Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
hej
Autor Wiadomość
devilwhisper
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 6
Wysłany: 2020-06-19, 13:03   hej

Hej, na imię mam Nina i jestem 16-letnią trans dziewczyną, prawdopodobnie niebinarną. Jestem tu głównie dlatego, że chcę trochę porozmawiać z polską społecznością trans, ponieważ na zagranicznych forach nie zawszę mogę pisać o problemach związanych z byciem trans w Polsce, więc szukam tu głównie większego zrozumienia.

Dodaj do użytkowników. /Freja
 
 
światełkoPEACE
użytkownik


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 47
Posty: 365
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-19, 14:41   Hejka <3

Witaj :)
Ciekawe imię!
Mam nadzieję, że znajdziesz tu czego szukasz :)
_________________
Dość przemocy, żyjmy w pokoju <3
PEACE & LOVE
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-06-19, 16:21   

Cześć.
Napisz skąd i na jakim etapie jesteś.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-19, 19:15   

Witaj na forum. Owocnego pobytu :)
 
 
devilwhisper
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 6
Wysłany: 2020-06-19, 19:31   

Melk4, od 6 mcy biorę hormony, chociaż nikt jeszcze nie wie, że jestem trans, i jestem z Warmińsko-Mazurskiego.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2020-06-19, 22:25   

Hej, hej :)
_________________
Freja Draco
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-06-19, 23:44   

Witaj.
devilwhisper napisał/a:
Melk4, od 6 mcy biorę hormony, chociaż nikt jeszcze nie wie, że jestem trans, i jestem z Warmińsko-Mazurskiego.

Czyli masz ten sam problem, co ja, że nie widać nic po tobie po 6 miesiącach brania leków?
 
 
Melk4
użytkownik
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 157
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2020-06-20, 14:59   

Ayashiiru napisał/a:
problem, co ja, że nie widać nic po tobie po 6 miesiącach brania leków?


Pierwsze pytanie, czy posiadacie jądra? Jądra świetnie radzą sobie z hamowaniem skutków, wyrównują poziom biologicznie właściwych hormonów przypisywanych ciału.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-06-20, 15:07   

Melk4 napisał/a:
Pierwsze pytanie, czy posiadacie jądra? Jądra świetnie radzą sobie z hamowaniem skutków, wyrównują poziom biologicznie właściwych hormonów przypisywanych ciału.

Ostatni wynik testosteronu 15 przy normie od 300. To nie to. Nie wiem jak u Devilki - czy mierzyła sobie testosteron.
 
 
devilwhisper
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 6
Wysłany: 2020-06-20, 17:37   

Biorę Androcur (octan cyproteronu) i estradiol. Nie znam dokładnego poziomu testosteronu, ale ogólnie czuję sie inaczej i nie wydaje mi się aby moje jądra produkowały dużo T, po za tym zmiany są, jakkolwiek dotychczasowo małe by nie były. Ludzie nie wiedzą, że jestem trans bo nikomu nie mówie i ubieram się w męskie ciuchy :mrgreen:
Nie wiem czy liceum jest najlepszym miejscem na coming out, możliwe jest, że po prostu będe się tu ukrywała aż skończę ten etap nauki.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-06-20, 20:44   

devilwhisper napisał/a:
Nie znam dokładnego poziomu testosteronu,

To jest duży błąd, który należy naprawić i poznać ten poziom. Podobnie poznać poziom estradiolu.
 
 
Amethyst
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 40
Wysłany: 2020-06-21, 00:04   

devilwhisper napisał/a:
Nie wiem czy liceum jest najlepszym miejscem na coming out, możliwe jest, że po prostu będe się tu ukrywała aż skończę ten etap nauki.

Kochana nie chce cie zmartwić ale musieli by być za przeproszeniem ślepi, żeby po roku zwłaszcza w twoim wieku nie zauważyć zmian (wiem po sobie uwierz, też mi się wydawało że tak mi się uda XD) co do coming outu to przecież dowiedzą się wcześniej czy później i według mnie nie ma sensu czekać i się dusić w boymodzie.
 
 
devilwhisper
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 6
Wysłany: 2020-06-21, 14:01   

Ayashiiru napisał/a:
To jest duży błąd, który należy naprawić i poznać ten poziom. Podobnie poznać poziom estradiolu.

Wiem, ale niestety nie mam dostępu do takich badań u siebie, a przynajmniej nie bez zapłacenia dużej ilości pieniędzy. Może to być kontrowersyjne, ale leczę się DIY, więc muszę polegać głównie na informacjach o skutecznych dawkach od innych. Nie wiem czy wogóle opłaca mi się robić testy ponieważ musiałabym zbierać pieniądze i wysyłać krew co najwyżej co kilka miesięcy. Mam nadzieję, że nikt nie będzie pisał 20 paragrafów o tym jak leczenie się samemu jest niebezpieczne, bo znam ryzyko tego co robię :roll:
Amethyst napisał/a:
musieli by być za przeproszeniem ślepi, żeby po roku zwłaszcza w twoim wieku nie zauważyć zmian (wiem po sobie uwierz, też mi się wydawało że tak mi się uda XD) co do coming outu to przecież dowiedzą się wcześniej czy później i według mnie nie ma sensu czekać i się dusić w boymodzie.

