Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Liber trzyma się wytycznych, aspekty prawne
Autor Wiadomość
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-28, 15:40   

Piccola napisał/a:
Emilia napisał/a:
Jeśli chcesz zmian to idź do jednego z polecanych na tym forum i portal.transseksualizm.pl psychologów, jeśli pomyślnie przejdziesz diagnostykę to otrzymasz dostęp do HRT


Rozumiem, że w PL do samego HRT taka diagnostyka jest rekomendowana ale nie jest niezbędna? Mam na myśli dr. Libera - chyba że to wyjątek?

Liber ogólnie łamie prawo.
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-09-28, 15:43   

Piccola, żeby dostać HRT legalnie trzeba przejść diagnostykę, która w zależności od psychologa, będzie krótsza lub dłuższa. HRT można też załatwić drogą półlegalną czyli pójściem do Libera, lub nielegalnie, ale to już jest nierekomendowane, zwłaszcza dla osób niezdecydowanych.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-28, 16:02   

Piccola napisał/a:
OneLotusPetal Emilia - jak to łamie prawo, co to znaczy półlegalnie? Czy to oznacza, że bez diagnozy psychologicznej nie powinien wystawiać recept na hormony?

Nie powinien dawać hormonów bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą zdrowia psychicznego, czyli minimum psychiatrą bądź psychologiem.

Piccola napisał/a:
A czy on nie działa jako seksuolog/psycholog czy jakoś tak, dlatego wystawia te recepty bo samemu diagnozuje pacjenta?

Nie. Seksuolog nie ma wiedzy psychiatrycznej/psychologicznej (chyba że jest dodatkowo psychiatrą bądź psychologiem właśnie), a transseksualizm to jednostka interdyscyplinarna, nie tylko z zakresu seksuologii. Nie diagnozuje sam pacjenta, bo to nie jest jednostka chorobowa, którą zajmuje się jeden specjalista, a cały zespół. Poza tym, silne leki bez wcześniejszych badań, o ile nie ma wskazania w trybie pilnym, to błąd w sztuce lekarskiej. To tak, jakbym ja bez badań przepisał pacjentowi insulinę, bo mi się wydaje, że może mieć cukrzycę. No, ale przepiszę mu teraz i niech zacznie brać, a badania, czy w ogóle ma cukrzycę, niech sobie zrobi potem.

Dla zainteresowanych --> transseksualizm nie jest jedyny. Liber chciał mi przepisać bez żadnych badań izotek, o tak o. Może wątroba mi nie pozwala? Nieważne, przepisujemy.

Jedynym powodem, dla którego Liber jeszcze nie siedzi/nie ma odebranego/ograniczonego prawa wykonywania zawodu, jest to, że nikt go nie zgłosił do Izby ani nie pozwał do sądu.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-28, 18:08   

OneLotusPetal napisał/a:
Nie diagnozuje sam pacjenta, bo to nie jest jednostka chorobowa, którą zajmuje się jeden specjalista, a cały zespół.


W niektórych krajach jest model leczenia oparty na świadomej zgodzie. Świadoma to znaczy, że przez jedną krótką wizytę nikt nie jest w stanie wytłumaczyć osobie, co się z nią zadzieje, jak zacznie daną interwencję, żeby miała czas i możliwość to przemyśleć. Dlatego takie podejście nie pasuje też do tamtego modelu.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-28, 18:33   

kicur napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:
Nie diagnozuje sam pacjenta, bo to nie jest jednostka chorobowa, którą zajmuje się jeden specjalista, a cały zespół.


W niektórych krajach jest model leczenia oparty na świadomej zgodzie. Świadoma to znaczy, że przez jedną krótką wizytę nikt nie jest w stanie wytłumaczyć osobie, co się z nią zadzieje, jak zacznie daną interwencję, żeby miała czas i możliwość to przemyśleć. Dlatego takie podejście nie pasuje też do tamtego modelu.

Jeżeli chodzi o model świadomej zgody, to nawet najnowsze wytyczne WPATH mówią o konieczności konsultacji ze specjalistą zdrowia psychicznego. Tylko trzeba te wytyczne najpierw przeczytać, żeby o tym wiedzieć.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-28, 20:19   

OneLotusPetal napisał/a:
Nie powinien dawać hormonów bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą zdrowia psychicznego, czyli minimum psychiatrą bądź psychologiem.


