Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hejka
Autor Wiadomość
Arki
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 3
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2020-05-14, 15:18   Hejka

Cześć
Eh, szczerze to nie mam pojęcia jak zacząć... Pochodzę ze Starachowic, jest to misto w województwie Świętokrzyskim. Chodzę do siódmej klasy szkoły podstawowej, już niedługo koniec roku. Obecnie mam 13 lat (rocznikowo 14, bo jestem z jesieni). Bardzo chciałbym mieć na imię w przyszłości Aron, ale o mojej płci napiszę później. Lubię czytać książki m.in. kryminalne, fanasy, przygodowe itp. Lubię słuchać ogólnie rocka, metalu, ale ostatnio i tak przeważa metal alternatywny. Lubię oglądać filmy i słuchać innych ludzi, bo często mają coś ciekawego dopowiedzenia. Raczej dobrze się uczę, choć nie wybitnie. Mniej więcej jakoś 18 miesięcy temu, zacząłem myśleć, że ze mną jest coś nie tak... Bo biologicznie jestem dziewczyną, ale odkąd poznałem pewną dziewczynę (tylko bez żadnych dziwnych teorii, to tylko przyjaciółka), sporo się zmieniło. Chodzimy razem do klasy, ale na wcześniej w ogóle ze sobą nie rozmawialiśmy (co więcej myślała, że jej nie lubię, a dla mnie była neutralna). Pewnego dnia jak rozmawiałem z jedną z moich koleżanek, dowiedziałem się, że ona uwielbia czytać, a w dodatku lubi te same książki co ja oraz jak się z czasem okazało ma podobne zdanie na wiele tematów! Więc zaczęliśmy razem rozmawiać. Dużo opowiadała mi o anime i mandze (nie interesowałem się tym wtedy, a na razie i tak dopiero zaczynam), szczerze mnie to zainteresowało. Z jakiegoś powodu, miała natomiast zupełnie odmienne podejście do miłości. Nauczyła mnie gry "kiss, marry, kill", od tamtego momentu, często w to graliśmy, ale jedynie dawaliśmy postacie fantastyczne. Z czasem jednak zaproponowała mi, aby nieco podnieść trudność wyboru i zaczęła wplatać dziewczyny i prawdziwe osoby. Szczerze powiedziawszy (i muszę się przyznać, że teraz wstydzę się tego) nieco krzywiłem się na myśl o dwóch dziewczynach. (Muszę jeszcze dodać, że tak ogólnie to do wszystkich ludzi staram się z początku pozostać neutralny i wyrobić sobie opinię samemu bez uprzedzeń.) Zaczęła mi dużo opowiadać o yuri i yaoi. Zaczęła opowiadać i o różnych shipach(chyba tak to się pisze) i z czasem zacząłem uważać, że to jest całkiem... urocze? Chyba to słowo pasuje. Kiedyś na nocowaniu w szkole opowiedziała mi o aplikacji Wattpad, gdzie są różne książki. Cóż łatwo się domyślić, że oczywiści zainstalowałem sobie tą aplikację. Z czasem Jumi (bo tak na nią mówiłem) wskazała mi kilka wartych uwagi książek. Początkowo były to tylko hetero seksualne fanfiki (bez scen 18+, bo moja psychika, by tego nie przetrwała), ale z czasem gdzieś w tle pojawiło się bxb lub gxg, później zdarzało się to coraz częściej, a coraz częściej takie postacie zaczęły pojawiać się na pierwszym planie (Eh, głupio się przyznać, ale bardziej podoba mi się bxb). Sam zacząłem szukać takiej tematyki i nie mam nic przeciwko temu (tak dla wyjaśnienia nie jest to jedyna literatura jaką czytam, ale czsem pojawia się w moim repertuarze). Jednak pewnego dnia trafiłem na post w którym Jumi (oczywiście pod pseudonimem na swoim profilu na Wattpadzie) wyznała, że podobają jej się dziewczyny. Szczerze mnie to zszokowało, bo miała nawet kiedyś chłopaka. Poczułem wtedy ukłucie w sercu, bo mi nie zaufała na tyle by mi to powiedzieć, a dowiedziałem się całkowicie przypadkowo, nawet 10 minut od publikacji postu, go usunęła. Miała nadzieję, że nikt kogo zna prywatnie go nie widział. Zapytałem ją o to w szkole (oczywiście nie bezpośrednio). Potwierdziła prawdziwość postu, po czym spytała: "A słyszałaś o..." Oczywiście, że nie słyszałem. Zaprowadziła mnie do jednej z koleżanek (właśnie tej, która mnie z nią poznała) i ta z kolei powiedziała mi, że jest pans (ja cały czas upierałem się przy ty,że jestem heteroseksualną dziewczyną, choć nawet wtedy wiedziałem, że to z pewnością nie do końca prawda. Choć nawet na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie jej w 100% określić). Z czasem zaczęły chodzić plotki o orientacji jeszcze innych osób, które znam. Myślałem, że ta szkoła to istny dom wariatów, ostatecznie to raczej niemożliwe, żeby 1/3 klasy była innej orientacji... O dziwo nie słyszałem o nikim z inną tożsamością płciową, niż ta biologiczna. Oczywiście nadeszła kolej, aby i o tym troszkę poczytać. I dochodzimy do momentu sprzed 19 miesięcy. Cały miesiąc próbowałem wybić to sobie z głowy, szukałem powodów dlaczego miało by być inaczej. A od 18 miesięcy, próbuję utwierdzić się w tym, lub całkowicie temu zaprzeczyć nie czując podskórnie, że sam siebie okłamuję. Jednak coraz silniej odczuwam przynależność do tej płci, którą się nie urodziłem. Od bardzo dawna, próbuję powoli, poczuć się sobą, np.Ubieram się na męskim dziale, i noszę chest binder, dużo czytałem o operacji zmiany płci, ale jest ona bardzo droga i po prostu się waham, czy będę mógł sobie na to pozwolić i czy będę z tego całkowicie zadowolony, jakie mogą pojawić się problemy itp. I między innymi tego chcę się dowiedzieć na tym forum, ale również liczę, że znajdę po prostu zrozumienie i innych ludzi z którymi będę mógł swobodnie porozmawiać nie bojąc się odrzucenia. Nikomu nic na ten temat nie mówiłem, w moich myślach od dawna jestem jako on, ale żeby się nie zdradzić zawszę muszę mówić jako ona, po pewnym czasie zaczyna mnie to męczyć. Długo zastanawiałem się jak to się stało, że czuję się mężczyzną i czy to nie jest tylko chwilowe, ale przypominają mi się pewne sytuacje, które utwierdzają mnie w tym, że to nie wzięło się znikąd. Jeżeli nie chcesz tego czytać to poinformuję cię, że poniżej znajduje się jedna z takich sytuacji i śmiało można ją pominąć.

