Poprzedni temat «» Następny temat
TVN poszukuje do reportażu osoby transpłciowej z rodziną
Autor Wiadomość
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 750
Wysłany: 2017-01-26, 18:11   TVN poszukuje do reportażu osoby transpłciowej z rodziną

Katarzyna Hejna-Modi napisał/a:
Poszukuję do reportażu osoby transpłciowej, która mogłaby w nim wystąpić wraz z rodziną - chcemy pokazać pozytywny przykład innym rodzicom.

Kontaktowałam się oczywiście w tej sprawie z Transfuzją i znajomymi trans, jednak trudno jest znaleźć taką rodzinę i która w dodatku zdecyduje się wystąpić w TV. Dlatego zdecydowałam się zwrócić tutaj.

Katarzyna Hejna-Modi
Uwaga! TVN
kom. 733-830-702

Od siebie wspomnę, że nie znam tej redaktorki ani programu i nie mam pojęcia na ile deklarowane tu podejście do tematu potwierdzi się później w praktyce, zatem ja tu tylko na prośbę zamieszczam ogłoszenie, a decyzje o ew. udziale każdy podejmuje na własną odpowiedzialność.

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Preferowany zaimek: on
Punktów: 763
Wysłany: 2017-01-26, 18:43   

No... to życzę pani redaktor powodzenia w szukaniu osoby ts z rodziną, którzy będą chcieli się zareklamować na całą Polskę.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Punktów: 663
Wysłany: 2017-01-26, 22:35   

Tvn ma pewne zasługi na polu upadlania transów.

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Wysłany: 2017-01-26, 22:49   

Ada75, czemu?

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2017-01-26, 22:52   

Był program Ewy Drzyzgi z osobami Tv poczytaj na crossdressing.pl

Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur

Wysłany: 2017-01-26, 23:07   

Ada75, a coś kojarzę. Ale to chyba dawno było.

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2017-01-26, 23:14   

Dawno ale w kwesti żerowania hien z telewizji na truchle niewinnego człowieka nic się nie zmienia.

Tak wiem co napisałam czekam teraz na lincz w telewizji.

lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 62
Wysłany: 2017-01-27, 06:26   

Eee no gdyby zapłacili tyle że wystarczyłoby na zakup mieszkania dla siebie i rodziny np w niemczech i parę pierwszych miesięcy życia dla siebie i rodziny przed znalezieniem pracy to może...

QueenK
użytkownik
Królewska Wysokość

Punktów: 31
Wysłany: 2020-07-23, 01:17   

Freja, Nie wiem czy nadal szukaja? Ja z chęcią wzięłabym udział z rodziną.

Myślę że nasza obecność w mediach jest ważna- Tymbardziej w tych czasach.

Nie wiem czy wątek ten sam ale jeśli TvN i napewno o przekazie pozytywny to czemu nie.

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2020-07-24, 03:51   

Po trzech latach? Wątpię :)

No chyba, żeby znowu szukali, bo co jakiś czas sensację trzeba zrobić. Ale obecnie czasy takie, że strach się pokazywać publicznie ze swoją odmiennością :/

QueenK
użytkownik
Królewska Wysokość

Wysłany: 2020-07-24, 10:53   

Dzwonilam - numer nie jest aktywny.

Znalazlam jej maila ale juz nie pracuje w TVN... szkoda... juz sobie wyobrazalam czerwony dywan i jak uwzgledniam was w mowie z podziekowaniami w trakcie rozdania oscarow <rotfl3>

Znajda mnie jak by chcieli ;-)

Freja napisał/a:
Ale obecnie czasy takie, że strach się pokazywać publicznie ze swoją odmiennością

Ja tam sie nie boje za bardzo. Nie ma czego sie bac. Kwestia personalna i nie dziwie sie ze ludzie sie boja. Ja akurat nie mam nic do stracenia i z biegiem lat naprawde mi to wisi czy ktos wie czy nie.

