Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam :)
Autor Wiadomość
Zagubiona_Osoba
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 1
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2020-04-28, 18:48   Witam :)

Witam od mniej więcej 10 roku życia zacząłem się interesować korekcją płci i myślałem jako dzieciak żeby sobie kiedyś taką zrobić bo uważałem że będę się lepiej czuł żyjąc. Ale nic nikomu o tym nie mówiłem i tak marzyłem żeby być dziewczyną. Temat nasilił się coś około 2015/2016 roku jak Bruce Jenner powiedział o swoim transseksualiźmie (nie wiem czy dobrze piszę) i wtedy zacząłem bardziej czytać o osobach transseksualnych. I czy ja przypadkiem nie jestem taką osobą. Ale po mniej więcej dwóch miesiącach zaprzeczyłem sobie żebym był taką osobą (nie zaakceptowałem tego) i próbowałem żyć nic nikomu nie mówiąc (miałem wtedy bardzo wielkiego doła). Ponownie nad sobą zacząłem się zastanawiać około półtorej roku temu. Nawet odważyłem się o tym powiedzieć mamie ale po 2 dniach się z tego wycofałem (z nerwów). I tak znowu nie zaakceptowałem że mógł być taką osobą. W tym okresie pandemii z samotności (mam teraz 16 lat) zacząłem znowu o tym myśleć (najbardziej z tych innych okresów). I szukam pomocy jak dowiedzieć się czy to jest to (czyli czy jestem osobą transseksualną) I tak trafiłem na te forum. Mając nadzieje że ktoś będzie mi wstanie pomóc. Taka jest moja historia bardzo skrócona.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-28, 19:06   

Witaj.

Nikt ci nie powie, czy jesteś transseksualistą. Lekarze, psycholodzy mogą co najwyżej ustalić, że twoje poczucie kobiecości nie wynika z jakiejś choroby czy zaburzenia. Ogólnie diagnoza trans jest jedną z "diagnoz na życzenie", czyli to sam zainteresowany oświadcza lekarzowi, że chce dokonać korekty płci. A nie na odwrót, że to lekarz/psycholog mówi ci, że musisz to zrobić, bo jesteś transem.

Według wytycznych tożsamość płciowa musi być trwała i niezmienna od co najmniej dwóch lat. Ty jesteś niepełnoletni, to trochę ogranicza możliwości terapii, ale jest kilku lekarzy, którzy zajmują się też pacjentami w takim wieku. Najważniejsze to być całkowicie pewnym co do terapii, a nie traktować tego na zasadzie "a, zobaczymy, czy mi to pomoże".

W przypadku, gdy dalej targają tobą wątpliwości, przyda się rozmowa z psychologiem bądź terapeutą, który zna się na temacie. Często pomaga to poukładać sobie w głowie pewne sprawy. Musisz jednak pamiętać, że nikt nie powie ci, czy jesteś trans, czy nie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 10