Otóż jak byłem młodszy, kończyłem 4 klasę, pojechałem kiedyś z rodzicami i dwa lata młodszą siostrą na targ, to szukałem sobie, zwykłych prostych jeansów, nie chciałem, żeby były to rurki, ani, żeby nie były obcisłe, a i koniecznie miały być długie, zakrywające kostkę. Oczywiście nie orientując się jakie jest podejście dorosłych do niektórych rzeczy, jak chodziliśmy po targu cały czas wskazywałem na różne męskie pary spodni, ale zawsze słyszałem "dobrze, jak znajdziemy takie damskie to ci je kupimy, ale te są męskie", oczywiście spodnie, które były mi pokazywane, były po prostu paskudne i żadne mi się nie podobały. Gdy rodzice byli już mną i moim gustem załamani, podeszli do jednego ze stoisk i powiedzieli, żebym sam się rozejrzał. I faktycznie znalazłem jedne spodnie, które były idealne! Zawołałem rodziców i je im pokazałem. Wiecie co się okazało? Te spodnie, też były męskie, tylko ktoś je przełożył. Zrobiłem wtedy jeden głupi błąd i spytałem: "A nie mogą być męskie?".Zarówno rodzice, jak i sprzedawczyni na początku byli zszokowani, a potem się ze mnie śmiali.Teraz wiem, że tak naprawdę wstydzili się mnie wtedy, ale do dziś mam problem z kupieniem odpowiednich spodni, tylko nie mogę sobie pozwolić na kolejną taką gafę. Mam wątpliwości, czy moja rodzina okazałaby się wystarczająco tolerancyjna... A to tylko jedna z sytuacji, ale nie chcę was już bardziej zanudzać.

Dopiero teraz zauważyłem jak bardzo się rozpisałem, no cóż dziękuję wszystkim wytrwałym i chcę poinformować, że właśnie spędziliście sporo czasu na czytaniu anegdot.

Ps. Po raz pierwszy piszę coś takiego i jeżeli zauważyliście jakieś uchybienia to dajcie mi znać nad czym muszę popracować.

Dodałam do użytkowników. /Freja
_________________
Arki
Ostatnio zmieniony przez Freja 2020-05-16, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-05-14, 16:41   

Cześć, Arki.

Na forum są normalne osoby, które trudno jest zaskoczyć czy zniesmaczyć czymś, co dotyczy tożsamości płciowej i orientacji. Czuj się więc swobodnie i odkrywaj siebie.
_________________
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-14, 16:58   

Cześć, witaj na forum .

Znamy takie sytuacje, oj znamy.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2020-05-16, 16:50   

Witaj, i niech spodnie będą z tobą :)
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-05-21, 18:06   

Cześć :)
tak, znamy, znamy...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11