Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
Seemann
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2020-02-23, 22:13   Witam

Witam serdecznie wszystkich użytkowników :-)
Nie jestem pewna czy to co pisze i po co, mam jakikolwiek sens, lecz być może ktoś chciałby pogadać, popisać. :) Jestem po 20, biologicznie kobietą, lecz nigdy się nie utożsamiałam jako typowa przedstawicielka płci żeńskiej, od kąd pamiętam wolałam bawić się samochodami, a przymus ubrania jakiejkolwiek sukienki,spódniczki było wojną domową. Teraz, mimo że jestem osobą dorosłą, czuje coraz większą frustrację przez moje ciało, nienawidzę go. I jeszcze te pretensje rodziny, że wyglądam dziwnie, ze powinnam być bardziej kobieca itp. A ja tak nie potrafię a przede wszystkim nie chce. Nie wiem kim w ogóle jestem.

Dodałam do użytkowników. /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2020-04-04, 03:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-02-23, 23:04   

Cześć.
Wszystko to brzmi bardzo znajomo.
Może warto pogadać o tym z seksuologiem lub psychologiem?
_________________
 
 
 
Seemann
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2020-02-23, 23:21   

WojtekM, myślałam nad tym, ale mam sprzeczne myśli, boję się że wyjdę na kompletnego dziwaka, wstyd jest silniejszy :-| a rodzina chyba by się mnie wyrzekła
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-02-23, 23:51   

Wstyd jest kraść ;)
Seemann napisał/a:
mam sprzeczne myśli

Jak bardzo sprzeczne?
_________________
 
 
 
Seemann
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2020-02-24, 00:31   

Heh ;-) u psycholog byłam niedawno dopiero pierwszy raz, i szczerze trochę się zawiodlam na tej wizycie, ciężko było mi się otworzyć, psycholog pozadawala parę pytań odnośnie mojego życia, kazala zastanowic sie nad psychoterapeutką, stwierdziła epizod depresyjny i przepisała lek, po wzięciu którego myślałam że wykituję ( parę dni dochodzenia do siebie ). Sprzeczne pod tym wzgledem, że z jednej strony wiem, iż lekarze różne rzeczy w swoim zawodzie słysza i widzą, ich zadaniem jest pomoc. A z drugiej strony, myśl że przychodzą tam ludzie naprawdę w potrzebie, z ciężkimi problemami, a ja z takim czymś. Moi najbliższi sądzą, że mi się w.. poprzewracało, żebym sobie nie wmawiała glupot.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-24, 01:48   

Seemann napisał/a:
psycholog (...) stwierdziła epizod depresyjny i przepisała lek, po wzięciu którego myślałam że wykituję

Poważnie? Psycholog przepisała ci lek na receptę?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-24, 07:56   

Zapewne psychiatra. Ludziom się mieszają te pojęcia. Ale to nie powód, żeby być uszczypliwym.

Hm. No tak, musisz sobie to poukładać w głowie, Seemann. Można z pomocą psychologa, a można bez.
 
 
Seemann
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2020-02-24, 11:37   

Tak psychiatra, przepraszam za zamieszanie. Zaskoczyło mnie to jak szybko mi je przepisała mimo że wizyta przebiegła ,, po łebku, ,.
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi
 
 
Seemann
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2020-02-24, 11:55   

Doradzano mi nawet badania hormonów, żeńskich męskich. Na nie nie mogę się uskarżyć bo wyszły w normie, teoretycznie wszystko jest ok.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-24, 11:56   

Ssri (bo pewnie właśnie to dostałaś - fluoksetyna, sertralina, escitalopram i parę innych) to bardzo bezpieczne leki z wysoką skutecznością, dlatego są tak powszechnie przepisywane. Jednym z działań niepożądanych jest możliwość początkowego zaostrzenia się stanu depresyjnego, ale po kilku dniach następuje z reguły duza poprawa.
 
 
Seemann
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2020-02-24, 12:09   

Dostałam velafax substancja czynna wenlafaksyna. Nie wpłynęło to na moje samopoczucie psychiczne ale na organizm bardzo. Najgorsza była bardzo szybka akcja serca która narastała w małym przedziale czasowym. Według przepisu lekarza, pół dawki velafaxu 37,5
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-02-24, 15:58   

Seemann napisał/a:
Doradzano mi nawet badania hormonów, żeńskich męskich. Na nie nie mogę się uskarżyć bo wyszły w normie, teoretycznie wszystko jest ok.

Poziom hormonów w normie, tak naprawdę, o niczym nie świadczy. A już na pewno nie rozstrzyga, czy jesteś osobą transpłciową, czy nie. Przed rozpoczęciem HRT też miałem (wg laboratorium) hormony w normie, podobnie jak wielu naszych kolegów.
_________________
 
 
 
Seemann
użytkownik

Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 8
Wysłany: 2020-02-24, 16:33   

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie wiec jednak przestać się oszukiwać i zasięgnąć porady psychologa co będzie raczej najodpowiedniejsze, niż psychiatry. Dobra, trzeba wziąć sprawę w swoje ręce, może nie jestem wariatem :)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-02-24, 22:59   

Seemann, tylko idź do specjalisty, który ogarnia temat tożsamości płciowej. Bo większość psychologów i psychiatrów w Polsce g. wie i może bardzo Ci zaszkodzić.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-02-29, 01:40   

Seemann napisał/a:
Tak psychiatra, przepraszam za zamieszanie. Zaskoczyło mnie to jak szybko mi je przepisała mimo że wizyta przebiegła ,, po łebku, ,.
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Tak działają psychiatrzy, raczej głębszych rozmów sobie z takim nie przeprowadzisz ;) Idź do psychologa, tak jak Armand radzi - najlepiej znającego się na tematyce trans. I też niekoniecznie od razu znajdziesz psychologa, z którym dobrze Ci się będzie rozmawiało, więc się nie zniechęcaj.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11