No to nie powinien, czy nie może. Bo to zasadnicza różnica. Jeśli się komuś zarzuca łamanie prawa, to trzeba to poprzeć dowodem na jego łamanie.

Działacie na szkodę jedynego lekarza, który pozwala na HRT bez zbędnych ceregieli.

Pati, witaj na forum. W dobie powszechnego dostępu do informacji bardzo dziwnie brzmi twoja wypowiedź. szczerze mówiąc wyczuwam prowokację, obym się myliła.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-29, 01:47   

Ada75 napisał/a:
No to nie powinien, czy nie może. Bo to zasadnicza różnica. Jeśli się komuś zarzuca łamanie prawa, to trzeba to poprzeć dowodem na jego łamanie.

Okaleczanie pacjentów i narażenie na nie (uszczerbek na zdrowiu na okres dłuższy niż 7 dni --> w tym zniekształcenie lub zeszpecenie ciała oraz rozstrój organizmu, o czym mówią artykuł 156 i 157), a do tego doprowadza dawanie wszystkim jak leci na życzenie HRT (bez diagnostyki na pewno trafi się ktoś, kto tych hormonów nie powinien dostać), to łamanie prawa. Dlaczego? Lekarz musi zrobić wszystko, co w jego mocy, by leczenie było dobrane właściwie. Inaczej jest to błąd medyczny. Ostatnio rząd przepchnął karę więzienną za błąd medyczny. :) Liber musiałby tłumaczyć się już przed sądem, czemu nikogo nie badał, zanim nie wypisał mu estradiolu czy testosteronu, czy mi izoteku. A podkładki nie ma dla siebie żadnej. Ja wiem, jaką miłością Liber jest tu darzony z powodu polskich warunków terapeutycznych, ale taka praktyka lekarska jest zła, bo ktoś w końcu na tym głupio ucierpi, i gloryfikowanie takich lekarzy jest czymś, co może zrobić tylko ktoś, kto nigdy nie widział ludzkiej tragedii wynikającej ze źle dobranego leczenia.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-29, 11:48   

Piccola napisał/a:
OneLotusPetal - napisałeś że Liber przepisał Tobie izotek bez żadnych badań, a czy te badania miał prawny obowiązek Tobie zlecić, czy taka jest tylko rekomendacja? Czy mógł na podstawie rozmowy z Tobą stwierdzić iż Twoja wiedza z zakresu medycyny wystarcza ci do tego by wiedzieć iż przed przyjęciem leków należy przeczytać ulotkę i upewnić się iż nie ma się żadnych przeciwskazań do przyjmowania leku?

Nie, trzeba zawsze sprawdzić profil lipidowy, bo podwyższenie tych parametrów jest absolutnym przeciwwskazaniem. Nie dowiesz się, czy są podwyższone, jeśli ich nie sprawdzisz, to oczywiste.

Piccola napisał/a:
(wymaganej prawnie = nie ma diagnozy to łamane jest prawo / czy rekomendowanej?)

Powiem tak: w kodeksie prawnym tego nie ma, bo kodeks prawny się tym nie zajmuje. Łamanie prawa w kwestii niestosowania się do wytycznych lekarskich. Czyli np. dawania izoteku bez badań wątroby, co naraża na utratę zdrowia i życia --> to już jest przestępstwo.
Rekomendacja to może być pasty do zębów dla dzieci.

Piccola napisał/a:
Co do wymaganej (wymaganej prawnie = nie ma diagnozy to łamane jest prawo / czy rekomendowanej?) diagnozy psychologicznej - czy taka jest praktyka na całym świecie?

Na całym świecie pewnie nie, być może w Afryce jest inaczej, w biednych krajach azjatyckich... Wytyczne precyzowane przez światowe organizacje medyczne są z założenia do stosowania na całym świecie, patrzy się także na to, co mówią stowarzyszenia w danym kraju (czyli np. w Polsce Polskie Towarzystwo Seksuologiczne i Polskie Towarzystwo Dermatologiczne), bo też np. prawo różnych krajów się różni powiedzmy w kwestii płodności i tu postępowanie będzie dostosowane do prawa danego kraju. Jeśli sprawa z błędu medycznego trafia do sądu, to jest analizowane, czy algorytm postępowania lekarza był poprawny, czyli zgadza się z wytycznymi. I tu trzeba pokazać, że zrobiło się wszystko poprawnie według wypracowanych standardów, aby zapewnić jak najlepszą opiekę pacjentowi. Jeśli tego nie ma, to jest to błąd medyczny i lekarz otrzymuje karę, a pacjent stosowne odszkodowanie.

