Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Czołem tęczowa społeczności!
Autor Wiadomość
Blaerie
użytkownik
gellatiny

Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 2
Wysłany: 2020-02-09, 20:58   Czołem tęczowa społeczności!

Cześć!
Chciałbym uzyskać informację, czy mogę dostać blokery i/lub hormony od doktora Libera bez diagnozy od psychiatry? Jestem w klasie maturalnej i mieszkam kawałek od Krakowa, stąd przed samymi maturami mam ograniczony czas na diagnozowanie. Jednak postępująca maskulinizacja mojego ciała jawi mi się jako okrutne piętno, które z tygodnia na tydzień chcę coraz to mocniej z siebie wymazać.

Jeśli diagnoza od psychiatry jest wymagana przez doktora Libera przed wypisaniem przez jego osobę recepty rozpoczynającej terapię hormonalną, to czy polecacie dobrego psychiatrę w Krakowie? Czy opinia psychiatry wystarczy, czy wymagana jest także opinia niezależnego psychologa?

Czy diagnoza od psychiatry + pakiet badań krwi (morfologia, poziom hormonów, próby wątrobowe) wystarczą aby doktor Liber otworzył dla mnie furtkę do terapii hormonalnej na pierwszej wizycie?

Wybaczcie za pośpiech i tworzenie podobnego postu przed weryfikacją konta, żywię jednak szczerą nadzieję, że nie jest to nazbyt poważnym wykroczeniem,

Pozdrawiam serdecznie!

Dodałam do użytkowników. /Freja
Ostatnio zmieniony przez Freja 2020-04-04, 03:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-02-09, 22:10   

Jak jestes gq, to w Krakowie przyjmuje Grabski co nie gatekeepuje osób niebinarnych.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Blaerie
użytkownik
gellatiny

Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 2
Wysłany: 2020-02-09, 22:40   

Rozumiem. Czy u Libera może być ten problem?

Na ten moment nie mam pewności czy jestem ts, ale bycie genderqueer to dla mnie oczywista oczywistość. Społecznie też chcę funkcjonować bardziej jako kobieta, ubieram się neutralnie płciowo, jednak koszule, bluzki i swetry mam głównie z damskiego działu. Czasem maluję paznokcie, a na co dzień twarz (bez ekstrawagancji; BB, korektor i puder) a moje włosy sięgają połowy pleców. Nie lubię słyszeć, że jestem mężczyzną, w jakiś sposób mi to urąga, przeszkadza. Kwestia, która podlega dyskusji, zawiera się w sprawie chirurgicznej zmiany płci - usunięcie penisa i jąder nie jest dla mnie jeszcze jasne. Męskie narządy są dla mnie mało praktyczne, ponieważ przy ich obecności źle wyglądają spodnie z wysokim stanem, niewygodnie siedzi się zakładając nogę na nogę, korzystanie z toalety też zdaje się nienaturalne.

Chcę przyjmować przynajmniej blokery, by zatrzymać postępujące różnicowanie się mojego ciała na męski wzorzec, na co nie ma we mnie zgody. Stąd na gwałt potrzebuję uzyskać do takowych środków dostęp.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-02-09, 23:34   

Blaerie napisał/a:
Czy diagnoza od psychiatry + pakiet badań krwi (morfologia, poziom hormonów, próby wątrobowe) wystarczą aby doktor Liber otworzył dla mnie furtkę do terapii hormonalnej na pierwszej wizycie?
Liber jest znany z nierobienia kłopotów więc tak, to wystarczy. A do blokerów to na 100%.
Blaerie napisał/a:
Męskie narządy są dla mnie mało praktyczne, ponieważ przy ich obecności źle wyglądają spodnie z wysokim stanem, niewygodnie siedzi się zakładając nogę na nogę, korzystanie z toalety też zdaje się nienaturalne.
żadne z powyższych nie sprawia mi kłopotów a (jeszcze) je mam :-p
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-10, 11:06   

Cześć Blaerie, witaj na forum.

Wydaje mi się, że Liber przepisuje leki i bez badań, a badanie u psychiatry oraz badania krwi powinny wystarczyć na wstępie u innego lekarza. W okolicy oprócz Grabskiego i Libera w Krakowie jest jeszcze Dokrzewski w Katowicach.
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-10, 11:38   

Jeśli powiesz Liberowi o tym, że nie jesteś binarny, to chyba może robić problem (mimo że generalnie jest nieproblematyczny i daje od razu leki), bo on wierzy wyłącznie w czysto hormonalno-biologiczne podstawy transseksualizmu (budowa mózgu itd.)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-02-12, 18:53   

OneLotusPetal, może mieć rację. Ale poza tym odpowiedź na Twoje pytanie jest pozytywna - Liber nie wymaga diagnozy psychiatrycznej przed przepisaniem leków.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11