Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest z chłopakami ftm
Autor Wiadomość
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-06, 21:45   Jak to jest z chłopakami ftm

Witam ponownie... Chciałem zadać pytanie jak wielu chłopaków ftm interesuje się facetami (biologicznymi). Czy to jest raczej ciekawość, czy faktycznie prawdziwa (emocjonalna) chęć bycia z fizycznym facetem. Oczywiście też nasuwa się pytanie jakie oczekiwania mają chłopaki ftm? Mam nadzieje że tymi pytaniami nie wyszedłem ponad jakieś zasady panujące na tym forum. Jeśli tak to też poproszę o informacje.

Dodałam do użytkowników. /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2020-04-04, 03:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-06, 22:26   

Wielu transplciowych mężczyzn gejów wiąże się z cisami.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-06, 22:41   

Z moich obserwacji wynika, że ftm częściej lubią facetów niż cis faceci (częściej są homo albo bi).
Najlepiej jest zapytać, nawet nie wprost, tylko naokoło, np. "Czy byłeś kiedyś w związku z facetem albo z kobietą?". Najczęściej nie skończy się na suchej odpowiedzi "tak/nie".
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-03-06, 23:18   

men napisał/a:
Chciałem zadać pytanie jak wielu chłopaków ftm interesuje się facetami (biologicznymi).

Jak już przedmówcy napisali - raczej dużo większy procent niż wśród reszty społeczeństwa (z pewnej ankiety na niemieckim forum dla ftm wynikło kiedyś, że około 50% jest zainteresowanych wyłącznie facetami, a kolejne 25% jest bi, więc tylko 25% było hetero ;) ). Moim zdaniem ciekawszym pytaniem jest: dlaczego tak się dzieje? Teorie są różne, dwie wydają mi się ciekawe:
1) być może jako osoby, które i tak wychodzą ponad heteronormę, mamy trochę więcej odwagi w próbowaniu, przeciwstawianiu się tej heteronormie, bardziej dopuszczamy do głosu swoje pragnienia itp., może gdyby biologiczni faceci dali sobie taki luz, też by się okazało, że więcej z nich jest zdolnych do męsko-męskich relacji;
2) są trzy obszary w mózgu: jeden odpowiedzialny za identyfikację płciową (czy czuję się k czy m), drugi za rolę płciową (czy odpowiada mi taka czy inna rola), trzeci za orientację seksualną (kto mnie pociąga) - u osób transseksualnych ten pierwszy obszar ukształtował się odwrotnie niż ciało, ale już trzeci mógł się ukształtować "właściwie" w stosunku do ciała... czy też ogólnie może tu być namieszane, bo chyba hormony w czasie ciąży odpowiadają za ukształtowanie tych wszystkich trzech obszarów i w każdym z nich coś się może zadziać.

Cytat:
Oczywiście też nasuwa się pytanie jakie oczekiwania mają chłopaki ftm?

Chyba takie same jak biologiczni :P Chociaż nie wiem o co dokładnie pytasz... w poprzednim temacie pojawił się taki wątek i jeśli też o niego, to tak - chcielibyśmy być cenieni za to jacy jesteśmy tak poza sferą transseksualizmu (a już na pewno nie ze względu na niego - jak jakiś fetysz).
_________________
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-07, 22:34   

Dziękuję za odpowiedzi. Szczególnie ostatnia była szeroka i wyczerpująca. Dzięki Wendigo.




wendigo napisał/a:
chcielibyśmy być cenieni za to jacy jesteśmy


Rozumiem. Dla mnie to jest to oczywiste przy założeniu, że obie strony chcą być otwarte na siebie. Pisze te słowa bo różnie bywa z tą otwartością (własne doświadczenia)
 
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-03-14, 08:55   

men napisał/a:
Chciałem zadać pytanie jak wielu chłopaków ftm interesuje się facetami (biologicznymi). Czy to jest raczej ciekawość, czy faktycznie prawdziwa (emocjonalna) chęć bycia z fizycznym facetem. Oczywiście też nasuwa się pytanie jakie oczekiwania mają chłopaki ftm?

Trochę to wszystko ujęte jakby kmi nie byli do końca ludźmi, a dziwnym okazem za szybką w zoo. Tak w skrócie to km, który jest gejem albo bi, w naturalny sposób interesuje się związkiem z facetem. Przy tym większości (nie wszystkim) jest mniej lub bardziej obojętne, czy będzie to facet cis czy trans, bo rozumieją, że trans facet to facet, a nie jednorożec. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy trans facet gej ma silne preferencje łóżkowe w stronę genitaliów cis facetów.

Cytat:
Czy to jest raczej ciekawość, czy faktycznie prawdziwa (emocjonalna) chęć bycia z fizycznym facetem.

Mam szczerą nadzieję, że większość ludzi, którzy chce być z kimś w związku, po prostu chce być z kimś w związku, a nie wiąże się z ciekawości na zasadzie "a teraz spróbuję z blond komornikiem", "a teraz spróbuję z rudym piekarzem", "a teraz spróbuję z cisem", "a teraz spróbuję z transem".

Cytat:
Oczywiście też nasuwa się pytanie jakie oczekiwania mają chłopaki ftm?

