Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana prawna w UK (offtop)
Autor Wiadomość
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2020-07-15, 20:48   

Dadza Ci brytyjski paszport bez obywatelstwa tego kraju? A jesli juz masz obywatelstwo to po co te starania o settled status? No sorry, ale zupelnie nie rozumiem. Czy o czyms nie wiem? Czy moze jak pokazalas ten filmik to zrobilo im sie Ciebie zal i bez niczego przyznali Ci obywatelstwo. Nawet bez tego tysiaca funtow, ktore trzeba za nie zaplacic.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-15, 21:08   

Aby zrobic obywatelsto musisz miec najpierw settled status. Imiona i w jednym i drugim musza sie pokrywac z imionami w biometrycznym dokumencie kraju macierzystego. Czyli musialbym zakladac sprawe w PL. Jednakze jezeli wykazesz dyskryminacje w kraju macierzystym mozliwe jest warunkowe odstepstwo od tej zasady.Funtow 1330 trzeba nadal placic, ale bede miec imie i plec w UK dokumentach inne niz w PL. reasumujac daze do zalegalizowania dwoch paszportow z dwoma roznymi danymi legalnie.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-15, 21:25   

Posiadanie przez jedna osobę paszportów z innymi imionami i płcią jest samo w sobie legalne??? :O
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-15, 21:40   

W UK jest jesli jestes osoba trans a twoj kraj macierzysty stwarza ci trudnosci. Specjalny wyjatek dla osob trans. Trzeba pochwalic. Mozna sobie to sprawdzic na stronach Home Office i w moim przypadku na razie dziala.
Ostatnio zmieniony przez JuicyLucy 2020-07-15, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-07-15, 21:41   

OneLotusPetal napisał/a:
Posiadanie przez jedna osobę paszportów z innymi imionami i płcią jest samo w sobie legalne??? :O
No właśnie chyba nie jest. Pytanie czy wystarczy wykazać dyskryminację wobec osób trans czy trzeba udowodnić ją wobec osoby wnioskującej.
_________________
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-15, 21:44   

Sprawdz ; ja to wykorzystalam - w polskim prawie nie mozesz zmienic imienia na plci przeciwnej bez uprzedniej zmiany plci.

"Transgender people who hold non-British passports and identity cards in their former name and gender will normally be expected to align with their other passports or identity cards to reflect their acquired name and gender, so that they are using one name for all purposes, unless they are from a country that does not recognise their acquired gender and are unable to obtain a foreign passport in their new details."

https://www.gov.uk/govern...change-of-names
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2020-07-15, 23:24   

Przeciez nie mozesz miec paszportu brytyjskiego bez wczesniejszego uzyskania brytyjskiego obywatelstwa. To co zacytowalas odnosi sie moim zdaniem do sytuacji, gdybys miala jednoczesnie obywatelstwo polskie i brytyjskie - wtedy przesladowanie Cie z powodu bycia trans w kraju maciezystym uprawnialo by Cie do wyrobienia brytyjskiego paszportu na nowe dane (inne niz w paszporcie polskim) i co za tym idzie posiadania 2 paszportow z roznymi danymi. Obawiam sie jednak, ze to tez nie byloby takie proste, bo ten przepis stosuje sie jedynie dla obywateli krajow, w ktorych osoby transseksualne nie moga zmienic prawnie plci. W Polsce dokonuje sie zmiany plci prawnej (czyli Polska prawnie uznaje ta 'nabyta' (acquired) plec), wiec nie widze zadnego powodu, dla ktorego wladze brytyjskie mialyby Ci wpisywac do tego brytyjskiego paszportu (oczywiscie po uzyskaniu wczesniej obywatelstwa) dane niezgodne z tymi, ktore masz w paszporcie polskim. To tak nie dziala ze pokazesz urzednikowi film, a on na tej podstawie orzeknie czy kraj respektuje prawo do zmiany plci prawnej. W tym celu sa stworzone cale listy krajow, ktorym obywatelom przysluguje szczegolne traktowanie. W tym przypadku lista taka bedzie oparta o analize stanu prawnego panstw. zostalo to przestudiowane dokladnie przez brytyjskich prawnikow, moga oni jedynie probowac uaktualnic taka liste zaniepokojeni naplywajacymi doniesieniami (jak na przyklad Twoim filmem) W tym przypadku jednak nie beda mieli niczego do uaktualniania - sytuacja prawna w Polsce pod tym wzgledem sie nie zmienila, sady w Polsce nadal dokonuja zmiany plci prawnej - nie ma wiec podstaw do dopisania Polski do takiej listy.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-16, 13:33   

