. Jego się wcale nie odmienia. Chodzi o zmianę całego nazwiska. U mnie są argumenty za pozostawieniem nazwiska, lecz także za jego zmianą. Więc to ja mam dylemat. Poro jednak najwyższa by coś wybrać. Co wybiorę to będę mieć. Potem kolejna zmiana nazwiska to już nie takie hop, hop. Generalnie sama teraz to analizuję, bo wcześniejsze konsultacje z innymi osobami oparły się na sentymencie do rodziny. Ja sądzę, że w tym momencie sentyment do rodziny nie jest właściwym wyborem. Sentyment może być, lecz nie powinien decydować o tym czy ktoś powinien lub nie powinien zmienić nazwisko. Zmiana danych osobowych w tym także nazwiska nie jest robiona dla czyjegoś widzi mi się, lub dla zabawy. Powody są rzecz jasna bardzo poważne bo dotyczą powstania nowej jednostki ludzkiej która ma tak właśnie funkcjonować w tym samym co dotąd społeczeństwie. Nie trzeba chyba wyjaśniać walorów psychiki społecznej oraz tolerancji? Wiadomo, że dokumenty różne oraz CV jednostki były kolportowane do różnych firm. One mają systemy informatyczno analityczne. Niekiedy osoby są kojarzone za pośrednictwem również nazwiska. Nie należy nie doceniać przeciwnika w potencjalnym pracodawcy. Chyba nie trzeba więcej dodawać? Zmiana kwalifikacji płci i numeru PESEL, no i rodzaj imienia?...Nie myślmy że inni są karmieni plewami. Nie zmienia się NIP. Zmienia się dana. Jaka dana? Po NIP też możemy być kojarzeni. Firmy zawsze notowały nasz NIP. Czyżby nasza ochrona w gruncie rzeczy kreowała w nas jedynie złudne poczucie bezpieczeństwa? Skoro by tak było, to po co ta cała draka ze zmianą danych osobowych? Ciekawe...? Jeśli skupię się na kwestii sentymentu do nazwiska jako do symbolu więzi z rodziną? Więc kobiecie pasuje zmienić bardziej nazwisko. Zaś moja rodzina wyrzekła się mnie i póki co nie ma zamiaru nawet po wyroku sądu akceptować mojej nowej roli społecznej. Więc ja mam także prawo moralne by również z tego powodu zmienić nazwisko. Mniejsza z tym że nazwisko nie jest brzydkie. Nie to będzie wszak wpływać na perspektywy moich możliwości w moim dalszym życiu. Przy podsumowaniach moich analiz wychodzi jednak, że lepszym rozwiązaniem dla mnie jest zmiana także nazwiska. Na razie czekam na zielone światło od USC i nadal myślę o powyższym. Jedno jeszcze dorzucę. Według mądrości wschodu - zmiana nazwiska określa w wyższym świecie dla danej osoby odcięcie się jej od własnej przeszłości. Mówi się także o zmianie karmy w terminologii wschodu.
_________________
Kto w imię BEZPIECZEŃSTWA wyrzeka się WOLNOŚCI, nie będzie miał ani JEDNEGO ani DRUGIEGO !! !
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-10-21, 19:47   

Liza napisał/a:
Niekiedy osoby są kojarzone za pośrednictwem również nazwiska. Nie należy nie doceniać przeciwnika w potencjalnym pracodawcy. Chyba nie trzeba więcej dodawać?

Sorry, ale brzmisz paranoicznie. Ale jeśli będziesz się czuła lepiej jak zmienisz nazwisko, to masz rację - zrób to teraz, bo prawdopodobnie uda Ci się bez problemu i bez większych tłumaczeń, a kiedyś w przyszłości może być trudniej.

Cytat:
Nie zmienia się NIP. Zmienia się dana. Jaka dana? Po NIP też możemy być kojarzeni. Firmy zawsze notowały nasz NIP.

"Dane" pewnie miało być. Nie zmienia się NIP, zmienia się wszystkie inne dane pod ten NIP podpisane. Mam nadzieję, że już jasne.

Cytat:
Czyżby nasza ochrona w gruncie rzeczy kreowała w nas jedynie złudne poczucie bezpieczeństwa?

Kompletnie nie wiem o co Ci chodzi. Nie czuję się zagrożony z powodu zmiany danych.

Cytat:
Skoro by tak było, to po co ta cała draka ze zmianą danych osobowych? Ciekawe...?

Yyy, czo? No chyba nie chcesz mieć męskich jako kobieta :P

Cytat:
Zaś moja rodzina wyrzekła się mnie i póki co nie ma zamiaru nawet po wyroku sądu akceptować mojej nowej roli społecznej.

No to masz kolejny argument dla USC żeby zmienić nazwisko. Może w takim przypadku też bym poważnie myślał o zmianie nazwiska.
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-21, 21:28   

Cytat:
Nie zmienia się NIP. Zmienia się dana. Jaka dana? Po NIP też możemy być kojarzeni. Firmy zawsze notowały nasz NIP.


NIP mają teraz tylko osoby prowadzące firmy jednoosobowe. Jak pracujesz na umowie o prace lub na umowie cywilnoprawnej to żadnego NIPu pracodawcy się nie wskazuje.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9