Wszystko jest dobrze i fajnie, dopóki nie trafi się poszkodowany niepoprawnością postępowania lekarskiego. A postępowanie Libera jest błędne.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-29, 12:20   

Co do izoteku, nie wiem, jak to jest prawnie, ale dla osób z pewnymi problemami zdrowotnymi jest śmiertelnie niebezpieczny. Ja miałem badania zanim go dostałem.

Tak, diagnoza psychologiczna to standard na całym świecie (nie są nim badania dna oka, siodła tureckiego itp.). Jest też model informed consent... muszę niestety powiedzieć, że nie wiem, ile wizyt u lekarza to zajmuje.

I tak, lekarz może pójść nawet do więzienia za okaleczenie pacjenta, może też dostać setki tysięcy grzywny i może mieć odebrane prawo wykonywania zawodu.

Co do ogólnego osądu sytuacji, nie jestem za zbyt rygorystycznym podejściem do tego, komu udostępniać możliwość tranzycji, a komu nie, ale fakt faktem, że leczenie ma realne zagrożenia.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-09-29, 15:40   

LadyKwiecista99 napisał/a:
Ale kogo on okaleczył? znasz taką sytuację czy to tylko jakieś plotki?

OneLotusPetal wyraźnie napisał o narażaniu na ryzyko - już samo narażanie na ryzyko jest karalne.
_________________
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-09-29, 15:47   

No i znowu zaczyna :mrgreen:
LadyKwiecista99 napisał/a:
Liber nie daje hormonów na życzenie tylko po odpowiedniej diagnostyce.

Uważasz że max 30 minutowa rozmowa jest odpowiednią diagnostyką? A słyszałam że rozmowa z nim potrafi zająć nawet mniej niż 10 minut. Jeśli jest inaczej to z pewnością przedstawisz nam szczegóły tej diagnostyki.
LadyKwiecista99 napisał/a:
(transfobicznie ostatnio tutaj...)

Archiwum ostrzeżeń napisał/a:
mówienie osobom określającym się jako trans i będącym na terapii hormonalnej, że są transwestytami fetysz. (zachowanie z pogranicza transfobii), w wątku "Orientacja seksualna":
2. zachowujesz się sto procent jak mężczyzna
3. Wyglądasz mi na typ. tv Fetysz

Jedyną osobą która na tym forum jest transfobiczna to Ty :p
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-29, 17:52   

LadyKwiecista99 napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:

Ja serio chcę tylko papierek, ze jestem facetem i tyle...

Są też i tacy, dlatego powinna być dostępna pomoc psychologiczna dla osób transpłciowych, ktoś może czuć silną potrzebę na dostanie takiego zaświadczenia dla własnego spokoju z powodu dysforii.

Może zapostuj też, jakie były okoliczności takiej wypowiedzi z mojej strony. Bo kontekst był zupełnie inny od omawianego tutaj, a jak wyrywasz jedno zdanie z całości, to to brzmi tak, jakbym prosił o HRT bez diagnostyki, a chodziło o coś kompletnie innego.

LadyKwiecista99 napisał/a:
Z liberem to tak nie działa, samemu ponosi się odpowiedzialność za korektę płci

Większej bzdury dawno nie słyszałem. Libera dotyczy inne prawo? W Polsce to lekarz ponosi odpowiedzialność za błąd medyczny i niedodiagnozowanie, a nie pacjent.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-29, 18:20   

OneLotusPetal napisał/a:

LadyKwiecista99 napisał/a:
Z liberem to tak nie działa, samemu ponosi się odpowiedzialność za korektę płci

Większej bzdury dawno nie słyszałem. Libera dotyczy inne prawo? W Polsce to lekarz ponosi odpowiedzialność za błąd medyczny i niedodiagnozowanie, a nie pacjent.