No jak na razie moje dzialnie poskutkowalo ale nie odbylo sie bez wstawienictwa poslaknki z LibDem Leyla Moran. Jestes w bledzie, bo przepis nie dotyczy zmiany plci ale zmiany imienia. Oni wiedza, ze mozez zmienic plec w PL ale dowiedzili sie tez, ze nie mozesz zmienic iminia z meskiego na zenski bez uprzedniej zmiany plci. I to jest wlasnie kluczowe. Co do paszportu to musze jeszcze odczekac 10 miesiecy. Wtedy tez dowiemy sie czy moja teza jest prawdziwa. Tak czy owak settled status zalatwilam na imiona inne niz w polskim paszoporcie, dzieki kluzuli o osobach trans.
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2020-07-16, 22:18   

Ok,czyli uzyskujesz obywatelstwo, w brytyskim paszporcie dostajesz wybrane przez Ciebie imie i plec jesli postarasz sie o Gender Recognition Certificate. Zastanawiam sie czy wtedy nie bylo by jakiejs drogi do uznania przez wladze polskie Twojej nowej plci ktora uzyskalas w UK. Wydaje mi sie ze posiadanie polskiego paszportu na meskie dane wcale nie bedzie takie fajne, szczegolnie jesli w raz z uplywem czasu bedziesz prezentowac sie coraz bardziej kobieco.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-17, 20:03   

Ej, ale wiecie, że obecnie nie ma procedowanych żadnych projektów uniemożliwiających zmianę płci metrykalnej? Ponieważ w Polsce wszystko opiera się na orzecznictwie sądów, to też ciężko sobie wyobrazić akt prawny, który eliminuje dotychczasową praktykę.

A zakaz przekraczania granic też naruszałby unijną swobodę przepływu osób.

TF uzyskała w 2016 roku precedensowe orzeczenie, które potwierdza możliwość przeniesienia na polski porządek prawny zagranicznego wyroku/decyzji administracyjnej (np. Gender Recognition Certificate) o zmianie płci (nie IMIENIA) bez procedury pozywania rodziców. W UK trzeba mieć obywatelstwo, żeby uzyskać GRC, ale jestem w trakcie badania, czy polskie sądy uznają decyzję z Danii (gdzie nie trzeba mieć obywatelstwa, tylko stały pobyt).
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-07-17, 22:12   

Nie trzeba mieć obywatelstwa żeby uzyskać GRC.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-18, 00:49   

A nie wiem czy obywtelstwo jest konieczne do GRC, ale chyba mniej niz 5000 trnansek to zrobilo w UK. Mam nadzieje, ze EU nie odpusci Pisowcom w negocjacjach i ich porzadnie przeczolga, vide, lgbt zones i zielony lad oraz praworzadnosc.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-18, 01:00   

UE nic nie zrobiła w sprawie Węgier ani tym bardziej w sprawie LGBT free zones, więc...
Potrafią jedynie pisać pisma i oświadczenia "potępiające", ale nic poza tym.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-07-18, 01:34   

Ja złożyłam wniosek o GRC bez obywatelstwa. Znam to wszystko z autopsji.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2020-07-18, 16:49   

Przeczytalem caly document i nigdzie nie znalazlem w nim nic o tym, ze warunkiem otrzymania GRC jest brytyjskie obywatelstwo. https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/786910/t455-eng.pdf

Wiem na 100% ze GRC jest przyznawany osobom bez obywatelstwa, ktore skladaja podanie przez tkz: 'oversees route' czyli wtedy gdy ich plec zostala uznana przez ich wlasne panstwo. Sa w UK urzedy, ktore nie honoruja samego wyroku polskiego sadu i zadaja otrzymania brytyjskiego aktu prawnego uznania plci czyli GRC. Z taka sytuacje spotkalem sie osobiscie. Nnie dotyczylo to mnie, ale znajomego, ktory musial wszystko zalatwiac na miejscu, w UK aby brytyjski urzad skarbowy zmienil mu plec w dokumentacji (imie zmienili mu po okazaniu nowych dokumentow, ale oznaczenia plci w ogole nie chcieli zmienic pomimo tego, ze mial przeltumaczony wyrok polskiego sadu+inne takze przetlumaczone dokumenty)
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-07-18, 18:40   

Właśnie taka jest zasada zmiany markera płci w HMRC. Wszystkie inne dane i w tym płeć w innych miejscach można zmienić bez GRC mając już chociażby deed poll albo statutory declaration. Tak szczerze mówiąc GRC nie jest czymś co wiele zmienia i też dlatego większość go nie ma. W następnym tygodniu usłyszymy więcej o reformie gender recognition act i tu mają być podobno zmiany na gorsze.

