Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
LIBER LIBER LIBER
Autor Wiadomość
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-14, 13:09   

Było by to bardzo smutne i pogorszyło by sytuację osób trans w Polsce. Z tego co kojarzę nie przyjmuje na NFZ, więc trochę trudniej będzie rządowi z robieniem mu problemów.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-14, 14:08   

Pierwszy wariant: Sprawa musiałaby najpierw trafić do prokuratury i musiałby mieć odebrane prawo wykonywania zawodu. To na pewno nie stanie się w jeden dzień, jeśli w ogóle. Ogólnie musiałby się trafić jakiś pokrzywdzony pacjent, który by go pozwał albo zgłosił do Izby Lekarskiej, bo takie sytuacje raczej nie są ścigane z urzędu. Drugi wariant: Chyba że sprawy poszłyby tak daleko, że ludzie odpowiedzialni za rozprowadzanie leków od Libera trafiliby do sądu i udowodniono by, że Liber faktycznie przepisywał nielegalne dawki --> wtedy oberwałby rykoszetem, ale IMHO właśnie za dawki, a nie leczenie bez diagnozy. Moim zdaniem nie poskutkowałoby to trwałym odebraniem prawa wykonywania zawodu, co najwyżej czasowym, ewentualnie upomnieniem.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-08-14, 14:15   

Proponuję by wszytkie pacjentki zrobiły protest i [ciach]
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
Ostatnio zmieniony przez 2020-08-14, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-14, 15:10   

To już by musiał się tłumaczyć przed sądem/Izbą, jak stawiał te diagnozy i na podstawie jakich badań. Prawo niestety nie stoi po jego stronie, niedawno przepchnęli karę więzienia za błąd medyczny.
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-08-14, 23:47   

Czy jakaś bardziej zorientowana w temacie osoba mogłaby powiedzieć co zrobił Liber? Stało się ostatnio coś konkretnego, czy chodzi o to jakiś całokształt tego co on robi? Przynajmniej wg. innego wątku dot. jego osoby na tym forum?
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-14, 23:49   

Jakie to najnowsze standardy mówią, by nie badać pacjenta? 🤔 Uprzedzę: zebranie wywiadu przez Libera i nieskierowanie pacjenta na konsultację do specjalisty zdrowia psychicznego nie jest wystarczające, jeśli doprowadza do pomyłki i tego, że pacjent okazuje się jednak nie być trans i pozywa Libera do sądu. W Polsce nie stosujemy modelu "informed consent", lekarz ponosi odpowiedzialność za swoje błędy. To lekarz musi w razie czego udowodnić, że zrobił wszystko, co w jego mocy, by dobrze poprowadzić pacjenta. Prawda jest taka, że jeśli ktos pozwie Libera o przepisanie hrt bez badań, to będzie on w czarnej d*pie, bo za nic nie wybroni się z tego, że daje hormony na pierwszej wizycie bez choćby rozmowy z psychiatrą.

światełkoPEACE napisał/a:
Czy jakaś bardziej zorientowana w temacie osoba mogłaby powiedzieć co zrobił Liber? Stało się ostatnio coś konkretnego, czy chodzi o to jakiś całokształt tego co on robi?

Przepisywał w sposób nieuzasadniony tak duże dawki leków, że jego pacjenci bez problemu mogli je nielegalnie odsprzedawać i mieć pewność, że znowu zaraz im wypisze kolejne leki bez pytań, czemu tak szybko skończyły się poprzednie.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-08-18, 07:00   

weźcie mnie nie straszcie. sama biorę wysokie dawki. bo MUSZĘ, bo taki mam organizm. na niskich dawkach byłabym łysym facetem. więc co to znaczy w ogóle "za duże dawki", to pojęcie względne. każdy organizm jest inny. jak można udowodnić za duże dawki? skoro na normalnych dawkach mialam dht w normie mieskiej, to chyba nie byly dla mnie normalne dawki w takim razie. zaś inna osoba weźmie 1/4 tego, co ja, i będzie szczęśliwa.

no i co jak liber odejdzie? co z moją opinią seksuologiczną? jak wybiorę się do innego lekarza, to będę traktowana jako "zaczynająca od 0"? czy będę mogła jakoś odzyskać dokumentację medyczną od niego? bo przez was się boję teraz :X
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 10:00   

Zawsze masz prawo poprosić o kopię całej dokumentacji medycznej i masz prawo od ręki ją dostać (za opłatą kilka zł). Z tym że Liber lubi nie stosować się do prawa, więc kto wie, czy nie odmówi.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 11:56   

OneLotusPetal napisał/a:
Zawsze masz prawo poprosić o kopię całej dokumentacji medycznej i masz prawo od ręki ją dostać (za opłatą kilka zł). Z tym że Liber lubi nie stosować się do prawa, więc kto wie, czy nie odmówi.


Wogole po co lekarzom dajecie oryginalne dokumenty? Do wgladu i dawac kopie. Tak robie u Libera - wogole nie protestowal.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 12:30   

LadyKwiecista99 napisał/a:
w żadnym światowym standardzie dotyczącym leczenia osób trans nie ma nic o konsultacji z psychiatrą, konsultacje z psychiatrą to się robi co najwyżej przed srsem

Wytyczne WPATH mówią o konieczności konsultacji ze specjalistą zdrowia psychicznego, którym Liber nie jest. Więcej o tym rozpisałem się w temacie "Detranzycja, smutne ale prawdziwe".
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 14:11   

OneLotusPetal napisał/a:
LadyKwiecista99 napisał/a:
w żadnym światowym standardzie dotyczącym leczenia osób trans nie ma nic o konsultacji z psychiatrą, konsultacje z psychiatrą to się robi co najwyżej przed srsem

Wytyczne WPATH mówią o konieczności konsultacji ze specjalistą zdrowia psychicznego, którym Liber nie jest. Więcej o tym rozpisałem się w temacie "Detranzycja, smutne ale prawdziwe".


Rozmawialismy o tym. I mimo szczerych wysilkow nie udalo mi sie seksuologa wcisnac po miedzy psychiatre i psychologa. Jednak trzeba uczciwie dodac ze Liber wysyla po diagnozy do specjalistow.
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-08-18, 15:41   

LadyKwiecista99 napisał/a:

Nikt liberowi nic nie zrobi, ale weź na wszelki wypadek zaświadczenie od niego i będziesz dostawała hrt od większości rodzinnych lekarzy i enokrynologów w całym kraju


powiedz co masz na swoim zaświadczeniu, słowo w słowo, bo ja też mam zaświadczenie od niego, ale lekarze mi robią problem.
napisał mi "leczony z powodu ZDPF"
i lekarze robią mi problemy i nie chcą przepisywać hrt, mimo tego świstka i ksera recept.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 16:07   

Ja mam napisany świstek "leczona z powodu ZWDPF-K", pod spodem "hormonoterapia" i nigdy nie miałem problemu.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 16:26   

Lol przecież mówiliśmy o standardach. Powiedziałaś, że wytyczne nie mówią o potrzebie konsultacji z psychiatrą/psychologiem, chciałem to sprostować.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 16:31   

To napisz, które dokładnie miałaś na myśli.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 17:25   

OneLotusPetal napisał/a:
Lol przecież mówiliśmy o standardach. Powiedziałaś, że wytyczne nie mówią o potrzebie konsultacji z psychiatrą/psychologiem, chciałem to sprostować.


Jestem dorosla i potrafie sie z kims nie zgadzac a pozniej przyznac do bledu. To wada?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11