Widziałem ostatnio dużo bzdur. Oczywiście OneLotusPetal ma rację. Gdyby to chodziło tak, jak twierdzi LadyKwiecista99, to czemu miałby być problem ze zrobieniem na życzenie panhisterektomii/orchodektomii, bez dupokrytki dla lekarza w postaci prawomocnego wyroku?
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-29, 18:30   

LadyKwiecista99,
Cytat:
OneLotusPetal napisał/a:
Ja serio chcę tylko papierek, ze jestem facetem i tyle...


Są też i tacy, dlatego powinna być dostępna pomoc psychologiczna dla osób transpłciowych, ktoś może czuć silną potrzebę na dostanie takiego zaświadczenia dla własnego spokoju z powodu dysforii.
Boże jaka Ty jesteś wstrętna. Weź usuń to konto i przestań nas tutaj truć swoim jadem smutna dziewczynko.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-29, 18:38   

LadyKwiecista99 napisał/a:
Napomnę ci też że może nie słyszałeś o tym że w czasach PRL powszechna była zmiana danych po dostarczeniu zaświadczenia seksuologicznego tylko i wyłącznie, podobną praktykę do dzisiaj stosuję sąd w słupsku, nie ma żadnych oficjalnych wytycznych każdy sąd sam decyduję wszystko zależy od
własnego zdania sędziego.

To że jakiś tam sobie lekarz gdzieś tam sobie wymaga psychologa, psychiatry, badania siodełka tureckiego, kolanoskopii i badania moczu to nie oznacza że są to jakieś wytyczne.


Mylisz tutaj dwie rzeczy.
1. Warunki uzyskania przez osobę trans prawomocnego wyroku ustalającego płeć (wypracowane przez orzecznictwo, więc rzeczywiście bywają rozbieżne w orzeczeniach różny);
2. Odpowiedzialność karna lekarza za szkodę wyrządzoną pacjentowi.

Ta druga sytuacja nie tylko przykłady, które dawał OneLotusPetal, ale też jakbyś się zapisała na SRS, chirurg przez pomyłkę zaszył Ci chustę w brzuchu, i dopiero po pół roku od operacji się okazało, że z tego się brały niepokojące objawy.

Nie, takiego przepisu który by mówił, że nie wolno zaszyć chusty w brzuchu, nie ma. Ani że nie wolno zaszyć nożyczek. Są tylko te ogólne przepisy o spowodowaniu uszczerbku na zdrowiu, które odsyłają do szczegółowych norm naukowych i zawodowych, które mówią, co jest starannym i profesjonalnym działaniem lekarza.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-29, 18:45   

Ja chcę jeszcze dodać w tym wszystkim, że jeżeli psychiatra stwierdzi brak zaburzeń psychicznych, dając odpowiednie zaświadczenie, i seksuolog na podstawie tego i swojego własnego wywiadu seksuologicznego da HRT, a po czasie okaze się, że pacjent ma jednak np. schizofrenię, to wtedy to psychiatra ponosi odpowiedzialność za to, ze pacjenta źle zdiagnozował/nie dodiagnozował. To on zajmował się częścią psychiatryczną i to on zawalił z diagnozą, a nie seksuolog. Seksuolog nie ma wiedzy psychiatrycznej i nigdy nie będzie miał, bo nie jest psychiatrą. No chyba że dorobi sobie taką specjalizację (jak np. zrobiła to Robacha).
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-29, 18:50   

Czepiasz się OneLotusPetal na każdym kroku.

Jedyna osoba która chodzi tu z głową w chmurach to Ty moja droga. My nie potrzebujemy żebyś nas sprowadzała na ziemię...

Tak nazywam to fanaberie... idz poskarżyć się mamie. Albo dzwoń do Margotiki 🤣🤣🤣
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
Ostatnio zmieniony przez QueenK 2020-09-29, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-29, 18:55   

(PRL był grubo ponad 40 lat temu, medycyna mocno się rozwinęła, w tym wiedza, i diagnostyka duszności, nietrzymania moczu też inaczej wyglądały... tylko nie z zyskiem dla pacjentów :mrgreen: O, może kiedyś izotek też dawało się pod innymi wytycznymi, a do Libera nie dotarły te wieści, bo nie jest dermatologiem, i dlatego przepisuje go bez badań wątroby, narażając zdrowie i życie pacjentów wątrobowych.)

