Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kampania społeczna #Dzikiseksizm
Autor Wiadomość
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-07, 20:00   Kampania społeczna #Dzikiseksizm

Cześć,

Zwracam się do Was z pytaniem, czy są wśród Was chętne/i/x do podzielenia się swoim doświadczeniem.

Właśnie startuje kampania społeczna #Dzikiseksizm, której organizatorzy i organizatorki ze stowarzyszenia ELSA Poland są mi osobiście znani jako osoby otwarte i tolerancyjne. Tematem jest zwiększenie świadomości i wyrażenie oporu wobec zjawiska seksizmu na uczelniach wyższych. W zamierzeniu kampania ma przedstawiać szeroki przekrój problemu, dlatego organizatorzy i organizatorki chcieliby przedstawić także historię osoby transpłciowej (w tym nb), którą dotknęły uprzedzenia ze względu na płeć na uczelni wyższej, i poprosili mnie o połączenie z kimś, kogo osobiście dowiadczył dyskryminacji tego rodzaju. Wśród osób transpłciowych może być szczególne zróżnicowanie – seksizm mógł/może dotykać zarówno osoby studiujące binarne i nb, które nie dokonały coming outu i funkcjonują na uczelni jako przedstawiciele swojej płci przypisanej, jak i osoby binarne po coming oucie.
Historie dyskryminacji mogą być przedstawione anonimowo albo pod własnym imieniem, zostaną przygotowane w postaci filmów i udostępnione na wydarzeniu na FB kampanii (https://www.facebook.com/events/241437947782633).

Uwaga, kampania jest nakierowana na zjawisko seksizmu (uprzedzeń ze względu na płeć), nie transfobii (uprzedzeń ze względu na tożsamość płciową). Przykład:
✅ „Prowadzący ćwiczenia stwierdził, że jestem kobietą, więc nie będę się nadawać do pracy w obszarze nowych technologii.”
❌ „Wykładowca odmówił zmiany na liście z deadname’u na moje imię, uzasadniając, że mu nie wolno, bo w dokumentach jest inaczej.”

Jeśli masz gotowość do podzielenia się swoją historią w ramach kampanii, zgłoś się do mnie na priv. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11