Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieprawidłowy kariotyp - co dalej?
Autor Wiadomość
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-10, 16:00   Nieprawidłowy kariotyp - co dalej?

Przyszedł właśnie wynik kariotypu

Opis:
Kariotyp męski. Nieprawidłowy. Delecja w obszarze genów CCDC 170 oraz ESR 1 na ramieniu długim obu chromosomów 6. Wskazana konsultacja u genetyka klinicznego.

Co dalej i co to oznacza w kontekście leczenia transseksualizmu?
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-10, 20:14   

Chromosom 6 nie jest chromosomem płciowym, więc nie będzie kolidować z transseksualizmem.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-10, 23:29   

OneLotusPetal napisał/a:
Chromosom 6 nie jest chromosomem płciowym, więc nie będzie kolidować z transseksualizmem.

Nie mam na razie jak skontaktować się z Liberem w tej sprawie.

Ale co mówi na to ICD10:
Cytat:


A. Pragnienie życia i akceptacji w roli osoby o przeciwnej płci, zwykle związane z żądaniem doprowadzenia ciała za pomocą zabiegów chirurgicznych lub leczenia hormonalnego do postaci tak zbieżnej z preferowaną płcią, jak to tylko możliwe.

B. Tożsamość transseksualna występuje trwale od co najmniej 2 lat.

C. Zaburzenie nie jest objawem innego zaburzenia psychicznego (np. schizofrenii) ani nie wiąże się z nieprawidłowościami chromosomalnymi


Kariotyp jest "kariotypem z aberracjami". Delecja jest aberracją chromosomową, nieprawidłowością, tyle wyczytałam. Wprost też napisano, że jest nieprawidłowy.

Do tego czeka mnie czekanie kilka miesięcy do genetyka lub wybulenie kasy za wskazaną konsultację, ponieważ jeżeli dobrze rozumiem, aby w sądzie nie było niespodzianki, muszę tą wizytę dodatkową odbyć.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-10, 23:34   

Punkt C z ICD odnosi się do aberracji, które są powiązane z płcią, bo wtedy wykluczyłyby diagnozę transseksualizmu na rzecz interseksualizmu. Wymienione przez ciebie nieprawidłowości takie nie są.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-11, 00:09   

Czyli rozumiem, że mam się niczym nie martwić, brać dalej leki, może jeszcze pomogą i potem iść do genetyka, Libera i do sądu?

Zastanawia mnie tylko treść pozwu o ustalenie, że jestem kobietą. Nie ma sensu ta część o cechach nowej płci, ponieważ w żadnym stopniu nie przypominam kobiety wyglądem. Wygląd hipermęski mimo że biorę leki już dość długo. Nie wiem co z tym robić, bo nie ma ani piersi, owłosienie jak było, tak dalej jest, kształt twarzy bardzo męski, makijaż nic mi nie daje poza komentarzami ludzi. Łysina nadal trzeciego stopnia i tracę włosy dalej.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-04-11, 11:05   

OneLotusPetal napisał/a:
Chromosom 6 nie jest chromosomem płciowym, więc nie będzie kolidować z transseksualizmem.
OneLotusPetal napisał/a:
Punkt C z ICD odnosi się do aberracji, które są powiązane z płcią, bo wtedy wykluczyłyby diagnozę transseksualizmu na rzecz interseksualizmu. Wymienione przez ciebie nieprawidłowości takie nie są.
No nie wiem.. chyba należałoby najpierw zajrzeć do opisu wspomnianych genów, a tam:

Estrogen receptor napisał/a:
In humans, the two forms of the estrogen receptor are encoded by different genes, ESR1 and ESR2 on the sixth and fourteenth chromosome (6q25.1 and 14q23.2), respectively.

Both ERs are widely expressed in different tissue types, however there are some notable differences in their expression patterns:[7]

Jakoś to tak po łebkach było lisku :) Należało by zadać pytanie, czy to przypadkiem nie jest jednak interseksualizm..

Ayashiiru, chyba jednak niezbędna będzie konsultacja z genetykiem.. zwłaszcza że była tam wzmianka o ryzyku raka piersi przy tym genie.

Na razie nie wpadaj w panikę, czasem potrzeba naprawdę długiego czasu by zobaczyć na sobie działanie leków a estradiol jest jednak słabszy niż testosteron.. nie panikuj póki co bierz tyle ile bierzesz.
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-11, 13:16   

Mogę prosić prostym językiem o co chodzi z tym ryzykiem raka oraz receprotem estrogenowym? Czy to jest coś bardzo nie tak?

Gdy mi ktoś mówi "nie panikuj" to niestety panikuję.

WikitoriaJangmi napisał/a:
jak łysina to peruczka i po problemie

Chcę mieć własne prawdziwe włosy. Bez tego będę się czuła fatalnie.
Ostatnio zmieniony przez Vichan 2020-04-11, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-04-11, 13:39   

Przecież możesz nosić perukę i dalej zapuszczać włosy. Lepiej mieć długie i mocne, ale sztuczne, włosy, niż chodzić z krótkimi i rzadkimi.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-04-11, 13:44   

Emilia napisał/a:
Przecież możesz nosić perukę i dalej zapuszczać włosy. Lepiej mieć długie i mocne, ale sztuczne, włosy, niż chodzić z krótkimi i rzadkimi.

Dlaczego znów nie czytasz całego tematu? Pisałam o łysinie trzeciego stopnia, masz w ogóle pojęcie jak to będzie wyglądać z długimi włosami? Na prawdę pomocne to było z twojej strony.
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2020-04-11, 14:31   

Czyli nie chcesz mieć długich, własnych włosów? O to ci chodzi? Jak tak to żaden problem kupić peruczkę i ją założyć.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2020-07-17, 18:28   

Ayashiiru napisał/a:
Emilia napisał/a:
Przecież możesz nosić perukę i dalej zapuszczać włosy. Lepiej mieć długie i mocne, ale sztuczne, włosy, niż chodzić z krótkimi i rzadkimi.

Dlaczego znów nie czytasz całego tematu? Pisałam o łysinie trzeciego stopnia, masz w ogóle pojęcie jak to będzie wyglądać z długimi włosami? Na prawdę pomocne to było z twojej strony.


czy ty jestes pewna, ze twoje dawki i leki sa skuteczne? bo z tego co mowisz to nie. ja zeby powstrzymac lysienie musialam dodac do leczenia dutasteryd i finasteryd. tak bardzo dht mnie niszczy. zas estradiol musze miec powyzej 400, inaczej nic mi to nie da. poza tym nie znam sie na genetyce i nie wiem na ile obecny stan moze byc wynikiem zaburzen genetycznych.
jakie masz wyniki hormonow?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11