Ja mówię ściśle o sytuacji, kiedy to niezdiagnozowana/niekontrolowana lekami/źle leczona schizofrenia daje objawy pseudosforii i po czasie pacjent sobie uświadamia, że jednak nie jest trans, a już jest na HRT dzięki lekarzowi, który wypisał leki przed wizytą u psychiatry... A zresztą... szkoda słów.
Ostatnio zmieniony przez OneLotusPetal 2020-09-29, 19:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-09-29, 19:04   

LadyKwiecista99 napisał/a:
Pierwsza wizyta to około godzinę trwa, szczegółowe badanie ciała, wywiad, zlecenia badań różnych pierwiastków/hormonów/witamin z krwi.

Kłamstwa. Z wypowiedzi wielu znanych mi osób wynika że wywiad u Libera polega na wypytaniu o przebyte choroby, orientacje i czas trwania "ZWDPF", rozmowa jest bardzo krótka. Następuje potem badanie genitalii i wypis hormonów, następnie prosi o wykonanie listy badań.

LadyKwiecista99 napisał/a:
To że jakiś tam sobie lekarz gdzieś tam sobie wymaga psychologa, psychiatry, badania siodełka tureckiego, kolanoskopii i badania moczu to nie oznacza że są to jakieś wytyczne.

Oczywiście że są, wykonanie wymaganych opinii i badań jest potrzebne do pozyskania HRT (wyłączywszy Libera) oraz zmiany płci metrykalnej. Myślisz że to wszystko jest dostępne od ręki :mrgreen: ?

LadyKwiecista99 napisał/a:
Naprawdę nie pojmuję osób które organizują sobie jakieś zawody na liczebność zdobytych zaświadczeń jakby to miało czemukolwiek dowodzić, wszystko leży w nas i my sami decydujemy kim się czujemy.

Ale co mają papierki do tego kto kim się czuję? Papierek potwierdza tożsamość płciową a nie ją ustanawia. No i nikt tu sobie nie robi zawodów :mrgreen:

LadyKwiecista99 napisał/a:
nie oceniaj po pozorach.

LadyKwiecista99 napisał/a:
prowadzam tylko na ziemie czasami osoby które chodzą z głową w chmurach mają się za lepszych

Przykład hipokryzji Kwiecistej 1

LadyKwiecista99 napisał/a:
Ty mi twierdzisz że pluję jadem, aha, ty nazywasz identyfikacje dużej części osób które przebywają na tym forum "fanaberią".

Archiwum Ostrzeżeń napisał/a:
2. zachowujesz się sto procent jak mężczyzna
3. Wyglądasz mi na typ. tv Fetysz

Przykład hipokryzji Kwiecistej 2

LadyKwiecista99 napisał/a:
Lubię prostych ale dobrych i inteligentnych ludzi którzy rzucą się w ogień za ciebie, takich szanuję i sama taka jestem dla innych jeśli na to zasługują.

Archiwum Ostrzeżeń napisał/a:
2. zachowujesz się sto procent jak mężczyzna
3. Wyglądasz mi na typ. tv Fetysz

Przykład hipokryzji Kwiecistej 3 - taaa, jak człowiek kulturalnie próbuje z tobą podyskutować to plujesz jadem, ale problemu w tym nie widzisz. Może byś raz choć popatrzyła na swoje błędy i nauczyła się przepraszać?
_________________


Nigdy nie trać nadziei
Ostatnio zmieniony przez Emilia 2020-09-29, 19:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-29, 19:14   

Kwiecista to zło. 👑
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-09-29, 19:20   

LadyKwiecista99 napisał/a:
Wszystko zależy od sądu, są sądy w których wystarczy zaświadczenie od seksuologa, są i takie którym wystarczy badanie genetyczne, a i są takie u których żaden papier nic nie da, powołają swoich biegłych za których płacisz z własnej kieszeni.

W starciu z tym http://transpomoc.pl/view...ghlight=#150490 twoje słowa okazują się nieprawdą :roll:
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-29, 21:08   

Cytat:
PRL był grubo ponad 40 lat... TEMU?


Rozwiązywałam w covid blokadzie zadanie z matematyki na poziomie podstawówki. Śmiałam się ze znajomym stomatologiem, że on to musi umieć liczyć do 32, to mu dyplomu nie zabiorą za wtopę, tak jak mnie.

