Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Porozmawiamy o sporcie zawodowym.
Autor Wiadomość
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-19, 11:02   Porozmawiamy o sporcie zawodowym.

W zagranicznych mediach aktualnie dużo mówi się o tym czy osoby trans powinny uczestniczyć w sportach na szczeblu profesjonalnym w swojej wybranej płci.

Sama mam mieszane uczucia. Nie należę do sportowców 😂 Ale moja logika podpowiada mi ze może to dawać przewagę co jest nie bardzo fair.

https://www.google.com/am...vels-in-england


Kobiety transpłciowe nadal będą mogły grać w rugby dla kobiet na wszystkich pozamiędzynarodowych poziomach gry w Anglii. Rugby Football Union zdecydowało, że przed wprowadzeniem jakiegokolwiek zakazu potrzeba więcej dowodów i badań.

W sumie ciekawy temat biorąc pod uwagę to ze granice płci zacierają się coraz bardziej.

Co myślicie? Zaraz padnie dyskryminacja, transfobia itd... ale bardzo ciekawy temat. Czy można dostosować przepisy i reguły tak aby nie krzywdzić nikogo? Myślę że czasami się nie da...
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-19, 11:25   

Cytat:
Prawica lubi wyolbrzymiać problemy lub robić problemy tam gdzie ich nie ma.

To moje zdanie na temat szumu medialnego wokół trans kobiet w sporcie. Owszem, daje im to przewagę, to nie jest fair, ale po co to bicie piany?

Nie wiem czy swoją drogą sprawę z Caster Semaneya, medalistką olimpijską w biegach. Ktoś zarzucił jej że jest mężczyzną - jest osobą interseksualną, której przy urodzeniu przypisano płeć żeńską i tak żyje, identyfikuje się jako kobieta. Ją zdyskwalifikowano - ale czy nie wiele kobiet, które są wybitne w sporcie ma wysoki poziom testosteronu?
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-19, 11:36   

Regulacje i testy na cis kobietach odnośnie nadużywania dopalaczy są już od dawna praktykowane. Więc nie jest to tak ze nikt się ich nie czepia.

A czy to szum medialny uwarunkowany polityką? Nie sądzę. Prawica czy Lewica- Wydaje mi się że warto zadać to pytanie i zastanowić się nad tematem. Anatomii się nie zmieni i czasami w niektórych dziedzinach sportu daje to przewagę.

Każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje. Czasami trzeba zrezygnować z jednego na koszt drugiego.

Zazwyczaj stoję murem za sprawami trans- tutaj jednak chyba przyznam że nie da się osiągnąć kompromisu i niestety zgodziłabym się z wykluczeniem.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-19, 11:52   

Cytat:
Wydaje mi się że warto zadać to pytanie i zastanowić się nad tematem.

Jeżeli ująć szum medialny, to temat sam w sobie nie jest jednoznaczny. Ja nigdy w sporcie na szczeblu zawodów nie brałem udziału, aż tak dobry w tym nie jestem nawet w żeńskiej kategorii :mrgreen: . Co do mk, podejrzewam, że dużo z Was nie lubi sportu i tak.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-10-19, 13:30   

Sven napisał/a:
Cytat:
Wydaje mi się że warto zadać to pytanie i zastanowić się nad tematem.

Jeżeli ująć szum medialny, to temat sam w sobie nie jest jednoznaczny. Ja nigdy w sporcie na szczeblu zawodów nie brałem udziału, aż tak dobry w tym nie jestem nawet w żeńskiej kategorii :mrgreen: . Co do mk, podejrzewam, że dużo z Was nie lubi sportu i tak.
Nie no pewnie- jednoznaczny temat nie jest. Jednak pokazuje że czasami tolerancjja i sprawiedliwość nie idą w parze
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-19, 14:55   

Cytat:
Ciekawe jaka jest różnica pomiędzy mną a cis kobietą o tym samym wzroście, praktycznie żadna,

Może być różnica, choć to pewnie indywidualne. Typowo, nawet przy tym samym wzroście cis kobiety mają szersze biodra i węższe ramiona, co przekłada się na mniejszą siłę rąk, szerokie biodra... ciężko powiedzieć. Z jednej strony mogą przeszkadzać, utrudniać bieganie, z drugiej strony, typowo kobiety mają silne nogi. Podkreślam, że typowo, bo ludzie są naprawdę różni inie jest powiedziane, że cis kobieta będzie zawsze miała szerokie biodra, a mk wąskie, a z ramionami na odwrót.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-19, 16:10   

Czy kobiety trans powinny móc brać udział w rywalizacji kobiecej to kwestia tak naprawdę wyłącznie bilansu podobieństw i różnic do cis kobiet w otoczce własnej opinii. Ja mojej opinii sobie jeszcze nie wyrobiłem, bo tak jak różne są kobiety cis, tak różne są i transki i np. nie sądzę, żeby taka Emilia miała jakąś przewagę nad ciskami, gdyby chciała z nimi w czymkolwiek rywalizować (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Jednak nie oszukujmy się, wiele transek będzie mieć nad ciskami nieporównywalną przewagę w wielu sportach, co zapewni im zwycięstwo. HRT nie zmieni wysokości ciała, w tym długości kończyn, ani nie zmniejszy pojemności płuc (płuca męskie mieszczą więcej powietrza = efektywniejsza wentylacja kosztem mniejszego nakładu pracy mięśniowej mięśni oddechowych). Przeciętna transka będzie bardziej wydolna niż przeciętna ciska. Są sporty, w których nie ma to znaczenia, ale są i sporty, gdzie będzie to kluczowe. IMHO nie można tu mówić ogólnie o sporcie, trzeba by rozbić na konkretne dyscypliny, np. bieganie/lekkoatletyka, łyżwiarstwo, sztuki walki, kulturystyka, itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 9