Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przywitanie i moja tragicznie komiczna sytuacja
Autor Wiadomość
Viola
użytkownik
Viola

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Wysłany: 2020-07-29, 22:20   Przywitanie i moja tragicznie komiczna sytuacja

Siemka!
Jestem tu bo sobie nie radzę ze swoją związkową sytuacją i będę sie tu żalić.
Mój chłopak jest trans ale ja kocham JĄ
Chciałabym mówić do NIEJ i używać jej PRAWDZIWEGO imienia
Kiedy zacznie tranzycje za[...] sie

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-07-29, 22:28   

Cześć, Viola.
Viola napisał/a:
Mój chłopak jest trans ale ja kocham JĄ

To w końcu chłopak czy dziewczyna? Z tego, co napisałaś trudno się zorientować.
_________________
 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-29, 22:30   

Witaj Violo, masz nick jak protagonistka jednej z moich ulubionych gier pikselkowych (The Witch's House).

Tranzycja to jest coś, na co nic nie możemy poradzić... Nawet transi długo walczą ze sobą, analizując, czy na pewno nie dadzą rady bez hormonoterapii, a i tak ostatecznie na niej kończą. Nie da się zapanować nad tym, co mówi ci w tej sprawie serce

Jak twój chłopak zacznie się zmieniać zewnętrznie, będziesz musiała podjąć decyzję, co dalej... Pamiętaj, że nikt nie odbierze ci tej osoby. Nawet na hormonach to dalej będzie w środku ta sama osoba, tylko w innym opakowaniu. Pytanie, na ile jesteś w stanie przyjąć i zaakceptować to nowe opakowanie. Na to odpowiedź znasz już tylko ty.
Ostatnio zmieniony przez OneLotusPetal 2020-07-29, 23:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Viola
użytkownik
Viola

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Wysłany: 2020-07-29, 23:05   

To trans k/m
Chciałabym żeby to "minęło"
Chciałabym byc z "osobą która nie istnieje"
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-29, 23:05   

Witamy!

Dobrze trafiłaś. Znajdziesz tutaj sporo fajnych ludków którzy też dużo przeszli i napewno każdy wyslucha i da dobrą radę.

Miłośc to potężna siła, oby wam się udało.

Przed tranzycją czy po ta osoba jestem nadal taka sama. Jeśli już padła decyzja o tranzycje to uczucie nigdy nie odejdzie. Rozumiem że jest to ciężkie dla Ciebie. Każdy z otoczeniem trans przechodzi przez okres żałoby nad osoba która kiedyś była... to naturalna reakcja. Jesteś zła bo po części twoja dziewczyna odejdzie.

Dużo cierpliwości i wyrozumiałość. Będzie lepiej z czasem.

Pozdrawiam
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-30, 21:19   

Cześć,

Viola napisał/a:
To trans k/m
Chciałabym żeby to "minęło"
Chciałabym byc z "osobą która nie istnieje"

no to masz ciężką sytuację, współczuję :( ale jednak musisz... nie napiszę "zrozumieć", nawet nie napiszę "zaakceptować" ale po prostu musisz przyjąć do wiadomości, że faktycznie chciałabyś być z kimś, kto nie istnieje, że nie masz dziewczyny i to nigdy nie będzie dziewczyna... i uwierz mi, im szybciej będzie sobą tym lepiej dla wszystkich.

Viola napisał/a:
i używać jej PRAWDZIWEGO imienia

To nie jest prawdziwe imię...

Cytat:
Kiedy zacznie tranzycje za[...] sie

Może też powinnaś skorzystać z porady psychologa? Na pewno nie uzależniaj swojego życia od kogokolwiek innego...
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2020-08-01, 01:22   

Wendigo napisał już to, co sama chciałabym napisać.

Przykra sytuacja, ale jeżeli druga strona nie jest bi, to tranzycja parntera/ki oznacza koniec relacji romantycznej :/
_________________
Freja Draco
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-02, 15:56   

Orientacja romantyczna to określenie, w jakiej płci się potrafisz zakochać i rozwinąć do niej uczucia.
Orientacja seksualna według tej hipotezy odnosi się tylko do pociągu fizycznego.
Ci, którzy popierają tę hipotezę, twierdzą, że ta sama osoba może mieć różną orientację seksualną i romantyczną (np. są "heteroseksualni biromantyczni").

