Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-02-29, 23:51   Witam

Witam wszystkich Serdecznie.
Na dobry początek trudno tak napisać o sobie
Z pewnością moja chęć obecności tutaj wynika z zainteresowania osobami trans. Dokładniej pisząc Chłopakami FTM
Nie jestem osobą która chciałaby dokonać korekty swojej płci, jestem facetem, nie mniej bardzo zależy mi na bliższym poznaniu natury osób trans. Osobiście znam paru chłopaków FTM. To co mnie zaskakuje to, że sporo osób i to z większych miast obawia się rozmowy z kolegami trans. Jako osoba spoza kręgu , może o dużej empatii ale bez doświadczeń, ciężko mi jest zasugerować innym chłopakom FTM by przełamali się do rozmowy z innymi (choćby na takim forum jak to). Może już zostane skrytykowany, jednak zapewniam miałem okazję doświadczyć niechęci choćby duchowego wsparcia. Fakt pewne informacje zdobyte przez kilka lat od chłopaków pomagają mi w rozmowie, ale wiem jak przez niewiedzę można urazić taką osobę. Mam nadzieję że nie zostanę usunięty z tego forum z faktu że nie jestem osobą trans. Dla mnie to ważne doświadczenie. Szanuję grono rozmówców i jak pisałem wcześniej oczekuje kredytu zaufania.

Dodałam do użytkowników. /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2020-04-04, 03:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-01, 00:39   

Witaj na forum. Rzeczywiście może być trudno, ale na pewno oprócz osób z urazem do osób cis znajdzie się też parę chętnych do rozmowy.

Z Twojego postu nie jest dla mnie jasne, czy to kolega k/m nie chce rozmawiać, czy to inni go unikają, czy też może nie chcą rozmawiać z nim na temat transpłciowości. Tzn., ciężko jest wywnioskować, o co właściwie chodzi, w czym leży problem.

Nie wiem też czy potrzeba dużo wiedzy, żeby nie urazić osoby trans, często wystarczy zwykły brak najazdów na przeżycia i doświadczenia takiej osoby.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-01, 00:42   

Nie każdy chce się "przełamywać do rozmowy". Mam taką jedną "znajomą" w realu, która cały czas mówi, jak bardzo mnie wspiera, przy każdej możliwej okazji wtrąca, że mogę na nią liczyć, że mogę się jej zwierzyć, że ona akceptuje trans... Nawet nie jesteśmy przyjaciółmi, to po prostu ktoś, kogo poznałem. Jest jedną z osób, które przez takie gadanie sprawiają, że robi mi się mega niekomfortowo i uciekam jak najdalej.

Jak będą chcieli, sami ci powiedzą, nie ma co ciągnąć za język.
To tylko taka uwaga do życia offline, tu na forum raczej możesz pytać i rozmawiać śmiało.
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-01, 02:03   

Cytat:
Z Twojego postu nie jest dla mnie jasne, czy to kolega k/m nie chce rozmawiać, czy to inni go unikają, czy też może nie chcą rozmawiać z nim na temat transpłciowości. Tzn., ciężko jest wywnioskować, o co właściwie chodzi, w czym leży problem.

Nie wiem też czy potrzeba dużo wiedzy, żeby nie urazić osoby trans, często wystarczy zwykły brak najazdów na przeżycia i doświadczenia takiej osoby.



