Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Mama trans M/K
Autor Wiadomość
Bazinga
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 5
Wysłany: 2020-03-01, 22:33   Mama trans M/K

Mój (na razie) syn powiedział mi o sobie przedwczoraj. A ma 20 lat i co najmniej od 15 lat się męczył. Jeszcze to do mnie nie dociera. Szukam kontaktu na rodziców dzieci trans M/K. Ale także każdej informacji jak mogę mu/jej pomóc. Nie chcę wchodzić z butami w jego plany, ale nie chcę też, żeby myślał, że jest mi obojętne przez co przechodzi i ile przed nim wyzwań. Na razie obiecałam mu zachowanie tajemnicy przed bratem, ale to mega trudne - wiedzieć, milczeń, nie móc się nikogo poradzić.
Nigdy przenigdy nie zwlekajcie z rozmową z rodzicami. To takie bolesne, dowiedzieć, że dziecko latami cierpiało i miotało się samo. Mógł już na studia pójść jako kobieta...

Dodałam do użytkowników. /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2020-04-04, 03:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-03-01, 23:49   

Bazinga, masz coś wspólnego lub twój syn ma z memem o skarbówce?
 
 
Amethyst
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 40
Wysłany: 2020-03-02, 00:53   

Cześć od razu chce ci napisać że jesteś naprawdę złotą mamą dla swojej córki że chociaż próbujesz to zrozumieć i jak zakładam pomóc. Moja mama tak samo chciała znaleźć jakieś kółko wsparcia dla rodziców osób ts ale np we Wro bez skutku, w innych większych miastach są grupy wsparcia Kraków, Opole, Wawa, Trójmiasto, Lublin. Polecam sprawdzić stronę trans-fuzji.

Bazinga napisał/a:
Nigdy przenigdy nie zwlekajcie z rozmową z rodzicami. To takie bolesne, dowiedzieć, że dziecko latami cierpiało i miotało się samo. Mógł już na studia pójść jako kobieta...

Podobnie, nigdy sobie nie wybaczę że w wieku 11 lat, dwa razy próbowałam powiedzieć rodzica że nie czuje się chłopakiem i wolałabym być dziewczyną ale było to dla mnie tak cięzkie i trudne że jedyne co wydusiłam to to że ich kocham... A po comingoucie w wieku 17 lat usłyszałam od mamy że czemu nie mówiłam nic wcześniej... Tej rany tchórzostwa do tej pory nie mogę zabliźnić.
 
 
Bazinga
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 5
Wysłany: 2020-03-02, 06:27   

Amethyst napisał/a:
w innych większych miastach są grupy wsparcia Kraków, Opole, Wawa, Trójmiasto, Lublin. Polecam sprawdzić stronę trans-fuzji.


Na forum trans-fuzji jest info, że forum jest zamknięte i odsyła tutaj. A tutaj usiłuję szukać i nie widzę żadnej informacji (może słabo szukam?). Jestem akurat z wawy, więc wydaje się oczywiste, że jacyś rodzice szukają tu kontaktów
 
 
Bazinga
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 5
Wysłany: 2020-03-02, 06:31   

Ayashiiru napisał/a:
z memem o skarbówce?

przyznam, że nie mam pojęcia, o jaki mem chodzi, ale zważywszy, że wczoraj założyłam tutaj konto, to chyba nie ma to nic do rzeczy...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-02, 06:47   

Bazinga, co jakiś czas pojawiają się na forum rodzice trans osób. Poszukaj w powitalni. Jednak jest to na tyle rzadko, że nie sądzę byś przez forum nawiązała kontakt. Wiem za to, że fundacja transfuzja organizowała grupę wsparcia dla bliskich osób transpłciowych, sprawdź czy to aktualne.

Co do twojego dochowania tajemnicy, nie bardzo rozumiem problemu, napisałaś to tak, jakby język cię świeżbił by podzielić się plotką. Mam nadzieję, że to tylko moje błędne wrażenie.