PS. Standardową metodą też ktoś może aplikować jeśli spełnił warunki i nie ma obywatelstwa.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-07-18, 18:44   

A jak wygląda sytuacja osoby która przyjeżdża do UK pierwszy raz już po zmianie danych i z nowymi dokumentami (rozważam taką opcję na teraz) - czy są konieczne jakieś kombinacje czy płeć będzie urzędowo uznana od razu?
_________________
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-07-18, 18:47   

Od tego zacznijmy, że oni nie będą mieć nawet świadomości o twojej byłej tożsamości także...

Wszystkie zmiany dotyczą osób, które żyły i pracowały w UK przed zmianą danych w Polsce.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2020-07-18, 20:31   

Dokladnie. Jak przyjechalem na nowych dokumentach to nikt mnie o nic pytal, bo nikt nie ma pojecia ze akurat zmienilem sobie plec. Jest jeden wyjatek - jak ubiegasz sie o settled status to jest pytanie o to jakich imion uzywalo sie w przeszlosci. Wtedy masz jednak wybor powiedziec prawde lub nie. Odkrycia u zrodel nie dokonaja, jednak jak mieszkasz dluzej w kraju to rozne sytuacje moga sie przytrafic i w zaleznosci od anatomii cos moze wyjsc na jaw lub nie.
Ostatnio zmieniony przez southener 2020-07-18, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-18, 20:32   

Tylko sie spiesz przed koncem roku. Po tym juz nie bedzie mozna. To czym predzej sie zjawisz w UK tym lepiej, aczkolwiek ekonomicznie jest zle. Londyn jeszcze Ok, ale na polnoc od Birmingham jest padaka. Po nowym roku mozemy sie spodziewac 12 pc bezrobocia. Z praca zle, no chyba ze jestes ML albo IT. Ale uciekajcie bo pogromy prawdopodobnie rusza po nowym roku https://natemat.pl/280171,ataki-na-lgbt-janusz-korwin-mikke-zapowiada-pogromy-homoseksualistow

a tu przedsmaczek https://www.youtube.com/watch?v=7DrxFhxOEc4
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-07-18, 20:46   

JuicyLucy, southener, Fallen_Angel, dzięki. Tak, IT więc pewnie coś by się znalazło ale teraz to już niczego nie można być pewnym.
_________________
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-07-18, 20:49   

JuicyLucy, przykład choćby z dzisiaj
https://oko.press/minister-pracy-u-rydzyka-wypowiemy-konwencje-przeciw-przemocy-wobec-kobiet-na-modle-ordo-iuris/

https://wiadomosci.wp.pl/konwencja-stambulska-na-celowniku-pis-6533436410710784a
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-18, 21:53   

Ja tylko chcę w ramach wujek-dobra-rada dodać, że na pewno nie warto pchać się od razu na Londyn. Do życia nie jest doskonałym miastem, chyba że ma się naprawdę mega dobrze płatną pracę (rzędu kilka tysięcy funtów miesięcznie). Londyn jest drogi pod właściwie każdym względem, mieszkanie drogie, komunikacja miejska mega droga, ceny w sklepach czy miejscach typu puby tragiczne. Co ratuje to miasto, to brak nudy + wiele atrakcji jest za darmo albo tanio, ale to już bardziej pod kątem turystyki, a nie życia na stałe.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-18, 21:56   

Ja mieszkam w Londynie, ale brexit i covid wlasciwie zabily to miasto. Ale brat mieszka w Szkocji i tam jest fajnie.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-07-18, 22:01   

Też mieszkam w Londynie i nie narzekam. Komunikacja publiczna akurat nie jest droga, tym bardziej poza Londynem autobusy jak i pociągi są droższe.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-18, 22:31   

Ja kocham Londyn ale to nie to co przed brexitem i kropka.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-18, 22:58   

Zazdraszczam. :-) W Polsce jest w porządku, ale ciut nudno.