Witam ponownie
Mam nadzieje że w którymś momencie zachęcę Go do zarejestrowania się tutaj. Ów chłopak chce być perfekcjonistą. Kłopot w tym że chce zbyt wiele na raz. Mianowicie poprawić estetykę usuniętych piersi i sfinalizować operację trójkę przy jednoczesnym rozbudowaniu masy ciała i próbie zrównoważenia emocjonalnego (mocnymi lekami) przez kuracje hormonalną. W moim odczuciu to za dużo. Chłopak jest mocno wyciszony więc nie chcę zbytnio coś sugerować.
Ostatnio zmieniony przez 2020-03-01, 08:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-01, 02:08   

OneLotusPetal napisał/a:
Nie każdy chce się "przełamywać do rozmowy". Mam taką jedną "znajomą" w realu, która cały czas mówi, jak bardzo mnie wspiera, przy każdej możliwej okazji wtrąca, że mogę na nią liczyć, że mogę się jej zwierzyć, że ona akceptuje trans... Nawet nie jesteśmy przyjaciółmi, to po prostu ktoś, kogo poznałem. Jest jedną z osób, które przez takie gadanie sprawiają, że robi mi się mega niekomfortowo i uciekam jak najdalej.

Jak będą chcieli, sami ci powiedzą, nie ma co ciągnąć za język.
To tylko taka uwaga do życia offline, tu na forum raczej możesz pytać i rozmawiać śmiało.



Ok
Dzięki. To ważne dla mnie.
Sam też interesuję się Chłopakami FTM i cenne są spostrzeżenia Ich pod względem Facetów gejów którzy są zainteresowani znajomością z nimi.
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-02, 19:07   

men, witaj na forum. Piszesz, że znajomy chce zrobić masę, popracować nad klatką, zrobić trójkę i bierze hormony. Nie widzę w tym nic dziwnego. To zwyczajny proces tranzycji.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-02, 20:31   

Armand napisał/a:
men, witaj na forum. Piszesz, że znajomy chce zrobić masę, popracować nad klatką, zrobić trójkę i bierze hormony. Nie widzę w tym nic dziwnego. To zwyczajny proces tranzycji.



Też jestem dobrej myśli i życze Jemu jak najlepiej. <spoko> Napisałem jedynie, że chce to wszystko jak najszybciej. Stąd moje obawy...
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-02, 20:50   

men, z nieodpowiednimi częściami ciała żył już i tak nazbyt długo.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-03-02, 21:11   

Cześć :)
o, facet zainteresowany nami, to się rzadko zdarza :P więc mam nadzieję, że szybko nie uciekniesz :D

men napisał/a:

Sam też interesuję się Chłopakami FTM i cenne są spostrzeżenia Ich pod względem Facetów gejów którzy są zainteresowani znajomością z nimi.

oo to na ten temat mogę Ci litanię napisać :D ;)
_________________
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-02, 23:52   

Armand napisał/a:
men, z nieodpowiednimi częściami ciała żył już i tak nazbyt długo.


Tu się nie wypowiem bo nie jestem Nim, ale skoro chce zrobić operacje, oznacza że chce zmiany. 8-)
 
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-02, 23:54   

wendigo napisał/a:
Cześć :)
o, facet zainteresowany nami, to się rzadko zdarza :P więc mam nadzieję, że szybko nie uciekniesz :D


Nie ucieknę... Zapewniam. I chętnie posłucham jeśli będzie taka Osoba by coś o sobie opowiedzieć. <spoko>
Ostatnio zmieniony przez 2020-03-03, 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-03, 13:03   

Uwaga techniczna: zamykaj cytaty z obu stron. Jeżeli cytujesz z użyciem przycisków nad czyimś postem, wystarczy nie kasować znaczników „quote”, które są automatycznie wstawiane. Jeżeli sam piszesz znaczniki, to po końcu cytatu należy umieścić znacznik kończący :
Kod:
 [/quote]


Co do tego czy to wszystko to za dużo na raz to nie wiem, na operacje i tak się czeka, trzeba znaleźć chirurga, przejść konsultacje, wykonać niezbędne badania itp. Hormony to się po prostu bierze i nic nie robi z tym w sumie.