Dno i metr mułu, do tego flauta i bez szans na wyrwanie się z tej zatoki.
 
 
Natalia.
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 6
Posty: 11
Wysłany: 2020-09-30, 02:36   

kicur napisał/a:
OneLotusPetal napisał/a:
Nie diagnozuje sam pacjenta, bo to nie jest jednostka chorobowa, którą zajmuje się jeden specjalista, a cały zespół.


W niektórych krajach jest model leczenia oparty na świadomej zgodzie. Świadoma to znaczy, że przez jedną krótką wizytę nikt nie jest w stanie wytłumaczyć osobie, co się z nią zadzieje, jak zacznie daną interwencję, żeby miała czas i możliwość to przemyśleć. Dlatego takie podejście nie pasuje też do tamtego modelu.


Przychodzi pacjentka i mówi:
"odkąd pamiętam czuję się kobietą. Chcę mieć piersi, pochwę, kobiecą twarz bez owłosienia oraz kobiecy głos na zawsze. Wiem, że będę bezpłodna, ponieważ nie ma możliwości wytworzenia mi jajników i macicy."

Podchodzi pacjent i mówi:
"odkąd pamiętam czuję się mężczyzną. Nienawidzę piersi i miesiączek. Chcę wyglądać męsko, mieć zarost na twarzy i męskie rysy twarzy. Wkurza mnie mój piskliwy głosik, nie znoszę tego, wolę już nie żyć."

Czy potrzebne jest większe uświadomienie pacjenta co zadzieje się po wzięciu hormonów, które nie działają z dnia na dzień jak antybiotyki? Czy na tym forum ktokolwiek brał divigel i wie ile czasu potrzeba, aby zaczął zmieniać się wygląd? Czy miesiąc to za mało aby osoba ta zrozumiała co się dzieje?

Dobrze zauważyli w Polskim Towarzystwie Seksuologicznym - już sam fakt skierowania pacjenta na drogę legalnego brania lekarstw jest dużym zabezpieczeniem tego pacjenta, nie wspominając już o zmniejszeniu ryzyka samobójstwa.

Gadacie jak ci prawicowi populiści. Kupili to forum? Jak to czytam to czuję się jak gdyby podczas wypowiedzi Sośnierza lub Brauna.

OneLotusPetal napisał/a:
Piccola napisał/a:
Emilia napisał/a:
Jeśli chcesz zmian to idź do jednego z polecanych na tym forum i portal.transseksualizm.pl psychologów, jeśli pomyślnie przejdziesz diagnostykę to otrzymasz dostęp do HRT


Rozumiem, że w PL do samego HRT taka diagnostyka jest rekomendowana ale nie jest niezbędna? Mam na myśli dr. Libera - chyba że to wyjątek?

Liber ogólnie łamie prawo.


Cytat:
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Obrabiacie d...ę temu lekarzowi i piszecie o nim same kłamstwa. Prawa nie łamie i dużo mu zawdzięczam i dobrze wspominam tego lekarza. Wstydźcie się i jeżeli uważacie, że łamie prawo przestańcie najpierw do niego chodzić. Ciebie Petal jeszcze widziałam w ubiegłym roku u tego lekarza. Było słychać przez drzwi rozmowy o medycynie - "studencie medycyny".

Myślałam, że PiS działa na szkodę osób trans, ale to wy sami chcecie źle dla pacjentów jednego z dwóch lekarzy w Polsce, którzy nie robią problemu pacjentom.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-30, 10:05   

Jeśli wierzycie że gdziekolwiek w szanowanym Państwie ktoś da wam hormony bez diagnozy psychologa to jesteście jeszcze bardziej w***bani z rzeczywistości niz myślałam. <rotfl3>

Ja też podpisywałam zgodę na leczenie hormonalne i jej ryzyko... co w tym dziwnego?
Owszem prywatnie można wszystko Nawet na pierwszej wizycie, ale na tym koniec. Dostaniesz hormony. Ale bez opini i diagnozy nie zrobisz nic innego. Nawet w UK. Nie zmienisz danych oficjalnie, nie dostaniesz skierowania na srs...Potrzebne są dwie opinię- nie zależne od siebie. więc o co to halo?