Nawet IT pada przez covida, niestety. Miejmy nadzieję, że to się skończy jak najszybciej.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-18, 23:19   

Offtop, ale mój ojciec zawodowo zajmuje się sprzedażą hurtową alkoholu (na terenie całej Polski). Covid przyniósł firmie mega zyski :roll: Polacy wiedzą, w co inwestować w trakcie epidemii.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-19, 01:35   

Nie nie skonczy sie. To bedzie sie ciaglo az bedzie szczepionka, tylko ze covid podobny do HIV to raczej powatpiewam w szybki sukces.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-07-19, 08:01   

Samo z siebie minie za kilka lat, ale minie. Prosta matematyka. Zakładając, że oczywiście nie wygaśnie wcześniej.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-19, 12:03   

Pogubilam sie w waszych watkach :mrgreen: :lol:

Chcialam tylko dodac ze wedlug prawa europejskiego jesli chcesz zmienic dane , pesel i plec metrykalna na podstawie Gender Recognition Certificate Polska musi to zaakceptowac. Nie bede sie klocial i spierac lub niczego udowadniac. Mam to potwierdzone przez prawnikow w PL, urzad w Szczecinie oraz jest to wyraznie udoikumentowna pod :

https://mermaidsuk.org.uk/wp-content/uploads/2019/12/gender-recognition-guide.pdf


Odnosnie funkcjonowania na zasadzie 2 dokumentow z innymi imionami - Owszem do tej pory ja tak funkcjonowalam i nie mialam zadnych problemow. Moj paszport jest nadal jako Pan. M a wszystkie dokumenty w UK ( prawo jazdy, podatki, kontrakty, umowy, banki, karty kredytowe, skladki ubezpiewczeniowe, dyplomy, cala medyczna korespondencja) jest na Pania Kamile. Bez probblemu, bez marszczenia czola pokazywalam deed pool i stary paszport i moglam to wszystko zalatwic. Wiec mozna... nie szalejemy na ten temat i dyskusje co mozna a czego nie powinny wychodzic od osob ktore przez to przeszly tuta w UK. A niedowiarkow zaprszam na Priv :P

Aktualnie robie GRC - najpozniej pod koniec wrzesnia polece do PL i zalatwie wszystko na tej podstawie.

Jak wspomniala JucyLucy - Brexi - lepiej tzreba zadziewac kiece i zalatwic wszystko teraz.

Buziaczki mysie ptysie. Po co tyle agro! Pa
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2020-07-19, 12:23   

Ale my tu nie dyskutujemy o tym czy mozna miec polski paszport i brytyjskie prawo jazdy, NIN i inne dokumenty, ktore wymienilas. To jest zupelnie oczywiste. Zastanawiamy sie czy wladze brytyjskie wydadza paszport na nowe dane w sytuacji, gdy sie posiada polski paszport na stare dane. Masz moze jakies informacje na ten temat?
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-19, 12:41   

southener napisał/a:
Ale my tu nie dyskutujemy o tym czy mozna miec polski paszport i brytyjskie prawo jazdy, NIN i inne dokumenty, ktore wymienilas. To jest zupelnie oczywiste. Zastanawiamy sie czy wladze brytyjskie wydadza paszport na nowe dane w sytuacji, gdy sie posiada polski paszport na stare dane. Masz moze jakies informacje na ten temat?


Wydadza jesli zrobisz GRC. Process wygladal by w ten sposb :

* uzyskac Gender Recognition Certificate

* wystapic o obywatelstwo na nowych danych ( domyslam sie ze cala dokumentacja potwierdzajaca ze tutaj mieszkasz itd jest na nowych danych? ) W momencie uzyskanie obywatelstwa przedstawiasz GRC i po sprawie.

Chcialam tez isc tym torem i zrobilam wywiad ( rozmawialam z Pania z Home Office ) ale niestety ze wzgledu na to ze nadal mam nieruchomosc / spadek w PL zmiana obywatelstwa nie wchodzi w gre. Poza tym zmienilam zdanie przez Brexit.

Jesli chodzi o rozatrywanie wnisokow o obywatelstwo ze wzgledu na obecna sytulacje polityczna i opresje ludzi LGBT w Polsce mysle ze wszelskie wnioski bylyby rozatrywane przychylnie.