Twój apel by dzielić się swoimi wątpliwościami płciowymi z rodzicami nie zawsze ma sens. Wielu rodziców nie pomaga trans dzieciom, a nawet wprost przeciwnie, uważając, że znają dobrze własne potomstwo.

Spotkasz tu sporo życzliwych ludzi, będą też zagubieni i nie zawsze przyjaźnie nastawieni min przez doświadczenia z rodzicami. Proszę nie zrażaj się do nas, śmiało pytaj i rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Witaj na forum.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-02, 13:02   

Bazinga, rozumiem Cię. Moja mama miała ogromny problem z zaakceptowaniem mnie jako córki. Do dzisiaj ma, mimo że przeszłam pełna korektę. Jednak po wielu przemyśleniach stwierdziła, że mimo wszystko zawsze będę jej dzieckiem i zawsze będzie mnie kochać.
 
 
Bazinga
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 5
Wysłany: 2020-03-02, 14:19   

Ada75 napisał/a:
jakby język cię świeżbił by podzielić się plotką

tu nie chodzi o plotkę - mówię o bracie! trudno mając dwoje dzieci mieszkające pod jednym dachem, jednemu pomagać w tranzycji utrzymując tajemnicę przed drugim - nawet użycie formy żeńskiej jest w takiej sytuacji wykluczone.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-02, 14:52   

Bazinga, nie rozumiem w takim razie problemu - jest dużo młodszy, starszy, jest czynnym członkiem ONR i transfobem. Krzywda od tej informacji mu się nie stanie. Musicie obie porozmawiać o bracie i o tym, że w końcu i tak się dowie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-03-02, 20:45   

WiktoriaJangmi napisał/a:
ani to ty nie chcesz by jej brat o niej wiedział, bo tak ci jest wygodnie.

Dlaczego po raz kolejny naskakujesz na kogoś, bo nie przyklaskuje od razu Twoim tęczowym wizjom idealnego trans-życia? :-? I w ogóle skąd bierzesz te interpretacje, bo raczej ze słów autorki tematu wynika, że to nie ona nie chce utrzymywać to w tajemnicy.
_________________
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-03-02, 22:09   

WiktoriaJangmi napisał/a:
akcept00ją

Po co te natrętne udziwnienia językowe? Zauważyłaś, że piszesz tak kolejny raz? OO zamiast u? Po co to?

Cytat:
ani to ty nie chcesz by jej brat o niej wiedział, bo tak ci jest wygodnie.

A wiesz czy jej córka chce? Może gotowa nie jest i sama prosiła by bratu nie mówić?

Swoją drogą ja dalej wyglądam jak p... więc nawet nie oczekuję od mojej matki, że wzróci się do mnie w formie żeńskiej. Po prostu w moim przypadku byłaby to tragifarsa. Najpierw kowal musi mi ociosać twarz, ale teraz przy tym wirusie w Tajlandii to mogę zapomnieć o wyjeździe do Thepa [zaraz się ktoś odezwie,mówiąc, że to koci-koci-grypcia... mimo że ludzie umierają].

Co polecić... brat nie jest non-stop w domu? Chociaż w tym czasie mówić do niej normalnie, czyli jak do kobiety.
_________________

 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-03-02, 22:26   

WiktoriaJangmi napisał/a:
Przepraszam że mnie ponosi, po prostu mam cisfobię, i w sumie mam ku temu uzasadnienie

Nie dokładajmy więc cis-fobii w sytuacji gdy nie jest to uzasadnione. Na "cis-fobię" byłoby miejsce gdyby powiedziała "nigdy nie nazwę jej kobietą, bo kobiety są inaczej zbudowane".
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-02, 23:02   

Cytat:
Swoją drogą ja dalej wyglądam jak p... więc nawet nie oczekuję od mojej matki, że wzróci się do mnie w formie żeńskiej.