Budowanie masy chyba też nie pochłania aż tyle czasu, ponieważ stety lub niestety na efekty się czeka, a więcej ćwiczeń w krótkim okresie daje tylko przetrenowanie. Ja osobiście sport bardzo lubię i dużo ćwiczę, ale nie odczuwam tego jako obciążające, wręcz przeciwnie, to dobra zabawa i skuteczne oderwanie się od codziennego stresu.
Ostatnio zmieniony przez Sven 2020-03-04, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jcmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 80
Posty: 295
Wysłany: 2020-03-03, 17:26   

Cześć.
Nie udzielam się na tym forum często, ale też mogę pogadać trochę.
Jestem chłopakiem trans k/m, w dodatku gejem.
Jeśli chcesz, to możesz nawet napisać do mnie prywatną wiadomość.
Ale w razie czego licz się z tym, że udzielam się tu niezbyt często.
A tak na uboczu dyskusji, to jeszcze napiszę, że chciałbym znaleźć sobie partnera na stałe jak już doprowadzę swoje ciało do ładu. Ale nie będę szukał partnera wśród zwolenników transów, tylko na ogólnych zasadach jako mężczyzna.
Co jest takiego atrakcyjnego w facetach trans jako facetach trans właśnie?
Ja bym wolał urodzić się jako cis, a atrakcyjny chciałbym być z innych powodów.
Pozdrawiam
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-03, 19:28   

Sven napisał/a:
Uwaga techniczna: zamykaj cytaty z obu stron. Jeżeli cytujesz z użyciem przycisków nad czyimś postem, wystarczy nie kasować znaczników „quote”, które są automatycznie wstawiane. Jeżeli sam piszesz znaczniki, to po końcu cytatu należy umieścić znacznik kończący :
Kod:
 [/quote]


Co do tego czy to wszystko to za dużo na raz to nie wiem, na operacje i tak się czeka, trzeba znaleźć chirurga, przejść konsultacje, wykonać niezbędne badania itp. Hormony to się po prostu bierze i nic nie robi z tym w sumie.

Budowanie masy chyba też nie pochłania aż tyle czasu, ponieważ stety lub niestety na efekty się czeka, a więcej ćwiczeń w krótkim okresie daje tylko przetrenowanie. Ja osobiście sport bardzo lubię i dużo ćwiczę, ale nie odczuwam tego jako obciążające, wręcz przeciwnie, to dobra zabawa i skuteczne oderwanie się od codziennego stresu.




Dzięki za informacje. Trochę mi to nieudolnie wychodzi, ale myślę że będzie ok.
Co do Tego Młodego kolegi, mam nadzieje że się nie zrazi.
Nie przepada za systematycznym ćwiczeniem. Nie mniej trzymam kciuki za Niego. <spoko>
Ostatnio zmieniony przez 2020-03-04, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-04, 00:39   

Generalnie to ćwiczenia nie są wymagane do tranzycji. To zdrowo, ale człowiek ma prawo być kluską jeśli to mu odpowiada. Cis mężczyzni też nie często mają sylwetkę Adonisa.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-04, 14:39   

Czy ja wiem czy sport jest taki zdrowy? :p Kontuzje częsta rzecz.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-05, 20:07   

Sven, jak się go głupio uprawia, to są częste.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-05, 22:06   

Wypadków też trudno uniknąć. A jednak przy sporcie się na nie naraża. Tzn pewnie zależy jaki sport. I jak często rozumie się jako „często”.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-06, 07:00   

Wstając z łóżka na przypadkowo zostawione pod nim różowe klapki na koturnie bardzo łatwo skręcić kostkę. :p
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-03-06, 22:42   

Ada75, dlatego nie posiadam różowych klapek. Są najbardziej niebezpieczne.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-06, 22:59   

Szczególnie te z białym futerkiem. Zdradzieckie maupy.

A tak serio, mamy ciało do końca życia. Od nas zależy jak będzie funkcjonować.
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-08, 23:10   

Armand napisał/a:
Ada75, dlatego nie posiadam różowych klapek. Są najbardziej niebezpieczne.