Bo jestem gwiazda, mega patarda. Perla z plastiku z Polskiego butiku.. <rotfl3> ( Jest piatek... odwala mi ;) )

Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco

Wysłany: 2020-07-24, 21:08   

QueenK napisał/a:
Perla z plastiku z Polskiego butiku.. <rotfl3>

ROTFL <kot_rozbawiony> <kot_rozbawiony> <kot_rozbawiony>

Vivian
użytkownik

Punktów: 121
Wysłany: 2020-07-24, 23:20   

Też jestem perła z plastiku.

Liza
użytkownik
Zawsze kobieta

Punktów: 7
Wysłany: 2020-07-25, 01:35   

Robienie wokół siebie sensacji jest brakiem wyobraźni i lekkomyślnością. Szczerze odradzam wszystkim. Ja takiej głupoty nie popełniłam i nie popełnię nigdy. Nawet gdyby mi odwalało. Sorry.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Punktów: 907
Wysłany: 2020-07-25, 01:51   

Liza, przesadzasz. W życiu trzeba też czasem trochę zaszaleć :P

QueenK
użytkownik
Królewska Wysokość

Wysłany: 2020-07-25, 10:50   

Liza,

Dziwi mnie to strasznie ze kazdy z nas chce akceptacji a nawet w swoim srodowisku jestesmy szcuci przez swoje opinie / podejscie.

"robienie z sebie sensacji" - akurat nie wiesz tego. Jestem dumna z tego kim jestem, lubie siebie, sporo w swoim prywatnym i profesjonalnym zyciu osiagnelam. Dlaczego mialabym np. nie pokazac sie ze wspierajaca rodzina w telewizji i podyskutowac na ten temat? Na to jak osoba w przyjaznym srodowisku moze sie pozytywnie rozwijac, jakie moze miec szanse i perspektywy. Po co w ogole sie wychylac. Lepiej siedziec w szafie... Moze z wygladu podchodze pod pustaka ale pod tymi cudnymi ( drogimi tez ) brwiami jest tez mozg....

Nie oceniaj ksiazki po okladce.

P.S

Ostatnio widzialam nowa apke - jest darmowa oczywiscie. Nazywa sie poczucie humoru. Powinnas sobie sciagnac.

Buzka

Liza
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2020-07-25, 11:45   

No cóż mamy inny sposób widzenia. I dobrze. Ja wiem, że moje podejście mi nie utrudni życia. A przy tym beztroskim może być różnie. Z jednej rzeczy powinniśmy zdać sobie sprawę. Dziennikarz musi żyć z nowinek. Bo tak działa ta branża oparta na psychologii społecznej. Ja też jestem z siebie dumna ale nie jestem towarem dla dziennikarzy. Tym bardziej, że żyjemy w zaścianku umiejscowionym o zgrozo w środku Europy. Trochę serdecznych osób przekonało się już do czego prowadzi obnoszenie się ze swoją unikalnością także wchodząc w kontakt z mediami. Niech każdy robi co uważa ale ja takich błędów nie będę naśladować. Poczucie humoru tak ale nie w takim wątku. Bardzo przepraszam. Znam osoby które kontaktowały się z dziennikarzami i teraz tona we łzach. Nie zamierzam robić nieodpowiedzialnych głupot. To że nasze środowisko jest prześladowane w znacznym stopniu wynika z afiszowaniem się. Bez tego osiągniemy znacznie więcej i nie stanowimy problemu dla polityków. Ktoś jedzie na naszych plecach a my posłusznie stajemy się ofiarami. Ogół nigdy nie nie uzna tego tematu za normę i nie pakujmy się w tarapaty bo komuś to pasuje. Bądźmy sobą ale nie irytujmy ludu - ok?

Vivian
użytkownik

Wysłany: 2020-07-25, 11:55   

A ja się obnoszę i afiszuję i nie uważam żeby to szkodziło, wręcz przeciwnie należy iść przez życie z dumą.

kicur
moderator
GeekofJurisprudence

Punktów: 454
Wysłany: 2020-07-26, 00:28   

Z dziennikarzami jest problem, że nie wiadomo, od której strony przedstawią czyjąś historię. Ale od tego jest autoryzacja.