Standard leczenie wszędzie jest taki sam. Osobiście tez bym nie dała nikomu hormonów przed sprawdzeniem czy nie ma nawalone w głowie lub nie ma żadnych innych kondycji które w połączeniu z HRT mogą zagrażać zdrowiu lub życiu ? Co w tym dziwnego? Jeeez . Zejdźcie na ziemię.

Bez diagnozy, bez badań, najlepiej za darmo... chyba ktoś ma za wysokie wymagania <rotfl3>

A to że chłopaki przytaczają prawne i medyczne podstawy - halo - medycyna jest regulowana prawnie + przysięga Hipokratesa...

Nie. Zle. Zmije syczą bo wiedzą najlepiej. Szkoda mi waszej obłudy. Naprawdę.
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-30, 11:02   

LadyKwiecista99 napisał/a:
Norwegia,Malta,Argentyna i dużo więcej można by było wymieniać, obowiązuję tam zmiana danych na życzenie bez żadnego zaświadczenia lekarskiego.
Kupiłaś juz bilet? Hasta la vista baby... Owszem dane sobie zmienisz ale nie zmienia to faktu zeby dostać hormony musisz przejść przez badania... operację... tez potrzeba jest opinia psychologia 😝
Cytat:
W ponad 17 stanach usa można nawet zmienić znacznik płci na X
błąd. Po co.. <rotfl3> nie ma czegoś takiego. Robią to żeby ułatwić sobie sprawę. Nie dlatego że to istnieje.
LadyKwiecista99 napisał/a:
W większości państw świata hormony można dostać bardzo łatwo udając się do endokrynologa, czy seksuologa, psycholog to raczej tylko polski wymysł, za granicą osoby trans kierowane są do psychologa co najwyżej na terapię.

A psychiatrzy wydają zgodę na SRS bardzo często trzeba mieć opinię od dwóch psychiatrów.

Co ty królowo wygadujesz o UK
w uk żeby zmienić znacznik płci (Certyfikat), musisz mieć 18 lub więcej lat, musisz być zdiagnozowana z dyforią płciową (dyskomfortem związanym z płcią urodzeniową)
żyć z płcią z którą się identyfikujesz przez dwa lata i mieć wolę życia w ten sposób do końca życia.
Wez mi nie mów co się robi w UK co nie. Gdzie się tego dowiedziałaś? W remizie na swojej wiosce? Nawet jak chodziłam prywatnie do specialist musiałam odbyć 3 wizyty z psychologiem. Do certyfikatu jest potrzebna opinia lekarza psychologa w dziedzinie dysforii płci. I lekarza prowadzącego. Do srs też jest potrzebna opinia psychologiczna. Ty się doucz.
Cytat:
Do uzyskania diagnozy w uk nie potrzebujesz badania siodełka tureckiego opinii psychologa z wieloma testami nie mającymi się nijak do trans, czy długotrwałych spotkań ze specjalistą jak w przypadku doktor Robachy.
owszem, badania siodełka nie jest wymagane.

Gadasz 3 po 3 w swoim wyimaginowanym świecie. Bye
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-09-30, 11:27   

Srs :

Surgery referralsHome/Appointments/Surgery referrals

Once consensus has been reached between you and two of your clinicians, they will refer you to a surgeon for chest or genital surgery. Surgery is provided by services external to the GIC. Waiting times for surgery after you have been referred by the GIC will depend on the waiting lists of individual surgical service providers. It is important to understand that two assessments for any desired surgery are required before a referral can be made by your clinicians.

GENDER RECOGNITION CERTIFICATE:

Medical reports

For the standard and alternative application routes you must send a report that includes details of any treatment you’ve had to change your sexual characteristics, for example hormone treatment or surgery.

The report must be an original copy from a qualified medical professional, for example a:

doctor registered with the General Medical Council (GMC)psychologist registered with the Health and Care Professions Council

You can ask your GP or surgeon tofill in a reportfor you if you do not have one already.

If you have not had any treatment or surgery yet, you must send a report that includes details of any planned treatment or surgery.

If you are applying by the standard route you must also send a report with details of your gender dysphoria diagnosis

[ciach]
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
Ostatnio zmieniony przez 2020-09-30, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-30, 11:43   

Z racji na ilość ad personam - zamykam wątek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12