A jakie oczekiwania od związków mają faceci ze wzrostem powyżej 190 cm?
Nie zamierzam swoich doświadczeń uogólniać do wszystkich kmów, bo nie mamy dzielonej świadomości, ale mój narzeczony zdobył mnie tym, że od początku traktował mnie jak człowieka, a nie ciekawostkę przyrodniczą :)
_________________
Nie tracę czasu na ludzi, którzy popierają swoje twierdzenia danymi z Instytutu Bo Tak Uważam
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-14, 09:32   

nolife napisał/a:
Trochę to wszystko ujęte jakby kmi nie byli do końca ludźmi, a dziwnym okazem za szybką w zoo. Tak w skrócie to km, który jest gejem albo bi, w naturalny sposób interesuje się związkiem z facetem. Przy tym większości (nie wszystkim) jest mniej lub bardziej obojętne, czy będzie to facet cis czy trans, bo rozumieją, że trans facet to facet, a nie jednorożec. Wyjątkiem może być sytuacja, kiedy trans facet gej ma silne preferencje łóżkowe w stronę genitaliów cis facetów.



Witam.
Odebrałeś moje słowa bardzo podjerzliwie. Moje pytanie było nakierowane na oczekiwania Chłopaków ftm względem biologicznych chłopaków. To jak podchodzą do relacji (ale w uczciwym komentarzu) Dla mnie to ważne by poznać bliżej wartości ale też wrażliwość na różne tematy. Nie chcę w jakimś stopniu robić z siebie ofiary wyliczając tu moje przykre doświadczenia. Mam sporo tych mniej sympatycznych i dlatego szukam informacji u źródła. Czy czynię coś złego pytając?


nolife napisał/a:
Mam szczerą nadzieję, że większość ludzi, którzy chce być z kimś w związku, po prostu chce być z kimś w związku, a nie wiąże się z ciekawości na zasadzie "a teraz spróbuję z blond komornikiem", "a teraz spróbuję z rudym piekarzem", "a teraz spróbuję z cisem", "a teraz spróbuję z transem".



Dziękuję za dosadne (aż do przesady) wyjaśnienie na przykładach.


nolife napisał/a:
A jakie oczekiwania od związków mają faceci ze wzrostem powyżej 190 cm?
Nie zamierzam swoich doświadczeń uogólniać do wszystkich kmów, bo nie mamy dzielonej świadomości, ale mój narzeczony zdobył mnie tym, że od początku traktował mnie jak człowieka, a nie ciekawostkę przyrodniczą


Rozumiem ze jestem tendencyjny. Ok.
Bardzo, bardzo się cieszę, że przez życie idziecie we dwójkę. Wszystkiego Dobrego dla Was. :-) Wzajemnego poszanowania, wspierania w chwilach trudnych i stałości uczuć na lata. :-) Realizacji wspólnych życiowych planów. Pozdrawiam. :-)
 
 
 
nolife
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 39
Posty: 64
Wysłany: 2020-03-14, 10:02   

Wybacz, jeśli zareagowałem zbyt podejrzliwie, ale byłem już wystarczająco razy potraktowany jako ciekawostka przyrodnicza, żeby tak sformułowane pytania zapaliły mi kilka czerwonych lampek. Bycie traktowanym jako ciekawostka ma swoje zalety jak się szuka kogoś do jednorazowej przygody, ale zdecydowanie nie jest podstawą do związku.

Próbowałem też wyjaśnić, że po pierwsze kmi nie mają zbiorowej listy oczekiwań wobec partnerów, ani też oczekiwania nie różnią się zwykle pomiędzy oczekiwaniami wobec cis i trans facetów. Mam nadzieję, że mi się to udało, nawet jeśli zrobiłem to zbyt dosadnie.

I dzięki :)
_________________
Nie tracę czasu na ludzi, którzy popierają swoje twierdzenia danymi z Instytutu Bo Tak Uważam
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-14, 11:40   

nolife napisał/a:
Wybacz, jeśli zareagowałem zbyt podejrzliwie, ale byłem już wystarczająco razy potraktowany jako ciekawostka przyrodnicza


Witam ponownie...
Ważne że się wyjaśniłeś. To się liczy. Cieszę się Twoim Szczęściem mimo że było okupione przykrymi początkami. Ważne że masz to za sobą.



Jeszcze raz Wszystkiego Dobrego dla Was
i Stałości Związku na długie, długie lata...
Pozdrawiam
:-D
 
 
 
Prince of Foxes
użytkownik
Prince of Foxes


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 5
Posty: 65
Wysłany: 2020-03-14, 14:19   

Pomijając jakieś oczywiste preferencje jeśli chodzi o charakter, to dla mnie np. ważne jest, żeby mimo wszystko nie widział we mnie kobiety. No, ale o to ciężko jeśli jest się przed tst i jest się wyoutowanym tylko przed kilkoma osobami (także ja się z jakimikolwiek związkami wstrzymuję dopóki nie dojdę do porozumienia ze sobą, ostatnie dwie próby związków zakończyły się totalną porażką, mimo najszczerszych chęci). Większość i tak w gruncie rzeczy to raczej sprawa indywidualna :v
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11