Znam chłopaka, ktory wystąpił w poniższym materiale, i chociaż najpierw mi się zapaliła czerwona lampka na tytuł "FAKT", to wideo jest świetne:

https://www.onet.pl/?utm_...021071143206997

Badanie cytowane w najnowszej książce Grabskiego wskazuje, że osoby, które są ujawnione jako trans mają niższą częstotliwość występowania psychopatologii, a badanie FRA z 2019 - że osoby ujawnione raportują wyższą satysfakcję z życia:
https://fra.europa.eu/en/data-and-maps/2020/lgbti-survey-data-explorer

Co prawda, nie uważam, że to przyczynowość ([1] "Ujawniam się jako osoba trans" => [2] "Jestem szczęśliwszy"), tylko inna zależność:

................................................................... => [2a] "Ujawniam się jako osoba trans"
[1] "Żyję w bardziej tolerancyjnym otoczeniu"
................................................................... => [2b] "Jestem szczęśliwszy"

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2020-07-26, 01:41   

Liza napisał/a:
To że nasze środowisko jest prześladowane w znacznym stopniu wynika z afiszowaniem się.

Nóż mi się w kieszeni otwiera jak coś takiego słyszę :-? Jeśli ktoś Cię szanuje tylko dlatego, że myśli, że jesteś cis, no to co to jest za szacunek?

Cytat:
Bądźmy sobą ale nie irytujmy ludu - ok?

Nie, nie ok. Bo co jeśli ktoś irytuje lud samym swoim istnieniem? No pewnie - można udawać że się nie jest ts i nie irytować ludu, ale czy o to chodzi?

OneLotusPetal
moderator
CIS KING

Punktów: 212

Wysłany: 2020-07-26, 10:33   

Liza napisał/a:
Bądźmy sobą ale nie irytujmy ludu - ok?

Na obecnym etapie zależy mi, aby być szczęśliwym, a nie podlizywać się ludowi, który mnie nie interesuje :)

Katarzyna
użytkownik
Katarzyna

Punktów: 381
Wysłany: 2020-07-26, 10:39   

Taaa mam 47 lat i od dwu hrt. Wez sie nie "afiszuj". :D

QueenK
użytkownik
Królewska Wysokość

Wysłany: 2020-07-26, 12:24   

Siedzenie cicho, udawanie że wszystko jest ok i życie w strachu " bo cię ktos ujawni " . Super prospekt. Słuchanie i patrzenie na to jak ktoś ma wypaczoną opinie na Twój temat i teoretyczne pozbawia Cię powoli praw do godnego życia, opieki zdrowotnej i równouprawnienie... Super plan. Po co się afiszować. Śmiech na sali...

Jeśli chcemy zmian muszą wiedzieć że jesteśmy obecni i nigdzie się nie wybieramy.

Nyaa
użytkownik

Punktów: 2
Wysłany: 2020-07-26, 14:54   

QueenK napisał/a:
Siedzenie cicho, udawanie że wszystko jest ok i życie w strachu " bo cię ktos ujawni " . Super prospekt. Słuchanie i patrzenie na to jak ktoś ma wypaczoną opinie na Twój temat i teoretyczne pozbawia Cię powoli praw do godnego życia, opieki zdrowotnej i równouprawnienie... Super plan. Po co się afiszować. Śmiech na sali...

Jeśli chcemy zmian muszą wiedzieć że jesteśmy obecni i nigdzie się nie wybieramy.

Ja się "nie afiszuję", bo moim celem nie jest ujawnianie się i bycie znaną jako trans dziewczyną. Docelowo chcę być deep stealth, obecnie nie możliwe przez moje dokumenty. Nawet w najbardziej akceptującym miejscu jest różnica między osobami które są cis a tymi, które nie są. A co do aktywizmu, ostatnio sytuacja w kraju jest taka że trochęstrach powiedzieć cokolwiek na ten temat, jeszcze Ordo Iuris złoży pozew albo przynajmniej zagrozi.