W takim razie postaram się przygotować na ewentualny coming out, ale nadal na początek wolę się schować.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-21, 14:10   

devilwhisper napisał/a:
Wiem, ale niestety nie mam dostępu do takich badań u siebie, a przynajmniej nie bez zapłacenia dużej ilości pieniędzy.
Nie masz dostępu do badania LH? No nie wierzę :)

devilwhisper napisał/a:
W takim razie postaram się przygotować na ewentualny coming out, ale nadal na początek wolę się schować.
Rozsądnie, tylko z czasem coming-out zrobi się sam jeśli będziesz zbyt długo zwlekała.
_________________
Ostatnio zmieniony przez remick76 2020-06-21, 14:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-21, 14:10   

Każdy organizm jest inny dlatego każdy będzie miał inne skuteczne dawki.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-21, 14:38   

Ale selfmed sie nie oplaca. A badania to maks z 40 zl za sztuke.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-06-21, 15:21   

Katarzyna napisał/a:
A badania to maks z 40 zl za sztuke.

Tak było przed koronawirusem. Fakt, że testy na koronawirusa kosztuję 530zł, z czego ministerstwo zwraca laboratoriom 280zł, fakt że wykonano takich testów milion, odbiło się na wyrównywaniu strat związanych z tym na innych badaniach laboratoryjnych. Można się spodziewać nawet cen 60 zł za 1 badanie (np. testosteronu).
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-21, 15:29   

https://sklep.alablaboratoria.pl/badanie/8194/estradiol_e2_k99_?punkty_id=9338

https://sklep.alablaboratoria.pl/badanie/8242/testosteron_o41_?punkty_id=9218
Ostatnio zmieniony przez 2020-06-21, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-21, 15:32   

Ayashiiru napisał/a:
Można się spodziewać nawet cen 60 zł za 1 badanie (np. testosteronu).
Potwierdzam, to samo badanie wykonane 5 marca 29,45 zł a 7 maja już 39,99 (testosteron, Diagnostyka). Zaczęli doliczać 8zł za pobranie krwi przerzucając koszty na klientów.
Katarzyna napisał/a:
https://sklep.alablaboratoria.pl/badanie/8194/estradiol_e2_k99_?punkty_id=9338
w Alabie też było taniej..
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-21, 15:36   

remick76 napisał/a:
Ayashiiru napisał/a:
Można się spodziewać nawet cen 60 zł za 1 badanie (np. testosteronu).
Potwierdzam, to samo badanie wykonane 5 marca 29,45 zł a 7 maja już 39,99 (testosteron, Diagnostyka). Zaczęli doliczać 8zł za pobranie krwi przerzucając koszty na klientów.
Katarzyna napisał/a:
https://sklep.alablaboratoria.pl/badanie/8194/estradiol_e2_k99_?punkty_id=9338
w Alabie też było taniej..


W Warszawie po miedzy 38 a 40. Alab byl najdrozszy no ale mam go w swoim bloku. Ale nie chodzi o lekka podwyzke a o to ze to nie kosztuje fortuny.
 
 
devilwhisper
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 6
Wysłany: 2020-06-21, 17:45   

Problem polega na tym, że mogą nie zbadać mojej krwi ze względu na wiek, chyba, że to tylko moje urojenia. Znalazłam laboratorium, które może zbadać moje hormony w całości przez pocztę, (https://www.letsgetchecked.com/pl/en/home-female-fertility-test/) ale ceny są zbyt wysokie żebym mogła regularnie się sprawdzać.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-21, 17:50   

Pierwszy raz słyszę, by odmawiano komuś badania ze względu na wiek, zwłaszcza gdy wykonuje je prywatnie.
Po prostu pójdź do labu i je zrób.

EDIT: Oj, dopiero teraz doczytałem, że masz 16 lat... W takim wypadku, aby wykonać badanie, potrzebna będzie zgoda opiekuna faktycznego. Może się zdarzyć, że trafisz akurat na nieorientującą się w prawie medycznym osobę i ona wykona ci badanie bez zgody opiekuna, jednak ze względu na coraz większą liczbę pozwów przeciwko personelowi medycznemu jest to niestety mało prawdopodobne. Wobec tego jest tak, jak mówi Remick, natomiast nie trzeba rodzica, wystarczy opiekun faktyczny.
Ostatnio zmieniony przez OneLotusPetal 2020-06-21, 18:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-06-21, 17:53   

devilwhisper napisał/a:
Problem polega na tym, że mogą nie zbadać mojej krwi ze względu na wiek, chyba, że to tylko moje urojenia.
devilwhisper, masz dowód osobisty?
OneLotusPetal napisał/a:
Pierwszy raz słyszę, by odmawiano komuś badania ze względu na wiek, zwłaszcza gdy wykonuje je prywatnie.
laby mogą robić problemy ze względu na wiek, bo teoretycznie taka czynność wymaga zgody rodzica do 18-ki ale czy tak jest w praktyce tego nie wiem.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12