:-D :-D :-D :-D
Rozumiem że panowie noszą niebieskie i bez futerka... hehehe

Mam jeszcze jedno pytanie do Chłopaków
Czy lubicie jak Was inni trochę "adorują"?
 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-08, 23:15   

W jakim sensie adorują? Podasz przykład?
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-08, 23:21   

Witam
Nie wiem czy się dobrze wyraziłem
a chodzi mi o to jeśli komuś się podoba Chłopak (dla przykładu mi, facetowi) i żartuje z nim, zagaduję (w jakimś stopniu stawiam Go w centrum mojego zainteresowania) czy to bardzo irytuje, czy są w stanie przyjąć takie zainteresowanie, czy wpadają w irytacje?
 
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-08, 23:24   

Cytat:
W jakim sensie adorują? Podasz przykład ?



Wcześniejszy post tyczył się tego pytania
nie wkleiłem a nie chce żeby powstało jakieś niedomówienie
Sorki
 
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-08, 23:36   

Jak lubi rozmawiać i nie jest jakimś uber introwertykiem, to raczej lubi też być zagadywany i jak się z nim żartuje. Uważaj tylko, żeby nie traktować go jak kobiety (miałkie komplementy, otwieranie drzwi itd.), bo wielu transfacetów jest przeczulonych na tym punkcie i można ich w ten sposób urazić.
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-08, 23:50   

OneLotusPetal napisał/a:
Uważaj tylko, żeby nie traktować go jak kobiety (miałkie komplementy, otwieranie drzwi itd.), bo wielu transfacetów jest przeczulonych na tym punkcie i można ich w ten sposób urazić.


to już by była przesada z takim słodzeniem
acz jak dwojgu ludziom na sobie zależy to liczy się intencja.
Oczywiście tak jak piszesz drzwi czy jakieś drobiazgi nie ma na celu traktowanie kogoś jak kaleki
to faktycznie byłoby irytujące :-x :evil:
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-09, 00:24   

Zależy na czym ta adoracja miałaby polegać. Jeżeli rzeczywiście byłaby dla mnie przyjemna to spoko, ale zwykle oznacza ona uporczywe zasypywanie stereotypem kobiecości i ignorowanie rzeczywistych preferencji, ewentualnie traktowanie jako osobistą obrazę i atak jak już dotrze, że wolę paintball od kwiatków.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-03-09, 01:21   

men napisał/a:
a chodzi mi o to jeśli komuś się podoba Chłopak (dla przykładu mi, facetowi) i żartuje z nim, zagaduję (w jakimś stopniu stawiam Go w centrum mojego zainteresowania) czy to bardzo irytuje, czy są w stanie przyjąć takie zainteresowanie, czy wpadają w irytacje?

Jak się podoba jak facetowi facet, to pewnie że jest to miłe :P Moi przedmówcy mówią bardziej z perspektywy nie bycia postrzeganym jak facet... (jak np. k/m jest na początku leczenia i jeszcze nie wygląda jednoznacznie, to może sobie pomyśleć, że ten drugi facet traktuje go jak kobietę...).
_________________
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-09, 07:22   

Sven napisał/a:
ale zwykle oznacza ona uporczywe zasypywanie stereotypem kobiecości i ignorowanie rzeczywistych preferencji, ewentualnie traktowanie jako osobistą obrazę i atak jak już dotrze, że wolę paintball od kwiatków.


Z całym Szacunkiem Panie Moderatorze, no ale w dzisiejszych czasach nawet w typowym związku kobiety i faceta, panowie mówią wprost: Jest równouprawnienie więc niech zakasuje rękawy i robi to co zwykło należeć do męskich zajęć. Natomiast kwestia fochów to inna sprawa.Każdy uważnie przygląda się światu. Łatwo zauważyć że poszanowanie własnej autonomiczności napuszyło praktycznie charakter każdego człowieka. Sam się na tym często łapie. Ba, nawet tutaj obowiązuje pewna etykieta. Pisze to w kontekście niekiedy nie pohamowanej chęci wyrażenia swojego "świętego" oburzenia. Oczywiście w dzisiejszej dobie wszędzie tak jest... I nie chcę tu wywoływać wielkiej dyskusji. Nie chce tu nikogo obrażać. Boję się że własnie przesadnie podkreślając wrażliwość na siebie, sami odbieramy sobie radość z wzajemnego poszanowania się. Obym się mylił. P.s Jeszcze raz Przepraszam jeśli ktoś w jakimś stopniu poczuł się urażony tym co napisałem.
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-03-09, 12:18   