Powodzenia!
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-19, 16:47   

Obywtelstwo dostaniesz ale paszportu ci nie wydadza (imiona w pazportach musza sie zgadzac), chyab ze jestes trans i wykarzesz, ze macierzysty kraj jest beee. Ja jednak nie bede robic GRC, tylko chce uzyskac UK paszport na inne imie niz w polskim. Oczywiscie to jest uncharted territory to nie wiadome.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-07-19, 16:58   

Dlaczego nie chcesz zmienić też danych w polskim paszporcie? Nie rozumiem twojego podejścia.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-19, 17:12   

Dlatego, ze procedura w PL jest durna i chce zobaczyc co sie wtedy stanie. Chece widziec piane na ich gadaczkach. No i niby jak to mam zalatwic w tym PL sadzie jak moi rodzice nie maja zamiaru wstawic sie PL sadzie albo w jakikolwiek sposob uczestniczyc w tym idiotycznym procederze. Moje imie to moje imie, tak samo jak moje cialo i moge sobie robic z tymi co chce. Jestem transumanistka i takie mam poglady.
 
 
QueenK
moderator
Królewska Wysokość


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 447
Posty: 1064
Skąd: Zamek książąt Pomorskich
Wysłany: 2020-07-19, 17:21   

JuicyLucy napisał/a:
Dlatego, ze procedura w PL jest durna i chce zobaczyc co sie wtedy stanie. Chece widziec piane na ich gadaczkach. No i niby jak to mam zalatwic w tym PL sadzie jak moi rodzice nie maja zamiaru wstawic sie PL sadzie albo w jakikolwiek sposob uczestniczyc w tym idiotycznym procederze. Moje imie to moje imie, tak samo jak moje cialo i moge sobie robic z tymi co chce. Jestem transumanistka i takie mam poglady.


Jest tez inna droga :) Wystarczy GRC - Oto co pisze moj prawnik "Odpowiedź na Pani pytanie zależy od tego czy będzie Pani przechodziła procedurę w UK czy w Polsce. W skrócie napiszę, że jeśli w UK to po uzyskaniu orzeczenia Gender Recognition Panel, będzie Pani zmuszona je przetłumaczyć przysięgle i wystąpić do kierownika urzędu stanu cywilnego gdzie sporządzono Pani akt urodzenia o wpisanie wzmianki w Pani akcie urodzenia, wydanie nowego PESELU, zmianę imienia i nazwiska. Gdy to wszystko się wydarzy, będzie Pani mogła wystąpić o nowy paszport"

Dzieki temu nie bedzie Ci potrzebna spawa ani rodzice. Przy okazji nie wydajesz też 2k żeby uzyskać obywatelstwo. Na dodate warto mieć europejski paszport, nawet ten z polszy 😉
_________________
☆《《Her Royal Highness Queen K》》☆

I am a diamond cluster hustler!
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-19, 17:28   

No ale ja sie nie zrzekam PL i bede miec dwa.Sprobuje. Jak sie uda to sie uda (byle nie duda)
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2020-07-19, 17:31   

W Polsce i tak będziesz musiała używać polskiego paszportu. Co najwyżej sobie problemów narobisz w ten sposób.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-07-19, 17:37   

Wracajac do polityki, to jestem w grupie co przygotowuje szereg dzialan przeciwko pisowskiemu rezimowi. Za jakis czas beda bardzo mnie nie lubiec, to wiec musze sie zabezpieczyc.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-07-20, 00:04   

JuicyLucy napisał/a:
No i niby jak to mam zalatwic w tym PL sadzie jak moi rodzice nie maja zamiaru wstawic sie PL sadzie albo w jakikolwiek sposob uczestniczyc w tym idiotycznym procederze.

Jak nie przyjdą to nie przyjdą, nie są konieczni na rozprawach. Tzn. teoretycznie są ale jak się nie stawią, to nie i finito, przecież ich nikt tam siłą nie zaciągnie. Proces i tak by się odbył z pominięciem ich zeznań po prostu.
_________________
 
 
Nyaa
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-04, 00:47   

JuicyLucy napisał/a:
jak to mam zalatwic w tym PL sadzie jak moi rodzice nie maja zamiaru wstawic sie PL sadzie albo w jakikolwiek sposob uczestniczyc w tym idiotycznym procederze


Jeśli pozwani nie stawiają się na rozprawach, to z tego co pamiętam za trzecim razem rozprawa odbywa się pod ich nieobecność. Sprowadzi się to do zmarnowania czasu i tego, że nie będą w stanie wyrazić sprzeciwu. Ja bym sugerowała poinformować ich o karach które mogą dostać za nie stawienie się i o możliwości złożenia prośby o rozprawę pod nieobecność oskarżonych.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2020-09-06, 14:26   

Ja juz zrobilam settled na nowe imie bez zmiany danych w PL dokumentach. Poki Co juz mnie nie interesuje zmiana imienia w PL dokumentach. O passport UK moge juz aplikowac bez zmiany imienia w Polski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11