Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie piersi wybrać
Autor Wiadomość
Ciastko
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 17
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2021-07-23, 05:48   Jakie piersi wybrać

Hej!
Nie jestem jeszcze pewna swojej tożsamości płciowej, ale jedno jest pewne. Chciałabym mieć piersi. Tylko pytanie jak dobrać? Mam usztywniany biustonosz w rozmiarze B i miseczkę A (pewnie spadnie jak schudnę bo jestem na diecie, chcę być piękna). Patrząc na to jak leży to B to ciut za mało, więc powinnam wybrać rozmiar C?
Nie mam zielonego pojecia jak go dostosować do sylwetki, a mam ograniczone fundusze na ten cel, więc wolałabym trafić z rozmiarem. Oczywiscie i tak z każdych będę się cieszyć, ale wiadomym jest że jeśli bedzie pasowac do sylwetki to radość będzie znacznie większa.
Po wypłacie kupię również jakąś tańszą perukę. Niestety nie mogę się malować ani używać damskiego zaimka przez nietolerancyjnego współlokatora w mieszkaniu. Po prostu byłyby ogromne spięcia i się boję... no cóż, z końcem września kończy mi się umowa wiec może znajdę nowe miejsce z jakąś lepszą osobą.
Z góry dziękuję za pomoc :D cieszę się, że ta społeczność istnieje. Czuję się coraz bardziej sobą i jestem bardziej szczęśliwa.
 
 
 
Xarty
użytkownik
Transmamcia She/They


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 84
Skąd: Lubin, Polska
Wysłany: 2021-07-24, 02:46   

Jeżeli zdecydujesz się na terapię hormonalną dla kobiet, piersi same urosną w ciągu max 3 lat, wtedy zobaczysz jak duże będą - jeżeli za duże lub za małe, zawsze można poprawić rozmiar.

Mimo wszystko z tego, co mi wiadomo, wg polskiego prawa zabiegi na piersi (i ogólnie operacje dla transkobiet) w Polsce można robić tylko po zmianie danych osobowych na damskie.

A jeżeli jak na razie chodzi o protezy, to popróbuj różne rozmiary i wybierz ten najwygodniejszy. W takim wypadku powinna się liczyć wygoda i swoboda aniżeli wielkość.
_________________
 
 
Ciastko
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 17
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2021-07-24, 04:04   

Dziękuję za odpowiedź.
Protezy trochę kosztują (200zł to aktualnie dla mnie sporo) i pieniądze nie pozwolą mi na popróbowanie niestety :(
Nie wiem jeszcze czy rozpocznę terapię hormonalną. Na pewno nie w ciągu najbliższego roku. Zamierzam umówić się na wizytę do psychologa trans-friendly, choć na samą myśl paraliżuje mnie strach i mam nadzieję, że nie stchórzę.
Zawsze miałam okazjonalne myśli "czy nie lepiej by było, gdybym urodziła się dziewczyną" i zawsze lubiłam damskie ciuchy jednak przez moich rodziców czułam się z tym bardzo źle, jak jakiś zbok, nienormalny człowiek.. Ale bardzo szybko od kiedy tylko się wyprowadziłam (właściwie jak tylko finanse pozwoliły na coś więcej niż jedzenie) kupiłam sobie kilka ciuchów i zaczęłam myśleć o byciu kobietą. Teraz z niecierpliwością czekam do wypłaty. Kupię perukę (mam jeszcze krótkie włosy), protezę piersi i oczywiście biustonosz do niej bo najprawdopodobniej kupię rozmiar C. Trochę żałuję, że kupiłam biustonosz w rozmiarze B bo się pomierzyłam i tak mi wyszło (mam delikatnie odznaczające się piersi, jak leżę to nawet nie tak delikatnie), ale po prostu męska klatka piersiowa sztucznie zakłamała rozmiar i pewnie to jest max AA
Ale nadal mam taki mur w głowie że coś ze mną nie tak, że jestem skrzywiona i nienormalna :(
 
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-07-24, 23:27   

Witaj na forum , Ciastko.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10