Katarzyna
użytkownik
Katarzyna

Wysłany: 2020-07-26, 15:02   

Ci co mogą - organizuja sobie swiety spokoj. Nie potepiam. To zdrowy odruch. Sama bywam zmeczona tym "oficjalnym" byciem trans.

QueenK
użytkownik
Królewska Wysokość

Wysłany: 2020-07-26, 17:05   

Ja nie kwestionuje absolutnie jeśli ktoś chce żyć w deep stealth. Jasne. Rób jak ci najlepiej.

Ale nie zgadzam się z przekonaniem że musimy wszyscy siedzieć cicho by nie urazić 'ludu " to średniowiecze.

Jeśli miałabym okazję wziąść udział w czymś co przynajmniej zmieniło by podejście kilku ludzi i nawet pomogło kilku innym to było to warte. Bezwzględu czy ludzie by gadali czy nie. Nie mam się czego wstydzić.

Vivian
użytkownik

Wysłany: 2020-07-26, 17:46   

No właśnie mnie strasznie wnerwia jak osoby ze środowiska krzyczą na innych wychylających się i nie dostosowywujących do norm społecznych:
Psujecie nam opinie, nie jesteśmy tacy jak wy, wy pajace....
Żenada

Katarzyna
użytkownik
Katarzyna

Wysłany: 2020-07-26, 17:54   

Tak pomyslalam... Ze ciazy na mnie wielkie brzemie odpowiedzialnosci . Kazdego dnia musze dbac o wizerunek ludzi trans. Hm... Ale spoko nie ma stracha! Kacha razi genderem w umiarkowany sposob! :D

Ada75
użytkownik
Westalka w służbie

Wysłany: 2020-07-26, 19:29   

Katarzyna, tak trzymaj. Mnie przyprawili gębę, więc schowałam ją głębiej do szafy.

noname
użytkownik
noname

Punktów: 3
Wysłany: 2020-07-26, 21:02   

Armand napisał/a:
No... to życzę pani redaktor powodzenia w szukaniu osoby ts z rodziną, którzy będą chcieli się zareklamować na całą Polskę.

Prędzej uwierzę w reportaż o szczęśliwej rodzinie żydowskiej lub romskiej w III Rzeszy, która nie musiała ukrywać faktu swojego pochodzenia. W sensie rodzina, nie Rzesza Niemiecka.

Liza
użytkownik
Zawsze kobieta

Wysłany: 2020-07-27, 00:11   

Kto czyta ten widzi, chyba że nie chce. Napisałam, niech każdy robi jak uważa i sama o sobie napisałam jak ja uważam - po co najazdy? Spokojnie. Ja za nikogo karku nastawiać nie będę i nie chcę by ktoś nastawiał kark za mnie. Bądźmy sobą tak jak chcemy - i afiszujmy się wszędzie gdzie przyjdzie nam na to tylko chęć. Ale musimy liczyć się jednocześnie z POTENCJALNYMI konsekwencjami. Ktoś być może poklepie po ramieniu i wręczy bukiet kwiatów? A ktoś inny rzuci granat lub wywali na ulicę? Nie można wymagać zrozumienia od wszystkich. Ludzie zawsze mieli poglądy rozmaite. Ktoś walczy w imię idei - ok. Tylko, że ta idea z powyższych faktów wychodzi niestety na UTOPIĘ. PARK SPOKOJNYCH wielu bohaterów zna. Skupić lepiej się na wyborze dobrych polityków, którzy stworzą nowoczesne i demokratyczne prawo oraz szkolnictwo na wszystkich szczeblach, którzy zapewnią szybką i skuteczną pomoc dla osób TS w przypadkach nagłych. Są organizacje także w Polsce, lecz bez możliwości tego typu pomocy. I po co bicie tej piany? Dodam o sobie, że mam swoje lata nie potrzeba mi walki z wiatrakami. Nie da to mi nic, i nie da to tak na prawdę innym nic. Powstaje jedynie znowu szum i zamieszanie wokół tematu LGBT. Za parę chwil będę kobietą CIS, bo nie mam już dysforii ciała i kończę z dysforią w dokumentach. Zostaje tylko hormonalna terapia zastępcza którą niejednokrotnie muszą stosować także kobiety genetyczne. Można różne rzeczy pisać, lecz CIS zawsze jest dla otoczenia jednak inaczej jawiącą się osobą, a ja u siebie chcę także tej tak nieodległej już sytuacji. Nie chowajcie się do szafy, bądźcie sobą i walczccie o siebie ale bez nawracania narodu - bo to bez sensu.