Ee... Jakie słowo na p masz na myśli?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Bazinga
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 5
Wysłany: 2020-03-03, 00:16   

Misia napisał/a:
Bazinga, rozumiem Cię. Moja mama miała ogromny problem z zaakceptowaniem mnie jako córki. Do dzisiaj ma, mimo że przeszłam pełna korektę. Jednak po wielu przemyśleniach stwierdziła, że mimo wszystko zawsze będę jej dzieckiem i zawsze będzie mnie kochać.

Wiesz, to nawet nie chodzi problem z zaakceptowaniem. Rzecz w tym, że jeśli dowiedziałam się dwa dni temu, to dla mnie jest to przestawienie całego świata. Dla niej oswajanie rzeczywistości innej niż narzucona trwało wiele lat. Dysproporcja jest olbrzymia i przy najlepszej woli trudno jest przerobić tyle lat w kilka dni i udawać, że cały problem to zmiana zaimka i paczka cieni do powiek.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-03, 00:33   

Armand napisał/a:
Cytat:
Swoją drogą ja dalej wyglądam jak p... więc nawet nie oczekuję od mojej matki, że wzróci się do mnie w formie żeńskiej.


Ee... Jakie słowo na p masz na myśli?

Pedał
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-03-03, 02:17   

WiktoriaJangmi napisał/a:
Ayashiiru, I to że nie wyglądasz jak kobieta znaczy że nie możesz być sobą?

Nie, bo jestem wyśmiewana. Byłam już nawet na wiocha.pl.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-03, 13:22   

Trochę boli czytać, że rodzic nic nie zauważył przez te dwie dekady. Ale...

Nawołuję do spokoju.
WiktoriaJangmi, nie atakuj proszę Bazingi. Masz prawo czuć urazę, ale nie można przez to atakować kogoś, kto jeszcze nic nie zrobił, szczególnie na forum, gdzie okres oczekiwania na odpowiedź jest długi, co nie sprzyja naturalnym interakcjom. Niestety daję punkt, bo kilka dni temu już się zastanawiałem nad innym wątkiem. Powód był podobny.

Co do meritum.

Rodzice rzadko tu piszą, ktoś pisze, że chce poznać innych rodziców, ale to się dzieje z raz do roku i deklarują bycie w różnych zakątkach Polski. Polecam zapytać w jakiejś organizacji, która robi grupy wsparcia, np. Trans-fuzja, Tęczówka, Lambda. Są też spotkania dla bliskich.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-03, 15:33   

Ja sobie na takim forum nie życzę używania słowa na p. Co to w ogóle znaczy że wyglądasz jak p? To nie forum Frondy ani ONR.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-03-03, 19:59   

Armand, nic nie poradzę - napisałam co usłyszałam o sobie - tak mnie nazwano. Dlatego byś tego slowa nie widział napisałam je zgodnie z regulaminem. Poza tym wypowiedź była o mnie, więc nie widzę problemu.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-04, 00:31   

Ayashiiru, ok. Nie uscislilas w poście że to nie Twoja opinia.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-03-04, 19:44   

Jangmi, nie pociesza mnie to, bo mam zero tak zwanego passingu. Nie mogę żyć jako kobieta, bo już pomijając sam głos, nawet z wyglądu mnie określają facetem mimo ubioru unisex. Z twarzy wyglądam nadal prawie identycznie jak Daniel, która założyła tu zbiórkę. Mimo brania leków i mimo rzekomo poprawnych wyników jak na kobietę.

Poza tym mam zaproszenie na ponowne pobranie kariotypu. Podejrzenie uszkodzenia materiału czy jakoś tak przez telefon podali. :/ Będzie znów czekanie :(
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-04, 22:05   

Bazinga, witaj na forum.

Żeby znaleźć więcej rodziców, najlepiej się skontaktować (Facebook, Messenger) z Panią Eweliną Słowińską - liderką grupy rodziców przy Trans-Fuzji. Jeśli nie masz tych kanałów komunikacji, to mogę zorganizować numer telefonu.

Polecam też zapisy audycji radiowych z Jej udziałem (za paywallem):
https://audycje.tokfm.pl/gosc/12836,Ewelina-Slowinska
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11