Ja nie do końca uważam, by była to prawda. Seksualność tak nie działa, jej elementy nie są od siebie niezależne.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2020-08-03, 19:23   

Piccola napisał/a:
Vivian napisał/a:

Ale też orientacja romantyczna jest czymś innym niż orientacja seksualna


Proszę o rozwinięcie, pierwszy raz spotykam się z terminem orientacja romantyczna i brzmi to bardzo ciekawie.


No np. ja tak mam. Zasadniczo jestem biseksualna i podejrzewam, że z facetem to by mogło być nawet jakoś łatwiejsze, ale zakochiwałam się tylko w kobietach.

A czytałam o osobach, a nawet miałam kiedyś okazję pogadać z takim chłopakiem, u których te dwie orientacje są zupełnie rozjechane.
_________________
Freja Draco
 
 
Carbon
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 14
Wysłany: 2020-08-12, 13:03   

Doskonale Cię rozumiem. Byłam partnerką osoby trans k/m i tak jak Ty musiałam przejść "żałobę"- ale właściwie nie po samej osobie, a o oczekiwaniach, sentymencie, wspomnieniach. W moich oczach to był piękny czas a tranzycja mocno zmieniła bieg wydarzeń. Zaczęło się coś nowego, nie do końca zrozumiałego. Z jednej strony chciałam wesprzeć mojego człowieka a z drugiej tęskniłam za tym, co było wcześniej. Nagle ta osoba stała się kimś (załóżmy, że "nagle" - bo tak naprawdę była nim wcześniej a to ja byłam troszkę ślepa, a zakochanie też zrobiło swoje). Na jakimś poziomie bardzo dobrze Cię rozumiem i jeśli chcesz pogadać o tym to pisz - ja tam byłam, ja to przeszłam. Byliśmy jeszcze długo, w końcu się rozeszliśmy ale w środku mocno mu kibicuje i chyba już zawsze coś będę czuć, chociaż z romantyczną miłością nie ma to już nic wspólnego, no właśnie - raczej sentyment.

Nie mówi się o tym za dużo, ale partnerki/partnerzy mają trochę przechlapane - im też się świat wywraca do góry nogami. Poznają osobę z biologiczną płcią i dowiadują się, zwykle po czasie (bo o takich teraz piszę, inaczej jest z związkami, gdzie wszystko jest jasne). że ukochany/ukochana pragnie korekty płci. Trzeba poszuka w sobie zrozumienie, akceptację, zweryfikować swoje uczucia. Racja, że to ciągle ta sama osoba, ale to nie jest zmiana na poziomie ... no nie wiem, zmiany koloru włosów. To coś, co wpływa na nas społecznie, emocjonalnie i w pewien sposób zmienia nasz świat wartości (ja wcześniej wiedziałam, czym jest transseksualizm bo znałam już taką osobę, szalenie przystojnego kolegę mojej siostry, widziałam jego zdjęcia jak był małolatą a jak przychodził do nas do domu gdy był starszy i było to dla mnie zupełnie naturalne, że tak może być). A jednak, gdy bliska, bardzo bliska osoba mówi, że jest transseksualna to jest szok.
I wsparcie. I balans między wsparciem a zachowaniem też siebie (ja chyba poległam właśnie na tym - tak bardzo chciałam wesprzeć, żeby zagłuszyć tą żałobę, żeby samą siebie przekonać, że moja miłość jest silniejsza niż to wszystko, co wtedy naturalnie czułam - a może nie potrzebnie, może właśnie posiedzenie z samą sobą i zagłębienie się w siebie, swoje odczucia, rozmowa z kimś, kto wydobędzie to wszystko ze mnie i pozwoli mi poukładać sobie wszystko w głowie sprawiłaby, że po latach nie przypominała sobie różnych rzeczy i nie katowała się poczuciem winy, bo wtedy mogłam zrobić tak, a wtedy inaczej. Dlatego taką rozmowę z psychologiem (ale nie takim z łapanki...) polecam z całego serca.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9