Uf. Obraziłem? Jeżeli tak to przykro mi z tego powodu.

Z drugiej strony, uwierz, że są na świecie ludzie, do których zwyczajnie nie dociera jak się im tłumaczy i prosi, wprost i konkretnie, nawet jeżeli sam taki nie jesteś. To, że ktoś czegoś nie zrozumie to pół biedy, dużo gorzej jest jak uporczywie nie przestaje robić rzeczy, która komuś sprawia przykrość, mimo jasnych komunikatów, że to sprawia przykrość.
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-09, 22:19   

To prawda że często się słyszymy a nie słuchamy... :cry:
 
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2020-03-10, 15:51   

Jako facet lubiacy innych facetow moge powiedziec, ze nie przeszkadzaly by mi komplemety sugerujace moja meskosc np: gdyby mu sie podobalo to ze jestem umiesniony, gdyby lubil to, ze mam wlosy w roznych miejscach, gdyby podobaly mu sie we mnie cechy, ktore sa sterotypowo przypisywane mezczyznom. Za to irytowaly by mnie komplementy, ktore moglyby wskazywac na to, ze podobaja mu sie osoby o kobiecej urodzie, np gdybym mimo pewnego czasu na hormonach mial zero owlosienia - gdyby mi na przyklad palnal komplement typu jakie to mam gladkie cialo. Mam znajomego geja i gdy czasem w przeszlosci mi mowil, ze mam za duzo miesni to czulem pewnego rodzaju rozczarowanie - ja wlozylem tyle wysilku w budowanie meskiej sylwetki, a w jego odczuciu wygladalem gorzej niz na poczatku tranzycji. Byla to osoba, ktora darzylem nieodwajemnionym uczuciem, wiec to co myslal o moim wygladzie mialo dla mnie jakies tam znaczenie ( chociaz oczywiscie nigdy nie mialem nadzieji, ze cos z tej znajomosci wyjdzie)
Tak wiec mysle, ze mozna nam prawic komplementy, ale trzeba dostosowywac komplementy do potrzeb konkretnej osoby np: transchlopak, ktory celuje w typ urody lekko kobiecej nie obrazi sie, gdy mu powiesz ze ma delikatna budowe ciala, inny ktory chce wygladac mesko nie zareaguje na takie slowa zbyt dobrze.
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-10, 22:35   

southener napisał/a:
Mam znajomego geja i gdy czasem w przeszlosci mi mowil, ze mam za duzo miesni to czulem pewnego rodzaju rozczarowanie - ja wlozylem tyle wysilku w budowanie meskiej sylwetki, a w jego odczuciu wygladalem gorzej niz na poczatku tranzycji.



Ja bym na pewno cmokał na taką męską sylwetkę. 8-) Takie Ciacho, Ciacho!!! :D :D :p Mmm...
 
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2020-03-11, 16:50   

Fajnie ze tak uwazasz.
 
 
men
użytkownik
Gadabout


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 41
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2020-03-12, 06:53   

southener napisał/a:
Fajnie ze tak uwazasz.



Tak mam.
To co ważne też, to świadomość że ta Osoba wykonała ogromną, może nie widoczną, pracę na swoim ciałem, po to żeby nie różnić się od biologicznego faceta. To były miesiące walki z słabościami ciała i ducha. Tam pod tą skórą w tym ciele jest Wspaniały Człowiek który jest wart zainteresowania.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 14