QueenK
użytkownik
Królewska Wysokość

Wysłany: 2020-07-27, 00:32   

Ja już się nie odzywam 😂🤣😂🤣

Wpadamy sobie na forum poklikać... gdzie nie napiszę zaraz jakiś dym.

To jest aktualne highlight mojego dnia. Nie to ze wchodzę tutaj żeby w***c ludzi 🤣 *nuci - i am Firestarter by Prodigy * A może? 🤔 😆😉

OneLotusPetal
moderator
CIS KING

Punktów: 212

Wysłany: 2020-07-27, 00:57   

Liza napisał/a:
Ale musimy liczyć się jednocześnie z POTENCJALNYMI konsekwencjami.

Rzecz w tym, że... nie, nie musimy. Ja w każdym razie nie zamierzam tolerować tego, że ktoś ma ze mną problem, bo nie żyję tak, jak mu się podoba. Czy mu coś narzucam? Nie. Czy robię mu krzywdę? Też nie. Więc on nie ma prawa mnie za to gnębić, a ja nie mam zamiaru usprawiedliwiać jego gnębienia tekstami o "ponoszeniu konsekwencji". Ludzie mogliby nauczyć się nie dawać sobą pomiatać, bo inaczej nic nigdy się w tym kraju nie zmieni.

noname
użytkownik
noname

Punktów: 3
Wysłany: 2020-07-27, 14:43   

OneLotusPetal napisał/a:
Liza napisał/a:
Ale musimy liczyć się jednocześnie z POTENCJALNYMI konsekwencjami.

Rzecz w tym, że... nie, nie musimy. Ja w każdym razie nie zamierzam tolerować tego, że ktoś ma ze mną problem, bo nie żyję tak, jak mu się podoba. Czy mu coś narzucam? Nie. Czy robię mu krzywdę? Też nie. Więc on nie ma prawa mnie za to gnębić, a ja nie mam zamiaru usprawiedliwiać jego gnębienia tekstami o "ponoszeniu konsekwencji". Ludzie mogliby nauczyć się nie dawać sobą pomiatać, bo inaczej nic nigdy się w tym kraju nie zmieni.

Ale co konkretnie zamierzałbyś zrobić, gdyby ludzie zaczęli Cię stalkować i dokuczać Ci na każdym kroku? Zgłosisz na policję prześladowania w sieci? Olewają, nie są w stanie zidentyfikować stalkera lub twierdzą, że niska szkodliwość społeczna. Hejt Stop i podobne organizacje? Ich prawnicy zajmą się każdą sprawą w dwa tygodnie! Tylko, że w przypadku moich zgłoszeń mija już kilka lat, a jakiegokolwiek odzewu brak. Zaczniesz zgłaszać hejt na Facebooku, Instagramie, YouTube, itp? Stwierdzą, że nie narusza standardów społeczności. A teraz najważniejsze: co zrobisz, gdy ktoś w pracy będzie uwalał Twoją pracę pod byle pretekstem. Zacznie pisać noty, że nie chcesz się dostosowywać do panujących zasad, olewasz uwagi, ignorujesz polecenia. Dostosujesz się? No to dostaniesz baty za to, że się nie przykładasz i masz kiepskie rezultaty, bo trzeba było zrobić tak jak chciałeś od samego początku, ale Ci zabroniono. Możesz wykonywać tę samą rzecz po kilka razy, a i tak na koniec usłyszysz, że kompletnie nic nie zrobiłeś i masz najgorszą wydajność ze wszystkich. Spróbujesz zgłosić te rzekome błędy w rozwiązaniach kolegów? Zgłoszenia trafią do kosza, a ty jeszcze oberwiesz od szefostwa, za zgrywanie ofiary.
Dzięki, ale życie nauczyło mnie, żeby się nie wychylać.

QueenK
użytkownik
Królewska Wysokość

Wysłany: 2020-07-27, 15:11   

noname, Odnosnie pracy. Moze skarga wyzej? To co opisujesz jest mobbing. Czy to jest duza firma?

Strasznie przykro mi czytac takie historie. Naprawde ubolewam nad tym ze tak wiele z nas musi przez to przechodzic.

Ja mialam bardzo podobna sytuacje w UK. Moja szefowa wyautowala mnie przy wszystkich w biurze. Dlugo juz tam nie popracowala. Niby niechcacy itd itp. Odrazu napisalam skarge do glownego szefostwa i zaagngazowalam tez grupe stonewell. Moze skontaktuj sie z nimi? Maja odzialy w Polsce. Naprawde nie warto tak cierpiec.

Tak czy siak - nie jest to dla kazdego ale tymbardziej nasze obecnosc musi byc nakreslana.

Sven
moderator

Punktów: 399
Wysłany: 2020-07-27, 15:12   

noname napisał/a:
Armand napisał/a:

Prędzej uwierzę w reportaż o szczęśliwej rodzinie żydowskiej lub romskiej w III Rzeszy, która nie musiała ukrywać faktu swojego pochodzenia. W sensie rodzina, nie Rzesza Niemiecka.

No aż tak źle to nie jest. Są przecież takie rodziny. Prace też są różne, jedne są LGBT friendly, inne nie. Ale promowanie się w mediach to inna kwestia, tu już jest duża szansa na hejt, niezależnie z czym człowiek by się wychylił.

wendigo
użytkownik
TRU ts ;)

Wysłany: 2020-07-27, 20:57   

Nyaa napisał/a:

Ja się "nie afiszuję", bo moim celem nie jest ujawnianie się i bycie znaną jako trans dziewczyną.

Ja też nie ale to nie o to chodzi. Chodzi o to żeby mieć PRAWO do życia "afiszując się" lub nie.

Liza napisał/a:
Napisałam, niech każdy robi jak uważa i sama o sobie napisałam jak ja uważam - po co najazdy?

Dlatego, że w drugiej części wypowiedzi napisałaś o środowisku, a nie o sobie!

Liza napisał/a:
Ale musimy liczyć się jednocześnie z POTENCJALNYMI konsekwencjami. Ktoś być może poklepie po ramieniu i wręczy bukiet kwiatów? A ktoś inny rzuci granat lub wywali na ulicę? Nie można wymagać zrozumienia od wszystkich.

Błąd - można i należy. Może nie tyle zrozumienia, co tolerancji.

Wild
użytkownik
Sebo.M.

Punktów: 18
Wysłany: 2020-07-28, 10:30   

QueenK napisał/a:

Ale nie zgadzam się z przekonaniem że musimy wszyscy siedzieć cicho by nie urazić 'ludu " to średniowiecze.

Jeśli miałabym okazję wziąść udział w czymś co przynajmniej zmieniło by podejście kilku ludzi i nawet pomogło kilku innym to było to warte. Bezwzględu czy ludzie by gadali czy nie. Nie mam się czego wstydzić.

Też się nie zgadzam z dbaniem o cudze uczucie. Ale myślę. że większości nie chodzi o dbanie o uczucie innych a o swoje i nie niszczenie sobie życia i funkcjonowania lekkomyślnym ujawnieniem się.

Odpowiedz do tematu